Құрал-жабдықтар сатып алу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-министрiнiң өкiмi 1995 жылғы 25 қаңтардағы N 31
Қазақстан Республикасының тұтыну рыногын жоғары сапалы тамақ өнiмдерiмен толтыру мақсатында және "Қазақстан Республикасының экономикасына шетел капиталын тарту процестерiн мемлекеттiк басқару мен реттеудiң тиiмдiлiгiн көтеру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 19 қаңтардағы N 2035 U952035_ Жарлығына сәйкес:
1. "Азат" өндiрiстiк-коммерциялық концернiнiң ауыл шаруашылығы өнiмдерiн өңдеу және полиэтилен бөтелкелерiн жасау арқылы салқындатпа сусындар өндiру бойынша құрал-жабдықтар мен технология сатып алу, оның iшiнде:
- немiс банкiлерi берген жалпы сомасы 20 (жиырма) миллион
АҚШ доллары сомасындағы кредиттер есебiнен:
полиэтилен бөтелкелерiн шығару арқылы салқындатпа сусындар
өндiретiн үш желi;
шұжық бұйымдарын өндiру бойынша бес кiшi-завод;
12 диiрмен;
- поляк банкiлерi берген жалпы сомасы 10 (он) млн. АҚШ доллары
сомасындағы кредиттер есебiнен:
қатты балмұздақ өндiру бойынша он алты желi;
кеспе бұйымдарын өндiру бойынша он екi желi;
поролон және жұмсақ мебель жасау желiсiн;
екi наубайхана жасау жөнiндегi ұсынысы мақұлдансын.
Барлығы 7 (жетi) млн. АҚШ доллары, оның iшiнде 3 (үш) млн. доллар бiрiншi қажеттiлiктегi тауарларды сатып алуға жұмсалады.
2. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк экспорт-импорт банкi екi апта мерзiм iшiнде "Азат" концернi табыс еткен жобаларға сараптау жүргiзiп, банк сараптауының нәтижелерi мен Қазақстан Республикасы Экономика министрлiгiнiң банкiлерiмен жүргiзiлген келiсiмдер бойынша ұсыныс енгiзсiн.
3. "Азат" концернi аталған жобалар бойынша Қазақстан Республикасының үкiметтiк кепiлдiгiн алу мақсатында Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк экспорт-импорт банкi мен Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiне барлық қажеттi кепiлдiктердi берсiн. "Азат" концернi тарапынан берiлген кепiлдiкте мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi Ақмола аумақтық комитетi растаған оның негiзгi қаражаты болады.
4. Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi банктiң ұсынысының негiзiнде екi апта мерзiм iшiнде Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң тиiстi шешiмiнiң жобасын әзiрлесiн.
Премьер-министр

О приобретении оборудования
Распоряжение Премьер-министра Республики Казахстан от 25 января 1995 г. N 31-р
В целях наполнения потребительского рынка Республики Казахстан высококачественными продуктами питания и в соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 19 января 1995 г. N 2035 U952035_ "О мерах по повышению эффективности государственного управления и регулирования процессов привлечения иностранного капитала в экономику Республики Казахстан:
1. Одобрить предложение производственно-коммерческого концерна "Азат" по приобретению оборудования и технологии по переработке сельхозпродукции и производства прохладительных напитков с производством полиэтиленовых бутылок, в том числе:
- за счет кредитов, предоставляемых немецкими банками, на общую сумму 20 (двадцать) млн.долларов США:
три линии по производству прохладительных напитков с производством полиэтиленовых бутылок;
пять мини-заводов по производству колбасных изделий;
двенадцать мельниц;
- за счет кредитов, предоставляемых польскими банками, на общую сумму 10 (десять) млн.долларов США;
шестнадцать линий по производству твердого мороженого;
двенадцать линий по производству макаронных изделий;
линий по производству поролона и мягкой мебели;
две хлебопекарни.
Итого 7 (семь) млн.долларов США инвестиционного и 3 (три) млн.долларов на приобретение товаров первой необходимости.
2. Государственному Экспортно-импортному банку Республики Казахстан в двухнедельный срок провести экспертизу проектов, представленных концерном "Азат", и представить предложения по результатам банковской экспертизы и переговоров с банками в Министерство экономики Республики Казахстан.
3. Концерну "Азат" выдать все необходимые гарантии государственному Экспортно-импортному банку Республики Казахстан и Министерству финансов Республики Казахстан с целью получения правительственной гарантии Республики Казахстан под названные проекты. Учесть, что гарантией со стороны концерна "Азат" будут его основные средства, подтвержденные Акмолинским территориальным комитетом по госимуществу.
4. Министерству экономики Республики Казахстан на основе предложений банка в двухнедельный срок подготовить проект соответствующего решения Кабинета Министров Республики Казахстан.
Премьер-министр