Мамандандырылған ауданаралық экономикалық және әкімшілiк соттарды құру туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы. 2002 жылғы 9 ақпан N 803
"Қазақстан Республикасының сот жүйесi мен судьяларының мәртебесi туралы" 2001 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Конституциялық заңының 3-бабының 3-тармағына, 6-бабының 1-тармағына сәйкес қаулы етемін:
1. Астана қаласында, Ақмола, Ақтөбе, Алматы, Атырау, Шығыс Қазақстан, Жамбыл, Батыс Қазақстан, Қостанай, Қызылорда, Маңғыстау, Павлодар, Солтүстiк Қазақстан, Оңтүстiк Қазақстан облыстарында қолданыстағы заңдарға сәйкес экономикалық дауларды қарауға уәкiлеттi мамандандырылған ауданаралық экономикалық соттар құрылсын.
2. Астана және Алматы қалаларында мамандандырылған ауданаралық әкiмшiлiк соттар құрылсын.
3. Әдiлет бiлiктiлiк алқасы, Әдiлет министрi, Жоғарғы Соттың Төрағасы осы Жарлықпен құрылған соттардың төрағалары мен судьяларының лауазымдарына кандидаттарды iрiктеу жөнiндегi шараларды заңдарда белгiленген тәртiппен жүзеге асырсын және Қазақстан Республикасы Президентiнiң қарауына осы соттардың кадр құрамы жөнiнде ұсыныстарды табыс етсiн.
4. Қазақстан Республикасының Үкiметi, Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты, Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Сот әкiмшiлiгі жөнiндегi комитет осы Жарлықтан туындайтын өзге де шараларды қолдансын.
5. "Алматы және Қарағанды қалаларында мамандандырылған ауданаралық экономикалық соттар құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2001 жылғы 16 қаңтардағы N 535 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2001 ж., N 1-2, 1-құжат) өзгерiстер енгiзiлсiн:
Жарлықтың атауындағы "Алматы және Қарағанды қалаларында" деген сөздер "Алматы қаласында және Қарағанды облысында" деген сөзбен алмастырылсын;
1-тармақтағы "Алматы және Қарағанды қалаларында" деген сөздер "Алматы қаласында және Қарағанды облысында" деген сөзбен алмастырылсын.
6. Осы Жарлықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Президентiнiң Әкiмшiлiгiне жүктелсiн.
7. Осы Жарлық қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Президенті

Об образовании специализированных межрайонных экономических и административных судов
Указ Президента Республики Казахстан от 9 февраля 2002 года N 803.
В соответствии с пунктом 3 статьи 3, пунктом 1 статьи 6 Конституционного закона Республики Казахстан от 25 декабря 2000 года Z000132_ "О судебной системе и статусе судей Республики Казахстан" постановляю:
1. Образовать в городе Астане, Акмолинской, Актюбинской, Алматинской, Атырауской, Восточно-Казахстанской, Жамбылской, Западно-Казахстанской, Костанайской, Кызылординской, Мангистауской, Павлодарской, Северо-Казахстанской, Южно-Казахстанской областях специализированные межрайонные экономические суды, уполномоченные рассматривать экономические споры в соответствии с действующим законодательством.
2. Образовать в городах Астане и Алматы специализированные межрайонные административные суды.
3. Квалификационной коллегии юстиции, Министру юстиции, Председателю Верховного Суда осуществить в установленном законодательством порядке меры по отбору кандидатов на должности председателей и судей судов, образованных настоящим Указом, и представить на рассмотрение Президенту Республики Казахстан предложения по кадровому составу этих судов.
4. Правительству Республики Казахстан, Верховному Суду Республики Казахстан, Комитету по судебному администрированию при Верховном Суде Республики Казахстан принять иные меры, вытекающие из настоящего Указа.
5. Внести изменения в Указ Президента Республики Казахстан от 16 января 2001 года N 535 U010535_ "Об образовании в городах Алматы и Караганды специализированных межрайонных экономических судов" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., N 1-2, ст. 1):
в наименовании Указа слово "городах" заменить словом "городе", слово
"Караганды" заменить словами "Карагандинской области";
в пункте 1 слово "городах" заменить словом "городе", слово
"Караганды" заменить словами "Карагандинской области".
6. Контроль за исполнением настоящего Указа возложить на
Администрацию Президента Республики Казахстан.
7. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
(Специалисты: Умбетова А.М.,
Цай Л.Г.)