Қазақстан Республикасындағы кеден iсi туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1995 жылғы 25 желтоқсан N 525
Россия Федерациясы Үкiметiнiң 1995 жылғы 20 желтоқсандағы N 3842-П25 өтiнiшiн қарай отырып, Алматы қаласында Россия Федерациясы мен Қазақстан Республикасы үкiметтерi делегацияларының 1995 жылғы тамыздағы кездесуiнде қол жеткен уағдаластықтарды орындау үшiн және "Қазақстан Республикасындағы кеден iсi туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 20 шiлдедегi N 2368 Заң күшi бар Жарлығының 150-бабын басшылыққа ала отырып:
1. "Росконтракт" федеральдық контракт корпорациясы Россия Федерациясы мен Тәжiкстан Республикасының және Түрiкменстан Республикасының арасындағы үкiметаралық келiсiм шегiнде жүзеге асырылатын Қазақстан кәсiпорындарынан еркiн ресурстардан контракт бойынша сатып алынған 200 мың тонна мөлшерiндегi астықты Тәжiкстан Республикасы мен Түрiкменстан Республикасына жөнелту үшiн кеден бажын төлеуден босатылсын.
2. Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп және сауда министрлiгi, Халықаралық Қазақстан агроөнеркәсiп биржасы мен Қазақстан Республикасының кеден комитетi "Росконтракт" федеральдық контракт корпорациясы үшiн қажеттi құжаттаманы ресiмдеудi қамтамасыз етсiн.
3. Қазақстан Республикасының Кеден комитетi "Росконтракт" Федеральдық контракт корпорациясының Қазақстан кәсiпорындарымен жасаған контракт бойынша Тәжiкстан мен Түрiкменстанға жөнелтiлетiн астық мөлшерiне бақылау жасасын. Осы қаулымен белгiленген мөлшерде астық жөнелтудi аяқтағаннан кейiн Қазақстан Республикасының Үкiметiне ақпарат беретiн болсын.
Премьер-Министрдiң
бiрiншi орынбасары

О льготах по таможенным пошлинам
Р а с п о р я ж е н и е Премьер-Министра Республики Казахстан от 25 декабря 1995 г. N 525-р
Рассмотрев обращение Правительства Российской Федерации от 20 декабря 1995 года N 3842п-П25, во исполнение договоренностей, достигнутых на встрече правительственных делегаций Российской Федерации и Республики Казахстан в г. Алматы в августе 1995 года, и руководствуясь статьей 150 Указа Президента Республики Казахстан от 20 июля 1995 г. N 2368, имеющего силу Закона, Z952368_ "О таможенном деле в Республике Казахстан":
1. Освободить федеральную контрактную корпорацию "Росконтракт" от уплаты таможенных пошлин за отгрузку зерна, закупленного из свободных ресурсов по контрактам с предприятиями Республики Казахстан, в Республику Таджикистан и Республику Туркменистан в объеме 200 тыс. тонн, осуществляемую в рамках межправительственных соглашений между Российской Федерацией, Республикой Таджикистан и Республикой Туркменистан.
2. Министерству промышленности и торговли Республики Казахстан, Международной казахстанской агропромышленной бирже и Таможенному комитету Республики Казахстан обеспечить оформление необходимой документации для федеральной контрактной корпорации "Росконтракт".
3. Таможенному комитету Республики Казахстан установить контроль за объемом отгружаемого зерна в Республику Таджикистан и Туркменистан по контрактам федеральной контрактной корпорации "Росконтракт" с предприятиями Казахстана. По завершении отгрузки зерна в объемах, определенных настоящим распоряжением, представить информацию Правительству Республики Казахстан.
Первый заместитель
Премьер-Министра