"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне бизнес-ортаны дамыту және сауда қызметін реттеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2019 жылғы 2 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2019 жылғы 30 мамырдағы № 98-ө өкімі
1. Қоса беріліп отырған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне бизнес-ортаны дамыту және сауда қызметін реттеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2019 жылғы 2 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі – тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары:
1) тізбеге сәйкес құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тізбеге сәйкес тиісті ведомстволық құқықтық актілерді қабылдасын және тізбеде белгіленген мерзімде қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігін хабардар етсін.
3. Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі ұсынылған ақпаратты жинақтасын және құқықтық актілер қабылданған күннен бастап бір ай мерзімнен кешіктірмей қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар етсін.
Премьер-Министр А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2019 жылғы 30 мамырдағы
№ 98-ө өкімімен
бекітілген

О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2019 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам развития бизнес-среды и регулирования торговой деятельности"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 30 мая 2019 года № 98-р
1. Утвердить прилагаемый перечень правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2019 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам развития бизнес-среды и регулирования торговой деятельности" (далее - перечень).
2. Государственным органам Республики Казахстан:
1) разработать и в установленном порядке внести на утверждение в Правительство Республики Казахстан проекты правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные правовые акты согласно перечню и проинформировать Министерство национальной экономики Республики Казахстан о принятых мерах в установленный перечнем срок.
3. Министерству национальной экономики Республики Казахстан обобщить представленную информацию и не позднее месячного срока со дня принятия правовых актов проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр А. Мамин
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 30 мая 2019 года № 98-р
Перечень

"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне бизнес-ортаны дамыту және сауда қызметін реттеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2019 жылғы 2 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет құқықтық актілердің тізбесі
Р/с
Құқықтық актінің атауы
Актінің нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік орган
Орындау мерзімі
Құқықтық актілердің сапасына, уақтылы әзірленуі мен енгізілуіне жауапты адам
1
2
3
4
5
6
1.
Тауарларды таңбалау мен олардың қадағалануының бірыңғай операторына қойылатын талаптар мен оны айқындау тәртібін және тауарларды таңбалау мен олардың қадағалануының ақпараттық жүйесіне қойылатын талаптарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ИИДМ АШМ Қаржымині ҰЭМ
2019 жылғы маусым
Қ.А. Өскенбаев
2.
Үшінші тараптың Қазақстан Республикасынан шығатын тауарларға қатысты сауда шараларын қолдануы алдында тергеп-тексеру жүргізілген жағдайда, Қазақстан Республикасы мемлекеттік органдарының өзара іс-қимыл жасау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰЭМ
2019 жылғы маусым
Ж.Х. Мәдиев
3.
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерге қатысты өтемақы шарасын қолданудың орындылығы туралы қорытынды дайындау мақсатында тергеп-тексеру жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰЭМ
2019 жылғы маусым
Ж.Х. Мәдиев
4.
Қазақстан Республикасынан шығатын тауарларға қатысты Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің өтемақы шарасын қолдануы алдында тергеп-тексеру жүргізілген жағдайда, Қазақстан Республикасы мемлекеттік органдарының өзара іс-қимыл жасасу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰЭМ
2019 жылғы маусым
Ж.Х. Мәдиев
5.
Қазақстан Республикасының Дүниежүзілік сауда ұйымындағы мүшелігіне байланысты мәселелер бойынша сауда қызметiн реттеу саласындағы уәкілетті органның мемлекеттік органдармен және акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу және одан да көп пайызы мемлекетке тиесілі квазимемлекеттік сектор субъектілерімен өзара іс-қимыл жасасу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰЭМ
2019 жылғы маусым
Ж.Х. Мәдиев
6.
Тауарларды таңбалау мен олардың қадағалануының бірыңғай операторын айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ИИДМ
2019 жылғы қыркүйек
Қ.А. Өскенбаев
7.
"Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы № 1120 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Әділетмині
2019 жылғы маусым
Э.Ә. Әзімова
8.

правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2019 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам развития бизнес-среды и регулирования торговой деятельности"
п/п
Наименование правового акта Форма акта Государственный орган, ответственный за исполнение Срок исполнения Лицо, ответственное за качество, своевременность разработки и внесения правовых актов
1 2 3 4 5 6
1.
Об утверждении требований и порядка определения единого оператора маркировки и прослеживаемости товаров и требований к информационной системе маркировки и прослеживаемости товаров
постановление Правительства
Республики Казахстан
МИИР
МСХ
МФ
МНЭ
июнь 2019 года
Ускенбаев К.А.
2.
Об утверждении правил взаимодействия государственных органов Республики Казахстан в случае проведения расследований, предшествующих применению торговых мер третьей стороной в отношении товаров, происходящих из Республики Казахстан
постановление Правительства Республики Казахстан
МНЭ
июнь 2019 года
Мадиев Ж.Х.
3.
Об утверждении правил проведения расследования в целях подготовки заключения о целесообразности применения компенсирующей меры по отношению к государствам - членам Евразийского экономического союза
постановление Правительства Республики Казахстан
МНЭ
июнь 2019 года
Мадиев Ж.Х.
4.
Об утверждении правил взаимодействия государственных органов Республики Казахстан в случае проведения расследования, предшествующего применению компенсирующей меры государством-членом Евразийского экономического союза в отношении товаров, происходящих из Республики Казахстан
постановление Правительства Республики Казахстан
МНЭ
июнь 2019 года
Мадиев Ж.Х.
5.
Об утверждении правил взаимодействия уполномоченного органа в области регулирования торговой деятельности с государственными органами и субъектами квазигосударственного сектора, пятьдесят и более процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, по вопросам, связанным с членством Республики Казахстан во Всемирной торговой организации
постановление Правительства Республики Казахстан
МНЭ
июнь 2019 года
Мадиев Ж.Х.
6.
Об определении единого оператора маркировки и прослеживаемости товаров
постановление Правительства
Республики Казахстан
МИИР
сентябрь 2019 года
Ускенбаев К.А.
7.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года № 1120 "Вопросы Министерства юстиции Республики Казахстан"
постановление Правительства
Республики Казахстан
МЮ
июнь 2019 года
Азимова Э.А.
8.

"Саудадағы техникалық кедергілер, санитарлық және фитосанитарлық шаралар жөніндегі ақпарат орталығын құру және оның жұмыс істеу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 11 шілдедегі № 718 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ИИДМ
2019 жылғы маусым
Қ.А. Өскенбаев
9.
"Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 24 сәуірдегі № 387 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қаржымині
2019 жылғы маусым
Е.К. Жамаубаев
10.
"Жекешелендіру объектілерін сату қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 9 тамыздағы № 920 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қаржымині
2019 жылғы маусым
Б.Ш. Шолпанқұлов
11.
"Сатып алу және тауар интервенцияларын жүзеге асыратын мамандандырылған ұйымдардың тізбесін, сондай-ақ оларға сыйақы мөлшерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 9 қазандағы № 1279 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
АШМ
2019 жылғы маусым
Р.Ж. Құрманов
12.
"Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 қыркүйектегі № 1011 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰЭМ
2019 жылғы маусым
Ж.Х. Мәдиев
13.
"Акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерiнiң) елу пайызынан астамы мемлекетке тиесілі заңды тұлғалар және олармен үлестес тұлғалар жүзеге асыратын қызмет түрлерінің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 1095 қаулысына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰЭМ
2019 жылғы маусым
А.Д. Жұмабеков
14.
"Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің кейбір мәселелері және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 29 желтоқсандағы № 936 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ИИДМ
2019 жылғы маусым
Қ.А. Өскенбаев
15.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
АШМ
2019 жылғы маусым
Р.Ж. Құрманов
16.
Коммерциялық ұйымдар болып табылатын заңды тұлғаларды, филиалдар мен өкілдіктерді тіркеу саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау критерийлерін және тексеру парағын бекіту туралы
бірлескен бұйрық
Әділетмині, ҰЭМ
2019 жылғы маусым
Э.Ә. Әзімова, А.Д. Жұмабеков
17.
Фискалдық деректер операторын тiзбеге (тізбеден) қосу (алып тастау) тәртібін, сондай-ақ фискальдық деректердің әлеуеттi операторына қойылатын бiлiктiлiк талаптарын бекіту туралы
бірлескен бұйрық
Қаржымині ЦДҚАӨМ
2019 жылғы маусым
Р.С. Еңсебаев, А.Е. Оспанов
18.
Әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарларына бағаларды тұрақтандыру тетіктерін іске асырудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ
2019 жылғы маусым
Р.Ж. Құрманов
19.
Заңды тұлғаларды, филиалдар мен өкілдіктерді тіркеу мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрығы
Әділетмині
2019 жылғы маусым
Э.Ә. Әзімова
20.
Тұрғын үй құрылысына үлестік қатысуды ұйымдастыру тәсілдерін өзгерту қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің бұйрығы
ИИДМ
2019 жылғы маусым
Қ.А. Өскенбаев
21.
Тұрғын үй құрылысына үлестік қатысудың бірыңғай ақпараттық жүйесін жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің бұйрығы
ИИДМ
2019 жылғы маусым
Қ.А. Өскенбаев
22.
Камералдық бақылау нәтижелері бойынша мемлекеттік кірістер органдары анықтаған бұзушылықтарды жою туралы хабарламаны орындалмады деп тану туралы шешімнің нысанын және оны шығару мерзімдерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2019 жылғы маусым
Қ.Е. Баеділов
23.
Сумен жабдықтау, су бұру, кәріз, газбен жабдықтау, электрмен жабдықтау, жылумен жабдықтау, қалдықтарды жинау (қоқысты жою), лифтілерге қызмет ету қызметтерін және (немесе) тасымалдар саласындағы қызметтерді көрсететін ұйымдардың үшінші тұлғаларға ұсынылған көрсетілетін қызметтері туралы мәліметтерді ұсыну қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2019 жылғы маусым
Қ.Е. Баеділов
24.
Тексерілетін тұлғаны камералдық кедендік тексеруді жүргізудің басталғаны туралы хабардар ету қағидалары мен нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2019 жылғы маусым
Қ.Е. Баеділов
25.
Құжаттарды және (немесе) мәліметті ұсыну жөнінде талап ету нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2019 жылғы маусым
Қ.Е. Баеділов
26.
Нысанды киім үлгілерін, онымен қамтамасыз етудің заттай нормаларын және айырым белгілерін, оны киіп жүру тәртібін, сондай-ақ Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасымен тұспа-тұс келмейтін Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасында бақылауды жүзеге асыратын, нысанды киім киіп жүруге құқығы бар жұмыскерлердің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2019 жылғы маусым
Қ.Е. Баеділов
27.
Мемлекеттік кіріс органдарының Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасымен тұспа-тұс келмейтін Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы өткізілетін жекелеген тауар түрлеріне қатысты тыйымдар мен шектеулердің сақталуын бақылауды жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2019 жылғы маусым
Қ.Е. Баеділов
28.

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 11 июля 2005 года № 718 "Об утверждении Правил создания и функционирования информационного центра по техническим барьерам в торговле, санитарным и фитосанитарным мерам"
постановление Правительства Республики Казахстан
МИИР
июнь 2019 года
Ускенбаев К.А.
9.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 2008 года № 387 "О некоторых вопросах Министерства финансов Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МФ
июнь 2019 года
Жамаубаев Е.К.
10.
О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан 9 августа 2011 года № 920 "Об утверждении Правил продажи объектов приватизации"
постановление Правительства Республики Казахстан
МФ
июнь 2019 года
Шолпанкулов Б.Ш.
11.
О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 9 октября 2012 года № 1279 "Об утверждении перечня специализированных организаций, осуществляющих закупочные и товарные интервенции, а также размера их вознаграждения"
постановление Правительства Республики Казахстан
МСХ
июнь 2019 года
Курманов Р.Ж.
12.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 24 сентября 2014 года № 1011 "Вопросы Министерства национальной экономики Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МНЭ
июнь 2019 года
Мадиев Ж.Х.
13.
О внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 1095 "Об утверждении перечня видов деятельности, осуществляемых юридическими лицами, более пятидесяти процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и аффилиированными с ними лицами"
постановление Правительства Республики Казахстан
МНЭ
июнь 2019 года
Джумабеков А.Д.
14.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2018 года № 936 "О некоторых вопросах Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан и внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан"
постановление Правительства
Республики Казахстан
МИИР
июнь 2019 года
Ускенбаев К.А.
15.
О признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан
постановление Правительства Республики Казахстан
МСХ
июнь 2019 года
Курманов Р.Ж.
16.
Об утверждении критериев оценки степени риска и проверочного листа в сфере регистрации юридических лиц, филиалов и представительств, являющихся коммерческими организациями
совместный приказ
МЮ,
МНЭ
июнь 2019 года
Азимова Э.А.,
Джумабеков А.Д.
17.
Об утверждении правил включения (исключения) в (из) перечень (перечня) оператора фискальных данных, а также квалификационных требований, предъявляемых к потенциальному оператору фискальных данных
совместный приказ
МФ
МЦРОАП
июнь 2019 года
Енсебаев Р.С.,
Оспанов А.Е.
18.
Об утверждении типовых правил реализации механизмов стабилизации цен на социально значимые продовольственные товары
приказ
Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ
июнь 2019 года
Курманов Р.Ж.
19.
Об утверждении стандартов государственных услуг по вопросам регистрации юридических лиц, филиалов и представительств
приказ
Министра юстиции Республики Казахстан
МЮ
июнь 2019 года
Азимова Э.А.
20.
Об утверждении правил изменения способов организации долевого участия в жилищном строительстве
приказ
Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики
Казахстан
МИИР
июнь 2019 года
Ускенбаев К.А.
21.
Об утверждении правил ведения единой информационной системы долевого участия в жилищном строительстве
приказ
Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики
Казахстан
МИИР
июнь 2019 года
Ускенбаев К.А.
22.
Об утверждении формы решения о признании уведомления об устранении нарушений, выявленных органами государственных доходов по результатам камерального контроля, не исполненным, и сроков его вынесения
приказ
Министра финансов Республики Казахстан
МФ
июнь 2019 года
Баедилов К.Е.
23.
Об утверждении правил представления организациями, оказывающими услуги водоснабжения, водоотведения, канализации, газоснабжения, электроснабжения, теплоснабжения, сбора отходов (мусороудаления), обслуживания лифтов и (или) услуги в сфере перевозок, сведений о предоставленных услугах третьим лицам
приказ
Министра финансов Республики Казахстан
МФ
июнь 2019 года
Баедилов К.Е.
24.
Об утверждении правил и формы уведомления проверяемого лица о начале проведения камеральной таможенной проверки
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
июнь 2019 года
Баедилов К.Е.
25.
Об утверждении формы требования по представлению документов и (или) сведений
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
июнь 2019 года
Баедилов К.Е.
26.
Об утверждении образцов форменной одежды, натуральных норм обеспечения ею и знаков различия, правил ее ношения, а также перечня работников, имеющих право ношения форменной одежды, осуществляющих контроль на Государственной границе Республики Казахстан, не совпадающей с таможенной границей Евразийского экономического союза
приказ
Министра финансов Республики Казахстан
МФ
июнь 2019 года
Баедилов К.Е.
27.
Об утверждении правил осуществления органами государственных доходов контроля за соблюдением запретов и ограничений в отношении отдельных видов товаров, перемещаемых через Государственную границу Республики Казахстан, не совпадающую с таможенной границей Евразийского экономического союза
приказ
Министра финансов Республики Казахстан
МФ
июнь 2019 года
Баедилов К.Е.
28.

Іргелес жатқан шет мемлекеттің аумағынан әкелінетін шетелдік тауарлардан халықаралық пошта жөнелтілімдерінің партияларын қалыптастыруға, қалыптастырылған пошта жөнелтілімдерін "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексі 291-бабының 7-1-тармағына сәйкес өзінің шектері Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасының учаскелерімен толық немесе ішінара тұспа-тұс келетін еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақ аумағынан әкету кезінде Дүниежүзілік пошта одағының актілерінде көзделген құжаттарды ресімдеуге байланысты кедендік операцияларды жасау тәртібі қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині ҰЭМ
2019 жылғы маусым
Қ.Е. Баеділов
29.
Үш құрамдасты интеграцияланған жүйеге және оны есепке алуға қойылатын талаптарды, оны орнату және қолдану қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині ҰЭМ ЦДҚАӨМ ҰБ
2019 жылғы шілде
Қ.Е. Баеділов
30.
Салық төлеушілердің санаттары мен тізімін, екінші деңгейдегі банктер мен банк операцияларының жекелеген түрлерiн жүзеге асыратын ұйымдардың төлем карточкаларын пайдалана отырып төлемдерді жүзеге асыруға арналған жабдықты (құрылғыны) қолдану арқылы ағымдағы шотқа келіп түскен, күнтізбелік жыл үшін төлемдердің қорытынды сомалары жөнінде мәліметтер беру қағидаларын, нысанын және мерзімдерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині ҰБ
2019 жылғы желтоқсан
Қ.Е. Баеділов
31.
Электрондық шот-фактуралар ақпараттық жүйесінің "Виртуалды қойма" модулі арқылы электрондық шот-фактуралар жазып берілетін тауарлар тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2019 жылғы маусым
Р.С. Еңсебаев
32.
Сыртқы сауда қызметін реттеудің кедендік-тарифтік, тарифтік емес, сауда және өтемақы шараларын қолдану, өзгерту немесе олардың күшін жою туралы ұсыныстарды қарау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2019 жылғы маусым
Ж.Х. Мәдиев
33.
Жер учаскесін уақытша өтеулі жер пайдаланудың (жалға берудің) үлгілік шартын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ, ЖАО
2019 жылғы маусым
Р.Ж. Құрманов
34.
Жер учаскесін сатып алудың-сатудың үлгілік шартын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ, ЖАО
2019 жылғы маусым
Р.Ж. Құрманов
35.
Екінші деңгейдегі банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың қосылған құн салығын есепке алу үшін ағымдағы шоттардың ашылғаны және жабылғаны туралы, сондай-ақ осындай шоттар бойынша ақшаның қалдықтары мен қозғалысы туралы мәліметтерді беру қағидаларын және мерзімдерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині ҰБ
2019 жылғы маусым
Қ.Е. Баеділов
36.
Мемлекеттік материалдық резервті және жедел басқарудағы мүлікті қоспағанда, орталық мемлекеттік органдардың аумақтық бөлімшелерін, Қазақстан Республикасының арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарын, Қарулы Күштерін, басқа да әскерлер мен әскери құралымдарды жүктелген функцияларды орындау үшін қажетті, мемлекеттік мүлік жөніндегі уәкілетті орган қамтамасыз ететін мүлік тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2019 жылғы маусым
Б.Ш. Шолпанқұлов
37.
Мемлекеттік мүлікті есепке алу саласындағы бірыңғай операторға сенімгерлік басқаруға берілетін мемлекеттік мүлік жөніндегі уәкілетті органның аумақтық бөлімшелері активтерінің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2019 жылғы маусым
Б.Ш. Шолпанқұлов
38.
Эмиссиялардың техникалық үлестiк нормативтерiн, оның ішінде атмосфераға ластаушы заттарды шығарудың жылжымалы көздерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2019 жылғы маусым
С.Н. Нұрлыбай
39.

Об утверждении правил совершения таможенных операций в отношении иностранных товаров, ввозимых с территории сопредельного иностранного государства, связанных с формированием из указанных товаров партий международных почтовых отправлений, оформлением документов, предусмотренных актами Всемирного почтового союза, при вывозе сформированных международных почтовых отправлений с территории свободной (специальной, особой) экономической зоны, пределы которой полностью или частично совпадают с участками таможенной границы Евразийского экономического союза, в соответствии с пунктом 7-1 статьи 291 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан"
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
МНЭ
июнь 2019 года
Баедилов К.Е.
29.
Об утверждении требований к трехкомпонентной интегрированной системе и ее учету, правил ее установки и применения
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
МНЭ
МЦРОАП
НБ
июль 2019 года
Баедилов К.Е.
30.
Об утверждении категорий и списка налогоплательщиков, правил, формы и сроков представления банками второго уровня и организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, сведений по итоговым суммам платежей за календарный год, поступивших на текущий счет посредством применения оборудования (устройства), предназначенного для осуществления платежей с использованием платежных карточек
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
НБ
декабрь 2019 года
Баедилов К.Е.
31.
Об утверждении перечня товаров, по которым электронные счета-фактуры выписываются посредством модуля "Виртуальный склад" информационной системы электронных счетов-фактур
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
июнь 2019 года
Енсебаев Р.С.
32.
Об утверждении правил рассмотрения предложений о применении, изменении или отмене таможенно-тарифных, нетарифных, торговых и компенсирующих мер регулирования внешнеторговой деятельности
приказ
Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ
июнь 2019 года
Мадиев Ж.Х.
33.
Об утверждении типового договора временного возмездного землепользования (аренды) земельного участка
приказ Министра
сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ,
МИО
июнь
2019 года
Курманов Р.Ж.
34.
Об утверждении типового договора купли-продажи земельного участка
приказ Министра
сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ,
МИО
июнь
2019 года
Курманов Р.Ж.
35.
Об утверждении правил и сроков передачи банками второго уровня и организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, сведений об открытии и закрытии текущих счетов для учета налога на добавленную стоимость, а также остатках и движении денег по таким счетам
приказ
Министра финансов Республики Казахстан
МФ
НБ
июнь 2019 года
Баедилов К.Е.
36.
Об утверждении перечня имущества, обеспечиваемого уполномоченным органом по государственному имуществу территориальные подразделения центральных государственных органов, за исключением государственного материального резерва и имущества, находящегося в оперативном управлении, специальных государственных и правоохранительных органов, Вооруженных Сил Республики Казахстан, других войск и воинских формирований, необходимого для выполнения возложенных функций
приказ
Министра финансов Республики Казахстан
МФ
июнь 2019 года
Шолпанкулов Б.Ш.
37.
Об утверждении перечня активов территориальных подразделений уполномоченного органа по государственному имуществу, передаваемых в доверительное управление единому оператору в сфере учета государственного имущества
приказ
Министра финансов Республики Казахстан
МФ
июнь 2019 года
Шолпанкулов Б.Ш.
38.
Об утверждении технических удельных нормативов эмиссий, в том числе для передвижных источников выбросов загрязняющих веществ в атмосферу
приказ
Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
июнь 2019 года
Нурлыбай С.Н.
39.

"Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерлерге уәкілетті адамдарды іссапарға жіберу мақсатында республикалық бюджетте "Шетелдік іссапарлар" бағдарламасы және "Сыртқы саяси қызметтерді үйлестіру жөніндегі қызметтер", "Мемлекеттік шекараны делимитациялау және демаркациялау" және "Шетелдегі дипломатиялық өкілдіктердің арнайы, инженерлік-техникалық және физикалық қорғалуын қамтамасыз ету" бағдарламаларының 162 ерекшелігі бойынша көзделген қаражатты пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2013 жылғы 9 сәуірдегі № 08-1-1-1/114 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің бұйрығы
СІМ
2019 жылғы маусым
Н.М. Сейтімов
40.
"Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 540 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2019 жылғы маусым
Б.Ш. Шолпанқұлов
41.
"Тауар биржаларының, биржалық брокерлердің және дилерлердің қызметіне қойылатын біліктілік талаптарын және оларға сәйкестігін растайтын құжаттардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 26 желтоқсандағы № 171 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2019 жылғы маусым
А.Д. Жұмабеков
42.
"Мемлекеттік мүлікті сенімгерлік басқаруға беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 16 қаңтардағы № 17 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2019 жылғы маусым
М.С. Жүнісбекова
43.
"Тауар биржалары арқылы өткізілетін биржалық тауарлардың тізбесін және ұсынылатын партиялардың ең аз мөлшерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 26 ақпандағы № 142 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2019 жылғы маусым
А.Д. Жұмабеков
44.
"Кепілдік беру және сақтандыру қорларын қалыптастыру және пайдалану қағидаларын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрі міндетін атқарушысының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 251 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2019 жылғы маусым
А.Д. Жұмабеков
45.
"Ішкі сауда қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 264 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2019 жылғы маусым
А.Д. Жұмабеков
46.

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 9 апреля 2013 года № 08-1-1-1/114 "Об утверждении правил использования средств, предусмотренных в республиканском бюджете по программе "Заграничные командировки" и специфики 162 программ "Услуги по координации внешнеполитической деятельности", "Делимитация и демаркация Государственной границы" и "Обеспечение специальной, инженерно-технической и физической защиты дипломатических представительств за рубежом", в целях командирования уполномоченных лиц за пределы территории Республики Казахстан"
приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан
МИД
июнь 2019 года
Сейтимов Н.М.
40.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 540 "Об утверждении Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания"
приказ
Министра финансов Республики Казахстан
МФ
июнь 2019 года
Шолпанкулов Б.Ш.
41.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 26 декабря 2014 года № 171 "Об утверждении квалификационных требований к деятельности товарных бирж, биржевых брокеров и дилеров и перечня документов, подтверждающих соответствие им"
приказ
Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ
июнь 2019 года
Джумабеков А.Д.
42.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 16 января 2015 года № 17 "Об утверждении Правил передачи государственного имущества в доверительное управление"
приказ
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
МНЭ
июнь 2019 года
Жунусбекова М.С.
43.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 26 февраля 2015 года № 142 "Об утверждении перечня биржевых товаров и минимального размера представляемых партий, которые реализуются через товарные биржи"
приказ
Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ
июнь 2019 года
Джумабеков А.Д.
44.
О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 251 "Об утверждении Правил формирования и использования гарантийного и страхового фондов"
приказ
Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ
июнь 2019 года
Джумабеков А.Д.
45.
О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 264 "Об утверждении Правил внутренней торговли"
приказ
Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ
июнь 2019 года
Джумабеков А.Д.
46.

"Биржа саудасының үлгі қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 30 наурыздағы № 280 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2019 жылғы маусым
А.Д. Жұмабеков
47.
"Заңды тұлғаларды, филиалдар мен өкілдіктерді тіркеу мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 29 мамырдағы № 301 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрығы
Әділетмині
2019 жылғы маусым
Э.Ә. Әзімова
48.
"Тауар биржалары мәмілелері бойынша клирингтік қызметті жүзеге асыру қағидаларын және Тауар биржасы клирингтік орталығының аппараттық-бағдарламалық кешеніне қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 25 қарашадағы № 729 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2019 жылғы маусым
А.Д. Жұмабеков
49.
"Шектері Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасының учаскелеріне толық немесе ішінара тұспа-тұс келетін арнайы экономикалық аймақтың және еркін кеден аймағы кедендік рәсімінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 15 наурыздағы № 360 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2019 жылғы маусым
Қ.Е. Баеділов
50.
"Жер қойнауын пайдаланушылардың және олардың мердігерлерінің көмірсутектерді барлау немесе өндіру және уран өндіру жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 18 мамырдағы № 196 бұйрығына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2019 жылғы маусым
М.Д. Досмұхамбетов
51.
"Ірі салық төлеушілер мониторингіне жататын салық төлеушілердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 14 желтоқсандағы № 1082 бұйрығына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2019 жылғы маусым
Қ.Е. Баеділов
52.
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының "Электрондық сауда алаңдарының жұмыс істеуін қоса алғанда, электрондық сауданы жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 25 қарашадағы № 720 және "Электрондық сауданы жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 25 қарашадағы № 720 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2018 жылғы 3 тамыздағы № 7 бұйрықтарының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2019 жылғы маусым
А.Д. Жұмабеков
53.
Әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарларына бағаларды тұрақтандыру тетіктерін іске асыру қағидаларын бекіту туралы
облыстар мен республикалық маңызы бар қалалардың, астана әкімдіктерінің қаулысы
облыстар мен республикалық маңызы бар қалалардың, астананың әкімдіктері
2019 жылғы маусым
облыстар мен республикалық маңызы бар қалалардың, астана әкімдерінің жетекшілік ететін орынбасарлары
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
АШМ – Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
Әділетмині – Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі
ЖАО – жергілікті атқарушы органдар
ИИДМ – Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі
Қаржымині – Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
СІМ – Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі
ҰБ – Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
ҰЭМ – Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
ЦДҚАӨМ – Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
ЭМ – Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі

О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 марта 2015 года № 280 "Об утверждении Типовых правил биржевой торговли"
приказ
Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ
июнь 2019 года
Джумабеков А.Д.
47.
О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 29 мая 2015 года № 301 "Об утверждении регламентов государственных услуг по вопросам регистрации юридических лиц, филиалов и представительств"
приказ
Министра юстиции Республики Казахстан
МЮ
июль
2019 года
Азимова Э.А.
48.
О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 25 ноября 2015 года № 729 "Об утверждении Правил осуществления клиринговой деятельности по биржевым сделкам и Требований к аппаратно-программному комплексу клирингового центра товарной биржи"
приказ
Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ
июнь 2019 года
Джумабеков А.Д.
49.
О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 15 марта 2018 года № 360 "О некоторых вопросах специальной экономической зоны, пределы которой полностью или частично совпадают с участками таможенной границы Евразийского экономического союза, и таможенной процедуры свободной таможенной зоны"
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
июнь 2019 года
Баедилов К.Е.
50.
О внесении дополнений в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 18 мая 2018 года № 196 "Об утверждении Правил приобретения недропользователями и их подрядчиками товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по разведке или добыче углеводородов и добыче урана"
приказ
Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
июнь 2019 года
Досмухамбетов М.Д.
51.
О внесении дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 14 декабря 2018 года № 1082 "Об утверждении Перечня налогоплательщиков, подлежащих мониторингу крупных налогоплательщиков"
приказ
Министра финансов Республики Казахстан
МФ
июнь 2019 года
Баедилов К.Е.
52.
О признании утратившими силу приказов исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 25 ноября 2015 года № 720 "Об утверждении Правил осуществления электронной торговли, включая функционирование электронных торговых площадок"
и от 3 августа 2018 года № 7 "О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 25 ноября 2015 года № 720 "Об утверждении Правил осуществления электронной торговли"
приказ
Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ
июнь 2019 года
Джумабеков А.Д.
53.
Об утверждении правил реализации механизмов стабилизации цен на социально значимые продовольственные товары
постановление акиматов областей и городов республиканского значения, столицы
акиматы областей и городов республиканского значения, столицы
июнь
2019 года
курирующие заместители акимов
областей и городов республиканского значения, столицы
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МСХ - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
МЮ - Министерство юстиции Республики Казахстан
МИО - местные исполнительные органы
МИИР - Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
МФ - Министерство финансов Республики Казахстан;
МИД - Министерство иностранных дел Республики Казахстан
НБ - Национальный Банк Республики Казахстан
МНЭ - Министерство национальной экономики Республики Казахстан
МЦРОАП - Министерство цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
МЭ - Министерство энергетики Республики Казахстан