Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы консультативтік-кеңесші және өзге де органдардың қызметін ұйымдастыру мәселелері жөніндегі Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2014 жылғы 11 сәуірдегі № 795 Жарлығы.
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Н. Назарбаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2014 жылғы 11 сәуірдегі
№ 795 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір
актілеріне енгізілетін
ӨЗГЕРІСТЕР МЕН ТОЛЫҚТЫРУЛАР
1. "Шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 12 қазандағы № 470 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2000 ж., № 43, 503-құжат; 2004 ж., № 22, 276-құжат; 2005 ж., № 19, 227-құжат; 2006 ж., № 1, 2-құжат; 2008 ж., № 4, 44-құжат; № 20, 182-құжат; № 42, 465-құжат; 2010 ж., № 9, 105-құжат; 2012 ж., № 10, 189-құжат; № 36, 476-құжат; № 55, 738-құжат; 2013 ж., № 22, 351-құжат; № 67, 896-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссияның құрамында:
мына:
"Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрі",
"Қазақстан Республикасы Парламентінің Сенаты Әлеуметтік-мәдени даму комитетінің төрағасы" деген жолдар тиісінше мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Мәдениет министрі",
"Қазақстан Республикасы Парламентінің Сенаты Әлеуметтік-мәдени даму және ғылым комитетінің төрағасы".
2. Күші жойылды – ҚР Президентінің 03.01.2024 № 429 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейiн қолданысқа енгізіледі) Жарлығымен.
3. "Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің - Елбасының Мемлекеттік бейбітшілік және прогресс сыйлығының мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2001 жылғы 28 қыркүйектегі № 691 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2001 ж., № 32, 421-құжат; 2002 ж., № 44, 436-құжат; 2003 ж., № 45, 487-құжат; 2004 ж., № 21, 266-құжат; № 51, 671-құжат; 2007 ж., № 24, 268-құжат; 2008 ж., № 42, 465-құжат; 2009 ж., № 27-28, 234-құжат; 2011 ж., № 52, 712-құжат; 2012 ж., № 36, 476-құжат; № 77-78, 1131-құжат; 2013 ж., № 22, 351-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің - Елбасының Мемлекеттік бейбітшілік және прогресс сыйлығын беру жөніндегі комиссияның дербес құрамына:
Жақсыбеков - Қазақстан Республикасының Мемлекеттік
Әділбек Рыскелдіұлы хатшысы, төраға,
Уәлиев - Қазақстан Республикасы Мәдениет
Қуатжан Серікқазыұлы министрлігінің жауапты хатшысы, хатшы,
Ықсанова - Қазақстан Республикасы Парламенті
Гүлнар Мұстахимқызы Мәжілісінің Әлеуметтік-мәдени даму
комитетінің төрайымы (келісім бойынша)
енгізілсін;
мына:
"Бижанов - Қазақстан Республикасы Парламенті
Ақан Құсайынұлы Сенатының Әлеуметтік-мәдени даму
комитетінің төрағасы (келісім бойынша)"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Бижанов - Қазақстан Республикасы Парламенті
Ақан Құсайынұлы Сенатының Әлеуметтік-мәдени даму және
ғылым комитетінің төрағасы (келісім
бойынша)";
көрсетілген комиссияның құрамынан Ж.Д. Құрманғалиева, Д.Н. Назарбаева, М.М. Тәжин шығарылсын.

О внесении изменений и дополнений в некоторые акты Президента Республики Казахстан по вопросам организации деятельности консультативно-совещательных и иных органов при Президенте Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 11 апреля 2014 года № 795.
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые акты Президента Республики Казахстан.
2. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
Н. НАЗАРБАЕВ
УТВЕРЖДЕНЫ
Указом Президента
Республики Казахстан
от 11 апреля 2014 года № 795
ИЗМЕНЕНИЯ И ДОПОЛНЕНИЯ,
которые вносятся в некоторые акты
Президента Республики Казахстан
1. В Указ Президента Республики Казахстан от 12 октября 2000 года № 470 "О Республиканской комиссии по подготовке кадров за рубежом" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., № 43, ст. 503; 2004 г., № 22, ст. 276; 2005 г, № 19, ст. 227; 2006 г., № 1, ст. 2; 2008 г., № 4, ст. 44; № 20, ст. 182; № 42, ст. 465; 2010 г., № 9, ст. 105; 2012 г., № 10, ст. 189; № 36, ст. 476; № 55, ст. 738; 2013 г., № 22, ст. 351; № 67, ст. 896):
в составе Республиканской комиссии по подготовке кадров за рубежом, утвержденном вышеназванным Указом:
строки:
"Министр культуры и информации Республики Казахстан",
"председатель Комитета по социально-культурному развитию Сената Республики Казахстан" изложить соответственно в следующей редакции:
"Министр культуры Республики Казахстан",
"председатель Комитета по социально-культурному развитию и науке Сената Республики Казахстан".
2. Утратил силу Указом Президента РК от 03.01.2024 № 429 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
3. В Указ Президента Республики Казахстан от 28 сентября 2001 года № 691 "Вопросы Государственной премии мира и прогресса Первого Президента Республики Казахстан - Лидера Нации" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., № 32, ст. 421; 2002 г., № 44, ст. 436; 2003 г., № 45, ст. 487; 2004 г., № 21, ст. 266; № 51, ст. 671; 2007 г., № 24, ст. 268; 2008 г., № 42, ст. 465; 2009 г., № 27-28, ст. 234; 2011 г., № 52, ст. 712; 2012 г., № 36, ст. 476; № 77-78, ст. 1131; 2013 г., № 22, ст. 351):
ввести в персональный состав Комиссии по присуждению Государственной премии мира и прогресса Первого Президента Республики Казахстан - Лидера Нации, утвержденный вышеназванным Указом:
Джаксыбекова
Адильбека Рыскельдиновича
-
Государственного секретаря Республики Казахстан, председателем,
Уалиева
Куатжана Серикказыевича
-
ответственного секретаря Министерства культуры Республики Казахстан, секретарем,
Иксанову
Гульнар Мустахимовну
-
председателя Комитета по социально культурному развитию Мажилиса Парламента Республики Казахстан (по согласованию);
строки:
"Бижанов
Ахан Хусаинович
-
председатель Комитета по социально-культурному развитию Сената Парламента Республики Казахстан (по согласованию)"
изложить в следующей редакции:
"Бижанов
Ахан Хусаинович
-
председатель Комитета по социально- культурному развитию и науке Сената Парламента Республики Казахстан (по согласованию)";
вывести из состава указанной Комиссии: Курмангалиеву Ж.Д., Назарбаеву Д.Н., Тажина М.М.

4. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Адам құқықтары жөніндегі комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 19 наурыздағы № 1042 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2003 ж., № 11, 125-құжат; 2004 ж., № 15, 183-құжат; 2005 ж., № 21, 247-құжат; 2006 ж., № 20, 195-құжат; 2007 ж., № 1, 1-құжат; 2008 ж., № 20, 182-құжат; № 42, 465-құжат; 2009 ж., № 27-28, 234-құжат; 2011 ж., № 50, 664-құжат; 2012 ж., № 36, 476-құжат; № 77-78, 1131-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Адам құқықтары жөніндегі комиссияның құрамына:
Жұмағалиев - Қазақстан Республикасы Байланыс және
Асқар Қуанышұлы ақпарат агенттігінің төрағасы,
Құсманғалиева - "Евразиялық интеграция институты"
Жанаргүл Жанысбекқызы жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің
директоры, "Евразия" журналының бас
редакторы (келісім бойынша),
Мұхамедиұлы - Қазақстан Республикасының Мәдениет
Арыстанбек министрі
енгізілсін.
5. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Әйелдер істері және отбасылық-демографиялық саясат жөніндегі ұлттық комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 1 ақпандағы № 56 Жарлығына (Қазақстан Республикасы ПҮАЖ-ы, 2006 ж., № 5, 39-құжат; 2007 ж., № 12, 135-құжат; 2008 ж., № 27, 248-құжат; 2010 ж., № 10, 115-құжат; 2011 ж., № 50, 664-құжат; ж., № 36, 476-құжат; № 53, 714-құжат; № 77-78, 1131-құжат; 2013 ж., № 22, 351-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Әйелдер істері және отбасылық-демографиялық саясат жөніндегі ұлттық комиссияның құрамы осы өзгерістер мен толықтыруларға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
6. "Қазақстан Республикасының экономикасын жаңғырту жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 13 сәуірдегі № 314 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., № 11, 120-құжат; № 38, 430-құжат ж., № 24, 226-құжат; № 42, 465-құжат; 2009 ж., № 10, 49-құжат № 27-28, 234-құжат; № 29, 249-құжат; 2010 ж., № 50, 453-құжат 2012 ж., № 10, 189-құжат; № 36, 476-құжат; № 72-73, 1051-құжат; 2013 ж., № 22, 351-құжат; № 49, 678-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының экономикасын жаңғырту мәселелері жөніндегі мемлекеттік комиссияның дербес құрамына:
Мәсімов - Қазақстан Республикасының Премьер -
Кәрім Қажымқанұлы Министрі, төраға
енгізілсін;
көрсетілген комиссияның құрамынан С.Н. Ахметов шығарылсын.
7. Күші жойылды - ҚР Президентінің 21.01.2015 № 993 Жарлығымен (01.01.2015 қолданысқа енгізіледі).

4. В Указ Президента Республики Казахстан от 19 марта 2003 года № 1042 "О Комиссии по правам человека при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2003 г., № 11, ст. 125; 2004 г., № 15, ст. 183; 2005 г., № 21, ст. 247; 2006 г., № 20, ст. 195; 2007 г., № 1, ст. 1; 2008 г., № 20, ст. 182; № 42, ст. 465; 2009 г., № 27-28, ст. 234; 2011 г., № 50, ст. 664; 2012 г., № 36, ст. 476; № 77-78, ст. 1131):
ввести в состав Комиссии по правам человека при Президенте Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным Указом:
Жумагалиева
Аскара Куанышевича
-
Председателя Агентства Республики Казахстан по связи и информации,
Кусмангалиеву
Жанаргуль Джанысбековну
-
директора ТОО "Институт Евразийской интеграции", главного редактора журнала "Евразия" (по согласованию),
Мухамедиулы Арыстанбека
Министра культуры Республики Казахстан.
5. В Указ Президента Республики Казахстан от 1 февраля 2006 года № 56 "О Национальной комиссии по делам женщин и семейно-демографической политике при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., № 5, ст. 39; 2007 г., № 12, ст. 135; 2008 г., № 27, ст. 248; 2010 г., № 10, ст. 115; 2011 г., № 50, ст. 664; 2012 г., № 36, ст. 476; № 53, ст. 714; № 77-78, ст. 1131; 2013 г., № 22, ст. 351):
состав Национальной комиссии по делам женщин и семейно-демографической политике при Президенте Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным Указом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящим изменениям и дополнениям.
6. В Указ Президента Республики Казахстан от 13 апреля 2007 года № 314 "О мерах по модернизации экономики Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 11, ст. 120; № 38, ст. 430; 2008 г., № 24, ст. 226; № 42, ст. 465; 2009 г., № 10, ст. 49; № 27-28, ст. 234; № 29, ст. 249; 2010 г., № 50, ст. 453; 2012 г., № 10, ст. 189; № 36, ст. 476; № 72-73, ст. 1051; 2013 г., № 22, ст. 351; № 49, ст. 678):
ввести в персональный состав Государственной комиссии по вопросам модернизации экономики Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным Указом:
Масимова
Карима Кажимкановича
-
Премьер-Министра Республики Казахстан, председателем;
вывести из состава указанной комиссии Ахметова С.Н.
7. Утратил силу Указом Президента РК от 21.01.2015 № 993(вводится в действие с 01.01.2015).

8. Күші жойылды - ҚР Президентінің 20.10.2017 № 568 Жарлығымен.
9. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Жастар саясаты жөніндегі кеңес құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2008 жылғы 1 шілдедегі № 625 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж., № 32, 332-құжат; № 42, 465-құжат; 2009 ж., № 27-28, 234-құжат; 2011 ж., № 50, 664-құжат; 2012 ж. № 36, 476-құжат; № 44, 589-құжат; 2013 ж., № 22, 351-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Жастар саясаты жөніндегі кеңестің құрамына:
Дұйшенов - "Қазақстан жастарының конгресі" ЗТБ
Ғани Сұлтанұлы атқарушы директоры (келісім бойынша),
Мақашев - "Қазақстан Республикасы Президентінің
Ермек Нұрсұлтанұлы "Болашақ" халықаралық стипендиясы
стипендиаттарының қауымдастығы" ЗТБ
атқарушы директоры (келісім бойынша)
енгізілсін;
мына:
"Нұртай - "Азаматтық қоғамды зерттеу мен дамыту
Айнұр Нұрбайқызы орталығы" ҚҚ атқарушы директоры
(келісім бойынша)"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Нұртай - - Жастар бастамасы қорының атқарушы
Айнұр Нұрбайқызы директоры (келісім бойынша)";
көрсетілген кеңестің құрамынан С.М. Ақышев, Р.Қ. Құспан, Б.А. Сыздықова, Ж.В. Тулегенова шығарылсын.
10. "Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін кейбір мемлекеттік органдардың, Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесінің, құқық қорғау органдарының, соттардың, Қарулы Күштердің, басқа да әскерлер мен әскери құралымдардың ведомстволық наградалары туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2011 жылғы 30 қыркүйектегі № 155 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 55, 783-құжат; 2012 ж., № 36, 476-құжат; № 69, 997-құжат; 2013 ж., № 17, 294-құжат; № 31, 465-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен құрылған Ведомстволық және оларға теңестірілген өзге де наградалар бойынша геральдикалық комиссияның құрамында:
"Комиссия құрамына лауазымы бойынша Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі Кеңсесінің Басшысы, Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрі кіреді" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Комиссия құрамына лауазымы бойынша Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі Кеңсесінің Басшысы, Қазақстан Республикасының Мәдениет министрі кіреді".
11. Күші жойылды - ҚР Президентінің 20.10.2017 № 568 Жарлығымен.
12. "Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Кадр саясаты жөніндегі ұлттық комиссия және облыстардың, астананың, республикалық маңызы бар қаланың кадр комиссиялары туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2013 жылғы 7 наурыздағы № 520 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 19, 319-құжат; № 45, 658-құжат; № 68, 905-құжат):
Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Кадр саясаты жөніндегі ұлттық комиссияның лауазымдық құрамында:
"Қазақстан Республикасы Президентінің кеңесшісі - Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Әйелдер істері және отбасылық-демографиялық саясат жөніндегі ұлттық комиссия төрайымы" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Әйелдер істері және отбасылық-демографиялық саясат жөніндегі ұлттық комиссия төрағасы".

8. Утратил силу Указом Президента РК от 20.10.2017 № 568.
9. В Указ Президента Республики Казахстан от 1 июля 2008 года № 625 "О создании Совета по молодежной политике при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2008 г., № 32, ст. 332; № 42, ст. 465; 2009 г., № 27-28, ст. 234; 2011 г., № 50, ст. 664; 2012 г., № 36, ст. 476; № 44, ст. 589; 2013 г., № 22, ст. 351):
ввести в состав Совета по молодежной политике при Президенте Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным Указом:
Дуйшенова
Гани Султановича
-
исполнительного директора ОЮЛ "Конгресс молодежи Казахстана" (по согласованию),
Макашева
Ермека Нурсултанулы
-
исполнительного директора ОЮЛ "Ассоциация стипендиатов международной стипендии Президента Республики Казахстан "Болашак" (по согласованию);
строку:
"Нуртай
Айнур Нурбайкызы
-
исполнительный директор ОФ "Центр исследования и развития гражданского общества" (по согласованию)"
изложить в следующей редакции:
"Нуртай
Айнур Нурбайкызы
-
исполнительный директор Фонда молодежных инициатив (по согласованию)";
вывести из состава указанного Совета: Акишева СМ., Куспана Р.К., Сыздыкову Б.А., Тулегенову Ж.В.
10. В Указ Президента Республики Казахстан от 30 сентября 2011 года № 155 "О ведомственных и иных, приравненных к ним, наградах некоторых государственных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту Республики Казахстан, Конституционного Совета Республики Казахстан, правоохранительных органов, судов, Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований" (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 55, ст. 783; 2012 г., № 36, ст. 476; № 69, ст. 997; 2013 г., № 17, ст. 294; № 31, ст. 465):
в составе Геральдической комиссии по ведомственным и иным, приравненным к ним, наградам, образованной вышеназванным Указом:
строку "В состав Комиссии входят по должности Руководитель Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан, Министр культуры и информации Республики Казахстан." изложить в следующей редакции:
"В состав Комиссии входят по должности Руководитель Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан, Министр культуры Республики Казахстан.".
11. Утратил силу Указом Президента РК от 20.10.2017 № 568.
12. В Указ Президента Республики Казахстан от 7 марта 2013 года № 520 "О Национальной комиссии по кадровой политике при Президенте Республики Казахстан и кадровых комиссиях областей, столицы, города республиканского значения" (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 19, ст. 319; № 45, ст. 658; № 68, ст. 905):
в должностном составе Национальной комиссии по кадровой политике при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
строку "Советник Президента Республики Казахстан - председатель Национальной комиссии по делам женщин и семейно-демографической политике при Президенте Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"Председатель Национальной комиссии по делам женщин и семейно-демографической политике при Президенте Республики Казахстан".

13. "Инвестициялық технологиялар паркі" арнайы экономикалық аймағының қамқоршылық кеңесін құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2013 жылғы 17 сәуірдегі № 548 Жарлығына:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген "Инвестициялық технологиялар паркі" арнайы экономикалық аймағының қамқоршылық кеңесінің құрамында:
мына:
"Құлыбаев - "Атамекен" одағы" Қазақстан Ұлттық
Тимур Асқарұлы экономикалық палатасы төралқасының
төрағасы (келісім бойынша)"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Құлыбаев - Қазақстан Республикасының Ұлттық
Тимур Асқарұлы кәсіпкерлер палатасы төралқасының
төрағасы (келісім бойынша)".
14. "Қазақстан Республикасының Терроризмге қарсы орталығы туралы ережені бекіту жөнінде" Қазақстан Республикасы Президентінің 2013 жылғы 24 маусымдағы № 588 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 39, 563-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Терроризмге қарсы орталығы туралы ережеде:
6-тармақта:
1) және 10) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"1) Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбасары;";
"10) Қазақстан Республикасының Мәдениет министрі";
мынадай мазмұндағы 20-1) және 20-2) тармақшалармен толықтырылсын:
"20-1) Қазақстан Республикасының Өңірлік даму министрі;
20-2) Қазақстан Республикасының Байланыс және ақпарат агенттігінің төрағасы;".
15. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Шетелдік инвесторлар кеңесінің дербес құрамы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1998 жылғы 16 қыркүйектегі № 4071 өкіміне (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1999 ж., № 52, 507-құжат; 2001 ж., № 23, 283-құжат; 2006 ж., № 50, 530-құжат; 2008 ж,, № 20, 182-құжат; № 30, 292-құжат; № 48, 543-құжат; 2009 ж., № 27-28, 234-құжат; № 29, 249-құжат; 2010 ж., № 40, 355-құжат; 2011 ж., № 37, 445-құжат; 2012 ж., № 31, 404-құжат; № 54, 719-құжат; № 77-78, 1131-құжат; 2013 ж., № 22, 351-құжат; № 35, 509-құжат):
жоғарыда аталған өкіммен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Шетелдік инвесторлар кеңесінің дербес құрамына:
Мәсімов - Қазақстан Республикасының
Кәрім Қажымқанұлы Премьер-Министрі
енгізілсін;
көрсетілген кеңестің құрамынан С.Н. Ахметов шығарылсын.
16. Күші жойылды - ҚР Президентiнiң 29.08.2016 № 312 Жарлығымен.
17. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанында Құқықтық саясат жөніндегі кеңес құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 19 ақпандағы № 303 өкіміне (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2002 ж., № 6, 44-құжат; № 39, 396-құжат; 2003 ж., № 18, 180-құжат; 2004 ж., № 4, 50-құжат; № 51, 671-құжат; 2005 ж., № 44, 578-құжат; 2006 ж., № 7, 51-құжат; 2007 ж., № 5, 62-құжат; № 26, 299-құжат; № 35, 389-құжат; № 44, 515-құжат; 2008 ж., № 20, 182-құжат; № 42, 465-құжат; № 49, 555-құжат; 2009 ж., № 27-28, 234-құжат; № 59, 510-құжат; 2010 ж., № 50, 454-құжат; 2011 ж., № 37, 444-құжат; 2012 ж., № 36, 476-құжат; № 77-78, 1131-құжат; 2013 ж., № 62, 832-құжат):
жоғарыда аталған өкіммен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанында Құқықтық саясат жөніндегі кеңестің дербес құрамына:
Архарова - Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының
Жаңылсын Баянқызы судьясы
енгізілсін;
көрсетілген кеңестің құрамынан Н.И. Мамонтов шығарылсын.

13. В Указ Президента Республики Казахстан от 17 апреля 2013 года № 548 "О создании Попечительского совета специальной экономической зоны "Парк инновационных технологий":
в составе Попечительского совета специальной экономической зоны "Парк инновационных технологий", утвержденном вышеназванным Указом:
строку:
"Кулибаев
Тимур Аскарович
-
председатель президиума Национальной экономической палаты Казахстана "Союз "Атамекен" (по согласованию)"
изложить в следующей редакции:
"Кулибаев
Тимур Аскарович
-
председатель президиума Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан (по согласованию)".
14. В Указ Президента Республики Казахстан от 24 июня 2013 года № 588 "Об утверждении Положения об Антитеррористическом центре Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2013 г.,
№ 39, ст. 563):
в Положении об Антитеррористическом центре Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
в пункте 6:
подпункты 1) и 10) изложить в следующей редакции:
"1) Первый заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан;";
"10) Министр культуры Республики Казахстан;";
дополнить подпунктами 20-1) и 20-2) следующего содержания:
"20-1) Министр регионального развития Республики Казахстан;
20-2) Председатель Агентства Республики Казахстан по связи и информации;".
15. В распоряжение Президента Республики Казахстан от 16 сентября 1998 года № 4071 "О персональном составе Совета иностранных инвесторов при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., № 52, ст. 507; 2001 г., № 23, ст. 283; 2006 г., № 50, ст. 530; 2008 г., № 20, ст. 182; № 30, ст. 292; № 48, ст. 543; 2009 г., № 27-28, ст. 234; № 29, ст. 249; 2010 г., № 40, ст. 355; 2011 г., № 37, ст. 445; 2012 г., № 31, ст. 404; № 54, ст. 719; № 77-78, ст. 1131; 2013 г., № 22, ст. 351; № 35, ст. 509):
ввести в персональный состав Совета иностранных инвесторов при Президенте Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным распоряжением:
Масимова
Карима Кажимкановича
-
Премьер-Министра Республики Казахстан;
вывести из состава указанного Совета Ахметова С.Н.
16. Утратил силу Указом Президента РК от 29.08.2016 № 312.
17. В распоряжение Президента Республики Казахстан от 19 февраля 2002 года № 303 "Об образовании Совета по правовой политике при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., № 6, ст. 44; № 39, ст. 396; 2003 г., № 18, ст. 180; 2004 г., № 4, ст. 50; № 51, ст. 671; 2005 г., № 44, ст. 578; 2006 г., № 7, ст. 51; 2007 г., № 5, ст. 62; № 26, ст. 299; № 35, ст. 389; № 44, ст. 515; 2008 г., № 20, ст. 182; № 42, ст. 465; № 49, ст. 555; 2009 г., № 27-28, ст. 234; № 59, ст. 510; 2010 г., № 50, ст. 454; 2011 г., № 37, ст. 444; 2012 г., № 36, ст. 476; № 77-78, ст. 1131; 2013 г., № 62, ст. 832):
ввести в персональный состав Совета по правовой политике при Президенте Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным распоряжением:
Архарову
Жанылсын Баяновну
-
Судью Верховного Суда Республики Казахстан;
вывести из состава указанного Совета Мамонтова Н.И.

18. "Жоғары әскери және өзге де атақтар, сыныптық шендер жөніндегі комиссияның құрамын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 18 сәуірдегі № 323 өкіміне (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., № 51, 671-құжат; 2005 ж., № 50, 638-құжат; 2007 ж., № 6, 69-құжат; 2008 ж., № 20, 182-құжат; № 42, 465-құжат; № 27-28, 234-құжат; № 59, 510-құжат; 2010 ж., № 56, 534-құжат; 2011 ж., № 50, 664-құжат; 2012 ж., № 77-78, 1131-құжат):
жоғарыда аталған өкіммен бекітілген Жоғары әскери және өзге де атақтар, сыныптық шендер жөніндегі комиссияның құрамына:
Нығматулин - Қазақстан Республикасы Президенті
Нұрлан Зайроллаұлы Әкімшілігінің Басшысы, төраға
енгізілсін;
көрсетілген комиссияның құрамынан К.Қ. Мәсімов шығарылсын.
19. Күші жойылды – ҚР Президентінің 03.04.2021 № 544 Жарлығымен.
20. "Мерейлі отбасы" ұлттық конкурсы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2013 жылғы 6 желтоқсандағы № 250 өкіміне:
жоғарыда аталған өкіммен бекітілген "Мерейлі отбасы" ұлттық конкурсының лауреаты атағын беру жөніндегі комиссия туралы ережеде:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Әйелдер істері және отбасылық-демографиялық саясат жөніндегі ұлттық комиссияның (бұдан әрі - Ұлттық комиссия), сондай-ақ Астана, Алматы қалалары және облыстар әкімдерінің жанындағы әйелдер істері және отбасылық-демографиялық саясат жөніндегі комиссиялардың (бұдан әрі - өңірлік комиссиялар) қолдауымен Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігі, Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі конкурстың ұйымдастырушылары болып табылады.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Комиссияның жұмыс органы Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігі болып табылады.";
жоғарыда аталған өкіммен бекітілген "Мерейлі отбасы" ұлттық конкурсының лауреаты атағын беру жөніндегі комиссияның лауазымдық құрамында:
"Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрі, төрағаның орынбасары" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Мәдениет министрі, төрағаның орынбасары";
"Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Әйелдер істері және отбасылық-демографиялық саясат жөніндегі ұлттық комиссияның хатшысы, Комиссия хатшысы" деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасының Байланыс және ақпарат агенттігінің төрағасы";
"Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникация министрі" деген жол алып тасталсын.
21. Күші жойылды - ҚР Президентінің 17.09.2014 № 911 Жарлығымен.
22. "Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымымен өзара іс-қимыл жөніндегі кеңес туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2014 жылғы 12 ақпандағы № 266 өкіміне:
жоғарыда көрсетілген өкіммен бекітілген Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымымен өзара іс-қимыл жөніндегі кеңестің лауазымдық құрамында:
"Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің Басшысы, төраға" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі, төраға".
Қазақстан Республикасы Президентінің
2014 жылғы 11 сәуірдегі
№ 795 Жарлығымен бекітілген
Қазақстан Республикасы Президентінің
кейбір актілеріне енгізілетін
өзгерістер мен толықтыруларға
ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы Президентінің
2006 жылғы 1 ақпандағы
№ 56 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы
Әйелдер істері және отбасылық-демографиялық
саясат жөніндегі Ұлттық комиссияның
ҚҰРАМЫ
Бекбосынова - "Ұлттық кардиохирургиялық орталығы"
Махаббат Сансызбайқызы акционерлік қоғамы басқарма
төрағасының бірінші орынбасары,
төрайым
Азимова - Қазақстан Республикасы Әділет
Эльвира Әбілхасымқызы министрінің орынбасары
Айтпаева - Қазақстан Республикасы Бас
Сәуле Мұханбедианқызы прокуратурасының Құқықтық статистика
және арнайы есеп жөніндегі комитетінің
төрайымы
Аққайсиева - "ҚазМұнайГаз - қайта өндіру және
Айзада Үмбетқызы маркетинг" акционерлік қоғамы бас
директорының кеңесшісі (келісім
бойынша)
Әбдіқалықова - Қазақстан Республикасы
Гүлшара Наушақызы Премьер-Министрінің орынбасары
Байқошқарова "Экомед" адам ұрпағын өрбіту
Салтанат Берденқызы клиникасының басшысы (келісім
бойынша)
Балықбаев - Қазақстан Республикасының Білім
Такир Оспанұлы және ғылым вице-министрі
Башмаков - Қазақстан Республикасы Парламенті
Анатолий Афанасьевич Сенатының депутаты (келісім бойынша)
Гладырь - "Подруги" дағдарыс орталығы" қоғамдық
Надежда Степановна қорының президенті (келісім бойынша)
Ибрагимова - "Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры"
Ләззат Еркінқызы акционерлік қоғамының басқарма
төрайымы (келісім бойынша)
Кененбаев - Қазақстан Республикасы Ішкі істер
Ерлік Әбдрақымұлы министрінің орынбасары
Костина - "Казахстанская правда" республикалық
Татьяна Васильевна газеті" акционерлік қоғамының бас
редакторы (келісім бойынша)
Қалтаева - "Шырақ" мүгедек әйелдер қауымдастығы"
Ләззат Молдабекқызы қоғамдық бірлестігінің төрайымы
(келісім бойынша)
Құрманбаева - Қазақ гуманитарлық-заң инновациялық
Шырын Асылханқызы университетінің ректоры (келісім
бойынша)
Құсманғалиева - "Евразиялық интеграция институты"
Жанаргүл Жанысбекқызы жауапкершілігі шектеулі
серіктестігінің директоры, "Евразия"
журналының бас редакторы (келісім
бойынша)
Мұсақожаева - Қазақ ұлттық өнер университетінің
Айман Қожабекқызы ректоры (келісім бойынша)
Мұстафина - Астана қаласы Есіл ауданының әкімі
Сәбила Сапарқызы
Назарбаева - Қазақстан Республикасының Бірінші
Cара Алпысқызы Ханымы
Нүкетаева - Қазақстан Республикасы Білім және
Динар Жүсіпәліқызы ғылым министрлігінің "Қазақ
мемлекеттік қыздар педагогикалық
университеті" республикалық
мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының
ректоры (келісім бойынша)
Сәрсембаева - "Қазақстанның іскер әйелдері
Раушан Біргебайқызы қауымдастығы" республикалық
қоғамдық бірлестігінің президенті
(келісім бойынша)
Соловьева - Қазақстан Республикасы Парламенті
Айгүл Сағадибекқызы Мәжілісінің депутаты, Қазақстан
Азаматтық альянсінің президенті
(келісім бойынша)
Солтиева - Қазақстан жазушылар одағының мүшесі
Жұмагүл Қуанышбекқызы (келісім бойынша)
Сүлеймен - Қазақстан Республикасы Орталық сайлау
Ләззат Жаңылысқызы комиссиясының мүшесі
Сыздықова - "Деловой мир Астана" жауапкершілігі
Шолпан Викторқызы шектеулі серіктестігінің директоры,
"Деловой мир" қазақстандық
экономикалық журналының бас редакторы
(келісім бойынша)
Тарасенко - Қазақстан Республикасы Парламенті
Елена Ивановна Мәжілісінің депутаты (келісім
бойынша)
Тұтқышев - "Назарбаев Университетінің"
Бексұлтан Серікбайұлы интеграцияланған академиялық
денсаулық сақтау жүйесі
департаментінің бас менеджері
(келісім бойынша)
Уәлиев - Қазақстан Республикасы Мәдениет
Қуатжан Серікқазыұлы министрлігінің жауапты хатшысы
Хайруллина - Шығармашылық бастамашы әйелдер
Әсия Үкіқызы лигасы" қоғамдық бірлестігі
басқармасының төрайымы (келісім
бойынша)
Шәукенова - Қазақстан Республикасы Білім және
Зарема Каукенқызы ғылым министрлігі Ғылым комитетінің
философия, саясат және дінтану
институтының директоры (келісім
бойынша)
Шишигина - Қазақстан Республикасы Парламенті
Ольга Васильевна Мәжілісінің депутаты (келісім
бойынша)
Ықсанова - Қазақстан Республикасы Парламенті
Гүлнар Мұстахимқызы Мәжілісінің Әлеуметтік-мәдени даму
комитетінің төрайымы (келісім
бойынша)

18. В распоряжение Президента Республики Казахстан от 18 апреля 2002 года № 323 "Об утверждении состава Комиссии по высшим воинским и иным званиям, классным чинам" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., № 51, ст. 671; 2005 г., № 50, ст. 638; 2007 г., № 6, ст. 69; 2008 г., № 20, ст. 182; № 42, ст. 465; 2009 г., № 27-28, ст. 234; № 59, ст. 510; 2010 г., № 56, ст. 534; 2011 г., № 50, ст. 664; 2012 г., № 77-78, ст. 1131):
ввести в состав Комиссии по высшим воинским и иным званиям, классным чинам, утвержденный вышеназванным распоряжением:
Нигматулина
Нурлана Зайруллаевича
-
Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан, председателем;
вывести из состава указанной Комиссии Масимова К.К.
19. Утратил силу Указом Президента РК от 03.04.2021 № 544.
20. В распоряжение Президента Республики Казахстан от 6 декабря 2013 года № 250 "О Национальном конкурсе "Мерейлі отбасы":
в Положении о Комиссии по присуждению звания лауреата Национального конкурса "Мерейлі отбасы", утвержденном вышеназванным распоряжением:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Организаторами конкурса являются Министерство культуры Республики Казахстан, Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан при поддержке Национальной комиссии по делам женщин и семейно-демографической политике при Президенте Республики Казахстан (далее - Национальная комиссия), а также комиссий по делам женщин и семейно-демографической политике при акимах городов Астаны, Алматы и областей (далее - региональные комиссии).";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Рабочим органом Комиссии является Министерство культуры Республики Казахстан.";
в должностном составе Комиссии по присуждению звания лауреата Национального конкурса "Мерейлі отбасы", утвержденном вышеназванным распоряжением:
строку "Министр культуры и информации Республики Казахстан заместитель председателя" изложить в следующей редакции:
"Министр культуры Республики Казахстан, заместитель председателя";
после строки "Секретарь Национальной комиссии по делам женщин и семейно-демографической политике при Президенте Республики Казахстан, секретарь Комиссии " дополнить строкой следующего содержания:
"Председатель Агентства Республики Казахстан по связи и информации";
строку "Министр транспорта и коммуникаций Республики Казахстан" исключить.
21. Утратил силу Указом Президента РК от 17.09.2014 № 911.
22. В распоряжение Президента Республики Казахстан от 12 февраля 2014 года № 266 "О Совете по взаимодействию с Организацией экономического сотрудничества и развития":
в должностном составе Совета по взаимодействию с Организацией экономического сотрудничества и развития, утвержденном вышеназванным распоряжением:
строку "Руководитель Администрации Президента Республики Казахстан, председатель" изложить в следующей редакции:
"Премьер-Министр Республики Казахстан, председатель".
ПРИЛОЖЕНИЕ
к изменениям и дополнениям,
которые вносятся в некоторые акты
Президента Республики Казахстан,
утвержденным Указом Президента
Республики Казахстан
от 11 апреля 2014 года № 795
УТВЕРЖДЕН
Указом Президента
Республики Казахстан
от 1 февраля 2006 года № 56
СОСТАВ
Национальной комиссии по делам женщин
и семейно-демографической политике
при Президенте Республики Казахстан
Бекбосынова
Махаббат Сансызбаевна
-
первый заместитель председателя Правления акционерного общества "Национальный кардиохирургический центр", председатель
Абдыкаликова
Гульшара Наушаевна
-
Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан
Азимова
Эльвира Абилхасимовна
-
заместитель Министра юстиции Республики Казахстан
Айтпаева
Сауле Муханбедиановна
-
председатель Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан
Аккайсиева
Айзада Умбетовна
-
советник генерального директора акционерного общества "КазМунайГаз - переработка и маркетинг" (по согласованию)
Байкошкарова
Салтанат Берденовна
-
руководитель клиники репродукции человека "Экомед" (по согласованию)
Балыкбаев
Такир Оспанович
-
вице-министр образования и науки Республики Казахстан
Башмаков
Анатолий Афанасьевич
-
депутат Сената Парламента Республики Казахстан (по согласованию)
Гладырь
Надежда Степановна
-
президент общественного фонда "Кризисный центр "Подруги" (по согласованию)
Ибрагимова
Ляззат Еркеновна
-
председатель правления акционерного общества "Фонд развития предпринимательства "Даму" (по согласованию)
Иксанова
Гульнар Мустахимовна
-
председатель Комитета по социально-культурному развитию Мажилиса Парламента Республики Казахстан (по согласованию)
Калтаева
Ляззат Молдабековна
-
председатель общественного объединения "Ассоциация женщин с инвалидностью "Шырак" (по согласованию)
Кененбаев
Ерлик Абдракымович
-
заместитель Министра внутренних дел Республики Казахстан
Костина
Татьяна Васильевна
-
главный редактор акционерного общества "Республиканская газета "Казахстанская правда" (по согласованию)
Курманбаева
Шырын Асылхановна
-
ректор Казахского гуманитарно-юридического инновационного университета (по согласованию)
Кусмангалиева
Жанаргуль
Джанысбековна
-
директор товарищества с ограниченной ответственностью "Институт Евразийской интеграции", главный редактор журнала "Евразия" (по согласованию)
Мусаходжаева
Айман Кожабековна
-
ректор Казахского национального университета искусств (по согласованию)
Мустафина
Сабила Сапаровна
-
аким района Есиль города Астаны
Назарбаева
Сара Алпысовна
-
Первая Леди Республики Казахстан
Нукетаева
Динар Жусупалиевна
-
ректор республиканского государственного казенного предприятия "Казахский государственный женский педагогический университет" Министерства образования и науки Республики Казахстан (по согласованию)
Сарсембаева
Раушан Биргебаевна
-
президент республиканского общественного объединения "Ассоциация деловых женщин Казахстана" (по согласованию)
Соловьева
Айгуль Сагадибековна
-
депутат Мажилиса Парламента Республики Казахстан, президент Гражданского альянса Казахстана (по согласованию)
Солтиева
Жумагуль Куанышбековна
-
член союза писателей Казахстана (по согласованию)
Сулеймен
Ляззат Жанылыскызы
-
член Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан
Сыздыкова
Шолпан Викторовна
-
директор товарищества с ограниченной ответственностью "Деловой мир Астана", главный редактор казахстанского экономического журнала "Деловой мир" (по согласованию)
Тарасенко
Елена Ивановна
-
депутат Мажилиса Парламента Республики Казахстан (по согласованию)
Туткушев
Бексултан Серикпаевич
-
генеральный менеджер департамента интегрированной академической системы здравоохранения "Назарбаев Университета" (по согласованию)
Уалиев
Куатжан Серикказыевич
-
ответственный секретарь Министерства культуры Республики Казахстан
Хайруллина
Асия Укеевна
-
председатель правления общественного объединения "Лига женщин творческой инициативы" (по согласованию)
Шаукенова
Зарема Каукеновна
-
директор института философии и политологии и религиоведения Комитета науки Министерства образования и науки Республики Казахстан (по согласованию)
Шишигина
Ольга Васильевна
-
депутат Мажилиса Парламента Республики Казахстан (по согласованию)