Жапония Үкiметiнiң займын тарту жөнiндегi жұмысты ұйымдастыру туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң Өкiмi 1996 жылғы 9 шiлде N 324
1996-1998 жылдарға арналған халықаралық қаржы ұйымдарының (ХҚҰ)
және донор елдердiң займдарын тарту есебiнен қаржыландыру ұсынылған,
басым инвестициялық бағдарламалар мен жобалар тiзбесiне қосылған
Ақмола қаласындағы халықаралық әуежай, құрылысының жобасы бойынша
Жапония Үкiметiнiң займын (ОЕСҒ) тарту жөнiндегi жұмысты ұйымдастыру
мақсатында:
1. Мына құрамда жұмыс тобы құрылсын:
Қанапиянов С.М.             - Үкiмет Аппараты Сыртқы байланыстар
бөлiмiнiң меңгерушiсi, топ
жетекшiсi
Жиленков С.В.               - Үкiмет Аппарат Заң бөлiмiнiң
меңгерушiсi
Оразбақов Ғ.I.              - Қазақстан Республикасы Көлiк және
коммуникациялар министрiнiң
орынбасары
Омаров К.О.                 - Ақмола облысы әкiмiнiң бiрiншi
орынбасары
Якубаев Э.М.                - Үкiмет Аппараты Сыртқы байланыстар
бөлiмiнiң консультанты
Дүсiпов Ш.А.                - Қазақстан Республикасы Жоғары
және орталық мемлекеттiк
органдарды Ақмола қаласына көшiру
жөнiндегi мемлекеттiк комиссиясы
аппаратының аға референтi
Демин А.Б.                  - Қазақстан Республикасы Әдiлет
министрлiгiнiң басқарма бастығы
Илеуов А.Т.                 - Қазақстан Республикасының Қаржы
министрлiгi жанындағы шетел
капиталын пайдалану жөнiндегi
комитетiнiң басқарма бастығының
орынбасары
Котляров С.В.               - "Ақмолақұрылысинвест" коммерциялық
құрылыс салу компаниясы
басқармасының төрағасы
2. Қазақстан Республикасы Үкiметi атынан Жапония Үкiметiнiң займы (ОЕСҒ) бойынша займшы болып Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi белгiленсiн.
3. Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар министрлiгiнiң және Ақмола облысы әкiмiнiң "Ақмолақұрылысинвест" коммерциялық құрылыс салу компаниясын тапсырысшы және займшы ретiнде тарту туралы ұсынысы қабылдансын.
4. Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi жобаның ТЭН-iн әзiрлеуге техникалық тапсырма берсiн.
5. Жапония Үкiметiнiң займын тарту және жобаны жүзеге асыру бойынша жұмысты ұйымдастыру жөнiндегi берiлiп отырған шаралар жоспары бекiтiлсiн.
6. Қазақстан Республикасы Үкiметi Төралқасының 1996 жылғы 9 сәуiрдегi мәжiлiсiнде мақұлданған (10 хаттама) 1996-1998 жылдарға арналған және халықаралық қаржы ұйымдарының (ХҚҰ) және донор елдердiң займдарын тарту есебiнен қаржыландыру ұсынылған Басым инвестициялық бағдарламалар мен жобалар тiзбесiне мынадай өзгертулер
енгiзiлсiн:
2, 3-бағандардағы "Ақмола қаласындағы әуежайды қайта жаңарту
және "Қазақстан әуе жолы" ҰАК" сөздерi тиiсiнше "Ақмола қаласындағы
халықаралық әуежайдың құрылысы" және "Ақмолақұрылысинвест"
коммерциялық құрылыс салу компаниясы" сөздерiмен ауыстырылсын.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
1996 жылғы 9 шiлдедегi
N 324 өкiмiмен
бекiтiлген
Жапония Үкiметiнiң займын тарту жөнiндегi шаралар
және Ақмола қаласындағы халықаралық әуежай
құрылысының жобасын жүзеге асыру жөнiндегi жұмысты
ұйымдастыру
Жоспары
___________________________________________________________________
N |         Шаралар                      |Орындалу  |Орындаушы
р/с                                      | мерзiмi  |
___________________________________________________________________
1|                   2                  |     3    |       4
___________________________________________________________________

О плане мероприятий по привлечению займа Правительства Японии
Р а с п о р я ж е н и е Премьер-Министра Республики Казахстан от 9 июля 1996 г. N 324-р
В целях организации работ по привлечению займа Правительства
Японии (OECF) по проекту строительства международного аэропорта в
городе Акмоле, включенного в Перечень приоритетных инвестиционных
программ и проектов, предлагаемых к финансированию за счет привлечения
займов международных финансовых организаций (МФО) и стран-доноров на
1996-1998 годы:
1. Создать рабочую группу в составе:
Канапьянов С.М.     - заведующий Отделом внешних связей Аппарата
Правительства, руководитель группы
Жиленков С.В.       - заведующий юридическим Отделом Аппарата
Правительства
Оразбаков Г.И.      - заместитель Министра транспорта и
коммуникаций Республики Казахстан
Омаров К.О.         - первый заместитель акима Акмолинской
области
Якубаев Э.М.        - консультант Отдела внешних связей
Аппарата Правительства
Дюсупов Ч.А.        - старший референт Аппарата Государственной
комиссии Республики Казахстан по
передислокации высших и центральных
государственных органов в город Акмолу
Демин А.Б.          - начальник управления Министерства
юстиции Республики Казахстан
Илеуов А.Т.         - заместитель начальника управления
Комитета по использованию иностранного
капитала при Министерстве финансов
Республики Казахстан
Котляров С.В.       - председатель правления Компании
коммерческих застройщиков
"Акмоластройинвест"
2. Определить заемщиком по займу Правительства Японии (OECF) от имени Правительства Республики Казахстан Министерство финансов Республики Казахстан.
3. Принять предложение Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан и акима Акмолинской области о привлечении Компании коммерческих застройщиков "Акмоластройинвест" в качестве генерального заказчика и получателя займа.
4. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан выдать техническое задание на разработку ТЭО проекта.
5. Утвердить прилагаемый план мероприятий по привлечению займа правительства Японии и организации работ по реализации проекта.
6. Внести в Перечень приоритетных инвестиционных программ и проектов, предлагаемых к финансированию за счет привлечения займов международных финансовых организаций (МФО) и стран-доноров на 1996-1997 годы, одобренный на заседании Президиума Правительства Республики Казахстан 9 апреля 1966 года (протокол N 10), следующие изменения:
в графах 2, 3 слова "Реконструкция аэропорта г. Акмолы" и "НААК" Казахстан ауе жолы" заменить соответственно словами "Строительство международного аэропорта г. Акмолы" и "Компания коммерческих застройщиков "Акмоластройинвест".
Премьер-Министр
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра Республики Казахстан от 9 июля 1996 г. N 324-р
П Л А Н
мероприятий по привлечению займа Правительства
Японии и организации работ по реализации проекта
строительства международного аэропорта в г. Акмоле
_____________________________________________________________________
|                                      |Срок      |
NN|           Мероприятия                |исполнения| Исполнитель
пп|                                      |          |
---|--------------------------------------|----------|---------------
_1_|________________2_____________________|____3_____|_______________

1. Жапония Үкiметiн дипломатиялық арналар  1996 жылғы  Жұмыс тобы,
бойынша Қазақстан Республикасы          шiлде       Сыртқыiсминi
Үкiметiнiң ОЕСҒ займын 1997 жылы
Ақмола қаласындағы халықаралық
әуежай құрылысының жобасын жүзеге
асыру үшiн пайдалану ниетi туралы
хабарландыру
2. Жоба бойынша қажеттi инженерлiк-         -""-      "Ақмолақұрылыс.
iздестiру жұмыстарды жүргiзуi және                   инвест" ҚКК
ТЭН әзiрлеу кезiнде пайдалануы
үшiн материалдар әзiрлеу
3. ТЭН әзiрлеуге техникалық тапсырма        -""-      Көлiккомминi
әзiрлеу және оны тапсырысшыға беру
4. Жапон сарапшыларымен консультацияларға   -""-      "Ақмолақұрылыс.
материалдар әзiрлеу.                                инвест"
Жергiлiктi жерлердегi сарапшылар                    ҚКК, жұмыс тобы
жұмысына жәрдемдесу
5. Жоба бойынша тиiстi келiсулер           1996 жылғы  "Ақмола.
өткiзiп, министрлiктер мен              шiлде-тамыз  құрылысинвест"
ведомстволардың қорытындысын алу                     ҚКК, Ақмола
облысының
әкiмi,
Құрылысминi,
Экобиоресурс.
минi және
басқа мүдделi
министрлiктер
мен
ведомстволар
6. Құрылыс салушыға аудиторлық тексеру     1996 жылғы   Қаржыминi,
жүргiзу және жоба бойынша кепiлдеме     тамыз -      Шетелкапитал.
беру тетiгiн қоса жобаны қаржыландыру   қыркүйек     пайдаланукомы,
және қоса қаржыландыру сызбасын әзiрлеу              "Ақмола.
құрылысинвест
ҚКК
7. Жапония Үкiметiнен займ алу мәселесiн    -""-        Қаржыминi,
қараудың алдын ала нәтижелерi бойынша,               жұмыс тобы
ОЕСҒ өкiлдерiмен келiссөздер жүргiзу
8. Ақмола қаласындағы әуежай құрылысына    1996 жылғы   Тендер
тендер өткiзу шарты бойынша ұсыныс      шiлде        комиссиясы,
әзiрлеу және тендер ұйымдастыру                      жұмыс тобы
9. Ақмола қаласындағы әуежай құрылысы      1996 жылғы   бұл да сол
бойынша тендер өткiзудi аяқтау          IV тоқсан
10.Жоба бойынша бас мердiгермен өзара       -""-        Жұмыс тобы
түсiнiстiк туралы меморандум әзiрлеу
11.Ақмола қаласындағы халықаралық          1997 жылғы   бұл да сол
әуежай құрылысы бойынша инвестициялық   I тоқсан
жобаны жүзеге асыру туралы Үкiмет
шешiмiнiң жобасын әзiрлеу
12.Ақмола қаласындағы әуежай құрылысының   1997 жыл     бұл да сол
жобасы бойынша Қазақстан Республикасы
мен ОЕСҒ арасында займ туралы келiсiм
әзiрлеу

1. Проинформировать по дипломатическим     июль      рабочая группа
каналам Правительство Японии о          1996      МИД
намерении Правительства РК использо-    года
вать займ OECF в 1997 году для
реализации проекта строительства
международного аэропорта в г. Акмоле
2. Провести необходимые инженерно-          -"-      ККЗ "Акмола-
изыскательские работы по проекту                  стройинвест"
и подготовить материалы для исполь-
зования при подготовке ТЭО
3. Подготовить техническое задание на       -"-      Минтранском
разработку ТЭО и передать заказчику
4. Подготовить материалы к консульта-       -"-      ККЗ "Акмола-
циям с японскими экспертами. Оказать              стройинвест",
содействие в работе экспертов на                  рабочая                                рабочая группа
местах                                            группа
5. Провести необходимые согласования       июль-     ККЗ "Акмола-
и получить заключения министерств       август    стройинвест",
и ведомств по проекту                   1996      аким Акмолин-
года      ской области,
Минстрой, Мин-
экобиоресурсов
и другие заин-
тересованные
министерства
и ведомства
6. Разработать схему финансирования и      август-   Минфин, КИИК,
софинансирования проекта, включая       сентябрь  ККЗ "Акмола-
проведение аудиторской проверки         1996 года стройинвест"
заемщика, и механизма предоставления
гарантий по проекту
7. По предварительным результатам           -"-      Минфин,
рассмотрения вопроса о займе в                    рабочая группа
Правительстве Японии, провести
переговоры с представителями OECF
8. Подготовить предложения по условиям     июль      Тендерная
проведения тендера на строительство     1996      комиссия,
аэропорта в г.Акмоле и организовать     года      рабочая группа
тендер
9. Завершить проведение тендера по         IV квар-  То же
строительству аэропорта в г.Акмоле      тал 1996
года
10. Подготовить меморандум о взаимопони-     -"-      рабочая группа
мании с генеральным подрядчиком
по проекту
11. Подготовитть проект решения Правитель-  I квар-   То же
ства о реализации инвестиционного       тал 1997
проекта по строительству международ-    года
ного аэропорта в г. Акмоле
12. Подготовка соглашения о займе между     1997 год  То же
ОЕСF и Республикой Казахстан по
проекту строительства аэропорта в
г. Акмоле