Қазақстан Республикасы Атом энергиясы агенттігі туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 7 мамырдағы № 321 Жарлығы
Қазақстан Республикасының
Президенті мен Үкіметі актілерінің
жинағында жариялануға тиіс
Қазақстан Республикасы Конституциясының 44-бабының 3) тармақшасына сәйкес ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің Қазақстан Республикасы Атом энергиясы агенттігін (бұдан әрі – Агенттік) бөліп, оған Атом энергиясын пайдалану, ядролық және радиациялық қауіпсіздікті, ядролық материалдар мен ядролық қондырғыларды физикалық қорғауды қамтамасыз ету, сондай-ақ Қазақстан Республикасының аумағында ядролық қаруды таратпау режімін сақтау саласындағы функциялар мен өкілеттіктерді беру арқылы қайта ұйымдастырылсын.
2. Қазақстан Республикасының Үкіметі:
1) Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің Атом энергиясы комитетін таратсын;
2) Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің таратылатын Атом энергиясы комитетінің штат санын Агенттікке беруді қамтамасыз етсін;
3) осы Жарлықты іске асыру жөніндегі өзге де қажетті шараларды қабылдасын.
3. Агенттік Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің таратылатын Атом энергиясы комитетінің міндеттемелері бойынша құқықтық мирасқор болып белгіленсін.
4. «Қазақстан Республикасы Үкіметінің құрылымы туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 1999 жылғы 22 қаңтардағы № 6 Жарлығына мынадай толықтыру енгізілсін:
1-тармақ мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«Қазақстан Республикасы Атом энергиясы агенттігі».
5. Осы Жарлықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне жүктелсін.
6. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті                                 Н. НАЗАРБАЕВ

Об Агентстве Республики Казахстан по атомной энергии
Указ Президента Республики Казахстан от 7 мая 2012 года № 321
В соответствии с подпунктом 3) статьи 44 Конституции Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Реорганизовать Министерство индустрии и новых технологий Республики Казахстан путем выделения Агентства Республики Казахстан по атомной энергии (далее – Агентство) с передачей ему функций и полномочий в сфере использования атомной энергии, обеспечения ядерной и радиационной безопасности, физической защиты ядерных материалов и ядерных установок, а также соблюдения режима нераспространения ядерного оружия на территории Республики Казахстан.
2. Правительству Республики Казахстан:
1) упразднить Комитет атомной энергии Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан;
2) обеспечить передачу Агентству штатной численности упраздняемого Комитета атомной энергии Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан;
3) принять иные необходимые меры по реализации настоящего Указа.
3. Определить Агентство правопреемником по обязательства упраздняемого Комитета атомной энергии Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан.
4. Внести в Указ Президента Республики Казахстан от 22 января 1999 года № 6 «О структуре Правительства Республики Казахстан» следующее дополнение:
пункт 1 дополнить строкой следующего содержания:
«Агентство Республики Казахстан по атомной энергии».
5. Контроль за исполнением настоящего Указа возложить на Администрацию Президента Республики Казахстан.
6. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан                       Н. НАЗАРБАЕВ