Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 13 наурыздағы № 284 Жарлығы.
Үзінді
Қазақстан Республикасы Президенті
мен Үкіметі актілерінің жинағында
жариялануға тиіс
(үзінді)
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Н. Назарбаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2012 жылғы 13 наурыздағы
№ 284 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасы Президентінің
кейбір актілеріне енгізілетін
ӨЗГЕРІСТЕР МЕН ТОЛЫҚТЫРУЛАР
1. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанында Шетелдік инвесторлар кеңесін құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1998 жылғы 30 маусымдағы № 3985 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1998 ж., № 18, 156-құжат; 2000 ж., № 17, 168-құжат; 2003 ж., № 45, 486-құжат; 2007 ж., № 14, 160-құжат; 2011 ж., № 30, 366-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Шетелдік инвесторлар кеңесі туралы ережеде:
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Лауазымы бойынша: Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Төрағасы, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбасары, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасарлары, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Басшысының орынбасары, Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрі, Қазақстан Республикасының Индустрия және жаңа технологиялар министрі, Қазақстан Республикасының Қаржы министрі, Қазақстан Республикасының Экономикалық даму және сауда министрі және Кеңестің жұмыс органының бірінші басшысы Кеңестің тұрақты мүшелері болып табылады.".
2. "Шетелде кадралар даярлау жөніндегі республикалық комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 12 қазандағы № 470 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2000 ж., № 43, 503-құжат; 2004 ж., № 22, 276-құжат; 2005 ж., № 19, 227-құжат; 2006 ж., № 1, 2-құжат; 2008 ж., № 4, 44-құжат; № 20, 182-құжат; № 42, 465-құжат; 2010 ж., № 9, 105-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Шетелде кадралар даярлау жөніндегі республикалық комиссияның құрамында:
"Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрі" деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасының Индустрия және жаңа технологиялар министрі";
"Қазақстан Республикасының Мәдениет министрі" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрі";
"Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасының Индустрия және жаңа технологиялар министрі", "Қазақстан Республикасының Байланыс және ақпарат министрі" деген жолдар алып тасталсын.

О внесении изменений и дополнений в некоторые акты Президента Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 13 марта 2012 года № 284.
Подлежит опубликованию в Собрании
актов Президента и Правительства
Республики Казахстан
(выписка)
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые акты Президента Республики Казахстан.
2. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
Н. Назарбаев
УТВЕРЖДЕНЫ
Указом Президента
Республики Казахстан
от 13 марта 2012 года № 284
ИЗМЕНЕНИЯ И ДОПОЛНЕНИЯ,
которые вносятся в некоторые акты
Президента Республики Казахстан
1. В Указ Президента Республики Казахстан от 30 июня 1998 года № 3985 "Об образовании Совета иностранных инвесторов при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1998 г., № 18, ст. 156; 2000 г., № 17, ст. 168; 2003 г., № 45, ст. 486; 2007 г., № 14, ст. 160; 2011 г., № 30, ст. 366):
в Положении о Совете иностранных инвесторов при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Постоянными членами Совета являются по должности: Премьер-Министр Республики Казахстан, Председатель Национального Банка Республики Казахстан, Первый заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан, заместители Премьер-Министра Республики Казахстан, заместитель Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан, Министр иностранных дел Республики Казахстан, Министр индустрии и новых технологий Республики Казахстан, Министр финансов Республики Казахстан, Министр экономического развития и торговли Республики Казахстан и первый руководитель рабочего органа Совета.".
2. В Указ Президента Республики Казахстан от 12 октября 2000 года № 470 "О республиканской комиссии по подготовке кадров за рубежом" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., № 43, ст. 503; 2004 г., № 22, ст. 276; 2005 г., № 19, ст. 227; 2006 г., № 1, ст. 2; 2008 г., № 4, ст. 44; № 20, ст. 182; № 42, ст. 465; 2010 г., № 9 ст. 105):
в составе Республиканской комиссии по подготовке кадров за рубежом (по должности), утвержденном вышеназванным Указом:
после строки "министр здравоохранения Республики Казахстан" дополнить строкой следующего содержания:
"Министр индустрии и новых технологий Республики Казахстан";
строку "Министр культуры Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"Министр культуры и информации Республики Казахстан";
строки "Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан - Министр индустрии и новых технологий Республики Казахстан", "Министр связи и информации Республики Казахстан" исключить.

3. Күші жойылды – ҚР Президентінің 03.01.2024 № 429 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейiн қолданысқа енгізіледі) Жарлығымен.
4. "Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің - Елбасының Мемлекеттік бейбітшілік және прогресс сыйлығының мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Президентінің 2001 жылғы 28 қыркүйектегі № 691 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2001 ж., № 32, 421-құжат; 2002 ж., № 44, 436-құжат; 2003 ж., № 45, 487-құжат; 2004 ж., № 21, 266-құжат; № 51, 671-құжат; 2007 ж., № 24, 268-құжат; 2008 ж., № 42, 465-құжат; 2009 ж., № 27-28, 234-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің - Елбасының Мемлекеттік бейбітшілік және прогресс сыйлығы туралы ережеде:
20-тармақта "Мәдениет" деген сөзден кейін "және ақпарат" деген сөздермен толықтырылсын;
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің - Елбасының Мемлекеттік бейбітшілік және прогресс сыйлығын беру жөніндегі комиссияның дербес құрамы осы өзгерістер мен толықтыруларға 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
5. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік наградалар жөніндегі комиссияның құрамы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 29 наурыздағы № 829 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2003 ж., № 41, 426-құжат; 2007 ж., № 24, 268-құжат; 2008 ж., № 20, 182-құжат; № 42, 465-құжат; 2011 ж., № 50, 664-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік наградалар жөніндегі комиссияның құрамы осы өзгерістер мне толықтыруларға 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
6. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанынан Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес мәселелері жөніндегі комиссия құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 2 сәуірдегі № 839 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2002 ж., № 10, 92-құжат; № 32, 339-құжат; 2003 ж., № 9, 92-құжат; 2004 ж., № 14, 171-құжат; № 51, 671-құжат; 2005 ж., № 43, 573-құжат; 2006 ж., № 35, 374-құжат; 2007 ж., № 3, 36-құжат; № 24, 268-құжат; 2008 ж., № 4, 43-құжат; № 20, 182-құжат; № 42, 465-құжат; 2009 ж., № 10, 48-құжат; № 27-28, 234-құжат; № 59, 510-құжат; 2010 ж., № 50, 454-құжат; 2011 ж., № 2, 13-құжат; № 19, 229-құжат; 2011 ж., № 50, 664-құжат):
2-тармақтың 2) тармақшасы алып тасталсын;
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес мәселелері жөніндегі комиссия туралы ережеде:
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

3. Утратил силу Указом Президента РК от 03.01.2024 № 429 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
4. В Указ Президента Республики Казахстан от 28 сентября 2001 года № 691 "Вопросы Государственной премии мира и прогресса Первого Президента Республики Казахстан - Лидера Нации" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., № 32, ст. 421; 2002 г., № 44, ст. 436; 2003 г., № 45, ст. 487; 2004 г., № 21, ст. 266; № 51, ст. 671; 2007 г., № 24, ст. 268; 2008 г., № 42, ст. 465; 2009 г., № 27-28, ст. 234):
в Положении о Государственной премии мира и прогресса Первого Президента Республики Казахстан - Лидера Нации, утвержденном вышеназванным Указом:
в пункте 20 после слова "культуры" дополнить словами "и информации";
персональный состав Комиссии по присуждению Государственной премии мира и прогресса Первого Президента Республики Казахстан - Лидера Нации, утвержденный вышеназванным Указом, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящим изменениям и дополнениям.
5. В Указ Президента Республики Казахстан от 29 марта 2002 года № 829 "О составе Комиссии по государственным наградам при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2003 г., № 41, ст. 426; 2007 г., № 24, ст. 268; 2008 г., № 20, ст. 182; № 42, ст. 465; 2011 г., № 50, ст. 664):
состав Комиссии по государственным наградам при Президенте Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным Указом, изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящим изменениям и дополнениям.
6. В Указ Президента Республики Казахстан от 2 апреля 2002 года № 839 "Об образовании Комиссии при Президенте Республики Казахстан по вопросам борьбы с коррупцией" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., № 10, ст. 92; № 32, ст. 339; 2003 г., № 9, ст. 92; 2004 г., № 14, ст. 171; № 51, ст. 671; 2005 г., № 43, ст. 573; 2006 г., № 35, ст. 374; 2007 г., № 3, ст. 36; № 24, ст. 268; 2008 г., № 4, ст. 43; № 20, ст. 182; № 42, ст. 465; 2009 г., № 10, ст. 48; № 27-28, ст. 234; № 59, ст. 510; 2010 г., № 50, ст. 454; 2011 г., № 2, ст. 13; № 19, ст. 229; 2011 г., № 50, ст. 664):
подпункт 2) пункта 2 исключить;
в Положении о Комиссии при Президенте Республики Казахстан по вопросам борьбы с коррупцией, утвержденном вышеназванным Указом:
пункт 4 изложить в следующей редакции:

"4. Комиссия төрағадан, оның орынбасарынан, хатшыдан және Комиссияның өзге де мүшелерінен тұрады. Комиссияны Қазақстан Республикасының Мемлекеттік хатшысы басқарады. Комиссия төрағасының орынбасары Қазақстан Республикасы Президентінің көмекшісі - Қауіпсіздік Кеңесінің хатшысы, хатшысы - Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Құқық қорғау жүйесі бөлімінің меңгерушісі болып табылады.
Комиссия құрамына лауазымы бойынша Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Басшысының екі орынбасары, Қазақстан Республикасының Бас прокуроры, Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы, Қазақстан Республикасы Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің төрағасы, Қазақстан Республикасы Экономикалық қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес агенттігінің (қаржы полициясының) төрағасы, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің төрағасы, Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрі, Қазақстан Республикасының Қаржы министрі, Қазақстан Республикасының Әділет министрі, Қазақстан Республикасы Парламентінің Сенаты Конституциялық заңнама, сот жүйесі және құқық қорғау органдары комитетінің төрағасы (келісім бойынша), Қазақстан Республикасы Парламентінің Мәжілісі Заңнама және сот-құқықтық реформа комитетінің төрағасы (келісім бойынша) кіреді.
Комиссия құрамына үкіметтік емес ұйымдардың өкілдері және өзге де адамдар кіруі мүмкін.";
5-тармақ алып тасталсын.
7. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Адам құқықтары жөніндегі комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 19 наурыздағы № 1042 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2003 ж., № 11, 125-құжат; 2004 ж., № 15, 183-құжат; 2005 ж., № 21, 247-құжат; 2006 ж., № 20, 195-құжат, 2007 ж., № 1, 1-құжат; 2008 ж., № 20, 182-құжат; № 42, 465-құжат; 2009 ж., № 27-28, 234-құжат; 2011 ж., № 50, 664-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Адам құқықтары жөніндегі комиссияның құрамына мыналар енгізілсін:
Ахметов
Әділ Құрманжанұлы
-
Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының Халықаралық қатынастар, қорғаныс және қауіпсіздік жөніндегі комитетінің хатшысы (келісім бойынша),
Әлиев
Жұматай Әлиұлы
-
Қазақстан Республикасы Парламенті Мәжілісінің депутаты (келісім бойынша),
Жалмағамбетова Светлана Жақияқызы
-
Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының депутаты (келісім бойынша),
Имашев
Берік Мәжитұлы
-
Қазақстан Республикасының Әділет министрі,
Қасымов
Ақылтай Ахметжанұлы
-
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының Қылмыстық істер жөніндегі қадағалау сот алқасының төрағасы,
Оңғарбаев
Еркін Әнуарұлы
-
"Астана" университетінің ректоры (келісім бойынша),
Шаханова
Нұрила Жақсыбекқызы
-
"Бота" қоғамдық қорының білім беру гранттары департаментінің директоры (келісім бойынша);
мына:
"Сұлтанов Қуаныш Сұлтанұлы
-
Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының Халықаралық қатынастар, қорғаныс және қауіпсіздік жөніндегі комитетінің төрағасы (келісім бойынша)"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Сұлтанов Қуаныш Сұлтанұлы
-
Қазақстан Республикасы Парламенті Мәжілісінің депутаты (келісім бойынша), Комиссия төрағасы";
көрсетілген Комиссияның құрамынан: Н.Ш.Жолдасбаева, М.С.Нәрікбаев, А.Б.Самақова, А.С.Смолин, С.Т.Тұрсынов, Р.Т.Түсіпбеков шығарылсын.

"4. Комиссия состоит из председателя, его заместителя, секретаря и иных членов Комиссии. Возглавляет Комиссию Государственный секретарь Республики Казахстан. Заместителем председателя Комиссии является помощник Президента - Секретарь Совета Безопасности Республики Казахстан, секретарем - заведующий Отделом правоохранительной системы Администрации Президента Республики Казахстан.
В состав Комиссии входят по должности два заместителя Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан, Генеральный Прокурор Республики Казахстан, Председатель Комитета национальной безопасности Республики Казахстан, Председатель Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета Республики Казахстан, Председатель Агентства Республики Казахстан по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовой полиции), Председатель Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы, Министр внутренних дел Республики Казахстан, Министр юстиции Республики Казахстан, Министр финансов Республики Казахстан, по согласованию председатели комитета по конституционному законодательству, судебной системе и правоохранительным органам Сената Парламента Республики Казахстан, по законодательству и судебно-правовой реформе Мажилиса Парламента Республики Казахстан.
В состав Комиссии могут входить представители неправительственных организаций и иные лица.";
пункт 5 исключить.
7. В Указ Президента Республики Казахстан от 19 марта 2003 года № 1042 "О Комиссии по правам человека при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2003 г., № 11, ст. 125; 2004 г., № 15, ст.183; 2005 г., № 21, ст. 247; 2006 г., № 20, ст.195; 2007 г., № 1, ст.1; 2008 г., № 20, ст.182; № 42, ст. 465; 2009 г., № 27-28, ст. 234; 2011 г., № 50, ст. 664):
ввести в состав Комиссии по правам человека при Президенте Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным Указом:
Алиева - депутата Мажилиса Парламента
Жуматая Алиевича Республики Казахстан (по согласованию),
Ахметова - секретаря Комитета по международным
Адиля Курманжановича отношениям, обороне и безопасности
Сената Парламента Республики Казахстан
(по согласованию),
Джалмагамбетову - депутата Сената Парламента Республики
Светлану Жакияновну Казахстан (по согласованию),
Имашева - Министра юстиции Республики Казахстан,
Берика Мажитовича
Касимова - председателя надзорной судебной
Акылтая Ахметжановича коллегии по уголовным делам Верховного
Суда Республики Казахстан,
Онгарбаева - ректора университета "Астана" (по
Еркина Ануаровича согласованию),
Шаханову - директора департамента образовательных
Нурилу Жаксыбековну грантов общественного фонда "Бота" (по
согласованию);
строку:
"Султанов - председатель Комитета по международным
Куаныш Султанович отношениям, обороне и безопасности
Сената Парламента Республики Казахстан
(по согласованию)"
изложить в следующей редакции:
"Султанов - депутат Мажилиса Парламента Республики
Куаныш Султанович Казахстан (по согласованию),
председатель Комиссии";
вывести из состава указанной Комиссии: Джолдасбаеву Н.Ч., Нарикбаева М.С., Самакову А.Б., Смолина А.С., Турсунова С.Т., Тусупбекова Р.Т.

8. "Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын басқару кеңесінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 28 желтоқсандағы № 1509 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., № 51, 675-құжат; 2006 ж., № 41, 446-құжат; 2009 ж., № 26, 220-құжат; № 56, 467-құжат; 2011 ж., № 50, 664-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын басқару кеңесінің құрамында (лауазымы бойынша):
"Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Төрағасы" деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары".
9. Күші жойылды - ҚР Президентінің 09.04.2014 № 791 Жарлығымен.
10. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Әйелдер істері және отбасылық-демографиялық саясат жөніндегі ұлттық комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 1 ақпандағы № 56 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., № 5, 39-құжат; 2007 ж., № 12, 135-құжат; 2008 ж., № 27, 248-құжат; 2010 ж., № 10, 115-құжат; 2011 ж., № 50, 664-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Әйелдер істері және отбасылық-демографиялық саясат жөніндегі ұлттық комиссияның құрамында:
мына:
"Құрманғалиева
Жанна Дулатқызы
-
Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігінің жауапты хатшысы",
"Мұстафина
Сәбила Сапарқызы
-
Астана қаласы Сарыарқа ауданының әкімі",
"Тұтқышев
Бексұлтан Серікбайұлы
-
"Республикалық диагностикалық орталық" АҚ директорлар кеңесінің төрағасы (келісім бойынша)",
"Шәукенова
Зарема Каукенқызы
-
Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Қазақстандық стратегиялық зерттеулер институты директорының орынбасары",
"Ықсанова
Гүлнар Мұстахимқызы
-
"Хабар" агенттігі" акционерлік қоғамының бас директоры (келісім бойынша)"
деген жолдар тиісінше мынадай редакцияда жазылсын:
"Құрманғалиева
Жанна Дулатқызы
-
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің жауапты хатшысы",
"Мұстафина
Сәбила Сапарқызы
-
Астана қаласы Есіл ауданының әкімі",
"Тұтқышев
Бексұлтан Серікбайұлы
-
"Назарбаев Университетінің" біріккен академиялық денсаулық сақтау жүйесі департаментінің бас менеджері (келісім бойынша)",
"Шәукенова
Зарема Каукенқызы
-
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Ғылым комитетінің философия және политология институтының директоры" (келісім бойынша)",
"Ықсанова
Гүлнар Мұстахимқызы
-
Қазақстан Республикасы Парламенті Мәжілісінің депутаты (келісім бойынша)".
11. "Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Кешірім жасау мәселелері жөніндегі комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 5 шілдедегі № 140 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., № 25, 254-құжат; 2007 ж., № 11, 119-құжат; 2007 ж., № 44, 515-құжат; 2008 ж., № 20, 182-құжат; № 42, 465-құжат; 2009 ж. № 27-28, 234-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Кешірім жасау мәселелері жөніндегі комиссияның құрамына:
Жұмабеков
Оңалсын Исламұлы
-
Қазақстан Республикасы Парламенті Мәжілісінің депутаты (келісім бойынша)
енгізілсін;
"Комиссияның құрамына лауазымы бойынша Бас прокурордың жазаны орындау заңдылығын қадағалау және азаматтарды ақтау жөніндегі орынбасары және Әділет министрлігінің Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің төрағасы не оның орынбасарлары кіреді." деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Комиссияның құрамына лауазымы бойынша Бас Прокурордың орынбасары және Ішкі істер министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің төрағасы, ал Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің төрағасы болмаған жағдайда оның орынбасарларының бірі кіреді.";
көрсетілген Комиссияның құрамынан И.Ф.Чиркалин шығарылсын.

8. В Указ Президента Республики Казахстан от 28 декабря 2004 года № 1509 "О некоторых вопросах Совета по управлению Национальным фондом Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., № 51, ст. 675; 2006 г., № 41, ст. 446; 2009 г., № 26, ст. 220; № 56, ст. 467; 2011 г., № 50, ст. 664):
в составе Совета по управлению Национальным фондом Республики Казахстан (по должности), утвержденном вышеназванным Указом:
после строки "Председатель Национального Банка Республики Казахстан" дополнить строкой следующего содержания:
"Заместитель Премьер - Министра Республики Казахстан".
9. Утратил силу Указом Президента РК от 09.04.2014 № 791.
10. В Указ Президента Республики Казахстан от 1 февраля 2006 года № 56 "О Национальной комиссии по делам женщин и семейно-демографической политике при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., № 5, ст. 39; 2007 г., № 12, ст. 135; 2008 г., № 27, ст. 248; 2010 г., № 10, ст. 115; 2011 г., № 50, ст. 664):
в составе Национальной комиссии по делам женщин и семейно-демографической политике при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
строки:
"Иксанова - генеральный директор АО "Агентство
Гульнар Мустахимовна "Хабар" (по согласованию)",
"Курмангалиева - ответственный секретарь Министерства
Жанна Дулатовна культуры Республики Казахстан",
"Мустафина - аким района Сарыарка города Астаны",
Сабила Сапаровна
"Туткушев - председатель Совета директоров АО
Бексултан Серикпаевич "Республиканский диагностический центр"
(по согласованию)",
"Шаукенова - заместитель директора Казахстанского
Зарема Каукеновна института стратегических исследований
при Президенте Республики Казахстан"
изложить соответственно в следующей редакции:
"Иксанова - депутат Мажилиса Парламента Республики
Гульнар Мустахимовна Казахстан (по согласованию)",
"Курмангалиева - ответственный секретарь Министерства
Жанна Дулатовна культуры и информации Республики
Казахстан",
"Мустафина - аким района Есиль города Астаны",
Сабила Сапаровна
"Туткушев - генеральный менеджер департамента
Бексултан Серикпаевич интегрированной академической системы
здравоохранения "Назарбаев
Университета" (по согласованию)",
"Шаукенова - директор института философии и
Зарема Каукеновна политологии Комитета науки
Министерства образования и науки
Республики Казахстан (по
согласованию)".
11. В Указ Президента Республики Казахстан от 5 июля 2006 года № 140 "О Комиссии по вопросам помилования при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., № 25, ст. 254; 2007 г., № 11, ст. 119; 2007 г., № 44, ст. 515; 2008 г., № 20, ст. 182; № 42 ст. 465; 2009 г., № 27-28 ст. 234):
ввести в состав Комиссии по вопросам помилования при Президенте Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным Указом:
Жумабекова - депутата Мажилиса Парламента
Оналсына Исламовича Республики Казахстан (по согласованию);
строку "В состав Комиссии входят по должности заместитель Генерального прокурора по надзору за законностью исполнения наказаний и реабилитации граждан и председатель Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции либо его заместители." изложить в следующей редакции:
"В состав Комиссии входят по должности заместитель Генерального Прокурора и председатель Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел, а в случае отсутствия Председателя Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан - один из его заместителей.";
вывести из состава указанной Комиссии Чиркалина И.Ф.

12. "Қазақстан Республикасы Президентінің "Алтын сапа" сыйлығын алуға арналған конкурс және "Қазақстанның үздік тауары" республикалық көрме-конкурсы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 9 қазандағы № 194 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., № 38, 418-құжат; 2007 ж., № 24, 267-құжат; № 42, 476-құжат; 2008 ж., № 42, 464-құжат; 2009 ж., № 33, 307-құжат; 2010 ж., № 39, 335-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен құрылған Қазақстан Республикасы Президентінің "Алтын сапа" сыйлығының лауреаты атағын және "Қазақстанның үздік тауары" республикалық көрме-конкурсының дипломанты атағын беру жөніндегі комиссияның құрамында:
мына:
"Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа - хатшы"
технологиялар министрлігі Техникалық реттеу
және метрология жөніндегі комитетінің төрағасы
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа - хатшы";
технологиялар министрлігі Техникалық реттеу
және метрология комитетінің төрағасы
"Қазақстан Республикасының Мәдениет министрі" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрі";
"Қазақстан Республикасының Байланыс және ақпарат министрі" деген жол алып тасталсын.
13. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Азаматтық мәселелері жөніндегі комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 10 қазандағы № 198 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., № 38, 421-құжат; 2007 ж., № 11, 119-құжат; № 24, 268-құжат; 2008 ж., № 4, 43-құжат; № 20, 182-құжат; № 42, 465-құжат; 2009 ж., № 59, 510-құжат; 2010 ж., № 50, 454-құжат; 2011 ж., № 37, 444-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Азаматтық мәселелері жөніндегі комиссия туралы ережеде:
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Комиссия құрамы төрағадан, оның орынбасарынан, хатшыдан және комиссияның өзге мүшелерінен тұрады. Комиссияны Қазақстан Республикасының Мемлекеттік хатшысы басқарады. Комиссия төрағасының орынбасары Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Басшысының орынбасары, хатшысы - Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Мемлекеттік құқық бөлімінің меңгерушісі болып табылады.
Комиссия құрамына лауазымы бойынша Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы, Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрі, Ішкі істер министрі, Әділет министрі, Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі, Білім және ғылым министрлігінің Балалардың құқықтарын қорғау комитеті төрайымы кіреді.
Комиссия құрамына Қазақстан Республикасы Парламентінің депутаттары, үкіметтік емес ұйымдардың өкілдері және өзге де адамдар кіруі мүмкін.";
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Азаматтық мәселелері жөніндегі комиссияның құрамы осы өзгерістер мен толықтыруларға 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

12. В Указ Президента Республики Казахстан от 9 октября 2006 года № 194 "О конкурсе на соискание премии Президента Республики Казахстан "Алтын сапа" и республиканском конкурсе-выставке "Лучший товар Казахстана" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., № 38, ст. 418; 2007 г., № 24, ст. 267; № 42, ст. 476; 2008 г., № 42, ст. 464; 2009 г., № 33, ст. 307; 2010 г., № 39, ст. 335):
в составе Комиссии по присуждению званий лауреатов премии Президента Республик Казахстан "Алтын сапа" и званий дипломантов республиканского конкурса-выставки "Лучший товар Казахстана", образованной вышеназванным Указом:
строку:
"председатель Комитета по техническому регулированию и - секретарь" метрологии Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан изложить в следующей редакции:
"председатель Комитета технического регулирования и - секретарь"; метрологии Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан
строку "Министр культуры Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"Министр культуры и информации Республики Казахстан";
строку "Министр связи и информации Республики Казахстан" исключить.
13. В Указ Президента Республики Казахстан от 10 октября 2006 года № 198 "О Комиссии по вопросам гражданства при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., № 38, ст. 421; 2007 г., № 11, ст. 119; № 24, ст. 268; 2008 г., № 4, ст. 43; № 20, ст. 182; № 42, ст. 465; 2009 г., № 59, ст. 510; 2010 г., № 50, ст. 454; 2011 г., № 37, ст. 444):
в Положении о Комиссии по вопросам гражданства при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Комиссия состоит из председателя, его заместителя, секретаря и иных членов комиссии. Возглавляет Комиссию Государственный секретарь Республики Казахстан. Заместителем Председателя Комиссии является заместитель Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан, секретарем - заведующий Государственно-правовым отделом Администрации Президента Республики Казахстан.
В состав Комиссии входят по должности Председатель Комитета национальной безопасности Республики Казахстан, Министр иностранных дел, Министр внутренних дел, Министр юстиции, Министр труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, председатель Комитета по охране прав детей Министерства образования и науки Республики Казахстан.
В состав Комиссии могут входить депутаты Парламента Республики Казахстан, представители неправительственных организаций и иные лица.";
состав Комиссии по вопросам гражданства при Президенте Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным Указом, изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящим изменениям и дополнениям.

14. Күші жойылды – ҚР Президентінің 03.01.2024 № 429 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейiн қолданысқа енгізіледі) Жарлығымен.
15. "Қазақстан Республикасының экономикасын жаңғырту жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 13 сәуірдегі № 314 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., № 11, 120-құжат; № 38, 430-құжат; 2008 ж., № 24, 226-құжат; № 42, 465-құжат; 2009 ж., № 10, 49-құжат; № 27-28, 234-құжат; № 29, 249-құжат; 2010 ж., № 50, 453-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының экономикасын жаңғырту мәселелері жөніндегі мемлекеттік комиссияның дербес құрамы осы өзгерістер мен толықтыруларға 5-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
16. Күші жойылды - ҚР Президентінің 21.01.2015 № 993 Жарлығымен (01.01.2015 қолданысқа енгізіледі).
17. Күші жойылды - ҚР Президентінің 20.10.2017 № 568 Жарлығымен.
18. "Бизнестің әлеуметтік жауапкершілігі жөніндегі "Парыз" конкурсы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2008 жылғы 23 қаңтардағы № 523 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж., № 3, 36-құжат; № 38, 405-құжат; № 43, 481-құжат; 2009 ж., № 27-28, 234-құжат; № 33, 309-құжат; 2010 ж., № 45, 402-құжат; 2011 ж., № 47, 630-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Бизнестің әлеуметтік жауапкершілігі жөніндегі "Парыз" конкурсының лауреаттары атақтарын беру жөніндегі комиссияның лауазымдық құрамында:
"Қазақстан Республикасының Мәдениет министрі" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрі".
19. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Жастар саясаты жөніндегі кеңес құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2008 жылғы 1 шілдедегі № 625 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж., № 32, 332-құжат; № 42, 465-құжат; 2009 ж., № 27-28, 234-құжат; 2011 ж., № 50, 664-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Жастар саясаты жөніндегі кеңес туралы ережеде:
6-тармақта "жеке құрамын" деген сөздер "құрамын" деген сөзбен ауыстырылсын;
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Президентінің жанындағы Жастар саясаты жөніндегі кеңестің құрамына мыналар енгізілсін:
Абай
Айдын Мұратұлы
-
Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі ішкі саясат бөлімінің қоғамдық-саяси жұмыс секторының меңгерушісі, Кеңес хатшысы,
Бегентаев
Мейрам Мухаметрахымұлы
-
Қазақстан Республикасы Парламенті Мәжілісінің депутаты (келісім бойынша),
Бөлтірікова
Назира Болатқызы
-
"Бірыңғай "Жас Ұлан" балалар мен жасөспірімдер ұйымы" Республикалық қоғамдық бірлестігінің төрағасы (келісім бойынша);
мына:
"Әбдірахымов
Ғабидолла Рахматоллаұлы
-
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі Кеңсесінің Басшысы, төраға",
"Өрсариев
Арын Амангелдіұлы
-
Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясының ректоры",
"Суентаев
Дамир Серікбайұлы
-
"Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры" АҚ корпоративті даму департаментінің директоры (келісім бойынша)",
"Сыздықова
Бақыт Ахметқызы
-
Қазақстан Республикасы Парламенті Мәжілісінің депутаты (келісім бойынша)"
деген жолдар тиісінше мынадай редакцияда жазылсын:
"Әбдірахымов
Ғабидолла Рахматоллаұлы
-
Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау агенттігінің (Монополияларға қарсы агенттігінің) төрағасы",
"Өрсариев
Арын Амангелдіұлы
-
"Қазақстан жастарының конгресі" қауымдастығы нысанындағы заңды тұлғалар қоғамы кеңесінің төрағасы, Павлодар облысы әкімінің орынбасары",
"Сүентаев
Дамир Серікбайұлы
-
"Қазақстан инжиниринг" АҚ ҰК басқарушы директоры (келісім бойынша)",
"Сыздықова
Бақыт Ахметқызы
-
"Жастар Мәжілісі" Республикалық қоғамдық бірлестігінің төрайымы (келісім бойынша)";
"Комиссия құрамына лауазымы бойынша Қазақстан Республикасы Мәдениет, Білім және ғылым, Қоршаған ортаны қорғау, Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау, Туризм және спорт, Экономикалық даму және сауда министрліктерінің жауапты хатшылары, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Ішкі саясат бөлімінің сектор меңгерушісі, Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат министрлігінің Ақпарат және мұрағаттар комитетінің төрағасы, Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің жастар саясаты департаментінің директоры кіреді." деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Кеңес құрамына лауазымы бойынша Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру, Статистика агенттіктерінің, Білім және ғылым, Денсаулық сақтау, Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау, Қоршаған ортаны қорғау, Мәдениет және ақпарат, Экономикалық даму және сауда министрліктерінің жауапты хатшылары, Білім және ғылым министрлігінің жастар саясаты департаментінің директоры кіреді.".

14. Утратил силу Указом Президента РК от 03.01.2024 № 429 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
15. В Указ Президента Республики Казахстан от 13 апреля 2007 года № 314 "О мерах по модернизации экономики Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 11, ст. 120; № 38, ст. 430; 2008 г., № 24, ст. 226; № 42, ст. 465; 2009 г., № 10, ст. 49; № 27-28, ст. 234; № 29, ст. 249; 2010 г., № 50, ст. 453):
персональный состав Государственной комиссии по вопросам модернизации экономики Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным Указом, изложить в новой редакции согласно приложению 5 к настоящим изменениям и дополнениям.
16. Утратил силу Указом Президента РК от 21.01.2015 № 993(вводится в действие с 01.01.2015).
17. Утратил силу Указом Президента РК от 20.10.2017 № 568.
18. В Указ Президента Республики Казахстан от 23 января 2008 года № 523 "О конкурсе по социальной ответственности бизнеса "Парыз" (САПП Республики Казахстан, 2008 г., № 3, ст. 36; № 38, ст. 405; № 43, ст. 481; 2009 г., № 27-28, ст. 234; № 33, ст. 309; 2010 г., № 45, ст. 402; 2011 г., № 47, ст. 630):
в должностном составе Комиссии по присуждению званий лауреатов конкурса по социальной ответственности бизнеса "Парыз", утвержденном вышеназванным Указом:
строку "Министр культуры Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"Министр культуры и информации Республики Казахстан".
19. В Указ Президента Республики Казахстан от 1 июля 2008 года № 625 "О создании Совета по молодежной политике при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2008 г., № 32, ст. 332; № 42, ст. 465; 2009 г., № 27-28, ст. 234; 2011 г., № 50, ст. 664):
в Положении о Совете по молодежной политике при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
в пункте 6 слова "Персональный состав" заменить словом "Состав";
ввести в состав Совета по молодежной политике при Президенте Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным Указом:
Абая - заведующего сектором Отдела внутренней
Айдына Муратовича политики Администрации Президента
Республики Казахстан, секретарем
Совета,
Бегентаева - депутата Мажилиса Парламента
Мейрама Республики Казахстан (по согласованию),
Мухаметрахимовича
Болдурукову - председателя Республиканского
Назиру Болатовну общественного объединения "Единая
детско-юношеская организации "Жас
Ұлан" (по согласованию);
строки:
"Абдрахимов - Руководитель Канцелярии Премьер-
Габидулла Рахматуллаевич Министра Республики Казахстан,
председатель",
"Орсариев - ректор Академии государственного
Арын Амангельдиевич управления при Президенте Республики
Казахстан",
"Суентаев - директор департамента корпоративного
Дамир Серкбаевич развития АО "Фонд развития
предпринимательства "Даму" (по
согласованию)",
"Сыздыкова - депутат Мажилиса Парламента Республики
Бахыт Ахметовна Казахстан (по согласованию)"
изложить соответственно в следующей редакции:
"Абдрахимов - Председатель Агентства Республики
Габидулла Рахматуллаевич Казахстан по защите конкуренции
(Антимонопольного агентства)",
"Орсариев - председатель Совета объединения
Арын Амангельдиевич юридических лиц в форме Ассоциации
"Конгресс молодежи Казахстана",
заместитель акима Павлодарской
области",
"Суентаев - управляющий директор АО НК "Казахстан
Дамир Серкбаевич Инжиниринг" (по согласованию)",
"Сыздыкова - председатель Республиканского
Бахыт Ахметовна общественного объединения
"Молодежный Мажилис" (по
согласованию)";
строку "В состав Совета входят по должности ответственные секретари министерств культуры, образования и науки, охраны окружающей среды, труда и социальной защиты населения, туризма и спорта, экономического развития и торговли, заведующий сектором Отдела внутренней политики Администрации Президента Республики Казахстан, председатель Комитета информации и архивов Министерства связи и информации Республики Казахстан, директор департамента молодежной политики Министерства образования и науки Республики Казахстан." изложить в следующей редакции:
"В состав Совета входят по должности ответственные секретари агентств по делам спорта и физической культуры, по статистике, министерств образования и науки, здравоохранения, труда и социальной защиты населения, охраны окружающей среды, культуры и информации, экономического развития и торговли, директор департамента молодежной политики Министерства образования и науки Республики Казахстан.".

20. Күші жойылды - ҚР Президентінің 03.02.2016 № 188 Жарлығымен.
22. Күші жойылды - ҚР Президентінің 18.12.2019 № 220 Жарлығымен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
23. "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қорын басқару жөніндегі кеңес туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 6 желтоқсандағы № 1116 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 5, 48-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген "Самұрық-Қазына" Ұлттық әл-ауқат қорын басқару жөніндегі кеңесінің құрамы (лауазымы бойынша):
"Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Төрағасы" деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары".
24. "Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін кейбір мемлекеттік органдардың, құқық қорғау органдарының, соттардың, Қарулы Күштердің, басқа да әскерлер мен әскери құралымдардың ведомстволық наградалары туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2011 жылғы 30 қыркүйектегі № 155 Жарлығына:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Ведомстволық наградалар жөніндегі геральдикалық комиссияның құрамы осы өзгерістер мен толықтыруларға 10-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Ведомстволық наградалар жөніндегі геральдикалық комиссия туралы ережеде:
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Комиссия төрағадан, төрағаның орынбасарларынан, хатшыдан және өзге де комиссия мүшелерінен тұрады.";
6-тармақта "жеке құрамын" деген сөздер "құрамын" деген сөзбен ауыстырылсын.
25. Күші жойылды - ҚР Президентiнiң 29.08.2016 № 312 Жарлығымен.
26. Күші жойылды - ҚР Президентiнiң 29.08.2016 № 312 Жарлығымен.
28. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанында Құқықтық саясат жөніндегі кеңес құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 19 ақпандағы № 303 өкіміне (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2002 ж., № 6, 44-құжат; № 39, 396-құжат; 2003 ж., № 18, 180-құжат; 2004 ж., № 4, 50-құжат; № 51, 671-құжат; 2005 ж., № 44, 578-құжат; 2006 ж., № 7, 51-құжат; 2007 ж., № 5, 62-құжат; № 26, 299-құжат; № 35, 389-құжат; № 44, 515-құжат; 2008 ж., № 20, 182-құжат; № 42, 465-құжат; № 49, 555-құжат; 2009 ж., № 27-28, 234-құжат; № 59, 510-құжат; 2010 ж., № 50, 454-құжат; 2011 ж., № 37, 444-құжат):
жоғарыда аталған өкіммен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Құқықтық саясат жөніндегі кеңестің дербес құрамына мыналар енгізілсін:
Ақылбай
Серік Байсейітұлы
-
Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының Конституциялық заңнама, сот жүйесі және құқық қорғау органдары комитетінің төрағасы (келісім бойынша),
Полторабатько
Людмила Григорьевна
-
Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының депутаты (келісім бойынша),
Қаудыров
Төлеш Ерденұлы
-
Қазақ гуманитарлық заң университетінің Азаматтық-құқықтық зерттеулер институтының директоры, заң ғылымдарының докторы (келісім бойынша),
Мамонтов
Николай Иванович
-
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының судьясы;
мына:
"Имашев
Берік Мәжитұлы
-
Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының Заңнама және құқықтық мәселелер комитетінің төрағасы",
"Түсіпбеков
Рашид Төлеутайұлы
-
Қазақстан Республикасының Әділет министрі"
деген жолдар тиісінше мынадай редакцияда жазылсын:
"Имашев
Берік Мәжитұлы
-
Қазақстан Республикасының Әділет министрі",
"Түсіпбеков
Рашид Төлеутайұлы
-
Қазақстан Республикасы Экономикалық қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес агенттігінің (қаржы полициясының) төрағасы";
көрсетілген Кеңестің құрамынан Ж.Н.Бәйішев, Д.Л.Байделдінов, Н.Ш.Жолдасбаева, Қ.П.Қожамжаров, М.К.Сүлейменов шығарылсын;
жоғарыда аталған өкіммен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Құқықтық саясат жөніндегі кеңес туралы ережеде:
4-бөлімнің үшінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Отырыс күн тәртібінің әрбір мәселесі бойынша шешімдер, егер отырысқа қатысушы Кеңес мүшелерінің немесе шақырылған адамдардың, олар бойынша қарсылықтары болмаса, оларды талдаудан кейін қабылданады. Кеңес мүшесі қабылданған шешіммен келіспеген жағдайда өзінің ерекше пікірін білдіруге құқылы.".

20. Утратил силу Указом Президента РК от 03.02.2016 № 188.
22. Утратил силу Указом Президента РК от 18.12.2019 № 220 (вводится в действие с 01.01.2020).
23. В Указ Президента Республики Казахстан от 6 декабря 2010 года № 1116 "О Совете по управлению Фондом национального благосостояния "Самрук-Казына" (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 5, ст. 48):
в составе Совета по управлению Фондом национального благосостояния "Самрук-Казына" (по должности), утвержденном вышеназванным Указом:
после строки "Председатель Национального Банка Республики Казахстан" дополнить строкой следующего содержания:
"Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан".
24. В Указ Президента Республики Казахстан от 30 сентября 2011 года № 155 "О ведомственных наградах некоторых государственных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту Республики Казахстан, правоохранительных органов, судов, Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований" следующие изменения:
Состав Геральдической комиссии по ведомственным наградам, утвержденный вышеназванным Указом, изложить в новой редакции согласно приложению 10 к настоящим изменениям и дополнениям;
в Положении о Геральдической комиссии по ведомственным наградам, утвержденном вышеназванным Указом:
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Комиссия состоит из председателя, заместителей председателя, секретаря и иных членов комиссии.";
в пункте 6 слова "Персональный состав" заменить словом "Состав".
25. Утратил силу Указом Президента РК от 29.08.2016 № 312.
26. Утратил силу Указом Президента РК от 29.08.2016 № 312.
28. В распоряжение Президента Республики Казахстан от 19 февраля 2002 года № 303 "Об образовании Совета по правовой политике при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., № 6, ст. 44; № 39, ст. 396; 2003 г., № 18, ст. 180; 2004 г., № 4, ст. 50; № 51, ст. 671; 2005 г., № 44, ст. 578; 2006 г., № 7, ст. 51; 2007 г., № 5, ст. 62; № 26, ст. 299; № 35, ст. 389; № 44, ст. 515; 2008 г., № 20, ст. 182; № 42, ст. 465; № 49, ст. 555; 2009 г., № 27-28, ст. 234; № 59, ст. 510; 2010 г., № 50, ст. 454; 2011 г., № 37, ст. 444):
ввести в персональный состав Совета по правовой политике при Президенте Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным распоряжением:
Акылбая - председателя Комитета по
Серика Байсеитулы конституционному законодательству,
судебной системе и правоохранительным
органам Сената Парламента Республики
Казахстан (по согласованию),
Полторабатько - депутата Сената Парламента Республики
Людмилу Григорьевну Казахстан (по согласованию),
Каудырова - директора научно-исследовательского
Толеша Ерденовича института гражданско-правовых
исследований Казахского
гуманитарно-юридического университета,
доктора юридических наук (по
согласованию),
Мамонтова - судью Верховного Суда Республики
Николая Ивановича Казахстан;
строки:
"Имашев - председатель Комитета по
Берик Мажитович законодательству и правовым вопросам
Сената Парламента Республики
Казахстан",
"Тусупбеков - Министр юстиции Республики Казахстан"
Рашид Толеутаевич
изложить соответственно в следующей редакции:
"Имашев - Министр юстиции Республики Казахстан",
Берик Мажитович
"Тусупбеков - Председатель Агентства Республики
Рашид Толеутаевич Казахстан по борьбе с экономической и
коррупционной преступностью
(финансовой полиции)";
вывести из состава указанного Совета: Баишева Ж.Н., Байдельдинова Д.Л., Джолдасбаеву Н.Ч., Кожамжарова К.П., Сулейменова М.К.;
в Положении о Совете по правовой политике при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным распоряжением:
часть третью главы 4 изложить в следующей редакции:
"Решения по каждому вопросу повестки дня заседания принимаются после их обсуждения, если по ним у членов Совета, участвующих в заседании, либо приглашенных лиц отсутствуют возражения. В случае несогласия с принятым решением член Совета вправе выразить свое особое мнение.".

29. "Қазақстан Республикасы Қауіпсіздік Кеңесінің ведомствоаралық комиссиялары мен инспекциясының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2009 жылғы 23 желтоқсандағы № 386 өкіміне (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 48, 646-құжат):
жоғарыда аталған өкімімен бекітілген Қазақстан Республикасы Президенттің ақпараттық қамтамасыз ету жөніндегі ведомствоаралық комиссиясының лауазымдық құрамында:
"ішкі істер вице-министрі" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Ішкі істер министрінің орынбасары";
"ішкі істер вице-министрі" деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Көлік және коммуникация вице-министрі";
"Байланыс және ақпарат министрінің орынбасары" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Мәдениет және ақпарат вице-министрі".
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2012 жылғы 13 наурыздағы
№ 284 Жарлығымен бекітілген
Қазақстан Республикасы
Президентінің
кейбір актілеріне енгізілетін
өзгерістер мен толықтыруларға
1-ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2001 жылғы 28 қыркүйектегі
№ 691 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің - Елбасының Мемлекеттік бейбітшілік және прогресс сыйлығын беру жөніндегі комиссияның
ДЕРБЕС ҚҰРАМЫ
Құл-Мұхаммед
Мұхтар Абрарұлы
-
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік хатшысы, төраға
Майлыбаев
Бағлан Асаубайұлы
-
Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Басшысының орынбасары, төраға орынбасары
Қошанов
Ерлан Жақанұлы
-
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі Кеңсесінің Басшысы, төраға орынбасары
Құрманғалиева
Жанна Дулатқызы
-
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің жауапты хатшысы, хатшы
Комиссия мүшелері:
Абайділдин
Талғатбек Жәмшитұлы
-
Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының Экономикалық даму және кәсіпкерлік комитетінің төрағасы (келісім бойынша)
Бижанов
Ақан Құсайынұлы
-
Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының Әлеуметтік-мәдени даму комитетінің төрағасы (келісім бойынша)
Гундарев
Владимир Романович
-
жазушы (келісім бойынша)
Дьяченко
Сергей Александрович
-
Қазақстан Республикасы Мәжілісі Төрағасының орынбасары (келісім бойынша)
Жұмағұлов
Бақытжан Тұрсынұлы
-
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрі
Қазыханов
Ержан Хозеұлы
-
Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрі
Мұсақожаева
Айман Қожабекқызы
-
Қазақ ұлттық өнер университетінің ректоры (келісім бойынша)
Назарбаева
Дариға Нұрсұлтанқызы
-
Қазақстан Республикасы Парламенті Мәжілісінің Әлеуметтік-мәдени даму комитетінің төрайымы (келісім бойынша)
Оразалин
Нұрлан Мырқасымұлы
-
Қазақстан Жазушылар одағы басқармасының төрағасы (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2012 жылғы 13 наурыздағы
№ 284 Жарлығымен бекітілген
Қазақстан Республикасы
Президентінің
кейбір актілеріне енгізілетін
өзгерістер мен толықтыруларға
2-ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2002 жылғы 29 наурыздағы
№ 829 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы
Мемлекеттік наградалар жөніндегі комиссияның
ҚҰРАМЫ
Дьяченко
Сергей Александрович
-
Қазақстан Республикасы Парламенті Мәжілісі Төрағасының орынбасары, Комиссия төрағасы (келісім бойынша)
Қасымбеков
Махмұт Базарқұлұлы
-
Қазақстан Республикасы Президенті Кеңсесінің бастығы, Комиссия төрағасының орынбасары
Коломийцев
Владимир Иванович
-
Қазақстан Республикасы Президенті Кеңсесі бастығының орынбасары, Комиссия хатшысы
Комиссия мүшелері:
Пя
Юрий Владимирович
-
Астана қаласының Кардиохирургиялық орталығының бас директоры (келісім бойынша)
Сүлейменов
Нұрлан Ілиясұлы
-
Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының депутаты (келісім бойынша)
Хахазов
Шакир Хусаинович
-
"Дүнген этномәдени орталықтары қауымдастығының" мүшесі (келісім бойынша)
Комиссия құрамына лауазымы бойынша Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрі, Білім және ғылым министрі, Мәдениет және ақпарат министрі кіреді
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2012 жылғы 13 наурыздағы
№ 284 Жарлығымен бекітілген
Қазақстан Республикасы
Президентінің
кейбір актілеріне енгізілетін
өзгерістер мен толықтыруларға
3-ҚОСЫМША
2-ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2006 жылғы 10 қазандағы
№ 198 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы
Азаматтық мәселелері жөніндегі комиссияның
ҚҰРАМЫ
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік хатшысы
-
төраға
Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Басшысының орынбасары
-
төрағаның орынбасары
Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Мемлекеттік құқық бөлімінің меңгерушісі
-
хатшы
Комиссия мүшелері:
Ақылбай
Серік Байсейітұлы
-
Қазақстан Республикасы Парламенті Сенаты Конституциялық заңнама, сот жүйесі және құқық қорғау органдары комитетінің төрағасы (келісім бойынша)
Жарасов
Жанат Абдоллаұлы
-
Қазақстан Республикасы Парламенті Мәжілісінің депутаты (келісім бойынша)
Комиссия құрамына лауазымы бойынша Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы, Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрі, Ішкі істер министрі, Әділет министрі, Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі, Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Балалардың құқықтарын қорғау комитетінің төрағасы кіреді
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2012 жылғы 13 наурыздағы
№ 284 Жарлығымен бекітілген
Қазақстан Республикасы
Президентінің
кейбір актілеріне енгізілетін
өзгерістер мен толықтыруларға
4-ҚОСЫМША
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Президентінің 03.01.2024 № 429 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейiн қолданысқа енгізіледі) Жарлығымен.
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2012 жылғы 13 наурыздағы
№ 284 Жарлығымен бекітілген
Қазақстан Республикасы
Президентінің
кейбір актілеріне енгізілетін
өзгерістер мен толықтыруларға
5-ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2007 жылғы 13 сәуірдегі
№ 314 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасының экономикасын жаңғырту
мәселелері жөніндегі мемлекеттік комиссияның
ДЕРБЕС ҚҰРАМЫ
Мәсімов
Кәрім Қажымқанұлы
-
Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі, төраға
Ахметов
Серік Нығметұлы
-
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары, төрағаның орынбасары
Комиссия мүшелері:
Жәмішев
Болат Бидахметұлы
-
Қазақстан Республикасының Қаржы министрі
Исекешев
Әсет Өрентайұлы
-
Қазақстан Республикасының Индустрия және жаңа технологиялар министрі
Келімбетов
Қайрат Нематұлы
-
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары
Мирчев Александр
-
"Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының директорлар кеңесінің мүшесі (келісім бойынша)
Сұлтанов
Бақыт Тұрлыханұлы
-
Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Басшысының орынбасары
Шөкеев
Өмірзақ Естайұлы
-
"Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының басқарма төрағасы (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2012 жылғы 13 наурыздағы
№ 284 Жарлығымен бекітілген
Қазақстан Республикасы
Президентінің
кейбір актілеріне енгізілетін
өзгерістер мен толықтыруларға
6-ҚОСЫМША

29. В распоряжение Президента Республики Казахстан от 23 декабря 2009 года № 386 "О некоторых вопросах межведомственных комиссий и инспекции Совета Безопасности Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 48, ст. 646):
в должностном составе межведомственной комиссии Совета Безопасности Республики Казахстан по информационному обеспечению Президента Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным распоряжением:
строку "вице-министр внутренних дел" изложить в следующей редакции:
"заместитель Министра внутренних дел";
после строки "вице-министр внутренних дел" дополнить строкой следующего содержания:
"вице-министр транспорта и коммуникаций";
строку "заместитель Министра связи и информации" изложить в следующей редакции:
"вице-министр культуры и информации".
ПРИЛОЖЕНИЕ 1
к Изменениям и дополнениям,
которые вносятся в некоторые
акты Президента Республики
Казахстан, утвержденным Указом
Президента Республики Казахстан
от 13 марта 2012 года № 284
УТВЕРЖДЕН
Указом Президента
Республики Казахстан
от 28 сентября 2001 года № 691
ПЕРСОНАЛЬНЫЙ СОСТАВ
Комиссии по присуждению Государственной премии мира и прогресса
Первого Президента Республики Казахстан - Лидера Нации
Кул-Мухаммед - Государственный секретарь Республики
Мухтар Абрарулы Казахстан, председатель
Майлыбаев - заместитель Руководителя Администрации
Баглан Асаубаевич Президента Республики Казахстан,
заместитель председателя
Кошанов - Руководитель Канцелярии Премьер-
Ерлан Жаканович Министра Республики Казахстан,
заместитель председателя
Курмангалиева - ответственный секретарь Министерства
Жанна Дулатовна культуры и информации Республики
Казахстан, секретарь
члены Комиссии:
Абайдильдин - председатель Комитета по экономическому
Талгатбек Жамшитович развитию и предпринимательству Сената
Парламента Республики Казахстан (по
согласованию)
Бижанов - председатель Комитета по социально-
Ахан Хусаинович культурному развитию Сената Парламента
Республики Казахстан (по согласованию)
Гундарев - писатель (по согласованию)
Владимир Романович
Дьяченко - заместитель Председателя Мажилиса
Сергей Александрович Парламента Республики Казахстан (по
согласованию)
Жумагулов - Министр образования и науки Республики
Бакытжан Турсынович Казахстан
Казыханов - Министр иностранных дел Республики
Ержан Хозеевич Казахстан
Мусаходжаева - ректор Казахского национального
Айман Кожабековна университета искусств (по согласованию)
Назарбаева - председатель Комитета по социально-
Дарига Нурсултановна культурному развитию Мажилиса
Парламента Республики Казахстан (по
согласованию)
Оразалин - председатель правления Союза писателей
Нурлан Мыркасымович Казахстана (по согласованию)
ПРИЛОЖЕНИЕ 2
к Изменениям и дополнениям,
которые вносятся в некоторые
акты Президента Республики
Казахстан, утвержденным Указом
Президента Республики Казахстан
от 13 марта 2012 года № 284
УТВЕРЖДЕН
Указом Президента
Республики Казахстан
от 29 марта 2002 года № 829
СОСТАВ
Комиссии по государственным наградам при Президенте
Республики Казахстан
Дьяченко - заместитель Председателя Мажилиса
Сергей Александрович Парламента Республики Казахстан,
председатель Комиссии (по согласованию)
Касымбеков - начальник Канцелярии Президента
Махмуд Базаркулович Республики Казахстан, заместитель
председателя Комиссии
Коломийцев - заместитель начальника Канцелярии
Владимир Иванович Президента Республики Казахстан,
секретарь Комиссии
члены Комиссии:
Пя - генеральный директор
Юрий Владимирович Кардиохирургического центра г. Астаны
(по согласованию)
Сулейменов - депутат Сената Парламента Республики
Нурлан Ильясович Казахстан (по согласованию)
Хахазов - член "Ассоциации дунганских
Шакир Хусаинович этнокультурных центров" (по
согласованию)
В состав Комиссии входят по должности Министр обороны, Министр образования и науки, Министр культуры и информации Республики Казахстан
ПРИЛОЖЕНИЕ 3
к Изменениям и дополнениям,
которые вносятся в некоторые
акты Президента Республики
Казахстан, утвержденным Указом
Президента Республики Казахстан
от 13 марта 2012 года № 284
ПРИЛОЖЕНИЕ 2
УТВЕРЖДЕН
Указом Президента
Республики Казахстан
от 10 октября 2006 года № 198
СОСТАВ
Комиссии по вопросам гражданства при Президенте
Республики Казахстан
Государственный секретарь - председатель
Республики Казахстан
заместитель Руководителя Администрации - заместитель
Президента Республики Казахстан председателя
заведующий Государственно-правовым - секретарь
отделом Администрации Президента
Республики Казахстан
члены Комиссии:
Акылбай - председатель Комитета по
Серик Байсеитулы конституционному законодательству,
судебной системе и правоохранительным
органам Сената Парламента Республики
Казахстан (по согласованию)
Жарасов - депутат Мажилиса Парламента Республики
Жанат Абдоллаулы Казахстан (по согласованию)
В состав Комиссии входят по должности Председатель Комитета национальной безопасности, Министр иностранных дел, Министр внутренних дел, Министр юстиции, Министр труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, председатель Комитета по охране прав детей Министерства образования и науки Республики Казахстан
ПРИЛОЖЕНИЕ 4
к Изменениям и дополнениям,
которые вносятся в некоторые
акты Президента Республики
Казахстан, утвержденным Указом
Президента Республики Казахстан
от 13 марта 2012 года № 284
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Указу Президента
Республики Казахстан
от 13 января 2007 года № 273
СОСТАВ
межведомственной комиссии по проведению
административной реформы
Премьер-Министр Республики Казахстан - председатель
Первый заместитель Премьер-Министра - заместитель
Республики Казахстан председателя
ответственный секретарь Министерства - секретарь
экономического развития и торговли
Республики Казахстан
члены Комиссии:
Заместитель Премьер-Министра - Келимбетов
Республики Казахстан Кайрат Нематович
Заместитель Премьер-Министра - Орынбаев
Республики Казахстан Ербол Турмаханович
заместитель Руководителя - Донаков
Администрации Президента Республики Талгат Советбекович
Казахстан
заместитель Руководителя - Султанов
Администрации Президента Бахыт Турлыханович
Республики Казахстан
помощник Президента - Тажин
Секретарь Совета Безопасности Марат Муханбетказиевич
Республики Казахстан
Председатель Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета
Председатель Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы
Министр сельского хозяйства Республики Казахстан
Министр юстиции Республики Казахстан
Министр образования и науки Республики Казахстан
Министр здравоохранения Республики Казахстан
Министр труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Министр индустрии и новых технологий Республики Казахстан
Министр транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Министр финансов Республики Казахстан
Министр нефти и газа Республики Казахстан
Министр экономического развития и торговли Республики Казахстан
аким города Астаны
Руководитель Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан
ПРИЛОЖЕНИЕ 5
к Изменениям и дополнениям,
которые вносятся в некоторые
акты Президента Республики
Казахстан, утвержденным Указом
Президента Республики Казахстан
от 13 марта 2012 года № 284
УТВЕРЖДЕН
Указом Президента
Республики Казахстан
от 13 апреля 2007 года № 314
ПЕРСОНАЛЬНЫЙ СОСТАВ
Государственной комиссии по вопросам модернизации экономики
Республики Казахстан
Масимов - Премьер-Министр Республики Казахстан,
Карим Кажимканович председатель
Ахметов - Первый заместитель Премьер-Министра
Серик Ныгметович Республики Казахстан, заместитель
председателя
члены Комиссии:
Жамишев - Министр финансов Республики Казахстан
Болат Бидахметович
Исекешев - Министр индустрии и новых технологий
Асет Орентаевич Республики Казахстан
Келимбетов - Заместитель Премьер-Министра
Кайрат Нематович Республики Казахстан
Мирчев Александр - член совета директоров акционерного
общества "Фонд национального
благосостояния "Самрук-Казына"
(по согласованию)
Султанов - заместитель Руководителя Администрации
Бахыт Турлыханович Президента Республики Казахстан
Шукеев - председатель правления акционерного
Умирзак Естаевич общества "Фонд национального
благосостояния "Самрук-Казына"
(по согласованию)
ПРИЛОЖЕНИЕ 6
к Изменениям и дополнениям,
которые вносятся в некоторые
акты Президента Республики
Казахстан, утвержденным Указом
Президента Республики Казахстан
от 13 марта 2012 года № 284

Ескерту. 6-қосымшаның күші жойылды - ҚР Президентінің 21.01.2015 № 993 Жарлығымен (01.01.2015 қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2012 жылғы 13 наурыздағы
№ 284 Жарлығымен бекітілген
Қазақстан Республикасы
Президентінің
кейбір актілеріне енгізілетін
өзгерістер мен толықтыруларға
7-ҚОСЫМША
Ескерту. 7-қосымшаның күші жойылды - ҚР Президентінің 21.01.2015 № 993 Жарлығымен (01.01.2015 қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2012 жылғы 13 наурыздағы
№ 284 Жарлығымен бекітілген
Қазақстан Республикасы
Президентінің
кейбір актілеріне енгізілетін
өзгерістер мен толықтыруларға
8-ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2007 жылғы 12 қарашадағы
№ 434 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы
Астананың сәулет кеңесінің
ҚҰРАМЫ
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Президентінің 20.10.2017 № 568 Жарлығымен.
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2012 жылғы 13 наурыздағы
№ 284 Жарлығымен бекітілген
Қазақстан Республикасы
Президентінің
кейбір актілеріне енгізілетін
өзгерістер мен толықтыруларға
10-ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2011 жылғы 30 қыркүйектегі
№ 155 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Ведомстволық наградалар бойынша геральдикалық комиссияның
ҚҰРАМЫ
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік хатшысы
-
төраға
Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігі Басшысының орынбасары
-
төрағаның орынбасары
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің төрағасы
-
төрағаның орынбасары
Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Ішкі саясат бөлімінің меңгерушісі
-
хатшы
Комиссия мүшелері:
Алин
Меңдібай Қойшыбайұлы
-
суретші-дизайнер (келісім бойынша)
Әлиев Жұматай
-
Қазақстан Республикасы Парламенті Мәжілісінің депутаты (келісім бойынша)
Есім Ғарифолла
-
Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының депутаты (келісім бойынша)
Мұратаев
Құрман Қалиұлы
-
өнертанушы, профессор (келісім бойынша)
Өмірбеков
Байтұрсын Есжанұлы
-
Қазақстан Республикасы Суретшілер одағының төрағасы (келісім бойынша)
Рыбаков
Александр Вячеславович
-
"Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Қазақстан теңге сарайы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының бас технологы (келісім бойынша)
Комиссия құрамына лауазымы бойынша Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі Кеңсесінің Басшысы, Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрі кіреді

Сноска. Приложение 6 утратило силу Указом Президента РК от 21.01.2015 № 993(вводится в действие с 01.01.2015).
ПРИЛОЖЕНИЕ 7
к Изменениям и дополнениям,
которые вносятся в некоторые
акты Президента Республики
Казахстан, утвержденным Указом
Президента Республики Казахстан
от 13 марта 2012 года № 284
УТВЕРЖДЕН
Указом Президента
Республики Казахстан
от 13 августа 2007 года № 381
Сноска. Приложение 7 утратило силу Указом Президента РК от 21.01.2015 № 993(вводится в действие с 01.01.2015).
ПРИЛОЖЕНИЕ 8
к Изменениям и дополнениям,
которые вносятся в некоторые
акты Президента Республики
Казахстан, утвержденным Указом
Президента Республики Казахстан
от 13 марта 2012 года № 284
УТВЕРЖДЕН
Указом Президента
Республики Казахстан
от 12 ноября 2007 года № 434
СОСТАВ
Архитектурного совета столицы при Президенте
Республики Казахстан
Сноска. Приложение 8 утратило силу Указом Президента РК от 20.10.2017 № 568.
ПРИЛОЖЕНИЕ 10
к Изменениям и дополнениям,
которые вносятся в некоторые
акты Президента Республики
Казахстан, утвержденным Указом
Президента Республики Казахстан
от 13 марта 2012 года № 284
ПРИЛОЖЕНИЕ 1
к Указу Президента
Республики Казахстан
от 30 сентября 2011 года № 155
СОСТАВ
Геральдической комиссии по ведомственным наградам
Государственный секретарь Республики - председатель
Казахстан
заместитель Руководителя Администрации - заместитель
Президента Республики Казахстан председателя
Председатель Агентства Республики - заместитель
Казахстан по делам государственной службы председателя
заведующий Отделом внутренней политики - секретарь
Администрации Президента Республики Казахстан
члены Комиссии:
Алиев Жуматай - депутат Мажилиса Парламента Республики
Казахстан (по согласованию)
Алин - художник-дизайнер (по согласованию)
Мендыбай Койшибаевич
Есим Гарифолла - депутат Сената Парламента Республики
Казахстан (по согласованию)
Муратаев - искусствовед, профессор
Курман Калиевич (по согласованию)
Омирбеков - председатель Союза художников
Байтурсын Есжанович Республики Казахстан (по согласованию)
Рыбаков - главный технолог Республиканского
Александр Вячеславович государственного предприятия на праве
хозяйственного ведения "Казахстанский
монетный двор Национального Банка
Республики Казахстан" (по согласованию)
В состав Комиссии входят по должности Руководитель Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан, Министр культуры и информации Республики Казахстан