Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы консультативтік-кеңесші органдардың қызметін ұйымдастыру мәселелері бойынша өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2014 жылғы 6 тамыздағы № 888 Жарлығы.
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қоса беріліл отырған Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне енгізілетін өзгерістер бекітілсін.
2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Н.Назарбаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2014жылғы 6 тамыздағы
№ 888 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне енгізілетін
ӨЗГЕРІСТЕР
1. "Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын басқару кеңесінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 28 желтоқсандағы № 1509 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., №51, 675-құжат; 2006 ж., №41, 446-құжат; 2009 ж., № 26, 220-құжат; № 56, 467-құжат; 2011 ж., № 50, 664-құжат; 2012 ж., № 36, 476-құжат; 2013 ж., №22, 351-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын басқару кеңесінің құрамы (қызметі бойынша) осы өзгерістерге 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Қазақстан Республикасының экономикасын жаңғырту жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 13 сәуірдегі № 314 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., № 11, 120-құжат; № 38, 430-құжат; 2008 ж., № 24, 226-құжат; № 42, 465-құжат; 2009 ж., № 10, 49-құжат; № 27-28, 234-құжат; № 29, 249-құжат; 2010 ж., № 50, 453-құжат; 2012 ж., № 10, 189-құжат; № 36, 476-құжат; № 72-73, 1051-құжат; 2013 ж., № 22, 351-құжат; № 49, 678-құжат; 2014 ж., № 4, 29-құжат; № 28, 227-құжат):
1) 2-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) Мемлекеттік комиссияның лауазымдық құрамын Қазақстан Республикасының Президенті бекітеді.";
2) жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының экономикасын жаңғырту мәселелері жөніндегі мемлекеттік комиссия туралы ережеде:
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттік комиссияның лауазымдық құрамын Қазақстан Республикасының Президенті бекітеді.";
10-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Мемлекеттік комиссияның жұмыс органы Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі болып табылады, оның функциялары:";
3) жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының экономикасын жаңғырту мәселелері жөніндегі мемлекеттік комиссияның дербес құрамы осы өзгерістерге 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в некоторые акты Президента Республики Казахстан по вопросам организации деятельности консультативно-совещательных органов при Президенте Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 6 августа 2014 года № 888.
Подлежит опубликованию в
Собрании актов Президента
и Правительства Республики Казахстан
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Утвердить прилагаемые изменения, которые вносятся в некоторые акты Президента Республики Казахстан.
2. Настоящий Указ вводится в действие со дня его подписания.
Президент
Республики Казахстан
Н. Назарбаев
УТВЕРЖДЕНЫ
Указом Президента
Республики Казахстан
от 6 августа 2014 года № 888
ИЗМЕНЕНИЯ,
которые вносятся в некоторые акты Президента Республики Казахстан
1. В Указ Президента Республики Казахстан от 28 декабря 2004 года № 1509 "О некоторых вопросах Совета по управлению Национальным фондом Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., № 51, ст. 675; 2006 г., № 41, ст. 446; 2009 г., № 26, ст. 220; № 56, ст. 467; 2011 г., № 50, ст. 664; 2012 г., № 36, ст. 476; 2013 г., № 22, ст. 351):
состав Совета по управлению Национальным фондом Республики Казахстан (по должности), утвержденный вышеназванным Указом, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящим изменениям.
2. В Указ Президента Республики Казахстан от 13 апреля 2007 года № 314 "О мерах по модернизации экономики Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 11, ст. 120; № 38, ст. 430; 2008 г., № 24, ст. 226; № 42, ст. 465: 2009 г., № 10, ст. 49; № 27-28, ст. 234; № 29, ст. 249: 2010 г., № 50, ст. 453; 2012 г., № 10, ст. 189; № 36, ст. 476; № 72-73, ст. 1051; 2013 г., № 22, ст. 351; № 49, ст. 678; 2014 г., № 4, ст.29; № 28, ст. 227):
1) подпункт 2) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"2) должностной состав Государственной комиссии утверждается Президентом Республики Казахстан.";
2) в Положении о Государственной комиссии по вопросам модернизации экономики Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Должностной состав Государственной комиссии утверждается Президентом Республики Казахстан.";
абзац первый пункта 10 изложить в следующей редакции:
"10. Рабочим органом Государственной комиссии является Министерство национальной экономики Республики Казахстан, функциями которого являются:";
3) персональный состав Государственной комиссии по вопросам модернизации экономики Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным Указом, изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящим изменениям.

3. Күші жойылды - ҚР Президентінің 05.05.2018 № 681 Жарлығымен.
4. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мұнай-газ кеңесі туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 14 наурыздағы № 285 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 36, 477-құжат; 2013 ж., № 22, 351-құжат; 2014 ж., № 4, 29-құжат):
1) жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мұнай-газ кеңесі туралы ережеде:
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Кеңестің жұмыс органы Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі болып табылады.";
2) жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мұнай-газ кенесінің құрамы осы өзгерістерге 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
5. Күші жойылды - ҚР Президентінің 20.10.2017 № 568 Жарлығымен.
6. Күші жойылды - ҚР Президентінің 05.05.2018 № 681 Жарлығымен.
7. "Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымымен өзара іс-қимыл жөніндегі кеңес туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2014 жылғы 12 ақпандағы № 266 өкіміне (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2014 ж., № 7, 66-құжат; № 28, 227-құжат):
1) жоғарыда аталған өкіммен бекітілген Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымымен өзара іс-қимыл жөніндегі кеңес туралы ережеде:
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Кеңестің жұмыс органы Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі болып табылады.";
2) жоғарыда аталған өкіммен бекітілген Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымымен өзара іс-қимыл жөніндегі кеңестің лауазымдық құрамы осы өзгерістерге 5-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2014 жылғы 6 тамыздағы
№ 888 Жарлығымен
бекітілген Қазақстан
Республикасы Президентінің
кейбір актілеріне енгізілетін
өзгерістерге
1-ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2004 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 1509 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын басқару кеңесінің
ҚҰРАМЫ
(қызметі бойынша)
Қазақстан Республикасының Президенті - Кеңес төрағасы
Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының Төрағасы (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы Парламенті Мәжілісінің Төрағасы (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің Басшысы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Төрағасы
Казақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары
Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің төрағасы
Қазақстан Республикасының Қаржы министрі
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрі
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2014 жылғы 6 тамыздағы
№ 888 Жарлығымен
бекітілген Қазақстан
Республикасы Президентінің
кейбір актілеріне енгізілетін
өзгерістерге
2-ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2007 жылғы 13 сәуірдегі
№ 314 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасының экономикасын жаңғырту мәселелері жөніндегі мемлекеттік комиссияның
ЛАУАЗЫМДЫҚ ҚҰРАМЫ
Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі, төраға
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбасары
әлеуметтік-экономикалық мәселелерге жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі Басшысының орынбасары немесе Президенттің көмекшісі, төрағаның орынбасары
Қазақстан Республикасының Қаржы министрі
Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрі
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрі
"Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының басқарма төрағасы (келісім бойынша)
"Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамы директорлар кеңесінің мүшесі (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2014 жылғы 6 тамыздағы
№ 888 Жарлығымен
бекітілген Қазақстан
Республикасы Президентінің
кейбір актілеріне енгізілетін
өзгерістерге
3-ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2012 жылғы 14 наурыздағы
№ 285 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мұнай-газ кеңесінің
ҚҰРАМЫ
Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі, төраға
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбасары, төрағаның орынбасары
әлеуметтік-экономикалық мәселелерге жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі Басшысының орынбасары немесе Президенттің көмекшісі, төрағаның орынбасары
Кеңес мүшелері:
Қазақстан Республикасының Әділет министрі
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрі
Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрі
Қазақстан Республикасының Қаржы министрі
Қазақстан Республикасының Энергетика министрі
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрі
"Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының басқарма төрағасы (келісім бойынша)
"ҚазМұнайГаз" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамының басқарма төрағасы (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2014 жылғы 6 тамыздағы
№ 888 Жарлығымен
бекітілген Қазақстан
Республикасы Президентінің
кейбір актілеріне енгізілетін
өзгерістерге
4-ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2012 жылғы 26 қарашадағы
№ 436 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
ЭКСПО-2017 халықаралық мамандандырылған көрмесін дайындау мен оны өткізу жөніндегі мемлекеттік комиссияның
ЛАУАЗЫМДЫҚ ҚҰРАМЫ
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Президентінің 20.10.2017 № 568 Жарлығымен.
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2014 жылғы 6 тамыздағы
№ 888 Жарлығымен
бекітілген Қазақстан
Республикасы Президентінің
кейбір актілеріне енгізілетін
өзгерістерге
5-ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2014 жылғы 12 ақпандағы
№ 266 өкімімен
БЕКІТІЛГЕН
Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымымен өзара іс-қимыл жөніндегі кенестің
ЛАУАЗЫМДЫҚ ҚҰРАМЫ
Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі, төраға
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Экономикалық ынтымақтастық пен даму ұйымының жобаларын үйлестіру және іске асыру мәселелеріне жетекшілік етуші орынбасары, төрағаның орынбасары
әлеуметтік-экономикалық мәселелерге жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі Басшысының орынбасары немесе Қазақстан Республикасы Президентінің көмекшісі, төрағаның орынбасары
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемкорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің төрағасы, төрағаның орынбасары
Қазақстан Республикасының Сырткы істер министрі
Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрі
Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрі
Қазақстан Республикасының Әділет министрі
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрі
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрі
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрі
Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрі
Қазақстан Республикасының Энергетика министрі
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрі
Қазақстан Республикасының Қаржы министрі
Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрі
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының Азаматтық және әкімшілік істер жөніндегі қадағалау сот алқасының төрағасы (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы Бас прокурорының орынбасары
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары
"Ұлттық талдау орталығы" акционерлік коғамының басқарма төрағасы (келісім бойынша)

3. Утратил силу Указом Президента РК от 05.05.2018 № 681.
4. В Указ Президента Республики Казахстан от 14 марта 2012 года № 285 "О Нефтегазовом совете при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 36, ст. 477; 2013 г., № 22, ст. 351; 2014 г., № 4, ст. 29):
1) в Положении о Нефтегазовом совете при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Рабочим органом Совета является Министерство энергетики Республики Казахстан.";
2) состав Нефтегазового совета при Президенте Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным Указом, изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящим изменениям.
5. Утратил силу Указом Президента РК от 20.10.2017 № 568.
6. Утратил силу Указом Президента РК от 05.05.2018 № 681.
7. В распоряжение Президента Республики Казахстан от 12 февраля 2014 года № 266 "О Совете по взаимодействию с Организацией экономического сотрудничества и развития" (САПП Республики Казахстан, 2014 г., № 7, ст. 66; № 28, ст. 227):
1) в Положении о Совете по взаимодействию с Организацией экономического сотрудничества и развития, утвержденном вышеназванным распоряжением:
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Рабочим органом Совета является Министерство национальной экономики Республики Казахстан.";
2) должностной состав Совета по взаимодействию с Организацией экономического сотрудничества и развития, утвержденный вышеназванным распоряжением, изложить в новой редакции согласно приложению 5 к настоящим изменениям.
ПРИЛОЖЕНИЕ 1
к изменениям, которые
вносятся в некоторые акты
Президента Республики
Казахстан, утвержденным
Указом Президента
Республики Казахстан
от 6 августа 2014 года № 888
УТВЕРЖДЕН
Указом Президента
Республики Казахстан
от 28 декабря 2004 года № 1509
СОСТАВ
Совета по управлению Национальным фондом Республики Казахстан
(по должности)
Президент Республики Казахстан - председатель Совета
Премьер-Министр Республики Казахстан
Председатель Сената Парламента Республики Казахстан (по согласованию)
Председатель Мажилиса Парламента Республики Казахстан (по согласованию)
Руководитель Администрации Президента Республики Казахстан
Председатель Национального Банка Республики Казахстан
Заместитель Премьер - Министра Республики Казахстан
Председатель Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета
Министр финансов Республики Казахстан
Министр национальной экономики Республики Казахстан
ПРИЛОЖЕНИЕ2
к изменениям, которые
вносятся в некоторые акты
Президента Республики
Казахстан, утвержденным
Указом Президента
Республики Казахстан
от 6 августа 2014 года № 888
УТВЕРЖДЕН
Указом Президента
Республики Казахстан
от 13 апреля 2007 года № 314
ДОЛЖНОСТНОЙ СОСТАВ
Государственной комиссии по вопросам модернизации экономики Республики Казахстан
Премьер-Министр Республики Казахстан, председатель
Первый заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан
заместитель Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан или помощник Президента Республики Казахстан, курирующий социально-экономические вопросы, заместитель председателя
Министр по инвестициям и развитию Республики Казахстан
Министр национальной экономики Республики Казахстан
Министр финансов Республики Казахстан
председатель правления акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына" (по согласованию)
член совета директоров акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына" (по согласованию)
ПРИЛОЖЕНИЕ 3
к изменениям, которые
вносятся в некоторые акты
Президента Республики
Казахстан, утвержденным
Указом Президента
Республики Казахстан
от 6 августа 2014 года № 888
УТВЕРЖДЕН
Указом Президента
Республики Казахстан
от 14 марта 2012 года № 285
СОСТАВ
Нефтегазового совета при Президенте Республики Казахстан
Премьер-Министр Республики Казахстан, председатель
Первый заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан, заместитель председателя
заместитель Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан или помощник Президента, курирующий социально-экономические вопросы, заместитель председателя
члены Совета:
Министр здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
Министр по инвестициям и развитию Республики Казахстан
Министр национальной экономики Республики Казахстан
Министр финансов Республики Казахстан
Министр энергетики Республики Казахстан
Министр юстиции Республики Казахстан
председатель правления акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына" (по согласованию)
председатель правления акционерного общества "Национальная компания "КазМунайГаз" (по согласованию)
ПРИЛОЖЕНИЕ 4
к изменениям, которые
вносятся в некоторые акты
Президента Республики
Казахстан, утвержденным
Указом Президента
Республики Казахстан
от 6 августа 2014 года № 888
УТВЕРЖДЕН
Указом Президента
Республики Казахстан
от 26 ноября 2012 года № 436
ДОЛЖНОСТНОЙ СОСТАВ
Государственной комиссии по подготовке и проведению Международной специализированной выставки ЭКСПО-2017
Сноска. Приложение 4 утратило силу Указом Президента РК от 20.10.2017 № 568.
ПРИЛОЖЕНИЕ 5
к изменениям, которые
вносятся в некоторые акты
Президента Республики
Казахстан, утвержденным
Указом Президента
Республики Казахстан
от 6 августа 2014 года № 888
УТВЕРЖДЕН
распоряжением Президента
Республики Казахстан
от 12 февраля 2014 года № 266
ДОЛЖНОСТНОЙ СОСТАВ
Совета по взаимодействию с Организацией экономического сотрудничества и развития
Премьер-Министр Республики Казахстан, председатель
Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан, курирующий вопросы координации и реализации проектов Организации экономического сотрудничества и развития, заместитель председателя
заместитель Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан или помощник Президента Республики Казахстан, курирующий социально-экономические вопросы, заместитель председателя
Председатель Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции, заместитель председателя
Министр внутренних дел Республики Казахстан
Министр здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
Министр по инвестициям и развитию Республики Казахстан
Министр иностранных дел Республики Казахстан
Министр культуры и спорта Республики Казахстан
Министр национальной экономики Республики Казахстан
Министр образования и науки Республики Казахстан
Министр обороны Республики Казахстан
Министр сельского хозяйства Республики Казахстан
Министр энергетики Республики Казахстан
Министр финансов Республики Казахстан
Министр юстиции Республики Казахстан
председатель надзорной судебной коллегии по гражданским и административным делам Верховного Суда Республики Казахстан (по согласованию)
заместитель Генерального прокурора Республики Казахстан
заместитель Председателя Национального Банка Республики Казахстан
председатель правления акционерного общества "Национальный аналитический центр" (по согласованию).