"Қазақстан Республикасындағы сайлау туралы" Қазақстан Республикасының Конституциялық заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2021 жылғы 24 мамырдағы Қазақстан Республикасының Конституциялық заңын және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне сайлау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2021 жылғы 24 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2021 жылғы 21 маусымдағы № 115-ө өкімі.
1. Қоса беріліп отырған "Қазақстан Республикасындағы сайлау туралы" Қазақстан Республикасының Конституциялық заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2021 жылғы 24 мамырдағы Қазақстан Республикасының Конституциялық заңын және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне сайлау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2021 жылғы 24 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі – тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары:
1) тізбеге сәйкес құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Президентіне және Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тізбеге сәйкес тиісті ведомстволық актілерді қабылдасын және ай сайын келесі айдың 10-күнінен кешіктірмей Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігін қабылданған шаралар туралы хабардар етсін.
3. Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі:
1) тоқсан қорытындысы бойынша ұсынылған ақпаратты жинақтасын және келесі тоқсандағы айдың 20-күнінен кешіктірмей Қазақстан Республикасының Үкіметін қабылданған шаралар туралы хабардар етсін;
2) тізбенің 7-тармағында көзделген құқықтық акт қабылданғаннан кейін екі ай ішінде жергілікті қоғамдастықтар жиналыстары регламенттерін Жергілікті қоғамдастық жиналысының үлгі регламентіне сәйкес келтіруді қамтамасыз етсін.
Премьер-Министр А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2021 жылғы 21 маусымдағы
№ 115-ө өкімімен
бекітілген
"Қазақстан Республикасындағы сайлау туралы" Қазақстан Республикасының Конституциялық заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2021 жылғы 24 мамырдағы Қазақстан Республикасының Конституциялық заңын және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне сайлау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2021 жылғы 24 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет құқықтық актілердің тізбесі
Р/с
Құқықтық актінің атауы
Құқықтық актінің нысаны
Орындау ға жауапты мемлекеттік орган
Орын дау мерзімі
Құқықтық актінің сапалы және уақтылы әзірленуіне және енгізілуіне жауапты тұлға
1 2 3 4 5 6
1.

О мерах по реализации Конституционного закона Республики Казахстан от 24 мая 2021 года "О внесении изменений и дополнений в Конституционный закон Республики Казахстан "О выборах в Республике Казахстан" и Закона Республики Казахстан от 24 мая 2021 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам выборов"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 21 июня 2021 года № 115-р
1. Утвердить прилагаемый перечень правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Конституционного закона Республики Казахстан от 24 мая 2021 года "О внесении изменений и дополнений в Конституционный закон Республики Казахстан "О выборах в Республике Казахстан" и Закона Республики Казахстан от 24 мая 2021 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам выборов" (далее – перечень).
2. Государственным органам Республики Казахстан:
1) разработать и в установленном порядке внести на утверждение Президента Республики Казахстан и в Правительство Республики Казахстан проекты правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные акты согласно перечню и ежемесячно, не позднее 10 числа следующего месяца, проинформировать Министерство национальной экономики Республики Казахстан о принятых мерах.
3. Министерству национальной экономики Республики Казахстан:
1) обобщить представленную информацию по итогам квартала и не позднее 20 числа месяца, следующего квартала проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах;
2) в течение двух месяцев после принятия правового акта, предусмотренного пунктом 7 перечня, обеспечить приведение в соответствие регламентов собраний местных сообществ Типовому регламенту собрания местного сообщества.
Премьер-Министр А. Мамин
Утвержден
распоряжением
Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 21 июня 2021 года № 115-р
Перечень
правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Конституционного закона Республики Казахстан от 24 мая 2021 года "О внесении изменений и дополнений в Конституционный закон Республики Казахстан "О выборах в Республике Казахстан" и Закона Республики Казахстан от 24 мая 2021 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам выборов"
п/п
Наименование правового акта
Форма правового акта
Государственный орган, ответственный за исполнение
Срок испол нения
Лицо, ответственное за качественную и своевременную разработку и внесение правового акта
1
2
3
4
5
6
1.

"Қазақстан Республикасының Орталық сайлау комиссиясы туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1996 жылғы 11 қарашадағы № 3205 Жарлығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
ОСК
(келісу бойынша)
2021 жылғы маусым
С.С. Сыдықов
2.
"Мәслихаттың үлгі регламентін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2013 жылғы 3 желтоқсандағы № 704 Жарлығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
ҰЭМ
2021 жылғы маусым
Ә.Е. Әбдіқадыров
3.
"Мемлекеттік қызмет өткерудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 152 Жарлығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
МҚІА
(келісу бойынша)
2021 жылғы маусым
М.Е. Дәуешов
4.
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдеріне кандидаттардың мемлекеттік қызмет саласындағы заңнама талаптарына сәйкестігін тексеру үшін аудандық (қалалық) сайлау комиссияларына ұсынатын құжаттарының тізбесін бекіту туралы
бірлескен Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бұйрығы және Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының қаулысы
МҚІА
(келісу бойынша) ОСК
(келісу бойынша)
2021 жылғы маусым
М.Е. Дәуешов
А.А. Смағұлов
5.
Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының кейбір қаулыларына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясы ның қаулысы
ОСК
(келісу бойынша)
2021 жылғы маусым
А.А. Смағұлов
6.
"Сынақ мерзімінен өтудің қағидалары мен шарттарын және тәлімгерлерді бекітудің тәртібін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2016 жылғы 21 қазандағы № 21 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бұйрығы
МҚІА
(келісу бойынша)
2021 жылғы маусым
М.Е. Дәуешов
7.
"Жергілікті қоғамдастық жиналысының үлгі регламентін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2017 жылғы 7 тамыздағы № 295 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2021 жылғы маусым
Ә.Е. Әбдіқадыров
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
МҚІА – Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі
ОСК – Қазақстан Республикасының Орталық сайлау комиссиясы
ҰЭМ – Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі

О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан от 11 ноября 1996 года № 3205 "Об утверждении Положения о Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан"
Указ Президента Республики Казахстан
ЦИК
(по согласованию)
июнь 2021 года
Сыдыков С.С.
2.
О внесении изменений в Указ Президента Республики Казахстан от 3 декабря 2013 года № 704 "Об утверждении Типового регламента маслихата"
Указ Президента Республики Казахстан
МНЭ
июнь 2021 года
Абдыкадыров А.Е.
3.
О внесении изменений в Указ Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 152 "О некоторых вопросах прохождения государственной службы"
Указ Президента Республики Казахстан
АДГС (по согласованию)
июнь 2021 года
Дауешов М.Е.
4.
Об утверждении перечня документов, представляемых кандидатами в акимы города районного значения, села, поселка, сельского округа в районные (городские) избирательные комиссии для проверки соответствия требованиям законодательства в сфере государственной службы
совместный приказ Председате ля Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и постановле ние Центральной избиратель ной комиссии Республики Казахстан
АДГС (по согласованию)
ЦИК (по согласованию)
июнь 2021 года
Дауешов М.Е.
Смагулов А.А.
5.
О внесении изменений и дополнений в некоторые постановления Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан
постановле ние Централь ной избиратель ной комиссии Республики Казахстан
ЦИК
(по согласованию)
июнь 2021 года
Смагулов А.А.
6.
О внесении изменения в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 21 октября 2016 года № 21 "Об утверждении Правил и условий прохождения испытательного срока и порядка закрепления наставников"
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы
АДГС
(по согласованию)
июнь 2021 года
Дауешов М.Е.
7.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 7 августа 2017 года № 295 "Об утверждении Типового регламента собрания местного сообщества"
приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ
июнь 2021 года
Абдыкадыров А.Е.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
АДГС – Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы
ЦИК – Центральная избирательная комиссия Республики Казахстан
МНЭ – Министерство национальной экономики Республики Казахстан