Қазақстан Республикасының 2010 жылы Еуропадағы қауіпсіздік пен ынтымақтастық ұйымына төрағалық етуі мәселелері жөніндегі мемлекеттік комиссия құру туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2009 жылғы 4 қыркүйектегі N 867 Жарлығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Президентінің 2011 жылғы 13 мамырдағы № 79 Жарлығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Президентінің 2011.05.13 № 79 Жарлығымен.
Қазақстан Республикасының 2010 жылы Еуропадағы қауіпсіздік пен ынтымақтастық ұйымына төрағалық етуін дайындау және қамтамасыз ету мақсатында ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қазақстан Республикасының 2010 жылы Еуропадағы қауіпсіздік пен ынтымақтастық ұйымына төрағалық етуі мәселелері жөніндегі мемлекеттік комиссия (бұдан әрі - Мемлекеттік комиссия) құрылсын.
2. Қоса беріліп отырған:
1) Мемлекеттік комиссия туралы ереже;
2) Мемлекеттік комиссияның құрамы бекітілсін.
3. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті                                 Н. Назарбаев
1-ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2009 жылғы 4 қыркүйектегі
N 867 Жарлығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының 2010 жылы Еуропадағы қауіпсіздік пен ынтымақтастық ұйымына төрағалық етуі мәселелері жөніндегі мемлекеттік комиссия туралы
ЕРЕЖЕ
1. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасының 2010 жылы Еуропадағы қауіпсіздік пен ынтымақтастық ұйымына төрағалық етуі мәселелері бойынша мемлекеттік комиссия (бұдан әрі - Мемлекеттік комиссия) Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы консультативтік-кеңесші орган болып табылады.
2. Мемлекеттік комиссия өз қызметінде Қазақстан Республикасының Конституциясын, заңдарын, Мемлекет басшысы мен Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерін, өзге де нормативтік құқықтық актілерді, сондай-ақ осы ережені басшылыққа алады.
3. Мемлекеттік комиссия Мемлекеттік комиссия төрағасынан, оның орынбасарынан, хатшысынан және мүшелерінен тұрады.
4. Мемлекеттік комиссияның дербес құрамын Қазақстан Республикасының Президенті бекітеді.
2. Мемлекеттік комиссияның міндеттері, функциялары мен өкілеттіктері
5. Мемлекеттік комиссияның міндеті Қазақстан Республикасының 2010 жылы ЕҚЫҰ-ға төрағалық етуін дайындау мен қамтамасыз ету болып табылады.
6. Мемлекеттік комиссия мынадай функцияларды жүзеге асырады:
1) Қазақстан Республикасының 2010 жылы ЕҚЫҰ-ға төрағалық етуі мәселелері жөніндегі басымдықтарды және басқа да ұсыныстарды тұжырымдап, Мемлекет басшысының қарауына енгізу және оларды іске асыру;
2) мемлекеттік органдар үшін жалпы іс-шаралар жоспарын (Қазақстан Республикасының ЕҚЫҰ-ға төрағалық етуінің "Жол картасы") әзірлеу және орындау;

Об образовании Государственной комиссии по вопросам председательства Республики Казахстан в Организации по безопасности и сотрудничеству в Европе в 2010 году
Указ Президента Республики Казахстан от 4 сентября 2009 года № 867. Утратил силу Указом Президента Республики Казахстан от 13 мая 2011 года № 79
Сноска. Утратил силу Указом Президента РК от 13.05.2011 № 79.
В целях подготовки и обеспечения председательства Республики Казахстан в Организации по безопасности и сотрудничеству в Европе в 2010 году ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Образовать Государственную комиссию по вопросам председательства Республики Казахстан в Организации по безопасности и сотрудничеству в Европе в 2010 году (далее - Государственная комиссия).
2. Утвердить прилагаемые:
1) положение о Государственной комиссии;
2) состав Государственной комиссии.
3. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан                       Н. Назарбаев
ПРИЛОЖЕНИЕ 1
УТВЕРЖДЕНО
Указом Президента
Республики Казахстан
от 4 сентября 2009 года № 867
ПОЛОЖЕНИЕ
о Государственной комиссии по вопросам председательства
Республики Казахстан в Организации по безопасности и
сотрудничеству в Европе в 2010 году
1. Общие положения
1. Государственная комиссия по вопросам председательства Республики Казахстан в Организации по безопасности и сотрудничеству в Европе в 2010 году (далее - Государственная комиссия) является консультативно-совещательным органом при Президенте Республики Казахстан.
2. Государственная комиссия руководствуется в своей деятельности Конституцией, законами Республики Казахстан, актами Главы государства и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим положением.
3. Государственная комиссия состоит из председателя, его заместителя, секретаря и членов Государственной комиссии.
4. Персональный состав Государственной комиссии утверждается Президентом Республики Казахстан.
2. Задачи, функции и полномочия Государственной комиссии
5. Задачей Государственной комиссии является подготовка и обеспечение председательства Республики Казахстан в ОБСЕ в 2010 году.
6. Государственная комиссия осуществляет следующие функции:
1) выработка, внесение на рассмотрение Главе государства приоритетов и других предложений по вопросам председательства Республики Казахстан в ОБСЕ в 2010 году и их реализация;
2) разработка и исполнение общего плана мероприятий для государственных органов ("Дорожная карта" председательства Республики Казахстан в ОБСЕ);

3) мемлекеттік органдардың Қазақстан Республикасының 2010 жылы ЕҚЫҰ-ға төрағалық етуін дайындау және қамтамасыз ету жөніндегі қызметін үйлестіру.
7. Мемлекеттік комиссия өз құзыреті шегінде:
1) орталық мемлекеттік органдардан өзіне жүктелген міндеттерді орындауға қажетті ақпаратты, құжаттар мен материалдарды сұратуға;
2) Мемлекеттік комиссия отырыстарында, комиссияның құзыретіне жататын мәселелер бойынша орталық мемлекеттік органдар мен өзге де ұйымдардың өкілдерін тыңдауға;
3) Мемлекеттік комиссияның құзыретіне жататын нақты проблемалар мен мәселелер бойынша ұсыныстарды тұжырымдау мақсатында кіші комиссиялар мен жұмыс топтарын құруға;
4) өзінің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша шешімдер қабылдауға құқылы.
Мемлекеттік комиссияның қызметін ұйымдастыру
8. Мемлекеттік комиссияның отырыстары қажеттілігіне қарай, бірақ тоқсанына кемінде бір рет өткізіледі.
9. Мемлекеттік комиссияның отырыстары Мемлекеттік комиссияның мүшелері жалпы санының үштен екісі қатысқан кезде заңды болады.
10. Мемлекеттік комиссияның шешімдері оның отырысына қатысушы мүшелердің жалпы санының көпшілік даусымен қабылданады. Комиссия мүшелерінің дауыстары тең болған жағдайда төрағалық етушінің дауысы шешуші болып табылады.
11. Мемлекеттік комиссияның отырыстарына Мемлекеттік комиссияның мүшесі емес лауазымды адамдар, сондай-ақ қоғамдық ұйымдар мен бұқаралық ақпарат құралдарының өкілдері шақырылуы мүмкін.
12. Мемлекеттік комиссияның төрағасы:
1) Мемлекеттік комиссияның қызметіне басшылық жасайды және оның отырыстарына төрағалық етеді;
2) Мемлекеттік комиссияның атқарған жұмысы туралы тоқсанында кемінде бір рет Қазақстан Республикасының Президентін хабардар етеді.
13. Төраға болмаған кезде оның міндеттерін төрағаның орынбасары атқарады.
14. Мемлекеттік комиссияның хатшысы:
1) Мемлекеттік комиссияның мүшелерін оның отырыстарының уақыты мен өтетін орны туралы хабардар етеді;
2) Мемлекеттік комиссияның отырыстарына материалдар әзірлеуді ұйымдастырады;
3) Мемлекеттік комиссия отырыстарының хаттамаларын ресімдейді;
4) Мемлекеттік комиссия қабылдаған шешімдердің уақтылы әрі сапалы орындалуын бағалай отырып, төрағаға атқарылған жұмыс туралы оның мүшелері дайындаған есепті ұсынады;
5) Мемлекеттік комиссия төрағасының тапсырмасы бойынша өзге де функцияларды жүзеге асырады.
15. Орталық мемлекеттік органдар Мемлекеттік комиссияға жүктелген міндеттерді орындауда көмек көрсетуге міндетті.
16. Мемлекеттік комиссияның жұмыс органы Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі болып табылады.
2-ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2009 жылғы 4 қыркүйектегі
N 867 Жарлығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының 2010 жылы Еуропадағы қауіпсіздік
пен ынтымақтастық ұйымына төрағалық етуі мәселелері жөніндегі
мемлекеттік комиссияның
ҚҰРАМЫ

3) координация деятельности государственных органов по подготовке и обеспечению председательства Республики Казахстан в ОБСЕ в 2010 году.
7. Государственная комиссия в пределах своей компетенции вправе:
1) запрашивать от центральных государственных органов информацию, документы и материалы, необходимые для выполнения возложенных на нее задач;
2) заслушивать на заседаниях Государственной комиссии представителей центральных государственных органов и иных организаций по вопросам, входящим в компетенцию комиссии;
3) в целях выработки предложений по конкретным проблемам и вопросам, отнесенным к компетенции Государственной комиссии, образовывать подкомиссии и рабочие группы;
4) принимать решения по вопросам, входящим в ее компетенцию.
3. Организация деятельности Государственной комиссии
8. Заседания Государственной комиссии проводятся по мере необходимости, но не реже одного раза в квартал.
9. Заседания Государственной комиссии правомочны при наличии двух третей от общего числа членов Государственной комиссии.
10. Решения Государственной комиссии принимаются большинством голосов от общего числа ее членов, присутствующих на заседании. При равенстве голосов членов Государственной комиссии голос председательствующего является решающим.
11. На заседания Государственной комиссии могут приглашаться должностные лица, не являющиеся членами Государственной комиссии, а также представители общественных организаций и средств массовой информации.
12. Председатель Государственной комиссии:
1) руководит деятельностью Государственной комиссии и председательствует на ее заседаниях;
2) информирует Президента Республики Казахстан не реже одного раза в квартал о проделанной работе Государственной комиссии.
13. В отсутствие председателя его обязанности исполняет заместитель председателя.
14. Секретарь Государственной комиссии:
1) информирует членов Государственной комиссии о времени и месте ее заседаний;
2) организует подготовку материалов к заседаниям Государственной комиссии;
3) оформляет протоколы заседаний Государственной комиссии;
4) представляет председателю Государственной комиссии подготовленный ее членами отчет о проделанной работе с оценкой своевременного и качественного исполнения принятых ею решений;
5) по поручению председателя Государственной комиссии осуществляет иные функции.
15. Центральные государственные органы обязаны оказывать содействие Государственной комиссии в выполнении возложенных на нее задач.
16. Рабочим органом Государственной комиссии является Министерство иностранных дел Республики Казахстан.
ПРИЛОЖЕНИЕ 2
УТВЕРЖДЕН
Указом Президента
Республики Казахстан
от 4 сентября 2009 года № 867
СОСТАВ
Государственной комиссии по вопросам председательства
Республики Казахстан в Организации по безопасности и
сотрудничеству в Европе в 2010 году

Ескерту. Құрамға өзгерту енгізілді - ҚР Президентінің 2010.08.18 № 1042 Жарлығымен.
Саудабаев                  - Қазақстан Республикасының Мемлекеттік
Қанат Бекмырзаұлы            хатшысы - Сыртқы істер министрі,
Комиссияның төрағасы
Әшімбаев                   - Қазақстан Республикасы Президенті
Мәулен Сағатханұлы           Әкімшілігі Басшысының орынбасары,
Комиссия төрағасының орынбасары
Жигалов                    - Қазақстан Республикасы Сыртқы
Константин Васильевич        істер министрінің орынбасары,
Комиссияның хатшысы
Мемлекеттік комиссия мүшелері:
Әбдірахымов                - Қазақстан Республикасы
Ғабидолла Рахметоллаұлы      Премьер-Министрі Кеңсесінің Басшысы
Донақов                    - Қазақстан Республикасы Президенті
Талғат Советбекұлы           Әкімшілігі Басшысының орынбасары
Жақсыбеков                 - Қазақстан Республикасының Қорғаныс
Әділбек Рыскелдіұлы          министрі
Жанқұлиев                  - Қазақстан Республикасы "Сырбар"
Аманжол Қазбекұлы            Сыртқы барлау қызметінің директоры
Құл-Мұхаммед               - Қазақстан Республикасының Мәдениет
Мұхтар Абрарұлы              министрі
Мәми                       - Қазақстан Республикасының Бас прокуроры
Қайрат Әбдіразақұлы
Сарыбай                    - Қазақстан Республикасы Президентінің
Қайрат Шораұлы               көмекшісі
Түсіпбеков                 - Қазақстан Республикасының Әділет
Рашид Төлеутайұлы            министрі
Жәмішев                    - Қазақстан Республикасының Қаржы министрі
Болат Бидахметұлы
Жұмағалиев                 - Қазақстан Республикасының Байланыс және
Асқар Қуанышұлы              ақпарат министрі

Сноска. Состав с изменениями, внесенными Указом Президента РК от 18.08.2010 № 1042.
Саудабаев                  - Государственный секретарь Республики
Канат Бекмурзаевич           Казахстан - Министр иностранных дел
Республики Казахстан, председатель
Комиссии
Ашимбаев                   - заместитель Руководителя Администрации
Маулен Сагатханулы           Президента Республики Казахстан,
заместитель председателя Комиссии
Жигалов                    - заместитель Министра иностранных дел
Константин Васильевич        Республики Казахстан, секретарь Комиссии
члены государственной комиссии:
Абдрахимов                 - Руководитель Канцелярии Премьер-Министра
Габидулла Рахматуллаевич     Республики Казахстан
Джаксыбеков                - Министр обороны Республики Казахстан
Адильбек Рыскельдинович
Донаков                    - заместитель Руководителя Администрации
Талгат Советбекович          Президента Республики Казахстан
Жанкулиев                  - Директор Службы внешней разведки
Аманжол Казбекович           Республики Казахстан "Сырбар"
Кул-Мухаммед               - Министр культуры
Мухтар Абрарулы              Республики Казахстан
Мами                       - Генеральный прокурор Республики
Кайрат Абдразакович          Казахстан
Сарыбай                    - помощник Президента Республики Казахстан
Кайрат Шораулы
Тусупбеков                 - Министр юстиции Республики Казахстан
Рашид Толеутаевич
Жамишев                    - Министр финансов Республики Казахстан
Болат Бидахметович
Жумагалиев                 - Министр связи и информации Республики
Аскар Куанышевич             Казахстан