Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 13 сәуірдегі № 371 Жарлығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 18 тамыздағы № 1043 Жарлығы
Қазақстан Республикасы Президенті
мен Үкіметі актілерінің жинағында
жариялануға тиіс
«Мемлекеттік құпиялар туралы» 1999 жылғы 15 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабына сәйкес ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. «Мемлекеттік органдардың мәліметтерді Қазақстан Республикасының мемлекеттік құпияларына жатқызу жөніндегі өкілеттіктер берілген лауазымды тұлғаларының тізбесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 13 сәуірдегі № 371 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-Ы, 2000 ж., № 18, 186-құжат; 2004 ж., № 21, 263-құжат; 2005 ж., № 32, 426-құжат; 2009 ж., № 24-25, 207-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Мемлекеттік органдардың мәліметтерді Қазақстан Республикасының мемлекеттік құпияларына жатқызу жөніндегі өкілеттік берілген лауазымды тұлғаларының тізбесінде:
кестенің 1-бағанында:
мәтін бойынша:
«Экономика және бюджеттік жоспарлау министрі» деген сөздер «Экономикалық даму және сауда министрі» деген сөздермен ауыстырылсын;
«Индустрия және сауда министрі» деген сөздер «Индустрия және жаңа технологиялар министрі» деген сөздермен ауыстырылсын;
«Ақпараттандыру және байланыс жөніндегі агенттіктің төрағасы» деген сөздер «Байланыс және ақпарат министрі» деген сөздермен ауыстырылсын;
«Энергетика және минералдық ресурстар министрі,» және «, Энергетика және минералдық ресурстар министрі» деген сөздер алып тасталсын;
«Әскери саладағы мәліметтер» деген 1-бөлімде:
алтыншы және он бірінші абзацтардағы «Индустрия және сауда министрі,» деген сөздер алып тасталсын;
оныншы, он екінші, он үшінші, он тоғызыншы, жиырмасыншы абзацтар «, Мұнай және газ министрі» деген сөздермен толықтырылсын;
он төртінші, он алтыншы, он жетінші, жиырмасыншы абзацтар «, Республикалық ұланның қолбасшысы» деген сөздермен толықтырылсын;
он тоғызыншы, жиырмасыншы, жиырма бірінші абзацтар «, Ұлттық ғарыш агенттігінің төрағасы» деген сөздермен толықтырылсын;
жиырма бірінші абзацтағы «, Білім және ғылым министрі» деген сөздер алып тасталсын;
«Экономика, ғылым және техника саласындағы мәліметтер» деген 2-бөлімде:
бірінші, екінші, он бірінші, он екінші, он төртінші, жиырмасыншы, жиырма төртінші, жиырма сегізінші, жиырма тоғызыншы, отызыншы абзацтар «, Мұнай және газ министрі» деген сөздермен толықтырылсын;
екінші, үшінші, он үшінші, он төртінші абзацтар «, Ұлттық ғарыш агенттігінің төрағасы» деген сөздермен толықтырылсын;
бесінші, он бірінші, жиырма екінші, отыз бесінші абзацтар «, Индустрия және жаңа технологиялар министрі» деген сөздермен толықтырылсын;
алтыншы, жетінші, он екінші, он төртінші, он алтыншы, жиырма алтыншы абзацтар «, Республикалық ұланның қолбасшысы» деген сөздермен толықтырылсын;
алтыншы, тоғызыншы, он төртінші абзацтардағы «, Индустрия және сауда министрі» деген сөздер алып тасталсын;
он үшінші, он төртінші абзацтар «, Қаржы министр» деген сөздермен толықтырылсын;
он жетінші абзацтағы «Экономика және бюджеттік жоспарлау министрі,» деген сөздер алып тасталсын;
«Сыртқы саясат және сыртқы экономика салаларындағы мәліметтер» деген 3-бөлімде:
бірінші, екінші, төртінші, алтыншы, жетінші, сегізінші абзацтар «, Мұнай және газ министрі» деген сөздермен толықтырылсын;
бірінші және екінші абзацтар «, Ұлттық ғарыш агенттігінің төрағасы» деген сөздермен толықтырылсын;
«Барлау, қарсы барлау, жедел-іздестіру және өзге де қызметтер саласындағы мәліметтер» деген 4-бөлімде:
он бірінші және он екінші абзацтар «, Президенттің Іс басқарушысы» деген сөздермен толықтырылсын;
оныншы, он бірінші, он екінші абзацтар «, Республикалық ұланның қолбасшысы» деген сөздермен толықтырылсын;
он төртінші абзац «, Әділет министрі» деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы он сегізінші абзацпен толықтырылсын:
«Ішкі істер министрі, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы, Президентінің Күзет қызметінің бастығы, «Сырбар» Сыртқы барлау қызметінің директоры» деген сөздермен толықтырылсын;
кестенің 2-бағанында:
«Экономика, ғылым және техника саласындағы мәліметтер» деген 2-бөлімде:
29) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«29) Мемлекеттік материалдық резервтің нақты запастарын ашатын мәліметтер.»;
«Барлау, қарсы барлау, жедел-іздестіру және өзге де қызметтер саласындағы мәліметтер» деген 4-бөлімде
14) тармақша «Нақты адамдардың» деген сөздерден кейін «қылмыстық атқару жүйесінің,» деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы 18) тармақшамен толықтырылсын:

О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан от 13 апреля 2000 года № 371
Указ Президента Республики Казахстан от 18 августа 2010 года № 1043
Подлежит опубликованию
в Собрании актов Президента и
Правительства Республики Казахстан
В соответствии со статьей 5 Закона Республики Казахстан от 15 марта 1999 года "О государственных секретах" ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести в Указ Президента Республики Казахстан от 13 апреля 2000 года № 371 "Об утверждении Перечня должностных лиц государственных органов, наделенных полномочиями по отнесению сведений к государственным секретам Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., № 18, ст. 186; 2004 г., № 21, ст. 263; 2005 г., № 32, ст. 426; 2009 г., № 24-25, ст. 207) следующие изменения и дополнения:
в Перечне должностных лиц государственных органов, наделенных полномочиями по отнесению сведений к государственным секретам Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
в графе 1 таблицы:
по тексту:
слова "Министр экономики и бюджетного планирования" заменить словами "Министр экономического развития и торговли";
слова "Министр индустрии и торговли" заменить словами "Министр индустрии и новых технологий";
слова "Председатель Агентства по информатизации и связи" заменить словами "Министр связи и информации";
слова "Министр энергетики и минеральных ресурсов," и ", Министр энергетики и минеральных ресурсов" исключить;
в разделе 1 "Сведения в военной области":
в абзацах шестом и одиннадцатом слова "Министр индустрии и торговли," исключить;
абзацы десятый, двенадцатый, тринадцатый, девятнадцатый, двадцатый дополнить словами ", Министр нефти и газа";
абзацы четырнадцатый, шестнадцатый, семнадцатый, двадцатый дополнить словами ", Командующий Республиканской гвардией";
абзацы девятнадцатый, двадцатый, двадцать первый дополнить словами ", Председатель Национального космического агентства",
в абзаце двадцать первом слова ", Министр образования и науки" исключить;
в разделе 2 "Сведения в области экономики, науки и техники":
абзацы первый, второй, одиннадцатый, двенадцатый, четырнадцатый, двадцатый, двадцать четвертый, двадцать восьмой, двадцать девятый, тридцатый дополнить словами ", Министр нефти и газа";
абзацы второй, третий, тринадцатый, четырнадцатый дополнить словами ", Председатель Национального космического агентства";
абзацы пятый, одиннадцатый, двадцать второй, тридцать пятый дополнить словами ", Министр индустрии и новых технологий";
абзацы шестой, седьмой, двенадцатый, четырнадцатый, шестнадцатый, двадцать шестой дополнить словами ", Командующий Республиканской гвардией";
в абзацах шестом, девятом, четырнадцатом слова ", Министр индустрии и торговли" исключить;
абзацы тринадцатый, четырнадцатый дополнить словами ", Министр финансов";
в абзаце семнадцатом слова "Министр экономики и бюджетного планирования," исключить;
в разделе 3 "Сведения во внешнеполитической и внешнеэкономической области":
абзацы первый, второй, четвертый, шестой, седьмой, восьмой дополнить словами ", Министр нефти и газа";
абзацы первый и второй дополнить словами ", Председатель Национального космического агентства";
в разделе 4 "Сведения в области разведывательной, контрразведывательной, оперативно-розыскной и иной деятельности":
абзацы одиннадцатый и двенадцатый дополнить словами ", Управляющий делами Президента";
абзацы десятый, одиннадцатый, двенадцатый дополнить словами ", Командующий Республиканской гвардией";
абзац четырнадцатый дополнить словами ", Министр юстиции";
дополнить абзацем восемнадцатым следующего содержания:
"Министр внутренних дел, Председатель Комитета национальной безопасности, Начальник службы охраны Президента, Директор Службы внешней разведки "Сырбар";
в графе 2 таблицы:
в разделе 2 "Сведения в области экономики, науки и техники":
подпункт 29) изложить в следующей редакции:
"29) Сведения, раскрывающие фактические запасы государственного материального резерва.";
в разделе 4 "Сведения в области разведывательной, контрразведывательной, оперативно-розыскной и иной деятельности":
в подпункте 14) после слова "составу" дополнить словами "уголовно-исполнительной системы,";
дополнить подпунктом 18) следующего содержания:

«18) Арнайы мақсаттағы бөлімшелердің қызметкерлері, терроризмге қарсы операцияларды жүргізуге, терроризм актісін анықтауға, оның алдын алуға, жолын кесуге және ашуға қатысатын және (немесе) жәрдемдесетін адамдар туралы және аталған адамдардың отбасы мүшелері туралы мәліметтер.».
2. Мемлекеттік органдар екі ай мерзімде өздерінің құпияландыруға жататын мәліметтердің ведомстволық (салалық) тізбелерін осы Жарлыққа сәйкес келтірсін.
3. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті                                         Н. Назарбаев

"18) Сведения о сотрудниках подразделений специального назначения, лицах, участвующих и (или) оказывающих содействие в проведении антитеррористической операции, выявлении, предупреждении, пресечении и раскрытии акта терроризма, и о членах семей указанных лиц.".
2. Государственным органам в двухмесячный срок привести в соответствие с настоящим Указом свои ведомственные (отраслевые) перечни сведений, подлежащих засекречиванию.
3. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан                       Н. Назарбаев