"Қазақстан Республикасының Мемлекеттік протоколын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1999 жылғы 16 шілдедегі N 173 Жарлығына өзгеріс пен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 5 қаңтардағы N 1694 Жарлығы. Күші жойылды - ҚР Президентінің 2006.10.12. N 201 жарлығымен.
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік протоколын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1999 жылғы 16 шілдедегі N 173  Жарлығына  мынадай өзгеріс пен толықтыру енгізілсін:
1) аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Мемлекеттік протоколындағы 1-бөлім 1-1-бөлім деп саналсын;
2) мынадай мазмұндағы 1-бөліммен толықтырылсын:
"1-бөлім. Сайланған Қазақстан Республикасы Президентінің
қызметіне кірісуінің салтанатты рәсімін дайындау мен өткізудің
тәртібі
1-тарау. Жалпы ережелер
Сайланған Қазақстан Республикасы Президентінің қызметіне кірісуінің салтанатты рәсімі (инаугурация) ол сайланған жылдан кейінгі жылғы қаңтардың екінші сәрсенбісінде өткізіледі.
Ұлықтау (инаугурация) Астана қаласында, Президенттің "Ақорда" Резиденциясында өткізіледі.
2-тарау. Ұлықтауға қатысатын адамдар
Қазақстан Республикасының  Конституциясына  сәйкес ұлықтау салтанатына Парламенттің қос Палатасының депутаттары, Конституциялық Кеңестің мүшелері, Жоғарғы Сот судьялары, сондай-ақ Қазақстан Республикасының барлық бұрынғы Президенттері қатысады.
Сондай-ақ Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік хатшысы және Президент Әкімшілігінің Басшысы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің мүшелері, өзге де орталық мемлекеттік органдардың басшылары, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері, шет мемлекеттердің және үкіметтердің басшылары, Қазақстанда аккредиттелген дипломатиялық корпустың өкілдері, Қазақстанның және халықаралық қоғамдастықтың, отандық және шетелдік бұқаралық ақпарат құралдарының өкілдері қатысуға хақылы.
3-тарау. Ұлықтауды дайындау мен өткізудің тәртібі
Ұлықтауға дейінгі дайындық іс-шаралары сайланған Республика Президентін тіркегеннен кейін Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысымен бекітілетін, сайланған Қазақстан Республикасы Президентінің қызметіне кірісуінің салтанатты рәсімін дайындау мен өткізудің іс-шаралар жоспарына сәйкес жүзеге асырылады.
Салтанаттың басталғаны туралы диктор хабарлайды.
Содан кейін мерекелік фанфарлар шырқалады.
Республикалық ұланның әскери қызметшілерінің шерулік топтары марш әуенімен ұлықтау өткізілетін орынға Қазақстан Республикасының Мемлекеттік туын, Президенттің байрағын және Қазақстан Республикасының Конституциясын әкеледі.
Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесінің төрағасы Қазақстан Республикасы Конституциясының  42-бабына  сәйкес Қазақстан Республикасының Президенті Қазақстан халқына ант берген сәттен бастап қызметіне кіріседі деп хабарлайды.
Сайланған Республика Президенті Қазақстан халқына ант берген кезде Қазақстан Республикасының Конституциясына оң қолын қойып, мемлекеттік тілде Конституцияда белгіленген анттың мынадай мәтінін оқиды: "Қазақстан халқына адал қызмет етуге, Қазақстан Республикасының Конституциясы мен заңдарын қатаң сақтауға, азаматтардың құқықтары мен бостандықтарына кепілдік беруге, Қазақстан Республикасы Президентінің өзіме жүктелген мәртебелі міндетін адал атқаруға салтанатты түрде ант етемін.".
Ант берілгеннен кейін қызметіне кіріскен Республика Президенті Қазақстан Республикасының Мемлекеттік туына келіп, оны сүйеді.
Содан кейін Қазақстан Республикасының Мемлекеттік гимні орындалады.
Президенттің "Ақорда" Резиденциясының үстінде Қазақстан Республикасының Мемлекеттік туы көтеріледі.
Орталық сайлау комиссиясының төрағасы өткен сайлау қорытындылары бойынша сайланған Қазақстан Республикасының Президентіне сөз арнайды және оған Қазақстан Республикасы Президентінің куәлігін, омырауға тағатын белгісін, байрағын және "Алтын қыран" орденін тапсырады.
Егер бір тұлға Республика Президенті болып екінші өкілеттік мерзіміне сайланған жағдайда Қазақстан Республикасы Президентінің омырауға тағатын белгісі, байрағы және "Алтын қыран" ордені оған қайталап тапсырылмайды.
Қызметіне кіріскен Қазақстан Республикасының Президенті сөз сөйлеп, ол аяқталған соң Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің рапортын қабылдайды.
Республика Президенті Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері әскерлерінің түрлері мен тектерінің шерулік топтарына ықылас білдіреді.
Қызметіне кіріскен Қазақстан Республикасы Президентінің алдынан Қарулы Күштер әскерлерінің түрлері мен тектерінің шерулік топтары салтанатты маршпен құрмет көрсетіп өтеді.
Ұлықтау салтанаты артиллериядан дүркіндете атумен қошеметтеліп тұрады.
Ұлықтаудың аяқталғаны туралы диктор хабарлайды.".

О внесении изменения и дополнения в Указ Президента Республики Казахстан от 16 июля 1999 года N 173 "Об утверждении Государственного протокола Республики Казахстан"
Указ Президента Республики Казахстан от 5 января 2006 года N 1694. Утратил силу Указом Президента Республики Казахстан от 12 октября 2006 года N 201
Сноска. Указ Президента РК от 5 января 2006 года N 1694 утратил силу Указом Президента РК от 12 октября 2006 года N 201 .
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести в Указ Президента Республики Казахстан от 16 июля 1999 года N 173 "Об утверждении Государственного протокола Республики Казахстан" следующие изменение и дополнение:
1) в Государственном протоколе Республики Казахстан, утвержденном названным Указом, раздел 1 считать разделом 1-1;
2) дополнить разделом 1 следующего содержания:
"Раздел 1. Порядок подготовки и проведения торжественной
церемонии вступления в должность избранного
Президента Республики Казахстан
Глава 1. Общие положения
Торжественная церемония вступления в должность избранного Президента Республики Казахстан (инаугурация) проводится во вторую среду января года, следующего за годом его избрания.
Инаугурация проводится в городе Астане, в Резиденции Президента "Акорда".
Глава 2.
Лица, присутствующие на инаугурации
В соответствии с Конституцией Республики Казахстан на инаугурации присутствуют депутаты обеих палат Парламента, члены Конституционного Совета, судьи Верховного Суда, а также все бывшие Президенты Республики Казахстан.
Также вправе присутствовать Премьер-Министр Республики Казахстан, Государственный секретарь Республики Казахстан и Руководитель Администрации Президента, члены Правительства Республики Казахстан, руководители иных центральных государственных органов, акимы областей, городов Астаны и Алматы, главы иностранных государств и правительств, представители дипломатического корпуса, аккредитованные в Казахстане, представители казахстанской и международной общественности, отечественных и иностранных средств массовой информации.
Глава 3.
Порядок подготовки и проведения инаугурации
До инаугурации осуществляются подготовительные мероприятия в соответствии с планом мероприятий по подготовке и проведению торжественной церемонии вступления в должность избранного Президента Республики Казахстан, утверждаемым постановлением Правительства Республики Казахстан после регистрации избранного Президента Республики.
О начале церемонии объявляет диктор.
Затем звучат праздничные фанфары.
Парадные расчеты военнослужащих Республиканской гвардии под звуки марша вносят в место проведения инаугурации Государственный флаг Республики Казахстан, штандарт Президента и Конституцию Республики Казахстан.
Председатель Конституционного Совета Республики Казахстан объявляет о том, что в соответствии со статьей 42 Конституции Республики Казахстан Президент Республики вступает в должность с момента принесения присяги народу Казахстана.
При принесении присяги народу Казахстана избранный Президент Республики ложит правую руку на Конституцию Республики Казахстан и произносит на государственном языке следующий установленный Конституцией текст присяги: "Торжественно клянусь верно служить народу Казахстана, строго следовать Конституции и законам Республики Казахстан, гарантировать права и свободы граждан, добросовестно выполнять возложенные на меня высокие обязанности Президента Республики Казахстан.".
После принесения присяги вступивший в должность Президент Республики подходит к Государственному флагу Республики Казахстан и целует его.
Затем исполняется Государственный гимн Республики Казахстан.
Над Резиденцией Президента "Акорда" поднимается Государственный флаг Республики Казахстан.
Председатель Центральной избирательной комиссии обращается к избранному по итогам состоявшихся выборов Президенту Республики Казахстан и вручает ему удостоверение, нагрудный знак, штандарт Президента Республики Казахстан и орден "Алтын Қыран" (Золотой Орел).
В случае, если лицо избрано Президентом Республики на второй срок полномочий, нагрудный знак, штандарт Президента Республики Казахстан и орден "Алтын Қыран" (Золотой Орел) ему повторно не вручаются.
Вступивший в должность Президент Республики Казахстан выступает с речью, по завершении которой принимает рапорт Министра обороны Республики Казахстан.
Президент Республики приветствует парадные расчеты видов и родов войск Вооруженных Сил Республики Казахстан.
Перед вступившим в должность Президентом Республики Казахстан, отдавая честь, торжественным маршем проходят парадные расчеты видов и родов войск Вооруженных Сил.
Инаугурация сопровождается артиллерийскими залпами.
О завершении церемонии объявляет диктор.".

2. Қазақстан Республикасының Үкіметі:
1) 2005 жылғы 4 желтоқсанда өткен сайлау қорытындылары бойынша сайланған Қазақстан Республикасы Президентінің қызметіне кірісуінің салтанатты рәсімін дайындау және 2006 жылғы 11 қаңтарда өткізу жоспарын бекітсін;
2) ұлықтау салтанатын ұйымдастыру мен өткізуге бағытталған өзге де шаралар қабылдасын.
3. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті

2. Правительству Республики Казахстан:
1) утвердить план подготовки и проведения 11 января 2006 года торжественной церемонии вступления в должность Президента Республики Казахстан, избранного по итогам выборов, состоявшихся 4 декабря 2005 года;
2) принять иные меры, направленные на организацию и проведение инаугурации.
3. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан