"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне қылмыстық, қылмыстық-процестік заңнаманы жетілдіру және жеке адам құқықтарының қорғалуын күшейту мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2019 жылғы 27 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2020 жылғы 18 ақпандағы № 33-ө өкімі
1. Қоса беріліп отырған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне қылмыстық, қылмыстық-процестік заңнаманы жетілдіру және жеке адам құқықтарының қорғалуын күшейту мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2019 жылғы 27 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі – тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) тізбеге сәйкес құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің қарауына енгізсін;
2) тізбеге сәйкес тиісті ведомстволық құқықтық актілер қабылдасын және келесі айдың 10-күнінен кешіктірмей қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасын хабардар етсін.
3. Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы (келісу бойынша) тоқсанның қорытындысы бойынша ұсынылған ақпаратты қорытындыласын және келесі тоқсандағы айдың 20-күнінен кешіктірмей қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар етсін.
Премьер-Министр А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2020 жылғы 18 ақпандағы
№ 33-ө өкімімен
бекітілген
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне қылмыстық, қылмыстық-процестік заңнаманы жетілдіру және жеке адам құқықтарының қорғалуын күшейту мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2019 жылғы 27 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет құқықтық актілердің тізбесі
Р/с №
Құқықтық актінің атауы
Құқықтық актінің нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік орган
Орындау мерзімі
Құқықтық актілердің сапасына, уақтылы әзірленуі мен енгізілуіне жауапты тұлға
1
2
3
4
5
6
1
"Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясын құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 4 мамырдағы № 15 Жарлығына толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
БП (келісу бойынша)
2020 жылғы наурыз
М.М. Ахметжанов
2
"Әскери қызметшілердің, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдары, мемлекеттік фельдъегерлік қызмет қызметкерлерінің, сондай-ақ арнайы атақтарға, сыныптық шендерге ие болу және нысанды киім киіп жүру құқықтары 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап жойылған адамдардың еңбек сіңірген жылдарын есептеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 ақпандағы № 129 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
БП (келісу бойынша)
2020 жылғы ақпан
М.М. Ахметжанов
3

О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 27 декабря 2019 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам совершенствования уголовного, уголовно-процессуального законодательства и усиления защиты прав личности"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 18 февраля 2020 года № 33-р
1. Утвердить прилагаемый перечень правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 27 декабря 2019 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам совершенствования уголовного, уголовно-процессуального законодательства и усиления защиты прав личности" (далее - перечень).
2. Государственным органам Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
1) разработать и внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан, в Правительство Республики Казахстан проекты правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные правовые акты согласно перечню и не позднее 10 числа следующего месяца проинформировать Генеральную прокуратуру Республики Казахстан о принятых мерах.
3. Генеральной прокуратуре Республики Казахстан (по согласованию) обобщить представленную информацию по итогам квартала и не позднее 20 числа месяца следующего квартала проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр А. Мамин
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 18 февраля 2020 года № 33-р
Перечень
правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам совершенствования уголовного, уголовно-процессуального законодательства и усиления защиты прав личности"
п/п
Наименование правового акта Форма правового акта Государственный орган, ответственный за исполнение Срок
исполнения
Лицо, ответственное за качественную и своевременную разработку н внесение правового акта
1 2 3 4 5 6
1
О внесении дополнения в Указ Президента Республики Казахстан от 4 мая 2015 года № 15 "О создании Академии правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан"
Указ Президента Республики Казахстан
ГП (по согласованию)
март 2020 года
Ахметжанов М.М.
2
О внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 2014 года № 129 "Об утверждении Правил исчисления выслуги лет военнослужащим, сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов, государственной фельдъегерской службы, а также лицам, права которых иметь воинские или специальные звания, классные чины и носить форменную одежду упразднены с 1 января 2012 года"
постановление
Правительства Республики Казахстан
ГП (по согласованию)
февраль 2020 года
Ахметжанов М.М.
3

"Қазақстан Республикасының құқық қорғау органдарында полиграфологиялық зерттеуден өту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 19 маусымдағы № 683 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
БП (келісу бойынша)
2020 жылғы ақпан
М.М. Ахметжанов
4
Прокуратура органдарына қызметке, сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметке және экономикалық тергеп-тексеру қызметіне кіретін және құқық қорғау органдарының білім беру ұйымдарында алғашқы кәсіптік даярлықтан өтетін адамдарға стипендия мөлшерін белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
БП (келісу бойынша)
2020 жылғы ақпан
М.М. Ахметжанов
5
"Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын балаларды асырап алуға беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 30 наурыздағы № 380 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
БҒМ
2020 жылғы ақпан
Б.А. Асылова
6
"Көшіп келушілердің Қазақстан Республикасына келуінің және онда болуының, сондай-ақ олардың Қазақстан Республикасынан кетуінің қағидаларын және Көші-қон бақылауын жүзеге асыру, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасынан заңсыз өтетін, Қазақстан Республикасының аумағында заңсыз болатын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарды, сондай-ақ Қазақстан Республикасының аумағына келуге тыйым салынған адамдарды есепке алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 21 қаңтардағы № 148 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ІІМ
2020 жылғы ақпан
М.Ш. Қожаев
7
"Соттың, прокуратура, қылмыстық қудалау және сот сараптамасы органдарының қылмыстық істер бойынша заттай дәлелдемелерді, алып қойылған құжаттарды, ұлттық және шетелдік валютадағы ақшаны, есірткіні, психотроптық заттарды алып қою, есепке алу, сақтау, беру және жою қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 9 желтоқсандағы № 1291 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
БП (келісу бойынша)
2020 жылғы ақпан
М.М. Ахметжанов
8
"Кепілді қабылдау, сақтау, өткізу және мемлекет кірісіне айландыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 21 қарашадағы № 1219 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
БП (келісу бойынша)
2020 жылғы ақпан
М.М. Ахметжанов
9
"Прокуратура органдарына қызметке, сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметке және экономикалық тергеп-тексеру қызметіне қызметке кіретін адамдар үшін алғашқы кәсіптік даярлыққа іріктеу тәртібі және одан өту шарттары, сондай-ақ оларды алғашқы кәсіптік даярлықтан шығару негіздерінің қағидаларын бекіту туралы"
бірлескен бұйрық
БП (келісу бойынша), СҚА (келісу бойынша), Қаржымині
2020 жылғы наурыз
Б.Б. Дембаев, О.А. Бектенов, Д.Е. Ақылбеков
10

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2014 года № 683 "Об утверждении Правил прохождения полиграфологического исследования в правоохранительных органах Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
ГП (по согласованию)
февраль 2020 года
Ахметжанов М.М.
4
Об определении размера стипендии для лиц, поступающих на службу в органы прокуратуры, антикоррупционную службу и службу экономических расследований и проходящих первоначальную профессиональную подготовку в организациях образования правоохранительных органов
постановление Правительства Республики Казахстан
ГП (по согласованию)
февраль 2020 года
Ахметжанов М.М.
5
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 марта 2012 года № 380 "Об утверждении Правил передачи детей, являющихся гражданами Республики Казахстан, на усыновление"
постановление Правительства Республики Казахстан
МОН
февраль 2020 года
Асылова Б.А.
6
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 21 января 2012 года № 148 "Об утверждении Правил въезда и пребывания иммигрантов в Республике Казахстан, а также их выезда из Республики Казахстан и Правил осуществления миграционного контроля, а также учета иностранцев и лиц без гражданства, незаконно пересекающих Государственную границу Республики Казахстан, незаконно пребывающих на территории Республики Казахстан, а также лиц, которым запрещен въезд на территорию Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МВД
февраль 2020 года
Кожаев М.Ш.
7
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 9 декабря 2014 года№ 1291 "Об утверждении Правил изъятия, учета, хранения, передачи и уничтожения вещественных доказательств, изъятых документов, денег в национальной и иностранной валюте, наркотических средств, психотропных веществ по уголовным делам судом, органами прокуратуры, уголовного преследования и судебной экспертизы"
постановление Правительства Республики Казахстан
ГП (по согласованию)
февраль 2020 года
Ахметжанов М.М.
8
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 21 ноября 2014 года №1219 "Об утверждении Правил принятия, хранения, реализации и обращения залога в доход государства"
постановление Правительства Республики Казахстан
ГП (по согласованию)
февраль 2020 года
Ахметжанов М.М.
9
Об утверждении Правил отбора на первоначальную профессиональную подготовку, условий ее прохождения для лиц, поступающих на службу в органы прокуратуры, антикоррупционную службу и службу экономических расследований, а также оснований их отчисления от первоначальной профессиональной подготовки
совместный
приказ
ГП (по согласованию), АПК (по согласованию), МФ
март 2020 года
Ахметжанов М.М., Бектенов О.А., Акылбеков Д.Е.
10

"Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясы қызмет қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2016 жылғы 31 наурыздағы № 65 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
БП (келісу бойынша)
2020 жылғы наурыз
М.М. Ахметжанов
11
"Қазақстан Республикасы прокуратура органдары жүйесінде лауазымдарға орналастыру үшін конкурс пен тағылымдама өткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас прокурорының 2014 жылғы 4 мамырдағы № 40 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
бұйрық
БП (келісу бойынша)
2020 жылғы наурыз
М.М. Ахметжанов
12
"Қазақстан Республикасының прокуратура органдарына қызметке қабылданатын кандидаттарды іріктеуді, оларды алдын ала зерделеуді жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас прокурорының 2015 жылғы 26 желтоқсандағы № 156 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
бұйрық
БП (келісу бойынша)
2020 жылғы наурыз
М.М. Ахметжанов
13
"Қазақстан Республикасының прокуратура органдарының жас қызметкерлерін бейімдеу және тәлімгерлік жүргізу Қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2015 жылғы 26 желтоқсандағы № 157 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
бұйрық
БП (келісу бойынша)
2020 жылғы наурыз
М.М. Ахметжанов
14
"Қазақстан Республикасының прокуратура органдарына қызметке алғаш тұратын адамдар үшін бір жылға дейін сынақ мерзімін белгілеу Қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2015 жылғы 16 қарашадағы № 130 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
бұйрық
БП (келісу бойынша)
2020 жылғы наурыз
М.М. Ахметжанов
15
Қазақстан Республикасының прокуратура органдарының қызметкерлерге қызмет өткерудің ерекше жағдайлары үшін үстемақы белгілеу қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
БП (келісу бойынша)
2020 жылғы наурыз
М.М. Ахметжанов
16
"Бала асырап алу жөніндегі агенттіктерді аккредиттеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2014 жылғы 9 желтоқсандағы № 513 бұйрығының өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
БҒМ
2020 жылғы наурыз
Б.А. Асылова
17
"Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын, Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын, жетім балаларды, ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған балаларды асырап алуға тілек білдірген адамдарды есепке алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2016 жылғы 29 маусымдағы № 407 бұйрығына толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
БҒМ
2020 жылғы наурыз
Б.А. Асылова
18
"Жетім балалардың, ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған балалардың және балаларды өз отбасына тәрбиелеуге қабылдауға тілек білдірген адамдардың республикалық деректер банкін қалыптастыру және пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2016 жылғы 16 қарашадағы № 661 бұйрығына толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
БҒМ
2020 жылғы наурыз
Б.А. Асылова
19
Психологиялық даярлау бағдарламасының мазмұнына қойылатын талаптарды, жетім балаларды, ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған балаларды отбасына тәрбиелеуге қабылдауға тілек білдірген Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын Қазақстан Республикасының азаматтарын даярлау жөніндегі қызметті ұйымдастыру тәртібін және Қазақстан Республикасының аумағында осындай даярлықтан өткені туралы сертификаттың нысанын бекіту туралы
бұйрық
БҒМ
2020 жылғы наурыз
Б.А. Асылова
20

О внесении изменений и дополнений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 31 марта 2016 года № 65 "Об утверждении Правил деятельности Академии правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан"
приказ
ГП (по согласованию)
март 2020 года
Ахметжанов М.М.
И
О внесении изменений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 4 мая 2014 года № 40 "Об утверждении Правил проведения конкурса и стажировки для занятия должностей в системе органов прокуратуры Республики Казахстан"
приказ
ГП (по согласованию)
март 2020 года
Ахметжанов М.М.
12
О внесении изменений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 26 декабря 2015 года № 156 "Об утверждении Правил отбора кандидатов, принимаемых на службу в органы прокуратуры Республики Казахстан и их предварительного изучения"
приказ
ГП (по согласованию)
март 2020 года
Ахметжанов М.М.
13
О признании утратившим силу приказа Генерального Прокурора Республики Казахстан от 26 декабря 2015 года № 157 "Об утверждении Правил адаптации молодых сотрудников и осуществления наставничества в органах прокуратуры Республики Казахстан"
приказ
ГП (по согласованию)
Март 2020 года
Ахметжанов М.М.
14
О признании утратившим силу приказа Генерального Прокурора Республики Казахстан от 16 ноября 2015 года № 130 "Об утверждении Правил установления испытательного срока до одного года для лиц, впервые поступающих на службу в органы прокуратуры Республики Казахстан"
приказ
ГП (по согласованию)
март 2020 года
Ахметжанов М.М.
15
Об утверждении Правил установления надбавок сотрудникам органов прокуратуры Республики Казахстан за особые условия прохождения службы
приказ
ГП (по согласованию)
март 2020 года
Ахметжанов М.М.
16
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 9 декабря 2014 года № 513 "Об утверждении Правил аккредитации агентств по усыновлению"
приказ
МОН
март 2020 года
Асылова Б.А
17
О внесении дополнений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 29 июня 2016 года № 407 "Об утверждении Правил учета лиц, являющихся гражданами Республики Казахстан, постоянно проживающих на территории Республики Казахстан, желающих усыновить детей- сирот, детей, оставшихся без попечения родителей"
приказ
МОН
март 2020 года
Асылова Б. А
18
О внесении дополнений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 16 ноября 2016 года № 661 "Об утверждении Правил формирования и использования Республиканского банка данных детей- сирот, детей, оставшихся без попечения родителей, и лиц, желающих принять детей на воспитание в свои семьи"
приказ
МОН
март 2020 года
Асылова Б.А
19
Об утверждении требований к содержанию программы психологической подготовки, порядка организации деятельности по подготовке граждан Республики Казахстан, постоянно проживающих на территории Республики Казахстан, желающих принять детей-сирот, детей, оставшихся без попечения родителей, на воспитание в семью, и формы сертификата о прохождении такой подготовки на территории Республики Казахстан
приказ
МОН
март 2020 года
Асылова Б.А
20

"Жасырын тергеу әрекеттерін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 12 желтоқсандағы № 565, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының 2014 жылғы 12 желтоқсандағы № 62, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 12 желтоқсандағы № 892, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік күзет қызметі бастығының 2014 жылғы 15 желтоқсандағы № 146 және Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті төрағасының 2014 жылғы 18 желтоқсандағы № 416 бірлескен бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бірлескен бұйрық
ІІМ, Қаржымині, СҚА (келісу бойынша), МКҚ (келісу бойынша), ҰҚК (келісу бойынша)
2020 жылғы наурыз
А.Р. Заппаров Қ.Е. Баеділов О.А. Бектенов Т.С. Мұхтаров С.С. Әбіш
21
"Көшіп келушілердің паспорттарын тіркеу, қабылдаушы тұлғалардың өздеріне келген көшіп келушілер туралы ақпаратты беру, көші-қон қарточкаларын жасау және беру, көшіп келушілердің орын ауыстыру, шетелдіктердің келу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының аумағы арқылы шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарды транзиттік жол жүру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2016 жылғы 27 қаңтардағы № 83 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
ІІМ
2020 жылғы наурыз
М.Ш. Қожаев
22
"Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының конкурстық негізде орналасатын лауазымдар тізбесін, Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарына қызметке орналасу кезінде конкурс пен тағылымдама өткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2016 жылғы 31 тамыздағы № 870 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Бұйрық (МҚІА-мен келісу бойынша)
ІІМ, МҚІА (келісу бойынша)
2020 жылғы наурыз
А.Д. Калайчиди
23
Ішкі істер органдарына кіретін адамдар үшін алғашқы кәсіптік даярлыққа іріктеу тәртібін және одан өту шарттарын, сондай-ақ оларды алғашқы кәсіптік даярлықтан шығару қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ІІМ
2020 жылғынаурыз
А.Д. Калайчиди
24
"Бас бостандығынан айыруға сотталғандармен тәрбие жұмысын жүргізу қағидасын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 13 тамыздағы № 508 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
ІІМ
2020 жылғы наурыз
А.Р. Заппаров
25
"Бас бостандығынан айыруға сотталғандардың бастауыш, негізгі орта, жалпы орта, техникалық және кәсiптiк білім алуын ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 18 тамыздағы № 516 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
ІІМ
2020 жылғы наурыз
А.Р. Заппаров
26

О внесении изменений и дополнений в совместный приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 12 декабря 2014 года № 892, Министра финансов Республики Казахстан от 12 декабря 2014 года № 565, Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 12 декабря 2014 года № 62, Начальника Службы государственной охраны Республики Казахстан от 15 декабря 2014 года № 146 и Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 18 декабря 2014 года № 416 "Об утверждении Правил проведения негласных следственных действий"
совместный
приказ
МВД, МФ, АПК (по согласованию), СГО (по согласованию), КНБ (по согласованию)
март 2020 года
Заппаров А.Р.
21
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 27 января 2016 года № 83 "Об утверждении Правил регистрации паспортов иммигрантов, предоставления принимающими лицами информации о пребывающих у них иммигрантов, изготовления и выдачи миграционных карточек, передвижения иммигрантов, въезд иммигрантов в отдельные местности (территории), закрытые для посещения иностранцами, а также транзитного проезда иностранцев и лиц без гражданства по территории Республики Казахстан"
приказ
МВД
март 2020 года
Кожаев М.Ш.
22
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 31 августа 2016 года № 870 "Об утверждении Перечня должностей в органах внутренних дел Республики Казахстан, замещаемых на конкурсной основе, Правил проведения конкурса и стажировки при поступлении на службу в органы внутренних дел Республики Казахстан"
приказ (по согласованию с АДГС)
МВД, АДГС (по согласованию)
март 2020 года
Калайчиди А.Д.
23
Об утверждении Правил отбора на первоначальную профессиональную подготовку и условий ее прохождения для лиц, поступающих в органы внутренних дел, а также оснований их отчисления от первоначальной профессиональной подготовки
приказ
МВД
март 2020 года
Калайчиди А.Д.
24
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 13 августа 2014 года № 508 "Об утверждении Правил проведения воспитательной работы с осужденными к лишению свободы"
приказ
МВД
март 2020 года
Заппаров А.Р.
25
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 18 августа 2014 года № 516 "Об утверждении Правил организации получения начального, основного среднего, общего среднего, технического и профессионального образования осужденных к лишению свободы"
приказ
МВД
март 2020 года
Заппаров А.Р.
26

"Бас бостандығынан айыруға сотталғандардың жазасын өтеу кезеңінде орнын ауыстыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 22 тамыздағы № 550 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
ІІМ
2020 жылғы наурыз
А.Р. Заппаров
27
"Қылмыстық-атқару жүйесі мекемелерінің iшкi тәртiптеме қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 17 қарашадағы № 819 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
ІІМ
2020 жылғы наурыз
А.Р. Заппаров
28
"Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі қылмыстық-атқару жүйесінің мекемелерінде ұсталатын адамдардың есебін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2017 жылғы 13 ақпандағы № 107 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
ІІМ
2020 жылғы наурыз
А.Р. Заппаров
29
"Сотталған адамның әлеуметтік пайдалы байланыстарын қолдау үшін ауыстыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2017 жылғы 31 мамырдағы № 375 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
ІІМ
2020 жылғы наурыз
А.Р. Заппаров
30
"Қылмыстық-атқару жүйесі тергеу изоляторларының ішкі тәртіптеме қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2017 жылғы 26 шілдедегі № 505 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
ІІМ
2020 жылғы наурыз
А.Р. Заппаров
31
Қылмыстық-атқару жүйесі мекемелерінде сотталған адамдармен теологиялық оңалту жұмысын ұйымдастыру жөніндегі қағидаларды бекіту туралы
бұйрық
ІІМ
2020 жылғы наурыз
А.Р. Заппаров
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
БП – Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы
СҚА – Қазақстан Республикасының Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет)
ІІМ – Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі
БҒМ – Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
ҰҚК – Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті
Қаржымині – Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
МКҚ – Қазақстан Республикасының Мемлекеттік күзет қызметі
МҚІА – Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 22 августа 2014 года № 550 "Об утверждении Правил перемещения осужденных к лишению свободы в период отбывания наказания"
приказ
МВД
март 2020 года
Заппаров А.Р.
27
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 17 ноября 2014 года № 819 "Об утверждении Правил внутреннего распорядка учреждений уголовно-исполнительной системы"
приказ
МВД
март 2020 года
Заппаров А.Р.
28
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 13 февраля 2017 года № 107 "Об утверждении Правил ведения учета лиц, содержащихся в учреждениях уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан"
приказ
МВД
март 2020 года
Заппаров А.Р.
29
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 31 мая 2017 года № 375 "Об утверждении Правил перевода осужденного для поддержания социально полезных связей"
приказ
МВД
март 2020 года
Заппаров А.Р.
30
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 26 июля 2017 года № 505 "Об утверждении Правил внутреннего распорядка следственных изоляторов уголовно-исполнительной системы"
приказ
МВД
март 2020 года
Заппаров А.Р.
31
Об утверждении правил по организации геологической реабилитационной работы с осужденными лицами в учреждениях уголовно-исполнительной системы
приказ
МВД
март 2020 года
Заппаров А.Р.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
ГП - Генеральная прокуратура Республики Казахстан
АПК - Агентство Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционная служба)
МВД - Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МОН - Министерство образования и науки Республики Казахстан
КНБ - Комитет национальной безопасности Республики Казахстан
МФ - Министерство финансов Республики Казахстан
СГО - Служба государственной охраны Республики Казахстан
АДГС - Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы