"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне тұрғын үй қатынастары мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2019 жылғы 6 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мемлекеттік басқару деңгейлері арасындағы өкілеттіктердің аражігін ажырату мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2014 жылғы 29 қыркүйектегі Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2014 жылғы 12 желтоқсандағы № 143-ө өкіміне өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2019 жылғы 23 шілдедегі № 134-ө өкімі.
1. Қоса беріліп отырған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне тұрғын үй қатынастары мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2019 жылғы 6 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі - тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары:
1) тізбеге сәйкес құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі тізбеге сәйкес тиісті құқықтық актіні қабылдасын және келесі айдың 10-күнінен кешіктірмей қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігін хабардар етсін.
3. Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі тоқсанның қорытындысы бойынша ұсынылған ақпаратты қорытындыласын және келесі тоқсандағы айдың 20-күнінен кешіктірмей Қазақстан Республикасының Үкіметін қабылданған шаралар туралы хабардар етсін.
4. "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мемлекеттік басқару деңгейлері арасындағы өкілеттіктердің аражігін ажырату мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2014 жылғы 29 қыркүйектегі Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2014 жылғы 12 желтоқсандағы № 143-ө өкіміне мынадай өзгеріс енгізілсін:
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мемлекеттік басқару деңгейлері арасындағы өкілеттіктердің аражігін ажырату мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2014 жылғы 29 қыркүйектегі Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесінде:
ретгік нөмірі 914-жол алып тасталсын.
Премьер-Министр А.Мамин
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2019 жылғы 23 шілдедегі
№ 134-ө өкімімен
бекітілген

О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 6 мая 2019 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам жилищных отношений" и внесении изменения в распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 12 декабря 2014 года № 143-р "О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 29 сентября 2014 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 23 июля 2019 года № 134-р
1. Утвердить прилагаемый перечень правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 6 мая 2019 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам жилищных отношений" (далее - перечень).
2. Государственным органам Республики Казахстан:
1) разработать и в установленном порядке внести на утверждение в Правительство Республики Казахстан проекты правовых актов согласно перечню;
2) Министерству информации и общественного развития Республики Казахстан принять соответствующий правовой акт согласно перечню и не позднее 10 числа следующего месяца проинформировать Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан о принятых мерах.
3. Министерству индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан обобщить представленную информацию по итогам квартала и не позднее 20 числа месяца следующего квартала проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
4. Внести в распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 12 декабря 2014 года № 143-р "О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 29 сентября 2014 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления" следующее изменение:
в перечне нормативных правовых актов и правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 29 сентября 2014 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления": строку, порядковый номер 914, исключить.
Премьер-Министр А. Мамин
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 23 июля 2019 года №134-р
Перечень

"Мемлекеттік тұрғын үй қорынан берілетін тұрғын үйлерді жекешелендіру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 2 шілдедегі № 673 қаулысына өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан
Республикасы
Үкіметінің
қаулысы
ИИДМ
2019
жылғы
тамыз
Қ.А.
Өскенбаев
2.
"Мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үй немесе жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үй беру және пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 1 желтоқсандағы № 1420 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
қаулысы
ИИДМ
2019 жылғы
тамыз
Қ.А. Өскенбаев
3
"Мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйге немесе жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үйге мұқтаж Қазақстан Республикасының азаматтарын есепке қою қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 26 маусымдағы № 856 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан
Республикасы
Үкіметінің
қаулысы
ИИДМ
2019
жылғы
тамыз
Қ.А.
Өскенбаев
4
"Қазақстан Республикасын ың Ақпарат және қоғамдық даму
министрлігі мен Қазақстан Республикасын ың Цифрлық даму, қорғаныс және
аэроғарыш
өнеркәсібі
министрлігінің
кейбір
мәселелері
туралы"
Қазақстан
Республикасы
Үкіметінің
2019 жылғы 26
наурыздағы №
142 қаулысына
толықтыру
енгізу туралы
Қазақстан
Республикасы
Үкіметінің
қаулысы
АҚДМ
2019
жылғы
тамыз
Ж.М.
Қожахметов
5
"Мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйлерді немесе жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үйлерді барабар бөлу әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй- коммуналдық шаруашылық істері агенттігі төрағасының 2011 жылғы 26 тамыздағы № 304 бұйрығына өзгеріс пен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан
Республикасы
Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің бұйрығы
ИИДМ
2019
жылғы
тамыз
Қ.А.
Өскенбаев
6
Жұмыс істеп жүрген
жастарға сатып алу
құқығынсыз жалға берілетін түрғынжай беру
қағндаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің бұйрығы
АҚДМ
2019
жылғы
тамыз
Ж.Қ.
Омарбекова
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ИИДМ - Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі
АҚДМ - Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі

О внесении изменения и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 2 июля 2013 года № 673 "Об утверждении Правил приватизации жилищ из государственного жилищного фонда"
постановление Правительства Республики Казахстан
МИИР
август
2019 года
Ускенбаев К.А
2.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 1 декабря 2011 года № 1420 "Об утверждении Правил предоставления и пользования жилищем из государственного жилищного фонда или жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде"
постановление Правительства Республики Казахстан
МИИР
август
2019 года
Ускенбаев К.А.
3.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 июня 2012 года № 856 "Об утверждении правил постановки на учет граждан Республики Казахстан, нуждающихся в жилище из государственного жилищного фонда или жилище, арендованном местным исполнительным органом в частном жилищном фонде"
постановление Правительства Республики Казахстан
МИИР
август
2019 года
Ускенбаев К.А.
4.
О внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 марта 2019 года № 142 "О некоторых вопросах Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан и Министерства цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МИОР
август
2019 года
Кожахметов Ж.М.
5.
О внесении изменения и дополнения в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам строительства и жилищно- коммунального хозяйства от 26 августа 2011 года № 304 "Об утверждении Методики пропорционального распределения жилищ из государственного жилищного фонда или жилищ, арендованных местным исполнительным органом в частном жилищном фонде" и инфраструктурного развития Республики Казахстан
приказ Министра индустрии
МИИР
август
2019 года
Ускенбаев К.А.
6.
Об утверждении правил предоставления арендного жилища без права выкупа работающей молодежи
приказ Министра информации и общественного развития Республики Казахстан
МИОР
август
2019 года
Омарбекова Ж.К.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МИИР - Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
МИОР - Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан