"Бурабай" мемлекеттiк ұлттық табиғат паркiн ұйымдастыру туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-министрiнiң өкiмi 1992 жылғы 12 маусымдағы N 142
1. Көкшетау облысы әкiмiнiң және Қазақстан Республикасы Экобиоресурсминiнiң өтiнiш етуiне сәйкес, Шучье-Бурабай, Шалқар мен Имантау курорттық-рекреациялық аймағында "Бурабай" мемлекеттiк ұлттық табиғат паркiн ұйымдастыру тиiмдi болады деп танылсын.
"Бурабай" мемлекеттiк ұлттық табиғат паркiн ұйымдастыру жөнiндегi жұмыстарды жеделдету, оның алдағы уақыттағы территориясында тиiстi күзет тәртiбiн орнату мақсатында, Қазақстан Республикасының Президентi мен Министрлер Кабинетi Аппаратының Iс басқармасы Өндiрiстiк бiрлестiгiнiң Бурабай орман шаруашылығының базасында ұлттық табиғат паркiн жобалау жөнiндегi уақытша дирекция құру туралы Көкшетау облысы әкiмiнiң және республикалық Экобиоресурсминiнiң ұсынысы қабылдансын.
2. Көкшетау облысының әкiмi "Бурабай" мемлекеттiк ұлттық табиғат паркiнiң уақытша дирекциясы туралы Ереженi бекiтсiн және уақытша дирекцияны ұлттық парктiң техникалық-экономикалық негiздемесi бекiтiлгенге дейiн қаржыландыруды қамтамасыз етсiн.
Премьер-министр

О национальном пpиpодном паpке "Буpабай"
Распоряжение Премьер-министра Республики Казахстан от 12 июня 1992 г. N 142-р
1. В соответствии с ходатайством главы Кокчетавской областной администрации, Минэкобиоресурсов Республики Казахстан признать целесообразной организацию на территории Щучинско-Боровской, Шалкарской и Имантауской курортно-рекреационных зон государственного национального природного парка "Бурабай".
В целях ускорения работ по организации государственного национального природного парка "Бурабай", установления на будущей его территории соответствующего охранного режима принять предложение Минэкобиоресурсов республики и главы Кокчетавской областной администрации о создании временной дирекции проектируемого национального природного парка на базе Боровского лесного хозяйства Производственного объединения Управления Делами Аппарата Президента и Кабинета Министров Республики Казахстан.
2. Главе Кокчетавской областной администрации утвердить положение о временной дирекции государственного национального природного парка "Бурабай" и обеспечить финансирование временной дирекции до утверждения ТЭО национального парка.
Премьер-министр