Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы арасындағы 1995 жылғы 20 қаңтардағы Ресей Федерациясы Қорғаныс министрлiгiнiң (объектілерi мен ұрыс алаңдары Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан) 929 Мемлекеттiк ұшу-сынақ орталығын пайдалану тәртiбi туралы келiсiмге өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы хаттама жасасу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2005 жылғы 22 шілдедегі N 1618 Жарлығы
ҚАУЛЫ ЕТЕМIН:
1. Қоса берiлiп отырған Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы арасындағы 1995 жылғы 20 қаңтардағы Ресей Федерациясы Қорғаныс министрлiгiнiң (объектiлерi мен ұрыс алаңдары Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан) 929 Мемлекеттiк ұшу-сынақ орталығын пайдалану тәртiбi туралы  келiсiмге өзгерiстер мен толықтырулар енгізу туралы хаттаманың жобасы мақұлдансын.
2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрі Наталья Артемовна Коржова Қазақстан Республикасы атынан Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы арасындағы 1995 жылғы 20 қаңтардағы Ресей Федерациясы Қорғаныс министрлiгiнiң (объектiлерi мен ұрыс алаңдары Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан) 929 Мемлекеттiк ұшу-сынақ орталығын пайдалану тәртiбi туралы келiсiмге қағидатты сипаты жоқ өзгерiстер мен толықтырулар енгiзуге рұқсат бере отырып, оған өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы хаттама жасасуға өкiлеттiк берiлсiн.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Президентінің 2006.04.03.  N 84 жарлығымен.
3. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
ЖОБА
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң
2005 жылғы 22 шiлдедегi
N 1618 Жарлығымен
МАҚҰЛДАНҒАН
Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы
арасындағы 1995 жылғы 20 қаңтардағы Ресей Федерациясы
Қорғаныс министрлiгiнiң (объектiлерi мен ұрыс алаңдары
Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан) 929
Мемлекеттік ұшу-сынақ орталығын пайдалану тәртiбi туралы
келiсiмге өзгерiстер мен толықтырулар енгізу туралы
ХАТТАМА
Бұдан әрi Тараптар деп аталатын Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы,
1995 жылғы 20 қаңтарда Мәскеу қаласында жасалған, Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы арасындағы Ресей Федерациясы Қорғаныс министрлiгiнiң (объектiлерi мен ұрыс алаңдары Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан) 929 Мемлекеттік ұшу-сынақ орталығын пайдалану тәртiбi туралы  келiсiмге (бұдан әрi - Келiсiм) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзуге келiстi:
1. Кiрiспенiң екiншi абзацында:
"Шарттың және" деген сөздер "Шарттың," деген сөзбен ауыстырылсын;
"және Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы арасындағы әскери-техникалық ынтымақтастық туралы 1994 жылғы 28 наурыздағы келiсiмнiң" деген сөздермен толықтырылсын.

О заключении Протокола о внесении изменений и дополнений в Соглашение между Республикой Казахстан и Российской Федерацией о порядке использования 929 Государственного летно-испытательного центра (объекты и боевые поля, размещенные на территории Республики Казахстан) Министерства обороны Российской Федерации от 20 января 1995 года
Указ Президента Республики Казахстан от 22 июля 2005 года N 1618
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Одобрить прилагаемый проект Протокола о внесении изменений и дополнений в  Соглашение  между Республикой Казахстан и Российской Федерацией о порядке использования 929 Государственного летно-испытательного центра (объекты и боевые поля, размещенные на территории Республики Казахстан) Министерства обороны Российской Федерации от 20 января 1995 года.
2. Уполномочить Министра финансов Республики Казахстан Коржову Наталью Артемовну заключить от имени Республики Казахстан Протокол о внесении изменений и дополнений в Соглашение между Республикой Казахстан и Российской Федерацией о порядке использования 929 Государственного летно-испытательного центра (объекты и боевые поля, размещенные на территории Республики Казахстан) Министерства обороны Российской Федерации от 20 января 1995 года, разрешив вносить в него изменения и дополнения, не имеющие принципиального характера.  <*>
Сноска. В пункт 2 внесены изменения Указом Президента РК от 3 апреля 2006 года N 84 .
3. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
ПРОЕКТ
ОДОБРЕН
Указом Президента
Республики Казахстан
от 22 июля 2005 года N 1618
ПРОТОКОЛ
о внесении изменений и дополнений в Соглашение между
Республикой Казахстан и Российской Федерацией о порядке
использования 929 Государственного летно-испытательного центра
(объекты и боевые поля, размещенные на территории Республики Казахстан) Министерства обороны Российской Федерации
от 20 января 1995 года
Республика Казахстан и Российская Федерация, именуемые в дальнейшем Стороны,
согласились внести в  Соглашение  между Республикой Казахстан и Российской Федерацией о порядке использования 929 Государственного летно-испытательного центра (объекты и боевые поля, размещенные на территории Республики Казахстан) Министерства обороны Российской Федерации, совершенное в городе Москве 20 января 1995 года (далее - Соглашение), следующие изменения и дополнения:
1. В абзаце втором преамбулы:
слова "года и" заменить словом "года,";
слово "Соглашением" заменить словом "Соглашения";
дополнить словами "и Соглашения между Республикой Казахстан и Российской Федерацией о военно-техническом сотрудничестве от 28 марта 1994 года".

2. 3-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қазақстан Республикасы жер учаскелерiн жалға беру шарттарымен Полигонның онда орналасқан объектiлерімен, жылжымалы және жылжымайтын мүлкiмен бiрге Ресей Федерациясына уақытша пайдалануға бередi.
2. Ресей Федерациясының 929 Мемлекеттік ұшу-сынақ орталығының Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан объектілерi мен ұрыс алаңдарын жалдау туралы 1996 жылғы 18 қазандағы шартқа сәйкес жалға берiлетiн жер учаскелерiн оның мүддесiнде Полигонды пайдаланғаны үшiн ақы төлеудi Ресей Федерациясы жүзеге асырады.".
3. 4-баптағы "мүлiк пен жер учаскелерi" деген сөздерден кейiн "Тараптардың немесе үшiншi елдердiң заңды және жеке тұлғаларына қосалқы жалдауға" деген сөздермен толықтырылсын.
4. 9-бапта:
1-тармақтың екiншi абзацындағы "қалпына келтiрудi және" деген сөздер алып тасталсын;
1-тармақтың оныншы абзацындағы "нысаналар" деген сөздiң алдынан "қажет болған кезде Тараптардың келiсiмi бойынша айқындалатын тәртiппен" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы 6-тармақпен толықтырылсын:
"6. Осы Келiсiмнiң 8-бабында көзделген ғылымы-зерттеу және сынақ жұмыстарының жылдық жоспарлары негiзiнде Ресей Федерациясының Қорғаныс министрлігі 4 Мемлекеттiк орталық түраралық полигонының мүдделерiнде сынақ жұмыстарын жүргiзу кезiнде Ресей Федерациясы Қорғаныс министрлiгiнің 929 Мемлекеттік ұшу-сынақ орталығының жер учаскелерi мен әуе кеңiстiгiн пайдалануға жол беріледi".
5. 11-бап мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Полигон аумағында жер кадастрын және мониторингті жүргiзудi, жердiң мақсатты пайдаланылуын бақылауды Полигон қолбасшылығымен келiсiлген тәртiппен және мерзімдерде Қазақстан Республикасының жер ресурстарын басқару жөнiндегi уәкілеттi мемлекеттік органы жүзеге асырады".
6. 20-баптың 1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"Полигон объектілерiнде кедендiк және шекаралық қарап тексерудi Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Қазақстан Республикасының кеден және шекара қызметтерінің өкілдерi жүзеге асырады. Полигонның қолбасшылығы Қазақстан Республикасының кеден және шекара қызметi өкілдерінің Полигон объектілерiне кедергiсiз жiберiлуiне мүмкiндiк бередi және оларды Полигонға және керi қарай жеткiзудi қамтамасыз етедi.".
7. Келiсiмге 1-қосымша осы Хаттамаға 1-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
8. Келiсiмге 2-қосымша осы Хаттамаға 2-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
Осы Хаттаманың ережелерiн түсiндiру және қолдану кезiнде туындаған барлық даулар мен келiспеушілiктер Тараптар арасында өзара консультациялар және келiссөздер жолымен шешілетiн болады.
Тараптардың бiрiнде бiрлесiп шешудi талап ететiн мәселелер туындаған кезде, осы Тарап екiншi Тарапты келiссөздер басталғанға дейiн 30 күннен кешіктірмей жазбаша түрде хабардар етедi.
Осы Хаттама Тараптар оның күшіне енуi үшiн қажеттi мемлекетішілiк рәсiмдердi орындағаны туралы соңғы жазбаша хабарлама алған күнiнен бастап күшiне енедi.

2. Статью 3 изложить в следующей редакции:
"1. Республика Казахстан передает во временное пользование Российской Федерации на условиях аренды земельные участки с расположенными на них объектами, движимым и недвижимым имуществом Полигона.
2. Российская Федерация осуществляет оплату за использование Полигоном в ее интересах земельных участков, которые арендуются в соответствии с Договором об аренде объектов и боевых полей 929 Государственного летно-испытательного центра Российской Федерации, расположенных на территории Республики Казахстан, от 18 октября 1996 года.".
3. В статье 4 после слова "субаренду" дополнить словами "юридическим и физическим лицам Сторон или третьих стран".
4. В статье 9:
в абзаце втором пункта 1 слова "восстановление и" исключить;
в абзаце десятом пункта 1 после слова "ракет" дополнить словами "при необходимости в порядке, определяемом по согласованию Сторон";
дополнить пунктом 6 следующего содержания:
"6. Допускается использование земельных участков и воздушного пространства 929 Государственного летно-испытательного центра Министерства обороны Российской Федерации при проведении испытательных работ в интересах 4 Государственного центрального межвидового полигона Министерства обороны Российской Федерации на основании годовых планов научно-исследовательских и испытательных работ, предусмотренных в статье 8 настоящего Соглашения.".
5. Статью 11 дополнить абзацем следующего содержания:
"Ведение земельного кадастра и мониторинга на территории Полигона, контроль за целевым использованием земель осуществляет уполномоченный государственный орган по управлению земельными ресурсами Республики Казахстан в порядке и сроки, которые согласованы с командованием Полигона.".
6. Пункт 1 статьи 20 изложить в следующей редакции:
"1. Таможенный и пограничный досмотр осуществляется на объектах Полигона представителями таможенных и пограничных служб Республики Казахстан в соответствии с законодательством Республики Казахстан. Командование Полигона предоставляет беспрепятственный допуск представителей таможенной и пограничной служб Республики Казахстан на объекты Полигона и обеспечивает их доставку на Полигон и обратно.".
7. Приложение 1 к Соглашению изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему Протоколу.
8. Приложение 2 к Соглашению изложить в редакции согласно приложению 2 к настоящему Протоколу.
Все споры и разногласия, возникающие при толковании и применении положений настоящего Протокола будут решаться путем взаимных консультаций и переговоров между Сторонами.
При возникновении вопросов у одной из Сторон, требующих совместного решения, данная Сторона письменно уведомляет другую Сторону не позднее чем за 30 дней до начала переговоров.
Настоящий Протокол вступает в силу с даты последнего письменного уведомления о выполнении Сторонами внутригосударственных процедур, необходимых для его вступления в силу.

Осы Хаттама Мәскеу қаласында 1995 жылғы 20 қаңтарда жасалған, Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы арасындағы Ресей Федерациясы Қорғаныс министрлігінiң (объектілерi мен ұрыс алаңдары Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан) 929 Мемлекеттiк ұшу-сынақ орталығы пайдалану тәртiбi туралы келiсiмнiң ажырамас бөлiгi болып табылады және өз қолданысын осы Келiсiммен бiр мезгілде тоқтатады.
__________ қаласында 200__ жылғы "___"_________ әрқайсысы қазақ және орыс тiлдерiнде екi данада жасалды әрi екi мәтіннiң күшi бiрдей.
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ            РЕСЕЙ ФЕДЕРАЦИЯСЫ
ҮШIН                              ҮШIН
Қазақстан Республикасы мен
Ресей Федерациясы арасындағы
1995 жылғы 20 қаңтардағы
Ресей Федерациясы Қорғаныс
министрлiгiнiң (объектiлерi
мен ұрыс алаңдары Қазақстан
Республикасының аумағында
орналасқан) 929 Мемлекеттiк
ұшу-сынақ орталығын пайдалану
тәртiбi туралы келiсiмге
өзгерiстер мен толықтырулар
енгiзу туралы хаттамаға
1-ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы аумағындағы
929 МҰСО-ның жер учаскелерінің
ШЕКАРАЛАРЫ
Нүктенiң нөмiрi
Географиялық координаттары
Ескертпе
солтүстiк ендiк
(град. мин.)
шығыс ендік
(град. мин.)
1
2
3
4
координаттармен шектелген N 1 учаске
1

Настоящий Протокол является неотъемлемой частью Соглашения между Республикой Казахстан и Российской Федерацией о порядке использования 929 Государственного летно-испытательного центра (объекты и боевые поля, размещенные на территории Республики Казахстан) Министерства обороны Российской Федерации, совершенного в городе Москве 20 января 1995 года, и прекращает свое действие одновременно с данным Соглашением.
Совершено в городе _______"___"_______200__года в двух экземплярах, каждый на казахском и русском языках, причем оба текста имеют одинаковую силу.
ЗА РЕСПУБЛИКУ КАЗАХСТАН      ЗА РОССИЙСКУЮ ФЕДЕРАЦИЮ
Приложение 1
к Протоколу о внесении изменений
и дополнений в Соглашение между
Республикой Казахстан и Российской
Федерацией о порядке использования 929
Государственного летно-испытательного
центра (объекты и боевые поля,
размещенные на территории
Республики Казахстан) Министерства
обороны Российской Федерации
от 20 января 1995 года
Границы
земельных участков 929 ГЛИЦ на территории
Республики Казахстан
Номер
точки
Географические координаты
Примечание
северная широта
(град. мин.)
восточная долгота
(град. мин.)
1
2
3
4
Участок N 1, ограниченный координатами
1