Ақпараттандыру бағдарламасын жүзеге асыру туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң өкiмi 1996 жылғы 19 шiлде N 351
1. 1996-1997 жылдарға арналған Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Аппаратын ақпараттандыру бағдарламасы (қоса берiлiп отыр) бекiтiлсiн.
2.Бағдарлама бойынша жұмыстарды үйлестiру, қажеттi техникаларды сатып алу, қызметкерлердi оқыту Қазақстан Республикасының Үкiметi Аппаратының Республикалық мемлекеттiк өндiрiстiк-пайдалану бiрлестiгiне жүктелсiн.
3. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң сыртқы экономикалық қызмет жөнiндегi кезек күттiрмейтiн мұқтаждарға көзделген республикалық бюджет қаражаты есебiнен Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң ақпараттандыру бағдарламасын 1996 жылғы үшiншi тоқсанда жүзеге асыру үшiн Қазақстан Республикасының Үкiметi Аппаратының Республикалық мемлекеттiк
өндiрiстiк-пайдалану бiрлестiгiне 5,8 млн. (бес миллион сегiз жүз
мың) теңге бөлсiн.
4. Облыстық және Алматы қаласының әкiмдерi Үкiметтiң облыстармен
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Аппаратын Ақпараттандыру
бағдарламасы шегiнде компьютерлiк байланысты дамыту үшiн техникалық
құралдар сатып алуға жұмсалған шығыстарды жабу көздерiн айқындасын.
Премьер-Министрдiң
орынбасары
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
1996 жылғы 19 шiлдедегi
N 351 өкiмiмен
бекiтiлген
1996-1997 жылдарға арналған Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң Аппаратын ақпараттандыру бағдарламасы
___________________________________________________________________
N |                           | Орындалу |    Құны, мың теңге
р/с|     Жұмыстардың атауы     |  мерзiмi |________________________
|                           |          |барлығы|  Оның iшiнде
|                           |          |       |________________
|                           |          |       |НИОКР|Жабдық МР
|                           |          |       |     |және ПИР
___|___________________________|__________|_______|_____|__________
1 |              2            |     3    |   4   |  5  |    6
___|___________________________|__________|_______|_____|__________
I.  Қазақстан Республикасының   Аяқталуы:  800     300    500
Үкiметi Аппаратының жергi. 1996 жылдың
лiктi мәндегi ақпараттық   IV тоқсаны
желiлерiн дамыту
1.  Желiге жұмыс жобасын       1996 жылдың 300     300      -
орындау                      III-IV
тоқсаны
2.  ПЭВМ бiрiктiрiлген қосымша 1996 жылдың  *       -        -
IВМ, деректердi автоматты  III тоқсаны
енгiзу құралдарын, элек.
трондық мұрахаттар құру
құралдарын, коммуникациялық
құралдарын, желiлiк құрал.
дарын сатып алу
Ескерту:
<*>
Жабдықтың деректерi Үкiмет Аппараты үшiн
компьютерлiк техника әкелу жөнiндегi
тендердiң мамандандырылуына енгiзiлген.
3.  КТС желiлерiн монтаждау    1996 жылдың   400      -      400
III-IV
тоқсаны
4.  КТС мен базалық бағдарла.  1996 жылдың   100       -     100
малық құралдарды енгiзу    IV тоқсаны

О Программе информатизации Аппарата Правительства Республики Казахстан на 1996-1997 гг.
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 19 июля 1996 г. N 351
1. Утвердить Программу информатизации Аппарата Правительства Республики Казахстан на 1996-1997 годы (прилагается).
2. Координацию работ по Программе, приобретению необходимой техники, обучению персонала возложить на Республиканское государственное производственно-эксплуатационное объединение Аппарата Правительства Республики Казахстан.
3. Министерству финансов Республики Казахстан за счет средств республиканского бюджета, предусмотренных на неотложные нужды Правительства Республики Казахстан по внешнеэкономической деятельности, выделить Республиканскому государственному производственно-эксплуатационному объединению Аппарата Правительства 5,8 (пять миллионов восемьсот тысяч) тенге на реализацию Программы информатизации Аппарата Правительства Республики Казахстан в третьем квартале 1996 года.
4. Акимам областей и г. Алматы определить источники покрытия расходов на приобретение технических средств для развития компъютерной связи Правительства с областями в рамках Программы информатизации Аппарата Правительства Республики Казахстан.
Заместитель
Премьер-Министра
Утверждена
распоряжением Премьер-Министра Республики Казахстан от 19 июля 1996 г. N 351
Программа информатизации
Аппарата Правительства Республики Казахстан
на 1996-1997 годы
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
N і   Наименование работ   і    Срок    і Стоимость, тыс. тенге
п/пі                        і исполнения іДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
і                        і            і Всего і   В том числе
і                        і            і       іДДДДДДДДДДДДДДДДДД
і                        і            і       і НИОКР іОборудова-
і                        і            і       і       іние, МР и
і                        і            і       і       і   ПНР
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
1 і            2           і     3      і   4   і   5   і    6
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
I.  Развитие локальной       Окончание:   800     300     500
информационной сети      IV квартал
Аппарата Правительства   1996 года
Республики Казахстан
1   Выполнение рабочего      III-IV       300     300      -
проекта на сеть          квартал
1996 года
2   Приобретение             III квартал
<*>
-        -
дополнительных IBM       1996 года
совместных ПЭВМ,
средств
автоматизированного
ввода данных, средств
создания электронных
архивов, средств
коммуникации, сетевых
средств
3   Монтаж КТС сети          III-IV       400     -       400
квартал
1996 года
4   Внедрение КТС и базовых  IV квартал   100     -       100
программных средств      1996 года

II. Аймақтық ақпараттық желi.  Аяқталуы:     500       -     500
лердiң фрагменттiк құру    1996 жылдың
IV тоқсаны
5.  Ұзартылған байланыстың     1996 жылдың     *        -      -
техникалық құралдарын      III тоқсаны
сатып алу және жергiлiктi
мәндегi желiлердi бiрiк.
тiру
6.  Мемстаткоммен байланыс     1996 жылдың    50       -      50
торабының шапшаңдық        III тоқсаны
сипатын арттыру
7.  Үкiмет Аппаратының жергi.  1996 жылдың   250       -       250
лiктi мәндегi желiлерi мен  IV тоқсаны
Әдiлетминiнiң, Қаржыминi.
нiң, Парламенттiң,
Ұлттық Банктiң, Меммүлiк.
комының, Президент Әкiм.
шiлiгiнiң жергiлiктi
мәндегi желiлерiн бiрiктiру
8. Үкiмет Аппаратының жергi.  1996 жылдың     -       -       -
лiктегi мәндегi желiлерiн   IV тоқсаны
пайдаланушылардың министр.
лiктер мен ведомстволардың
деректер базасына шығуын
қамтамасыз ету
9. Басқа да деректер базала.  1997 жылдың    200      -      200
рымен, министрлiктермен      I-II
және ведомстволармен        тоқсаны
компьютерлiк байланыстар
орнату /Үкiмет Аппараты
бөлiмдерiнiң тапсырыстары
бойынша/
III. Облыс Әкiмдерiмен байланыс  Аяқталуы:   24600     300     24600
проблемаларын шешу, кең    1997 жылдың
ауқымды Үкiметтiк желiлер. II тоқсаны
дi құру
10. Үкiмет Аппаратында облыс   1996 жылдың     -        -        -
әкiмдерiмен коммуникация.  III тоқсаны
лық байланыс орталығын
құру
11. Облыс әкiмдерiнiң кеңсе.   1996 жылдың    100        -      100
лiк байланыс торабының     III тоқсаны
үлгiлерiн құру
12. Облыс әкiмдерiнiң кеңсе.   1996 жылдың    300       300       -
лiк орталықтарды пайдала.  IҮ тоқсаны
нудағы техникалық қызмет.
керлерiн оқытуды ұйымдас.
тыру
13. Кеңселiк орталықтар үшiн   1996 жылдың  21000       -      21000
орталықтандырылған жабдық.  IҮ тоқсаны   **
тар алу
Ескерту:
<**>
Жабдықтар облыс әкiмдерiнiң немесе резервтiк
қордың қаражаттарына алынуы керек.
14. SPRINT және INTERNET       1996 жылдың   1200      -      1200
желiсiне шығудың жоғарғы   III тоқсаны
шапшаңдықты каналын
ұйымдастыру
15. Облыс әкiмдерiнiң кеңес    1997 жылдың   2000       -     2000
орталықтарын толық көле.   II тоқсаны
мiнде монтаждау, қосу және
пайдалануға тапсыру
/Үкiметтiң деректер база.
сына шығуына орай/
IҮ. Үкiмет Аппараты деректе.   Аяқталуы     800        40       760
рiнiң базалары мен банк.   1996 жылдың
терiн құру                  I тоқсаны
16. Үкiмет Аппаратының желi.   1996 жылдың    -        -        -
дерiн пайдаланушылардың    III тоқсаны
Компьютерлiк орталықтың
деректер базасына:
ИТАР ТАСС ақпараттарына
ҚазТАГ, Синьхуа ақпарат.
тарына
Қазақстан Республикасының
заңдарына
статистикалық ақпарат.
тарға
анықтамалық ақпараттарға
шығуын қамтамасыз ету
17. Ең төменгi конфигурацияда  1996 жылдың      400       -      400
ORACLE үлгiсiндегi СУБД     III тоқсаны
SOL сұранымдарын алу
18. Деректер базаларының       1996 жылдың       240      -      240
ORACLE үлгiсiндегi SOL      IҮ тоқсаны
сұранымдар жүйесiне        1996 жылдың
көшiру                      I тоқсаны
19. Архив жүргiзушiлiк мәлi.   1996 жылдың      40       40       -
меттер жүйесiн оптикалық   III тоқсаны
дискiлермен әзiрлеу
20. Аппараттарды оптикалық      1996 жылдың      120      -       120
дискiлерде электрондық       III-IҮ
сақтау жүйесiн Үкiметтiң     тоқсаны
Кеңсесiне, Кадр жұмысы
бөлiмiне, Қаржы, еңбек
және ақша айналысы
бөлiмiне енгiзу
21. SPRINT және INTERNET       1996 жылдың     -       -         -
желiлерi арқылы шетелдiк   III тоқсаны
деректер базасына шығуды
қамтамасыз ету

II. Создание фрагмента       Окончание:   500     -       500
региональной             IV квартала
информационной сети      1996 года
5   Приобретение технических III квартал
<*>
-       -
средств удаленной связи  1996 года
и соединения локальных
сетей
6   Повышение скоростных     III квартал  50      -       50
характеристик канала     1996 года
связи с Госкомстатом
7   Объединение локальных    IV квартал   250     -       250
сетей Аппарата           1996 года
Правительства и
локальных сетей Минюста,
Минфина, Парламента,
Нацбанка,
Госкомимущества,
Администрации Президента
8   Обеспечение выхода       IV квартал   -       -       -
пользователей локальных  1996 года
сетей Аппарата
Правительства на базы
данных министерств и
ведомств
9   Установление             I-II квартал 200     -       200
компьютерных связей      1997 года
с другими базами данных,
министерствами и
ведомствами
(по заявкам отделов
Аппарата Правительства)
III. Решение проблем связи   Окончание:   24600   300     24300
с акимами областей,      II квартал
создание глобальной      1997 года
Правительственной сети
10  Создание                 III квартал  -       -       -
коммуникационного        1996 года
центра связи с акимами
областей в Аппарате
Правительства
11  Создание модели офисного III квартал  100     -       100
узла связи акимов        1996 года
областей
12  Организация обучения     IV квартал   300     300     -
технического персонала   1996 года
акимов абластей
эксплуатация офисных
центров
13  Централизованное         IV квартал   21000   -       21000
приобретение             1996 года
<**>
оборудования для офисных
центров
14  Организация              III квартал  1200    -       1200
высокоскоростного        1996 года
канала выхода на
сеть SPRINT и INTERNET
15  Монтаж, подключение и    II квартал   2000    -       2000
сдача в эксплуатацию     1997 года
офисных центров акимов
областей в полном объеме
(с выходом на базы
данных Правительства)
IV. Создание баз и банков    Окончание:   800     40      760
данных Аппарата          I квартал
Правительства            1997 года
16  Обеспечение выхода       III квартал  -       -       -
пользователей сети       1996 года
Аппарата Правительства
на базы данных
Компьютерного центра:
информации ИТАР ТАСС
информации КазТАГ,
Синьхуа
законам Республики
Казахстан
законам Российской
Федерации
статистической
информации
справочной информации
17  Приобретение СУБД SQL-   III квартал  400     -       400
запросов типа ORACLE в   1996 года
минимальной
конфигурации
18  Перевод баз данных на    IV квартал   240     -       240
систему SQL-запросов     1996 года -
типа ORACLE              I квартал
1997 года
19  Разработка системы       III квартал  40      40      -
архивирования данных     1996 года
на оптических дисках
20  Внедрение системы        III-IV       120     -       120
электронного хранения    квартал
информации на оптических 1996 года
дисках в Канцелярии
Правительства, Отделе
кадровой работы, Отделе
финансов, труда и
денежного обращения
21  Обеспечение выхода на    III квартал  -       -       -
зарубежные базы данных   1996 года
через сети SPRINT и
INTERNET

Ү. Азаматтардың хаттарын      Аяқталуы:       130       -      130
есепке алу және оларды     1996 жылдың
қабылдаудың ақпараттық      IҮ тоқсаны
жүйесiн қайта жаңарту
22. Хаттармен /ВМ РС/ жүйелiк  1996 жылдың       -        -       -
нұсқа/ жұмыс iстеудi қам.  III тоқсаны
тамасыз етуде жұмыс iстей.
тiн жүйелердiң барлық қыз.
меттерiн орындайтын кешен.
дi бағдарламасын әзiрлеу
23. Қосымша техникалық құрал.  1996 жылдың        *       -        -
дарды сатып алу             III тоқсаны
24. Бөлімнiң жергiлiктi мән.   1996 жылдың       30        -       30
дегi ақпараттық желiлерiн  III тоқсаны
құру
25. Азаматтарды қолда бар      1996 жылдың       40       -       40
жүйенiң мүмкiндiктерiн     III тоқсаны
орындайтын ПЭВМ IВМ РС
қабылдау қызметiнiң бағ.
дарламасына әзiрлеу
26. Кешеннiң барлық қызметiн   1996 жылдың        60       -      60
мемлекеттiк тiлде қамта.   IҮ тоқсаны
масыз ету
ҮI. Үкiмет Аппаратының ПЭО     Аяқталуы:       560       -     560
компьютер орталығында      1996 жылдың
шағын баспахана құру       III тоқсаны
27. Баспа лабораториясын басу. 1996 жылдың     560       -      560
ға дейiнгi және басудан    III тоқсаны     ***
кейiнгi процестерге арнал.
ған полиграфиялық жабдық.
тармен толықтай
жарақтандыру
Ескерту:
<***>
Баспа лабораториясына жабдықтар алуға арналған
қаражаттар Қазақстан Республикасы Премьер-
Министрiнiң 1995 жылғы 18 маусымдағы N 256
өкiмiне сәйкес ескерiлген
ҮII. Бөлiмдердiң тапсырысы      1997 жылдың       -        -        -
бойынша АРМ әзiрлеу          I-IҮ
/жеке жоспар бойынша/       тоқсаны
ҮIII. Енгiзiлген автоматтанды.  1997 жылдың       -        -        -
рылған бағдарламалық және   I-IҮ
техникалық қамтамасыз      тоқсаны
етудi және техникалық
қолдау, Компьютерлiк
орталықпен ақпараттық
қызмет көрсету, баспа
қызметi жөнiндегi тапсы.
рыстарды орындау, оқыту
және консультация беру
Барлығы:         27390    600    26750
Ескертпе:
1. Реттiк нөмiрi 13 және 27 жолдар бойынша сомаларды
есептемегенде Бағдарламаны жүзеге асыру үшiн 5,830 млн.
теңге қажет.
2. Бағалары 1996 жылғы ақпанда келтiрiлген. Ұлттық Банктегi
доллардың курсы - 65,2 теңге.

V.  Реконструкция            Окончание:   130     -       130
информационной системы   IV квартал
учета писем и приема     1996 года
граждан
22  Разработка комплексной   III квартал  -       -       -
программы обеспечения    1996 года
работы с письмами на
IBM PC (сетевой вариант),
выполняющий все функции
существующей системы
23  Приобретение             III квартал
<*>
-       -
дополнительных           1996 года
технических средств
24  Создание локальной       III квартал  30      -       30
информационной сети      1996 года
отдела
25  Разработать программы    III квартал  40      -       40
функции приема граждан   1996 года
на ПЭВМ IBM РС,
выполняющей возможности
существующей системы
26  Обеспечение всех         IV квартал   60      -       60
функций комплекса на     1996 года
государственном языке
VI. Создание малой           Окончание:   560     -       560
типографии в             III квартал
Компьютерном центре      1996 года
ПЭО Аппарата
Правительства
27  Дооснащение Издательской III квартал  560     -       560
лаборатории              1996 года
<***>
полиграфическим
оборудованием
допечатного и
послепечатного
процессов
VII. Разработка АРМ по       I-IV         -       -       -
заявкам отделов          квартал
(по отдельному плану)    1997 года
VIII. Доработка и            I-IV         -       -       -
техническое              квартал
сопровождение            1997 года
программного и
технического обеспечения
внедренных
автоматизированных
комплексов,
информационное
обслуживание
Компьютерным центром,
выполнение заявок по
издательской
деятельности, обучение
и консультации
Итого                             27390   640     26750
Сноска <*> . Данное оборудование включено в спецификацию на тендер по поставке компьютерной техники для Аппарата Правительства.
Сноска <**> . Оборудование должно быть приобретено на средства акимов областей или из резервного фонда.
Сноска <***> . Средства для приобретения оборудования Издательской лаборатории предусмотрены согласно распоряжению Премьер-Министра Республики Казахстан от 18 июля 1995 г. N 256.
Примечания:
1. Без учета сумм по срокам, порядковые номера 13 и 27, для реализации Программы потребуется 5,830 млн. тенге.
2. Цены приведены на февраль 1996 года. Курс доллара Нацбанка - 65,2 тенге.