1996 жылға арналған бюджет жобасын қалыптастыру туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-министрiнiң 1995 жылғы 12 қыркүйек N 349-ө
1. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi мүдделi министрлiктермен және ведомстволармен мынадай мәселелердi пысықтап, бұларды 1996 жылға арналған бюджет жобасын қалыптастыру кезiнде ескеретiн болсын:
қолданылып жүрген салық заңдарының бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдарға санкциялар қолдануға, бюджетке төленетiн төлемдер бойынша мерзiмiн ұзартуға рұқсат берудiң тәртiбiне, автомобиль жолдарын ұстау мен дамытуға қаражат алуға, Қазақстан Республикасының кепiлiне берiлген кредиттер бойынша сатып алынған импортталатын тауарларға жеңiлдiктер беруге және басқаларға қатысты бөлiгiне қажеттi өзгертулер енгiзу туралы;
кәсiптiк-техникалық училищелерде, арнаулы орта және жоғары оқу орындарында бiрiн-бiрi қайталайтын мамандықтар бойынша кадрлар даярлауды жою, денсаулық сақтау мекемелерiнiң тегiн қызмет көрсетуiнiң нормативтерiн белгiлеу туралы;
Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгiнiң қарулы күштерiнiң, Шекара әскерлерiнiң, Iшкi iстер министрлiгiнiң, Республика ұланының санын қысқарту туралы. <*>
Ескерту. 1-тармақтың 3 абзацы алынып тасталды - ҚР Үкiметiнiң
1996.01.09. N 31 қаулысымен. P960031_
2. Қазақстан Республикасының Еңбек министрлiгi, Экономика министрлiгi мен Қаржы министрлiгi мүдделi министрлiктермен және ведомстволармен бiрге бюджеттiк ұйымдарға еңбекақы төлеу қорына бюджеттiк саладағы мекемелер мен ұйымдарға арналған iссапар шығыстары бойынша нормативтер енгiзу мәселелерiн пысықтасын.
3. Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi мен Қаржы министрлiгiне:
әлеуметтiк-экономикалық дамудың тұтастай республика, облыстар, Алматы және Ленинск қалалары бойынша 1996 жылға болжамының негiзгi көрсеткiштерiн;
бюджеттен қаржыландыруға ұсынылатын көлемi мен қаржыландыру көздерi қоса көрсетiлген нысаналы бағдарламалардың тiзбесiн;
тұтастай республика бойынша, облыстар мен Алматы және Ленинск қалалары бойынша жиынтық қаржы балансының жобасын;
республиканың төлем жасау балансының 1996 жылға арналған болжамын ұсынатын болсын.
4. Ұлттық Банкке Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетiне мыналарды:
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң 1996 жылы Үкiметке беретiн кредиттiк ресурстары көлемiнiң, бюджетке беретiн ақша массасының, керi қаржыландырудың проценттiк ставкасының, пайдасының (кiрiсiнiң) болжамын беру ұсынылсын.
5. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетiмен, Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетiмен бiрлесе отырып, 1996 жылға арналған республикалық бюджеттiң жобасын әзiрлегенде шетелдiк кредиттер бойынша берешектерi республикалық бюджет қаражаты есебiнен өтелген кәсiпорындардың мүлкiн сатудан түскен қаражатты ескеретiн болсын.

О проекте бюджета на 1996 год
Распоpяжение Премьер-министра Республики Казахстан от 12 сентября 1995 г. N 349-p
1. Министерству финансов Республики Казахстан проработать с заинтересованными министерствами и ведомствами и учесть при формировании проекта бюджета на 1996 год следующие вопросы:
о внесении необходимых изменений в действующее налоговое законодательство, в части применения санкций к организациям, финансируемым из бюджета, изменения порядка и условий предоставления отсрочек по платежам в бюджет, взимания средств на содержание и развитие автомобильных дорог, предоставления льгот на импортируемые товары, закупленные по кредитам, предоставленным под гарантии Республики Казахстан, и других;
(Абзац третий пункта 1 утратил силу - постановлением Правительства РК от 9 января 1996 г. N 31)
об устранении подготовки кадров по дублирующим специальностям в профессионально-технических училищах, средних специальных и высших учебных заведениях; установлении нормативов оказания бесплатных услуг учреждениями здравоохранения;
о сокращении численности вооруженных сил Министерства обороны, Пограничных войск, Министерства внутренних дел Республики Казахстан, Республиканской гвардии.
2. Министерству труда, Министерству экономики и Министерству финансов Республики Казахстан совместно с заинтересованными министерствами и ведомствами проработать вопрос введения нормативов по командировочным расходам для учреждений и организаций бюджетной сферы к фонду оплаты труда бюджетных организаций.
3. Министерству экономики представить в Кабинет Министров Республики Казахстан и Министерству финансов Республики Казахстан:
основные показатели прогноза социально-экономического развития в целом по республике, областям, городам Алматы и Ленинску на 1996 год;
перечень целевых программ, предлагаемых к финансированию из бюджета, с указанием объемов и источников финансирования;
проект сводного финансового баланса в целом по республике, областям и городам Алматы и Ленинску;
прогноз платежного баланса республики на 1996 год.
4. Рекомендовать Национальному Банку представить в Кабинет Министров Республики Казахстан:
прогноз объема кредитных ресурсов Национального Банка Республики Казахстан, предоставляемых Правительству на 1996 год, денежной массы, процентной ставки рефинансирования, прибыли (доходов), передаваемой в бюджет.
5. Министерству финансов Республики Казахстан совместно с Государственным комитетом Республики Казахстан по управлению государственным имуществом, Государственным комитетом Республики Казахстан по приватизации при разработке проекта республиканского бюджета на 1996 год учесть средства от реализации имущества предприятий, задолженность которых по иностранным кредитам была погашена за счет средств республиканского бюджета.

6. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi:
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiне жаппай жекешелендiруге және жеке жобалар бойынша жекешелендiруге жататын мемлекеттiк объектiлердiң 1996 жылға арналған нақтыланған тiзбесiн, акциялардың мемлекеттiк пакетiнiң құнын бағалаумен жеке-жеке; республика бюджетiне 1996 жылы қаражат түсуiнiң болжамын; мемлекеттiк активтердi (мүлiктi жалға беру, акциялардың мемлекеттiк пакеттерi бойынша дивидендтер және басқалары) пайдаланудан 1996 жылы келетiн кiрiстiң болжамын ұсынатын болсын.
7. Қазақстан Республикасының Жер қатынастары және жерге орналастыру жөнiндегi мемлекеттiк комитетi Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiне жергiлiктi әкiмдердiң өмiрлiк мұрагерлiк иелену құқығын, жер учаскелерiн пайдалану құқығы мен жалға алу құқықтарын сатуынан түсетiн түсiмдердiң 1996 жылға арналған болжамын беретiн болсын.
8. Қазақстан Республикасының ауыл шаруашылығы министрлiгi Қаржы министрлiгiне Ауыл шаруашылығын қаржылық қолдаудың мемлекеттiк қоры шығыстарының 1996 жылға арналған болжамын ұсынатын болсын.
9. Қазақстан Республикасының Статистика және талдау жөнiндегi мемлекеттiк комитетi Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiне, министрлiктер мен ведомстволарға, сондай-ақ жергiлiктi әкiмдерге 1996 жылға арналған республикалық және жергiлiктi бюджеттердiң жобаларын әзiрлеуге көрсеткiштер тiзбелерi бойынша қажеттi статистикалық ақпарат берiп отырсын.
10. Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi жанындағы Шетел капиталын пайдалану жөнiндегi мемлекеттiк комитетi Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Экспорт-импорт банкiмен бiрлесе отырып, Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетiне шетел қарыздары бойынша 1996 жылға арналған болжамын республика кәсiпорындарына Үкiмет кепiлдiгiмен берiлген қарыздар, Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiне бюджет тапшылығын қаржыландыруға берiлген займдар, сондай-ақ шетел қарыздарының тауарлық құраластары бойынша бөле отырып беретiн болсын.
11. Қазақстан Республикасының Мұнай және газ өнеркәсiбi министрлiгi Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетiне Қазақстан Республикасының үкiметi мен шетелдiк мұнай компаниялары арасындағы келiсiмдер бойынша роялтилер мен бонустар көлемiнiң 1996 жылға арналған болжамын ұсынатын болсын.
12. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi:
1995 жылдың 10 қазанына дейiнгi мерзiмде Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетiне республиканың 1996 жылға арналған бюджетiнiң жобасы бойынша бастапқы материалдарды және 1995 жылдың 5 қарашасына қарай 1996 жылға арналған республикалық бюджеттiң нақтыланған жобасын ұсынатын болсын;
Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетiне мемлекеттiк қаржы статистикасының нормаларына сәйкес әзiрленген және мүдделi министрлiктермен, ведомстволармен, Қазақстан Республикасының Статистика және талдау жөнiндегi мемлекеттiк комитетiмен, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкiмен келiсiлген 1996 жылғы Қазақстан Республикасының бюджеттiк жiктемесiн ұсынатын болсын.

6. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом представить:
Министерству финансов Республики Казахстан уточненный перечень на 1996 год государственных объектов, подлежащих массовой приватизации и приватизации по индивидуальным проектам, раздельно с оценкой стоимости государственного пакета акций; прогноз поступлений средств в бюджет республики в 1996 году; прогноз доходов на 1996 год от использования государственных активов (аренда имущества, дивиденды по государственным пакетам акций и др.)
7. Государственному комитету Республики Казахстан по земельным отношениям и землеустройству представить Министерству финансов прогноз Республики Казахстан на 1996 год поступлений от продажи главами местных администраций права пожизненного наследуемого владения, права пользования и права аренды земельных участков.
8. Министерству сельского хозяйства представить Министерству финансов Республики Казахстан прогноз на 1996 год расходов Государственного фонда финансовой поддержки сельского хозяйства.
9. Государственному комитету Республики Казахстан по статистике и анализу предоставлять Министерству финансов Республики Казахстан, министерствам и ведомствам, а также главам местных администраций статистическую информацию по перечням показателей, необходимую для разработки проектов республиканского и местных бюджетов на 1996 год.
10. Комитету по использованию иностранного капитала при Кабинете Министров Республики Казахстан совместно с государственным Экспортно-импортным банком Республики Казахстан представить в Министерство финансов Республики Казахстан прогнозы на 1996 год по иностранным займам с разбивкой на гарантированные Правительством займы предприятиям республики, займам Министерству финансов Республики Казахстан для финансирования дефицита бюджета, а также по товарным компонентам иностранных займов.
11. Министерству нефтяной и газовой промышленности Республики Казахстан представить в Кабинет Министров Республики Казахстан прогнозы на 1996 год объема роялти и бонусов по существующим соглашениям между Правительством Республики Казахстан и иностранными нефтяными компаниями.
12. Министерству финансов Республики Казахстан:
в срок до 10 октября 1995 года представить в Кабинет Министров Республики Казахстан предварительные материалы по проекту бюджета республики на 1996 год и к 5 ноября 1995 года разработать и представить уточненный проект республиканского бюджета на 1996 год;
представить в Кабинет Министров Республики Казахстан бюджетную классификацию Республики Казахстан 1996 года, разработанную в соответствии с нормами статистики государственных финансов и согласованную с заинтересованными министерствами, ведомствами, Государственным комитетом Республики Казахстан по статистике и анализу и Национальным Банком Республики Казахстан.

13. Министрлiктер мен ведомстволар жоғарыда аталған материалдарды Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiне 15 күн iшiнде бередi деп белгiленсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министр

13. Установить, что министерства и ведомства представляют вышеуказанные материалы Министерству финансов Республики Казахстан в течение 15 дней.
Премьер-министр