2002 жылды Денсаулық жылы деп жариялау туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы. 2001 жылғы 30 желтоқсан N 751
Қазақстан халқының денсаулық жай-күйін жақсарту, денсаулық сақтау жүйесін қолдау және салауатты өмір салтын насихаттау мақсатында қаулы етемін:
1. 2002 жыл Денсаулық жылы болып жариялансын.
2. Қазақстан Республикасының Үкіметі:
1) 2002 жылғы 20 қаңтарға дейінгі мерзімде Денсаулық жылын өткізу жөніндегі Мемлекеттік комиссияны құратын болсын, оның құрамына тиісті мемлекеттік органдардың, мүдделі қоғамдық бірлестіктердің өкілдерін, көрнекті ғалымдарды, Қазақстан Республикасы Парламентінің депутаттары мен ірі бизнес өкілдерін енгізсін;
2) облыстардың, Астана мен Алматы қалаларының әкімдеріне ұқсас комиссиялар құруды тапсырсын;
3) Денсаулық жылы шеңберінде көзделген іс-шараларды кеңінен насихаттауды және бұқаралық ақпарат құралдарында жария етуді қамтамасыз етсін;
4) Денсаулық жылы жөніндегі іс-шараларды қаржыландыруды заңнамада белгіленген тәртіппен жүргізсін.
3. Мемлекеттік комиссия 2002 жылғы 25 қаңтарға дейінгі мерзімде Денсаулық жылын ұйымдастыру мен өткізу жөніндегі тиісті іс-шаралар жоспарын бекітсін.
4. Осы Жарлық жарияланған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Президенті

Об объявлении 2002 года Годом здоровья
Указ Президента Республики Казахстан от 30 декабря 2001 года N 751.
В целях улучшения состояния здоровья народа Казахстана, поддержки системы здравоохранения и пропаганды здорового образа жизни постановляю:
1. Объявить 2002 год Годом здоровья.
2. Правительству Республики Казахстан:
1) в срок до 20 января 2002 года образовать Государственную комиссию по проведению Года здоровья, включив в ее состав представителей соответствующих государственных органов, заинтересованных общественных объединений, видных ученых, депутатов Парламента Республики Казахстан, представителей крупного бизнеса;
2) поручить акимам областей, городов Астана и Алматы создать аналогичные комиссии;
3) обеспечить широкую пропаганду и освещение средствами массовой
информации мероприятий, предусмотренных в рамках Года здоровья;
4) финансирование мероприятий по Году здоровья производить в
установленном законодательством порядке.
3. Государственной комиссии в срок до 25 января 2002 года утвердить
план соответствующих мероприятий по организации и проведению Года здоровья.
4. Настоящий Указ вступает в силу со дня опубликования.
Президент
Республики Казахстан
(Специалисты: Умбетова А.М.,
Склярова И.В.)