Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы консультативтік-кеңесші органдардың кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2019 жылғы 6 желтоқсандағы № 222-ө өкімі
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің кейбір өкімдеріне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы консультативтік-кеңесші органдардың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2016 жылғы 29 қыркүйектегі № 90-ө өкімінде:
көрсетілген өкімге 1-қосымшада:
көрсетілген екіммен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Бәсекеге қабілеттілік жөніндегі кеңестің құрамында:
"Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрі" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрі";
"Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрі" деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция министрі Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар министрі";
көрсетілген өкімге 2-қосымшада:
Инвестициялық ахуалды жақсарту жөніндегі кеңестің құрамында:
"Қазақстан Республикасының Әділет министрі" деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция министрі
Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар министрі".
2. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы консультативтік-кеңесші органдардың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2017 жылғы 27 наурыздағы № 38-ө өкімінде:
көрсетілген өкімге 2-қосымшада:
көрсетілген өкіммен бекітілген Халықаралық ізгілік көмек мәселелері жөніндегі комиссияның құрамында:
"Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбасары, төраға" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары, төраға";
"Қазақстан Республикасының Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі, төрағаның орынбасары" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министрі, төрағаның орынбасары";
"Қазақстан Республикасы Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Мемлекеттік материалдық резервтер комитеті төрағасының орынбасары, хатшы" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Мемлекеттік материалдық резервтер комитеті төрағасының орынбасары, хатшы";
"Қазақстан Республикасы Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі Мемлекеттік материалдық резервтер комитетінің төрағасы" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Мемлекеттік материалдық резервтер комитетінің төрағасы";
"Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министрі" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министрі";
"Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министрі" деген жол алып тасталсын;
көрсетілген өкіммен бекітілген Халықаралық ізгілік көмек мәселелері жөніндегі комиссия туралы ережеде:
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О некоторых вопросах консультативно-совещательных органов при Правительстве Республики Казахстан
Распоряжение Премьер-Минитсра Республики Казахстан от 6 декабря 2019 года № 222-р.
Внести в некоторые распоряжения Премьер-Министра Республики Казахстан следующие изменения и дополнения:
1. В распоряжении Премьер-Министра Республики Казахстан от 29 сентября 2016 года № 90-р "О некоторых вопросах консультативно-совещательных органов при Правительстве Республики Казахстан":
в приложении 1 к указанному распоряжению:
в составе Совета по конкурентоспособности при Правительстве Республики Казахстан, утвержденном указанным распоряжением:
строку "Министр цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"Министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан";
после строки "Министр цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан" дополнить строками следующего содержания:
"Министр торговли и интеграции Республики Казахстан Министр экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан";
в приложении 2 к указанному распоряжению: в составе Совета по улучшению инвестиционного климата: после строки "Министр юстиции Республики Казахстан" дополнить строками следующего содержания:
"Министр торговли и интеграции Республики Казахстан Министр экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан".
2. В распоряжении Премьер-Министра Республики Казахстан от 27 марта 2017 года № 38-р "О некоторых вопросах консультативно-совещательных органов при Правительстве Республики Казахстан":
в приложении 2 к указанному распоряжению:
в составе Комиссии по вопросам международной гуманитарной помощи, утвержденном указанным распоряжением:
строку "Первый заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан, председатель" изложить в следующей редакции:
"Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан, председатель";
строку "вице-министр оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан, заместитель председателя" изложить в следующей редакции:
"вице-министр национальной экономики Республики Казахстан, заместитель председателя";
строку "заместитель председателя Комитета по государственным материальным резервам Министерства оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан, секретарь" изложить в следующей редакции:
"заместитель председателя Комитета по государственным материальным резервам Министерства национальной экономики Республики Казахстан, секретарь";
строку "председатель Комитета по государственным материальным резервам Министерства оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"председатель Комитета по государственным материальным резервам Министерства национальной экономики Республики Казахстан";
строку "вице-министр по инвестициям и развитию Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"вице-министр индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан";
строку "вице-министр национальной экономики Республики Казахстан" исключить;
в Положении о Комиссии по вопросам международной гуманитарной помощи, утвержденном указанным распоряжением:
пункт 4 изложить в следующей редакции:

"4. Комиссияның отырыстары шет мемлекеттердің ізгілік көмек көрсету туралы ресми өтініштеріне қатысты Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің немесе Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі орынбасарының тапсырмаларының келіп түсуіне қарай өткізіледі.";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі Комиссияның жұмыс органы болып табылады.".
3. "Қазақстан Республикасының Үкіметі жанындағы консультативтік-кеңесші органдардың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2017 жылғы 16 тамыздағы № 114-ө өкімінде:
көрсетілген өкімге 2-қосымшада:
көрсетілген өкіммен бекітілген Қазақстан Республикасының сыртқы сауда саясаты және халықаралық экономикалық ұйымдарға катысу мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссияның құрамында:
"Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министрі, төрағаның орынбасары" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция вице-министрі, төрағаның орынбасары";
"Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі Департаментінің директоры, хатшы" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция министрлігі департаментінің директоры, хатшы";
"Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі";
"Қазақстан Республикасының Энергетика вице-министрі" деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министрі";
көрсетілген өкіммен бекітілген Қазақстан Республикасының сыртқы сауда саясаты және халықаралық экономикалық ұйымдарға қатысу мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссиясы туралы ережеде:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция министрлігі Комиссияның жұмыс органы болып табылады.".
4. "Пайдалы қазбалардың кең таралғандарын қоспағанда, жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартты рентабельділігі төмен санатқа, сондай-ақ кен орнын (кен орындары топтарын, кен орнының бір бөлігін) тұтқырлығы жоғары, су алған, шығымы аз немесе сарқылған кен орындарының санатына жатқызу бойынша ұсынымдарды әзірлеу жөнінде ведомствоаралық комиссия құру туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2017 жылғы 16 қазандағы № 146-ө өкімінде:
көрсетілген өкіммен бекітілген Пайдалы қазбалардың кең таралғандарын қоспағанда, жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартты рентабельділігі төмен санатқа, сондай-ақ кен орнын (кен орындары топтарын, кен орнының бір бөлігін) тұтқырлығы жоғары, су алған, шығымы аз немесе сарқылған кен орындарының санатына жатқызу бойынша ұсынымдарды әзірлеу жөніндегі ведомствоаралық комиссияның құрамында:
"Қазақстан Республикасы Мемлекеттік кызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының орынбасары (келісім бойынша)" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) төрағасының орынбасары (келісім бойынша)";
"Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің жауапты хатшысы" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Әділет вице-министрі";
"Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау вице-министрі" деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министрі".

"4. Заседания Комиссии проводятся по мере поступления поручений Президента Республики Казахстан, Премьер-Министра Республики Казахстан или Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан на официальные обращения зарубежных государств о просьбе оказания им гуманитарной помощи.";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Рабочим органом Комиссии является Министерство национальной экономики Республики Казахстан.".
3. В распоряжении Премьер-Министра Республики Казахстан от 16 августа 2017 года № 114-р "О некоторых вопросах консультативно-совещательных органов при Правительстве Республики Казахстан":
в приложении 2 к указанному распоряжению:
в составе Межведомственной комиссии Республики Казахстан по вопросам внешнеторговой политики и участия в международных экономических организациях, утвержденном указанным распоряжением
строку "вице-министр национальной экономики Республики Казахстан, заместитель председателя" изложить в следующей редакции:
"вице-министр торговли и интеграции Республики Казахстан, заместитель председателя";
строку "директор Департамента Министерства национальной экономики Республики Казахстан, секретарь" изложить в следующей редакции:
"директор Департамента Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан, секретарь";
строку "вице-министр цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан";
после строки "вице-министр энергетики Республики Казахстан" дополнить строкой следующего содержания:
"вице-министр национальной экономики Республики Казахстан";
в Положении о Межведомственной комиссии Республики Казахстан по вопросам внешнеторговой политики и участия в международных экономических организациях, утвержденном указанным распоряжением:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Рабочим органом Комиссии является Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан.".
4. В распоряжении Премьер-Министра Республики Казахстан от 16 октября 2017 года № 146-р "Об образовании Межведомственной комиссии по выработке рекомендаций по отнесению контракта на недропользование к категории низкорентабельного, а также месторождения (группы месторождений, части месторождения) к категории высоковязких, обводненных, малодебитных или выработанных, за исключением общераспространенных полезных ископаемых":
в составе Межведомственной комиссии по выработке рекомендаций по отнесению контракта на недропользование к категории низкорентабельного, а также месторождения (группы месторождений, части месторождения) к категории высоковязких, обводненных, малодебитных или выработанных, за исключением общераспространенных полезных ископаемых, утвержденном указанным распоряжением:
строку "заместитель Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции (по согласованию)" изложить в следующей редакции:
"заместитель Председателя Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционная служба) (по согласованию)";
строку "ответственный секретарь Министерства юстиции Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"вице-министр юстиции Республики Казахстан";
после строки "вице-министр труда и социальной защиты населения Республики Казахстан" дополнить строкой следующего содержания:
"вице-министр экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан".

5. "Квазимемлекеттік сектордың сыртқы борышының шекті көлемін айқындау мәселелері жөнінде комиссия құру туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2018 жылғы 3 сәуірдегі № 38-ө өкімінде:
көрсетілген өкіммен бекітілген Квазимемлекеттік сектордың сыртқы борышының шекті көлемін айқындау мәселелері жөніндегі комиссияның құрамында:
"Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі";
"Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі" деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция вице-министрі Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министрі".
6. "Орнықты даму мақсаттары жөніндегі үйлестіру кеңесі туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2018 жылғы 13 қарашадағы № 143-ө өкімінде:
көрсетілген өкіммен бекітілген Орнықты даму мақсаттары жөніндегі үйлестіру кеңесінің құрамында:
"Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрі;" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрі;";
"Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының орынбасары (келісім бойынша);" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының орынбасары (келісім бойынша);";
"Қазақстан Республикасының Энергетика министрі" деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция министрі Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар министрі";
"Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының орынбасары (келісім бойынша)" деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) төрағасының орынбасары (келісім бойынша)";
"Біріккен Ұлттар Ұйымының Қазақстан Республикасындағы резидент үйлестірушісі (келісім бойынша)" деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Біріккен Ұлттар Ұйымының Даму бағдарламасының тұрақты өкілі (келісім бойынша)".
7. "Кәсіпкерлік қызметті реттеу мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2018 жылғы 16 қарашадағы № 146-ө өкімінде:
көрсетілген өкіммен бекітілген Кәсіпкерлік қызметті реттеу мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссияның құрамында:
"Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының орынбасары (келісім бойынша)" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) төрағасының орынбасары (келісім бойынша)";
"Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі".

5. В распоряжении Премьер-Министра Республики Казахстан от 3 апреля 2018 года № 38-р "О создании Комиссии по вопросам определения предельного объема внешнего долга квазигосударственного сектора":
в составе Комиссии по вопросам определения предельного объема внешнего долга квазигосударственного сектора, утвержденном указанным распоряжением:
строку "вице-министр цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан";
после строки "вице-министр цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан" дополнить строками следующего содержания:
"вице-министр торговли и интеграции Республики Казахстан вице-министр экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан".
6. В распоряжении Премьер-Министра Республики Казахстан от 13 ноября 2018 года № 143-р "О Координационном совете по целям устойчивого развития":
в составе Координационного совета по целям устойчивого развития, утвержденном указанным распоряжением:
строку "Министр цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан;" изложить в следующей редакции:
"Министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан;";
строку "заместитель Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции (по согласованию);" изложить в следующей редакции:
"заместитель Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы (по согласованию);";
после строки "Министр энергетики Республики Казахстан" дополнить строками следующего содержания:
"Министр торговли и интеграции Республики Казахстан Министр экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан";
после строки "заместитель Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции (по согласованию)" дополнить строкой следующего содержания:
"заместитель Председателя Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционная служба) (по согласованию)";
после строки "резидент-координатор Организации Объединенных Наций в Республике Казахстан (по согласованию)" дополнить строкой следующего содержания:
"постоянный представитель Программы развития Организации Объединенных Наций (по согласованию).
7. В распоряжении Премьер-Министра Республики Казахстан от 16 ноября 2018 года № 146-р "О Межведомственной комиссии по вопросам регулирования предпринимательской деятельности":
в составе Межведомственной комиссии по вопросам регулирования предпринимательской деятельности, утвержденном указанным распоряжением: строку "заместитель Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции (по согласованию)" изложить в следующей редакции:
"заместитель Председателя Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционная служба) (по согласованию)";
строку "вице-министр цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан".

8. "Өңірлік саясат жөнінде кеңес құру туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2018 жылғы 13 желтоқсандағы № 155-ө өкімінде:
көрсетілген өкіммен бекітілген Өңірлік саясат жөніндегі кеңестің құрамында:
"Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі";
"Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму вице-министрі" деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция вице-министрі
Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министрі".
Премьер-Министр А. Мамин

8. В распоряжении Премьер-Министра Республики Казахстан от 13 декабря 2018 года № 155-р "О создании Совета по региональной политике":
в составе Совета по региональной политике, утвержденном указанным распоряжением:
строку "вице-министр цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан";
после строки "вице-министр информации и общественного развития Республики Казахстан" дополнить строками следующего содержания:
"вице-министр торговли и интеграции Республики Казахстан
вице-министр экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан".
Премьер-Министр А. Мамин