Қазақстан Республикасы Президентiнiң кейбiр жарлықтарына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы 2002 жылғы 21 маусым N 895
"Қазақстан Республикасы Президентiнiң жанындағы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес және мемлекеттiк қызметшiлердiң қызмет этикасын сақтауы мәселелерi жөнiндегi комиссия құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 2 сәуiрдегi N 839 U020839_ Жарлығына сәйкес және мемлекеттiк қызметшiлердiң жауапкершiлiк деңгейiн көтеру мақсатында қаулы етемін:
1. Қазақстан Республикасы Президентiнiң мынадай жарлықтарына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1) күші жойылды - ҚР Президентінің 29.08.2014 № 900 Жарлығымен;
2) күші жойылды - ҚР Президентінің 29.12.2015 № 152 Жарлығымен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі);
3) күші жойылды - ҚР Президентінің 29.12.2015 № 152 Жарлығымен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - ҚР Президентінің 29.08.2014 № 900; 29.12.2015 № 152 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) Жарлықтарымен.
2. Қазақстан Республикасының Үкiметi:
бiр ай мерзiм iшiнде Қазақстан Республикасы Президентiнiң Әкiмшiлiгiмен бiрлесiп тәртiптiк кеңес өкiлеттiктерi қатарында жергiлiктi атқарушы, аумақтық мемлекеттiк органдарда, жергiлiктi өзiн-өзi басқару және мемлекеттiк ұйымдарда тәртiптiк жауапкершiлiкке әкеп соғатын, сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтарын жасаған және Қызмет этикасы ережесiн бұзған лауазымды тұлғаларға, мемлекеттiк функцияларды орындауға уәкілеттi өзге де тұлғаларға және оларға теңестiрілген тұлғаларға, сондай-ақ тәртiптiк жауапкершiлiкке әкеп соғатын, сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтарын жасаған аумақтық құқық қорғау органдарының және арнаулы қызметтердiң лауазымды тұлғаларына қатысты тәртiптiк iстердi қарауды көздей отырып, облыстың, Астана және Алматы қалаларының тәртiптiк кеңесi туралы жаңа үлгідегi ереже әзiрлесiн және бекiтсiн;
өз актiлерiн осы Жарлықпен сәйкес келтiрсiн.
3. Облыстар, Астана және Алматы қалаларының әкiмдерi тәртiптiк кеңестер қызметiнiң тиiмділiгiн арттыру, оларды ұйымдастырушылық және материалдық-техникалық нығайту шараларын қолданатын болсын.
4. Осы Жарлықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне жүктелсін.
5. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Мамандар:
Қасымбеков Б.А.
Омарбекова А.Т.

О внесении изменений и дополнений в некоторые указы Президента Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 21 июня 2002 года N 895.
В целях повышения уровня ответственности государственных служащих и в соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 2 апреля 2002 года № 839 "Об образовании Комиссии при Президенте Республики Казахстан по вопросам борьбы с коррупцией и соблюдения служебной этики государственными служащими" постановляю:
1. Внести изменения и дополнения в следующие указы Президента Республики Казахстан:
1) утратил силу Указом Президента РК от 29.08.2014 № 900;
2) утратил силу Указом Президента РК от 29.12.2015 № 152 (вводится в действие с 01.01.2016);
3) утратил силу Указом Президента РК от 29.12.2015 № 152 (вводится в действие с 01.01.2016).
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными Указами Президента РК от 29.08.2014 № 900; от 29.12.2015 № 152 (вводится в действие с 01.01.2016).
2. Правительству Республики Казахстан:
в месячный срок разработать совместно с Администрацией Президента Республики Казахстан и утвердить новое типовое положение о дисциплинарном совете области, городов Астаны и Алматы, предусмотрев в числе полномочий дисциплинарного совета рассмотрение дисциплинарных дел в отношении должностных лиц, иных лиц, уполномоченных на выполнение государственных функций, и лиц, приравненных к ним, в местных исполнительных, территориальных государственных органах, органах местного самоуправления и государственных организациях, совершивших коррупционные правонарушения, влекущие дисциплинарную ответственность, и нарушения Правил служебной этики, а также должностных лиц территориальных правоохранительных органов и специальных служб, совершивших коррупционные правонарушения, влекущие дисциплинарную ответственность;
привести свои акты в соответствие с настоящим Указом.
3. Акимам областей, городов Астаны и Алматы принять меры по повышению
эффективности деятельности дисциплинарных советов, их организационному и
материально-техническому укреплению.
4. Контроль за исполнением настоящего Указа возложить на
Администрацию Президента Республики Казахстан.
5. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан