Шет елдерге қызметтiк iссапарларға шығу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-министрiнiң ӨКIМI 1995 жылғы 25 тамыз N 311
1. Қазақстан Республикасының министрлiктерi мен ведомстволары басшыларының, облыстар мен Алматы қаласы жергiлiктi басқару органдары әкiмдерiнiң мемлекеттiк ұйымдардың, мекемелердiң, кәсiпорындар мен банктердiң қызметшiлерiнiң ынтымақтастықтың мәселелерiн шешу үшiн екiжақты келiсiмдерде қарастырылған жағдайлардан басқа жеке адамдардың, фирмалар және компаниялардың шақыруы бойынша шет елдерге қызметтiк iссапарларға шығуына тыйым салынсын.
2. Қазақстан Республикасының министрлiктерi мен ведомстволары мемлекеттiк қызметшiлердiң шет елдерге қызметтiк iссапарларын ретке келтiру және шетелдiк iссапарлардың тиiмдiлiгiн арттыру жөнiнде қажеттi шаралар қабылдасын, сапардың мақсаты және келiссөздердiң нәтижесi туралы болған елдегi Қазақстан Республикасының елшiлiгiне, елшiлiк жоқ болса - Сыртқы iстер министрлiгiне ақпарат берсiн.
3. Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi осы қаулының орындалуына қатаң бақылауды қамтамасыз етiп, Министрлер Кабинетiне оның орындалғаны туралы кемiнде жарты жылда 1 рет мәлiмдеп отырсын.
Премьер-министр

О служебных командировках за границу
Распоряжение Премьер-министра Республики Казахстан от 25 августа 1995 г. N 311-р
1. Запретить выезд в служебные командировки за границу руководителей министерств и ведомств, глав областных администраций и г. Алматы, местных органов управления, служащих государственных организаций, учреждений, предприятий и банков Республики Казахстан по приглашению частных лиц, фирм и компаний, за исключением случаев, предусмотренных двусторонними соглашениями для решения конкретных вопросов сотрудничества.
2. Министерствам и ведомствам Республики Казахстан принять необходимые меры по упорядочению служебных поездок государственных служащих за рубеж и повышению эффективности загранкомандировок. Информировать Посольство Республики Казахстан в стране пребывания, а в случае отсутствия - Министерство иностранных дел о целях поездки и результатах переговоров.
3. Министерству иностранных дел Республики Казахстан обеспечить строгий контроль за выполнением настоящего распоряжения и периодически, не реже 1 раза в полгода, информировать Кабинет Министров о его исполнении.
Премьер-министр