"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2019 жылғы 26 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2020 жылғы 6 ақпандағы № 25-ө өкімі
1. Қоса беріліп отырған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2019 жылғы 26 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі - тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі:
1) тізбеге сәйкес құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;'
2) тиісті ведомстволық құқықтық актілерді қабылдасын;
3) құқықтық актілер қабылданған күннен бастап бір ай мерзімнен кешіктірмей қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар етсін.
Премьер-Министр А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2020 жылғы 6 ақпандағы
№ 25-ө өкімімен
бекітілген

О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 26 декабря 2019 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам жилищно-коммунального хозяйства"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 6 февраля 2020 года № 25-р
1. Утвердить прилагаемый перечень правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 26 декабря 2019 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам жилищно-коммунального хозяйства" (далее - перечень).
2. Министерству индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан:
1) разработать и в установленном порядке внести на утверждение в Правительство Республики Казахстан проекты правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные правовые акты;
3) не позднее месячного срока со дня принятия правовых актов проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр А. Мамин
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 6 февраля 2020 года № 25-р
Перечень

"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2019 жылғы 26 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет құқықтық актілердің тізбесі
Р/с №
Құқықтық актінің атауы
Құқықтық актінің нысаны
Орындалуына жауапты мемлекеттік орган
Орындау мерзімі
Құқықтық актінің сапалы және уақтылы әзірленуі мен енгізілуіне жауапты адам
1
2
3
4
5
6
1.

правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 26 декабря 2019 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам жилищно-коммунального хозяйства"
п/п
Наименование правового акта Форма
правового
акта
Государственный орган, ответственный за исполнение Срок
исполнения
Лицо, ответственное за качественную и своевременную разработку и внесение правового акта
1 2 3 4 5 6
1.

"Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің кейбір мәселелері және Қазақстан Республикасы Үкіметінің| кейбір шешімдеріне өзгерістер мені толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 29 желтоқсандағы № 936 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ИИДМ
2020 жылғы ақпан
Қ.А. Өскенбаев
2.
Тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы операторды айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ИИДМ
2020 жылғы ақпан
Қ.А. Өскенбаев
3.
Күрделі жөндеуге кепілдік берудің мамандандырылған қорын айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ИИДМ
2020 жылғы ақпан
Қ.А. Өскенбаев
4.
Кондоминиум объектісін басқару және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстау жөніндегі шешімдерді қабылдау қағидаларын, сондай-ақ жиналыс хаттамаларының үлгілік нысандарын бекіту туралы
бұйрық
ИИДМ
2020 жылғы наурыз
Қ.А. Өскенбаев
5.
Кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға арналған шығыстар сметасын есептеу әдістемесін, сондай-ақ кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға арналған шығыстардың ең төмен мөлшерін есептеу әдістемесін бекіту туралы
бұйрық
ИИДМ
2020 жылғы наурыз
Қ.А. Өскенбаев
6.
Тұрғын үй инспекциясы туралы үлгілік ережені бекіту туралы
бұйрық
ИИДМ
2020 жылғы наурыз
Қ.А. Өскенбаев
7.
Кондоминиум объектісін басқару және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстау жөніндегі қызметтерді көрсету туралы шарттардың үлгілік нысандарын бекіту туралы
бұйрық
ИИДМ
2020 жылғы наурыз
Қ.А. Өскенбаев
8.
Кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстау қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ИИДМ
2020 жылғы наурыз
Қ.А. Өскенбаев
9.
Мүліктің меншік иелері бірлестігі немесе жай серіктестік немесе көппәтерлі тұрғын үйді басқарушы немесе басқарушы компания мен коммуналдық көрсетілетін қызметтерді ұсынатын ұйымдар арасындағы ынтымақтастықтың үлгілік шарттарын бекіту туралы
бұйрық
ИИДМ
2020 жылғы наурыз
Қ.А. Өскенбаев
10.
Коммуналдық көрсетілетін қызметтер тізбесін және коммуналдық көрсетілетін қызметтерді ұсынудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ИИДМ
2020 жылғы наурыз
Қ.А. Өскенбаев
11.
Тұрғын үй-құрылыс кооперативінің қызметін ұйымдастыру және тұрғын үй құрылыс кооперативі мүшелерінің пай| жарналарын төлеу қағидаларын және тұрғын үй-құрылыс кооперативіне қатысу шартының үлгілік нысанын сондай-ақ тұрғын үй-құрылыс кооперативінің үлгілік жарғысын бекіту туралы
бұйрық
ИИДМ
2020 жылғы наурыз
Қ.А. Өскенбаев
12.
Көппәтерлі тұрғын үйдің мүліктің меншік иелері бірлестігінің үлгілік жарғысын бекіту туралы
бұйрық
ИИДМ
2020 жылғы наурыз
Қ.А. Өскенбаев
13.
Жергілікті атқарушы органдардың тұрғын үй-құрылыс кооперативіне қатысу шарттарын тіркеу қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ИИДМ
2020 жылғы наурыз
Қ.А. Өскенбаев
14.
Елді мекендердің шекаралары шегінде тұрғын үй қорын басқару, газ және газбен жабдықтау салаларындағы өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы әлеуметтік инфрақұрылым объектілерінде қауіпті техникалық құрылғыларды қауіпсіз пайдалану талаптарының сақталуы бойынша тексеру парақтарын және тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын бекіту туралы
бұйрық
ИИДМ
2020 жылғы наурыз
Қ.А. Өскенбаев
15.
Жай серіктестіктің бірлескен қызмет туралы үлгілік шартын бекіту туралы
бұйрық
ИИДМ
2020 жылғы наурыз
Қ.А. Өскенбаев
16.
Кондоминиум объектісінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізудің тәртібін бекіту туралы
бұйрық
ИИДМ
2020 жылғы наурыз
Қ.А. Өскенбаев
17.
Ақпаратты электрондық нысанда қалыптастыру, өңдеу, сондай-ақ орталықтандырылған түрде жинау және сақтау, оның ішінде тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы ақпараттандыру объектілерінің жұмыс істеу қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ИИДМ ЦДИАӨМ
2020 жылғы наурыз
Қ.А. Өскенбаев
18.
Мүліктің меншік иелерінің бірлестігі немесе жай серіктестік пен көппәтерлі тұрғын үйді басқарушы немесе басқарушы компания немесе сервистік қызмет субъектілері арасындағы шарттардың үлгілік нысандарын бекіту туралы
бұйрық
ИИДМ
2020 жылғы наурыз
Қ.А. Өскенбаев
19.
Кондоминиум объектісін басқару және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстау жөніндегі ай сайынғы және жылдық есептердің нысандарын бекіту туралы
бұйрық
ИИДМ
2020 жылғы наурыз
Қ.А. Өскенбаев
20.
Көппәтерлі тұрғын үйді басқарушыға қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы
бұйрық
ИИДМ
2020 жылғы наурыз
Қ.А. Өскенбаев
21.
Мемлекеттік техногендік минералдық түзілімдерді беру қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ИИДМ
2020 жылғы наурыз
А.Қ. Ержанов
22.
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарын, мемлекет меншігіндегі теміржолдарды салу (реконструкциялау) және жөндеу мақсаттары үшін, сондай-ақ гидро және гидротехникалық құрылыстарды реконструкциялау және жөндеу үшін пайдаланылатын кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға немесе өндіруге арналған құқық беру қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ИИДМ
2020 жылғы наурыз
А.Қ. Ержанов
23.
Жер қойнауын пайдалану бойынша модельдік келісімшарттардың ережелерін бекіту туралы
бұйрық
ИИДМ
2020 жылғы наурыз
А.Қ. Ержанов
24.
Пайдалы қатты қазбаларды барлау немесе өндіру жөніндегі операцияларды жүргізу үшін жер қойнауы учаскелері бойынша аукцион өткізу және оның қорытындылары бойынша пайдалы қатты қазбаларды барлауға немесе өндіруге лицензия беру қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ИИДМ
2020 жылғы наурыз
А.Қ. Ержанов
25.
Түсті және қара металл сынықтары мен қалдықтарын жинау (дайындау), сақтау, қайта өңдеу және өткізу жөніндегі қызметті жүзеге асыратын заңды тұлғалар сатып алған және өткізген түсті және қара металл сынықтары мен қалдықтары туралы есептілік нысандары және оны ұсыну мерзімін айқындау туралы
бұйрық
ИИДМ
2020 жылғы наурыз
А.Қ. Ержанов
26.
Түсті және қара металл сынықтары мен қалдықтарын жинауды (дайындауды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын заңды тұлғалардың қызметіне қойылатын талаптарды белгілеу туралы
бұйрық
ИИДМ
2020 жылғы наурыз
А.Қ. Ержанов
27.
Акционерлік қоғам нысанында құрылған авиакомпанияға шетелдік қатысуды (бақылауды) шектеу жөніндегі қағидаларды бекіту туралы
бұйрық
ИИДМ
2020 жылғы наурыз
Б.С. Камалиев
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ИИДМ - Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі;
ЦДИАӨМ - Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі.

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2018 года № 936 "О некоторых вопросах Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан и внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан"
постановление
Правительства Республики Казахстан
МИИР
февраль 2020 года
Ускенбаев К.А.
2.
Об определении оператора в сфере жилищных отношений и жилищно-коммунального хозяйства
постановление
Правительства Республики Казахстан
МИИР
февраль 2020 года
Ускенбаев К.А.
3.
Об определении специализированного фонда гарантирования капитального ремонта
постановление
Правительства Республики Казахстан
МИИР
февраль 2020 года
Ускенбаев К.А.
4.
Об утверждении правил принятия решений по управлению объектом кондоминиума и содержанию общего имущества объекта кондоминиума, а также типовых форм протоколов собрания
приказ
МИИР
март 2020 года
Ускенбаев К.А.
5.
Об утверждении методики расчета сметы расходов на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума, а также методики расчета минимального размера расходов на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума
приказ
МИИР
март 2020 года
Ускенбаев К.А.
6.
Об утверждении типового положения о жилищной инспекции
приказ
МИИР
март 2020 года
Ускенбаев К.А.
7.
Об утверждении типовых форм договоров об оказании услуг по управлению объектом кондоминиума и содержанию общего имущества объекта кондоминиума
приказ
МИИР
март 2020 года
Ускенбаев К.А.
8.
Об утверждении правил содержания общего имущества объекта кондоминиума
приказ
МИИР
март 2020 года
Ускенбаев К.А.
9.
Об утверждении типовых договоров сотрудничества между объединением собственников имущества или простым товариществом, или управляющим многоквартирным жилым домом, или управляющей компанией и организациями, предоставляющими коммунальные услуги
приказ
МИИР
март 2020 года
Ускенбаев К.А.
10.
Об утверждении перечня коммунальных услуг и типовых правил предоставления коммунальных услуг
приказ
МИИР
март 2020 года
Ускенбаев К.А.
11.
Об утверждении правил организации деятельности жилищно-строительного кооператива и оплаты паевых взносов членами жилищно-строительного кооператива и типовой формы договора участия в жилищно-строительном кооперативе, а также типового устава жилищно-строительного кооператива
приказ
МИИР
март 2020 года
Ускенбаев К.А.
12.
Об утверждении типового устава объединения собственников имущества многоквартирного жилого дома
приказ
МИИР
март 2020 года
Ускенбаев К.А.
13.
Об утверждении правил регистрации местными исполнительными органами договоров участия в жилищно-строительном кооперативе
приказ
МИИР
март 2020 года
Ускенбаев К.А.
14.
Об утверждении проверочных листов и критериев оценки степени риска в пределах границ населенных пунктов на объектах социальной инфраструктуры в сферах управления жилищным фондом, газа и газоснабжения, в области промышленной безопасности по соблюдению требований безопасной эксплуатации опасных технических устройств
приказ
МИИР
март 2020 года
Ускенбаев К.А.
15.
Об утверждении типового договора простого товарищества о совместной деятельности
приказ
МИИР
март 2020 года
Ускенбаев К.А.
16.
Об утверждении порядка проведения капитального ремонта общего имущества объекта кондоминиума
приказ
МИИР
март 2020 года
Ускенбаев К.А.
17.
Об утверждении правил формирования, обработки, а также централизованного сбора и хранения информации в электронной форме, в том числе функционирования объектов информатизации в сфере жилищных отношений и жилищно-коммунального хозяйства
приказ
МИИР
МЦРИАП
март 2020 года
Ускенбаев К.А.
18.
Об утверждении типовых форм договоров между объединением собственников имущества или простым товариществом с управляющим многоквартирным жилым домом, или управляющей компанией, или субъектами сервисной деятельности
приказ
МИИР
март 2020 года
Ускенбаев К.А.
19.
Об утверждении форм ежемесячного и годового отчетов по управлению объектом кондоминиума и содержанию общего имущества объекта кондоминиума
приказ
МИИР
март 2020 года
Ускенбаев К.А.
20.
Об утверждении квалификационных требований, предъявляемых к управляющему многоквартирным жилым домом
приказ
МИИР
март 2020 года
Ускенбаев К.А.
21.
Об утверждении порядка передачи государственных техногенных минеральных образований
приказ
МИИР
март 2020 года
Ержанов А.К.
22.
Об утверждении порядка предоставления права на разведку или добычу общераспространенных полезных ископаемых, используемых для целей строительства (реконструкции) и ремонта автомобильных дорог общего пользования, железных дорог, находящихся в государственной собственности, а также для реконструкции и ремонта гидросооружений и гидротехнических сооружений
приказ
МИИР
март 2020 года
Ержанов А.К.
23.
Об утверждении положений модельных контрактов по недропользованию
приказ
МИИР
март 2020 года
Ержанов А.К.
24.
Об утверждении порядка проведения аукциона по участкам недр для проведения операций по разведке или добыче твердых полезных ископаемых и выдачи по его итогам лицензии на разведку или добычу твердых полезных ископаемых
приказ
МИИР
март 2020 года
Ержанов А.К.
25.
Об определении формы и сроков представления отчетности о закупленном и реализованном ломе и отходах цветных и черных металлов юридическими лицами, осуществляющими деятельность по сбору (заготовке), хранению, переработке и реализации лома и отходов цветных и черных металлов
приказ
МИИР
март 2020 года
Ержанов А.К.
26.
Об установлении требований к деятельности юридических лиц, осуществляющих сбор (заготовку), хранение, переработку и реализацию лома и отходов цветных и черных металлов
приказ
МИИР
март 2020 года
Ержанов А.К.
27.
Об утверждении правил по ограничению иностранного участия (контроля) в авиакомпании, созданной в форме акционерного общества
приказ
МИИР
март 2020 года
Камалиев Б.С.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МИИР - Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан;
МЦРИАП - Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан.