2005-2007 жылдарға арналған Қазақстан Республикасында ғарыш қызметiн дамыту туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2005 жылғы 25 қаңтардағы N 1513 Жарлығы
"Актілер жинағында"
және республикалық
баспасөзде жариялануға
тиіс
Қазақстан Республикасының ғылыми-техникалық әлеуетiн ғарыш қызметiнiң басым бағыттарына шоғырландыру және елдiң әлеуметтiк-экономикалық дамуы мен қауiпсiздігі мiндеттерiн шешуде ғарыш технологиялары мен техникасының үлесiн күшейту мақсатында ҚАУЛЫ EТЕДІ:
1. (күші жойылды - Қазақстан Республикасы Президентінің 2009.06.18 N 829 Жарлығымен).
2. Қазақстан Республикасының Yкiметi:
1) (күші жойылды - Қазақстан Республикасы Президентінің 2009.06.18 N 829 Жарлығымен).
2) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртiппен "Қазақстан Республикасы ғарыштық мониторингінiң ұлттық жүйесi" 2004-2006 жылдарға арналған ғылыми-техникалық бағдарламасын жоюға қойсын;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртiппен жарғылық капиталына мемлекет жүз пайыз қатысатын "Қазғарыш" ұлттық компаниясы" акционерлiк қоғамын (бұдан әрi - "Қазғарыш" ҰК" АҚ) құрсын;
4) "Қазғарыш" ҰК" АҚ қызметiнiң негізгi бағыттарын:
Қазақстан Республикасының ғарыш қызметi саласында ағымдық, ұзақ мерзiмдi салааралық бағдарламаларды әзiрлеуге және iске асыруға қатысу;
Қазақстан Республикасының әлеуметтiк-экономикалық мiндеттерiн шешуге және ұлттық қауiпсiздiгiн қамтамасыз eтугe бағытталған тиiмдiлiгi жоғары ақпарат және ғарыш технологияларын құру;
ғылымды қажетсiнетiн ғарыш технологиялары мен техникасын құру жөнiнде ғылыми-зерттеу және тәжiрибелiк-конструкторлық жұмыстар жүргiзу;
халықаралық ғарыш станциясында iргелi және қолданбалы зерттеулердi орындау үшiн ұшқыш басқаратын ғарыш ұшыруларын пайдалану;
ұлттық қауiпсiздiкті, қорғанысты, қоршаған ортаны қорғауды, төтенше жағдайларды болжауды және мониторингтеудi қамтамасыз ету жөнiндегi мемлекеттiк тапсырысты орындауға қатысу деп айқындасын;
5) осы Жарлықты iске асыру жөнiнде өзге де қажеттi шаралар қабылдасын.
3. Осы Жарлық қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2005 жылғы 25 қаңтардағы
N 1513 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
"2005-2007 жылдарға арналған Қазақстан
Республикасында ғарыш қызметiн дамыту"
МЕМЛЕКЕТТІК БАҒДАРЛАМАСЫ
Ескерту. Бағдарламаның күші жойылды - Қазақстан Республикасы Президентінің 2009.06.18 N 829 Жарлығымен.

О развитии космической деятельности в Республике Казахстан на 2005-2007 годы
Указ Президента Республики Казахстан от 25 января 2005 года N 1513
Подлежит опубликованию в
"Собрании актов" и
республиканской печати
В целях концентрации научно-технического потенциала Республики Казахстан на приоритетных направлениях космической деятельности и усиления вклада космических технологий и техники в решение задач социально-экономического развития и безопасности страны ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Утратил силу Указом Президента РК от 18.06.2009 № 829 .
2. Правительству Республики Казахстан:
1) утратил силу Указом Президента РК от 18.06.2009 № 829 ;
2) поставить в установленном законодательством Республики Казахстан порядке на утрату научно-техническую программу "Национальная система космического мониторинга Республики Казахстан на 2004-2006 годы ";
3) создать в установленном законодательством Республики Казахстан порядке акционерное общество "Национальная компания "Казкосмос" (далее - АО "НК "Казкосмос") со стопроцентным участием государства в его уставном капитале;
4) определить основными направлениями деятельности АО "НК "Казкосмос":
участие в разработке и реализации текущих, долгосрочных межотраслевых программ в сфере космической деятельности Республики Казахстан;
создание высокоэффективных информационных и космических технологий, направленных на решение социально-экономических задач и обеспечение национальной безопасности Республики Казахстан;
проведение научно-исследовательских и опытно-конструкторских работ по созданию наукоемких космических технологий и техники;
использование пилотируемых космических полетов для выполнения фундаментальных и прикладных исследований на международной космической станции;
участие в выполнении государственного заказа по обеспечению национальной безопасности, обороны, охраны окружающей среды, прогнозирования и мониторинга чрезвычайных ситуаций;
5) принять иные необходимые меры по реализации настоящего Указа.
3. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
Утверждена
Указом Президента
Республики Казахстан
от 25 января 2005 года N 1513
Государственная программа
"Развитие космической деятельности в Республике Казахстан
на 2005-2007 годы"
Сноска. Программа утратила силу Указом Президента РК от 18.06.2009 № 829 .