Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің кейбір өкімдеріне өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2021 жылғы 4 қарашадағы № 180-ө өкімі
Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы кейбір өкімдеріне енгізілетін өзгерістер бекітілсін.
Премьер-Министр А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2021 жылғы 4 қарашадағы
№ 180-ө өкімімен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің кейбір өкімдеріне енгізілетін өзгерістер
1. "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінген тауарларды қадағалап отыру тетігі туралы келісімді ратификациялау туралы" 2020 жылғы 29 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2020 жылғы 17 тамыздағы № 113-ө өкімінде:
көрсетілген өкіммен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінген тауарларды қадағалап отыру тетігі туралы келісімді ратификациялау туралы" 2020 жылғы 29 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет құқықтық актілердің тізбесінде:
реттік нөмірі 2-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
2.
Тауарларды қадағалап отыру тетігінің жұмыс істеу қағидаларын бекіту
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
Келісім күшіне енген күнінен бастап 12 ай
М.Е. Сұлтанғазиев
".
2. "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне (Салық кодексі) және "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексін (Салық кодексі) қолданысқа енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2020 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Премьер- Министрінің 2021 жылғы 26 ақпандағы № 41-ө өкімінде:
көрсетілген өкіммен бекітілген "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне (Салық кодексі) және "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексін (Салық кодексі) қолданысқа енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2020 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет құқықтық актілердің тізбесінде:
реттік нөмірі 14-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
14.
Қосарланған салық салуды болдырмау және пайда салығының номиналды мөлшерлемесі Қазақстан Республикасындағы корпоративтік табыс салығы мөлшерлемесінің 75 пайызынан астамын құрайтын салықты төлеуден жалтаруға жол бермеу мәселелерін реттейтін халықаралық шарт күшіне енген елдердің тізімін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2021 жылғы желтоқсан
М.Е. Сұлтанғазиев
реттік нөмірі 35-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
35.

О внесении изменений в некоторые распоряжения Премьер-Министра Республики Казахстан
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 4 ноября 2021 года № 180-р.
Утвердить прилагаемые изменения, которые вносятся в некоторые распоряжения Премьер-Министра Республики Казахстан.
Премьер-Министр А. Мамин
Утверждены
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 4 ноября 2021 года № 180-р
Изменения, которые вносятся в некоторые распоряжения Премьер-Министра Республики Казахстан
1. В распоряжении Премьер-Министра Республики Казахстан от 17 августа 2020 года № 113-р "О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 29 мая 2020 года "О ратификации Соглашения о механизме прослеживаемости товаров, ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза":
в перечне правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан "О ратификации Соглашения о механизме прослеживаемости товаров, ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза", утвержденном указанным распоряжением:
строку, порядковый номер 2, изложить в следующей редакции:
"
2.
Об утверждении правил функционирования механизма прослеживаемости товаров
приказ
Министра финансов Республики Казахстан
МФ
12 месяцев с даты вступления Соглашения в силу
Султангазиев М.Е.
".
2. В распоряжении Премьер-Министра Республики Казахстан от 26 февраля 2021 года № 41-р "О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 10 декабря 2020 года "О внесении изменений и дополнений в Кодекс Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и Закон Республики Казахстан "О введении в действие Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)":
в перечне правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 10 декабря 2020 года "О внесении изменений и дополнений в Кодекс Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и Закон Республики Казахстан "О введении в действие Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)", утвержденном указанным распоряжением:
строку, порядковый номер 14, изложить в следующей редакции:
"
14.
Об утверждении списка стран, с которым вступил в силу международный договор, регулирующий вопросы избежания двойного налогообложения и предотвращения уклонения от уплаты налогов, номинальная ставка налога на прибыль которых составляет более 75 процентов от ставки корпоративного подоходного налога в Республике Казахстан
приказ
Министра финансов Республики Казахстан
МФ
декабрь
2021 года
Султангазиев М.Е.
";
строку, порядковый номер 35, изложить в следующей редакции:
"
35.

"Мемлекеттік кірістер органдарына мәліметтерді ұсыну қағидалары мен мерзімдерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 13 ақпандағы № 171 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
*
М.Е.Сұлтанғазиев
";
реттік нөмірі 41-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
41.
"Салық тіркелімдерінің нысандарын және оларды жасау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 19 наурыздағы № 388 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2024 жылғы қараша
М.Е.Сұлтангазиев
".
3. "Қазақстан Республикасының "Техникалық реттеу туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне техникалық реттеу, кәсіпкерлік, мемлекеттік басқару және төлемдер жүйесін жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2020 жылғы 30 желтоқсандағы заңдарын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2021 жылғы 2 наурыздағы № 45-ө өкімінде:
көрсетілген өкіммен бекітілген "Қазақстан Республикасының "Техникалық реттеу туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне техникалық реттеу, кәсіпкерлік, мемлекеттік басқару және төлемдер жүйесін жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2020 жылғы 30 желтоқсандағы заңдарын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет құқықтық актілердің тізбесінде:
реттік нөмірлері 64, 65, 66, 67 және 68-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
64.
"Шарап материалы, сондай-ақ өндірістік қуаты жылына төрт жүз мың декалитрден төмен сыра және сыра сусыны өндірісінен басқа, этил спиртін және (немесе) алкоголь өнімін өндірудің технологиялық желілерін есепке алудың бақылау аспаптарымен жарақтандыру, олардың жұмыс істеу және есепке алынуын жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 29 қыркүйектегі № 498 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2021 жылғы желтоқсан
М.Е. Сұлтанғазиев
65.
"Этил спиртін өндіру, алкоголь өнімін өндіру, алкоголь өнімдерін өндіру аумағында оны сақтау және көтерме саудада сату жөніндегі қызметті қоспағанда, алкоголь өнімін сақтау және көтерме саудада сату, сондай-ақ алкоголь өнімдерін өндіру аумағында оны сақтау және бөлшек саудада сату жөніндегі қызметті қоспағанда, алкоголь өнімін сақтау және бөлшек саудада сату саласындағы қызметті жүзеге асыруға қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестігін растайтын құжаттар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 60 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2021 жылғы желтоқсан
М.Е. Сұлтанғазиев
66.

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов от 13 февраля 2018 года № 171 "Об утверждении Правил и сроков представления сведений в органы государственных доходов"
приказ
Министра финансов Республики Казахстан
МФ
*
Султангазиев М.Е.
";
строку, порядковый номер 41, изложить в следующей редакции:
"
41.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 19 марта 2018 года № 388 "Об утверждении форм налоговых регистров и правил их составления"
приказ
Министра финансов Республики Казахстан
МФ
ноябрь
2024 года
Султангазиев М.Е.
3. В распоряжении Премьер-Министра Республики Казахстан от 2 марта 2021 года № 45-р "О мерах по реализации законов Республики Казахстан от 30 декабря 2020 года "О техническом регулировании" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам технического регулирования, предпринимательства, совершенствования системы государственного управления и платежей":
в перечне правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации законов Республики Казахстан от 30 декабря 2020 года "О техническом регулировании" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам технического регулирования, предпринимательства, совершенствования системы государственного управления и платежей", утвержденном указанным распоряжением:
строки, порядковые номера 64, 65, 66, 67 и 68, изложить в следующей редакции:
"
64.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 29 сентября 2015 года № 498 "Об утверждении Правил оснащения технологических линий производства этилового спирта и (или) алкогольной продукции контрольными приборами учета, их функционирования и осуществления учета, кроме производства виноматериала, а также пива и пивного напитка, производственные мощности которых ниже четырехсот тысяч декалитров в год"
приказ
Министра финансов Республики Казахстан
МФ
декабрь
2021 года
Султангазиев М.Е.
65.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 60 "Об утверждении квалификационных требований и перечня документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления деятельности в сферах производства этилового спирта, производства алкогольной продукции, хранения и оптовой реализации алкогольной продукции, за исключением деятельности по хранению и оптовой реализации алкогольной продукции на территории ее производства, а также хранения и розничной реализации алкогольной продукции, за исключением деятельности по хранению и розничной реализации алкогольной продукции на территории ее производства"
приказ
Министра финансов Республики Казахстан
МФ
декабрь
2021 года
Султангазиев М.Е.
66.

"Этил спиртін сақтау мен өткізу (тиеп- жөнелту, қабылдап алу) қағидалары" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 20 ақпандағы № 109 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2021 жылғы желтоқсан
М.Е. Сұлтанғазиев
67.
"Этил спирті мен алкоголь өнімін өндіру паспорты үшін қажетті мәліметтер тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 11 ақпандағы № 82 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2021 жылғы желтоқсан
М.Е. Сұлтанғазиев
68.
"Дербес сәйкестендіру нөмір- кодтарын беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 10 желтоқсандағы № 646 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2021 жылғы желтоқсан
М.Е. Сұлтанғазиев

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 20 февраля 2015 года № 109 "Правила хранения и реализации (отгрузки, приемки) этилового спирта"
приказ
Министра финансов Республики Казахстан
МФ
декабрь
2021 года
Султангазиев М.Е.
67.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 11 февраля 2015 года № 82 "Об утверждении перечня необходимых сведений для паспорта производства этилового спирта и алкогольной продукции"
приказ
Министра финансов Республики Казахстан
МФ
декабрь
2021 года
Султангазиев М.Е.
68.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 10 декабря 2015 года № 646 "Правила присвоения персональных идентификационных номеров-кодов"
приказ
Министра финансов Республики Казахстан
МФ
декабрь
2021 года
Султангазиев М.Е.
".