"Қазақстан Халықтарының ассамблеясын құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1995 жылғы 1 наурыздағы N 2066 Жарлығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің жарлығы 2000 жылғы 3 қазан N 450. Күші жойылды - ҚР Президентінің 2002.04.26. N 856 жарлығымен. ~U020856
"Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті туралы" конституциялық заңға сәйкес және Қазақстан Халықтары ассамблеясының мәртебесін арттыру, біртұтас мемлекеттік ұлттық саясат шеңберінде ұлтаралық қатынастарды дамыту мен нығайту процестерін үйлестіруді күшейту мақсатында қаулы етемін:
1. "Қазақстан Халықтарының ассамблеясын құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1995 жылғы 1 наурыздағы N 2066 U952066_ Жарлығымен бекітілген Қазақстан Халықтарының ассамблеясы туралы ережеге (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1995 ж., N 8, 84-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
6-тармақ мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"ұлтаралық қатынастарды дамыту мен нығайту жөніндегі қызметті ведомствоаралық үйлестіру;
ұлттық саясат мәселелері жөніндегі заң жобаларына қоғамдық-құқықтық сараптама жасау.";
7-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Ассамблея мүшелігіне кандидаттар ұлттық-мәдени орталықтардың ұсыныстары бойынша облыстардың, Астана мен Алматы қалаларының кіші Ассамблеяларының Кеңесінің немесе сессиясының шешімімен ұсынылады. Республикалық қоғамдық бірлестіктер мен мемлекеттік органдардан Ассамблея мүшелігіне кандидаттарды Ассамблеяның Атқарушы хатшылығы ұсынады. Барлық кандидатуралар Ассамблея Кеңесінің мәжілісінде қаралып, Қазақстан Халықтары ассамблеясы Төрағасының бекітуіне ұсынылады. Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті ұсынылған кандидатураларды қабылдамай тастауға, Ассамблея құрамына өз қалауымен басқа адамдарды енгізуге хақылы.";
16-тармақтың екінші абзацы алып тасталсын;
VI тараудың аты және 17-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"VI. Ассамблеяны басқару құрылымы және қаржыландыру.
17. Қазақстан Халықтары - ассамблеясының жұмысына жалпы басшылықты Ассамблея Төрағасы - Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті жүзеге асырады.
Ассамблеяның жоғарғы органы оның сессиясы болып табылады. Сессия шешімдерінің ұсыныстық сипаты болады.
Ассамблея Төрағасының орынбасарлары Ассамблея сессиялары мен оның Кеңесі мәжілістерінің аралығында Ассамблея Кеңесіне басшылық етеді, Ассамблеяның Атқарушы хатшылығының жұмысын басқарады, өкілдік функцияларды жүзеге асырады, Ассамблея Төрағасының жекелеген тапсырмаларын орындайды.
Ассамблеяның жұмыс органы Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің құрылымдық бөлімшесінің құрамына енетін оның Атқарушы хатшылығы болып табылады.
Кіші Ассамблеялардың Атқарушы хатшылықтарының жауапты қызметкерлері облыстардың, Астана мен Алматы қалаларының әкімдері аппаратының қызметкерлері болып табылады деп белгіленсін".

О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан от 1 марта 1995 г. N 2066 "Об образовании Ассамблеи народов Казахстана"
Указ Президента Республики Казахстан от 3 октября 2000 года N 450 Утратил силу Указом Президента РК от 26 апреля 2002 г. N 856 ~P020856
В соответствии с Конституционным законом Z000083_ "О Первом Президенте Республики Казахстан" и целях повышения статуса Ассамблеи народов Казахстана, усиления координации процессов развития и укрепления межнациональных отношений в рамках единой государственной национальной политики постановляю:
1. Внести в Положение об Ассамблее народов Казахстана, утвержденное Указом Президента Республики Казахстан от 1 марта 1995 г. N 2066 U952066_ "Об образовании Ассамблеи народов Казахстана" (САПП Республики Казахстан, 1995 г., N 8, ст. 84), следующие изменения и дополнения:
пункт 6 дополнить абзацами следующего содержания:
"межведомственная координация деятельности по развитию и укреплению межнациональных отношений;
общественно-правовая экспертиза законопроектов по вопросам национальной политики.";
часть вторую пункта 7 изложить в следующей редакции:
"Кандидаты в члены Ассамблеи по предложениям национально-культурных центров выдвигаются решением Совета или сессии малых ассамблей областей, городов Астаны и Алматы. Кандидаты от республиканских общественных объединений и государственных органов рекомендуются Исполнительным секретариатом Ассамблеи. Все кандидатуры рассматриваются на заседании Совета Ассамблеи и представляются на утверждение Председателю Ассамблеи народов Казахстана. Первый Президент Республики Казахстан вправе отклонить предложенные кандидатуры, ввести в состав Ассамблеи по своему усмотрению других лиц.";
абзац второй пункта 16 исключить;
название главы VI и пункт 17 изложить в следующей редакции:
"VI. Структура управления и финансирование Ассамблеи
17. Общее руководство работой Ассамблеи народов Казахстана осуществляет Председатель Ассамблеи - Первый Президент Республики Казахстан.
Высшим органом Ассамблеи является ее сессия. Решения сессии носят рекомендательный характер.
Заместители Председателя Ассамблеи между сессиями Ассамблеи и заседаниями ее Совета возглавляют Совет Ассамблеи, руководят работой Исполнительного секретариата Ассамблеи, осуществляют представительские функции, выполняют отдельные поручения Председателя Ассамблеи.
Рабочим органом Ассамблеи является ее Исполнительный секретариат, входящий в состав структурного подразделения Администрации Президента Республики Казахстан.
Установить, что ответственные работники исполнительных секретариатов малых ассамблей являются сотрудниками аппаратов акимов областей, городов Астаны и Алматы.".

2. Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің Басшысы он күн
мерзімде Қазақстан Халықтары ассамблеясының Атқарушы хатшылығы туралы
ережені бекітіп, оның штат санын айқындасын.
3. Қазақстан Республикасының Үкіметі бұрын қабылданған шешімдерді осы
Жарлыққа сәйкес келтірсін.
4. "Қазақстан Халықтарының ассамблеясын құру туралы" Қазақстан
Республикасы Президентінің 1995 жылғы 1 наурыздағы N 2066 Жарлығына
өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1998 жылғы
17 сәуірдегі N 3913
U983913_
Жарлығының күші жойылған деп танылсын.
5. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Оқығандар:
Багарова Ж.А.
Омарбекова А.Т.

2. Руководителю Администрации Президента Республики Казахстан в десятидневный срок утвердить положение об Исполнительном секретариате Ассамблеи народов Казахстана и определить его штатную численность.
3. Правительству Республики Казахстан привести ранее принятые решения
в соответствие с настоящим Указом.
4. Признать утратившим силу Указ Президента Республики Казахстан от
17 апреля 1998 г. N 3913
U983913_
"О внесении изменения в Указ Президента
Республики Казахстан от 1 марта 1995 г. N 2066
U952066_
"Об образовании
Ассамблеи народов Казахстана".
5. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
(Специалисты: Умбетова А.М.,
Склярова И.В.)