Жаңғырту жөніндегі ұлттық комиссия туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 6 Жарлығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Президентінің 2023 жылғы 26 сәуірдегі № 202 Жарлығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Президентінің 26.04.2023 № 202 Жарлығымен.
Институционалдық реформаларды іске асыру, қазақстандық қоғам мен мемлекетті одан әрі жаңғырту мақсатында және Қазақстан Республикасы Конституциясының 44-бабының 20) тармақшасына сәйкес ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Осы Жарлықтың қосымшасына сәйкес құрамда Қазақстан Республикасының Президенті жанында Жаңғырту жөніндегі ұлттық комиссия
(бұдан әрі - Ұлттық комиссия) құрылсын.
2. Ұлттық комиссия екі апта мерзімде Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына:
1) Ұлттық комиссия туралы ереже жобасын;
2) Ұлттық комиссияның жұмыс жоспарының жобасын;
3) институционалдық реформаларды іске асыру жөніндегі жұмыс топтары бойынша ұсыныстар енгізсін.
3. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Н.Назарбаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2015 жылғы 30 сәуірдегі
№ 6 Жарлығына
ҚОСЫМША
Жаңғырту жөніндегі ұлттық комиссияның
құрамы
Ескерту. Құрам жаңа редакцияда - ҚР Президентінің 13.06.2018 № 701; өзгерістер енгізілді - ҚР Президентінің 01.06.2019 № 57; 22.07.2019 № 74; 19.08.2019 № 121; 28.10.2019 № 195; 05.10.2020 № 427; 26.06.2021 № 605 Жарлықтарымен.
Мамин
Асқар Ұзақбайұлы
Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі, төраға
Нығматулин Нұрлан Зайроллаұлы
Қазақстан Республикасы Парламенті Мәжілісінің Төрағасы, төрағаның орынбасары
Комиссия мүшелері:
Смайылов
Әлихан Асханұлы
Қазақстан Республикасының Премьер-Министрінің бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасының Қаржы министрі
Дәленов
Руслан Ерболатұлы
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрі
Жиенбаев
Ержан Нұрланұлы
Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Басшысының орынбасары
Ахметжанов Марат Мұратұлы
-
Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) төрағасы
Сүлейменов
Тимур Мұратұлы
-
Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Басшысының
орынбасары
Жайылғанова Анар Нұралықызы
-
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің төрағасы
Келімбетов Қайрат Нематұлы
-
Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің төрағасы

О Национальной комиссии по модернизации
Указ Президента Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 6. Утратил силу указом Президента Республики Казахстан от 26 апреля 2023 года № 202.
Сноска. Утратил силу Указом Президента РК от 26.04.2023 № 202.
В целях реализации институциональных реформ, дальнейшей модернизации казахстанского общества и государства и в соответствии с подпунктом 20) статьи 44 Конституции Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Образовать при Президенте Республики Казахстан Национальную комиссию по модернизации (далее – Национальная комиссия) в составе согласно приложению к настоящему Указу.
2. Национальной комиссии в двухнедельный срок внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан:
1) проект Положения о Национальной комиссии;
2) проект Плана работы Национальной комиссии;
3) предложения по составу рабочих групп по реализации институциональных реформ.
3. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
Н. Назарбаев
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Указу Президента
Республики Казахстан
от 30 апреля 2015 года № 6
Состав
Национальной комиссии по модернизации
Сноска. Состав в редакции Указа Президента РК от 13.06.2018 № 701; с изменениями, внесенными указами Президента РК от 01.06.2019 № 57; от 22.07.2019 № 74; от 19.08.2019 № 121; от 28.10.2019 № 195; от 05.10.2020 № 427; от 26.06.2021 № 605.
Мамин Аскар Узакпаевич
-
Премьер-Министр Республики Казахстан, председатель
Нигматулин Нурлан Зайруллаевич
-
Председатель Мажилиса Парламента Республики Казахстан, заместитель председателя
члены Комиссии:
Смаилов Алихан Асханович
-
Первый заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан – Министр финансов Республики Казахстан
Сулейменов Тимур Муратович
-
заместитель Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан
Жиенбаев Ержан Нурланович
-
заместитель Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан
Ахметжанов Марат Муратович
Председатель Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы)
Даленов Руслан Ерболатович
-
Министр национальной экономики Республики Казахстан
Жаилганова Анар Нуралыкызы
Председатель Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы
Келимбетов
Кайрат Нематович
Председатель Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан