"Қазақстан Республикасы Президентінің Қазақстан халқына жолдауының жобасын дайындау, келісу және Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына ұсыну, Қазақстан Республикасы Президентінің актілері мен тапсырмаларының жобаларын дайындау, келісу, қол қоюға ұсыну, Қазақстан Республикасы Президентінің Қазақстан халқына жолдауын іске асыру, Қазақстан Республикасы Президентінің актілері мен тапсырмаларының орындалуын бақылауды жүзеге асыру және Қазақстан Республикасы Президентінің нормативтік құқықтық жарлықтарына мониторинг жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 27 сәуірдегі № 976 Жарлығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2016 жылғы 30 желтоқсандағы № 402 Жарлығы
Қазақстан Республикасының
Президенті мен Үкіметі актілерінің
жинағында жариялануға тиіс
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. "Қазақстан Республикасы Президентінің Қазақстан халқына жолдауының жобасын дайындау, келісу және Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына ұсыну, Қазақстан Республикасы Президентінің актілері мен тапсырмаларының жобаларын дайындау, келісу, қол қоюға ұсыну, Қазақстан Республикасы Президентінің Қазақстан халқына жолдауын іске асыру, Қазақстан Республикасы Президентінің актілері мен тапсырмаларының орындалуын бақылауды жүзеге асыру және Қазақстан Республикасы Президентінің нормативтік құқықтық жарлықтарына мониторинг жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 27 сәуірдегі № 976 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2010 ж., № 28, 215-құжат) мынадай өзгерістер енгізілсін:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің Қазақстан халқына жолдауының жобасын дайындау, келісу және Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына ұсыну, Қазақстан Республикасы Президентінің актілері мен тапсырмаларының жобаларын дайындау, келісу, қол қоюға ұсыну, Қазақстан Республикасы Президентінің Қазақстан халқына жолдауын іске асыру, Қазақстан Республикасы Президентінің актілері мен тапсырмаларының орындалуын бақылауды жүзеге асыру және Қазақстан Республикасы Президентінің нормативтік құқықтық жарлықтарына мониторинг жүргізу қағидаларында:
3-тармақтың 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"4) стратегиялық және бағдарламалық құжаттар - Қазақстан Республикасының стратегиялық даму жоспары мен мемлекеттік бағдарламалар.";
16-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) елдің стратегиялық мақсаттары мен міндеттеріне сәйкестігі;";
18-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"18. Қазақстан Республикасы Президентінің стратегияларды, Қазақстан Республикасының стратегиялық даму жоспарын, Елді аумақтық-кеңістікте, дамытудың болжамды схемасын, мемлекеттік бағдарламаларды, тұжырымдамалар мен доктриналарды бекіту туралы актілерінің жобалары Президент Әкімшілігіне келіп түскен күнінен бастап он жұмыс күнінен аспайтын мерзімде қаралады.";

О внесении изменений в Указ Президента Республики Казахстан от 27 апреля 2010 года № 976 "Об утверждении Правил подготовки, согласования и представления на рассмотрение Президенту Республики Казахстан проекта послания Президента Республики Казахстан к народу Казахстана, подготовки, согласования и представления на подпись проектов актов и поручений Президента Республики Казахстан, реализации послания Президента Республики Казахстан к народу Казахстана, осуществления контроля за исполнением актов и поручений Президента Республики Казахстан и проведения мониторинга нормативных правовых указов Президента Республики Казахстан"
Указ Президента Республики Казахстан от 30 декабря 2016 года № 402.
Подлежит опубликованию
в Собрании актов Президента и
Правительства Республики Казахстан
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести в Указ Президента Республики Казахстан от 27 апреля 2010 года № 976 "Об утверждении Правил подготовки, согласования и представления на рассмотрение Президенту Республики Казахстан проекта послания Президента Республики Казахстан к народу Казахстана, подготовки, согласования и представления на подпись проектов актов и поручений Президента Республики Казахстан, реализации послания Президента Республики Казахстан к народу Казахстана, осуществления контроля за исполнением актов и поручений Президента Республики Казахстан и проведения мониторинга нормативных правовых указов Президента Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2010 г., № 28, ст. 215) следующие изменения:
в Правилах подготовки, согласования и представления на рассмотрение Президенту Республики Казахстан проекта послания Президента Республики Казахстан к народу Казахстана, подготовки, согласования, представления на подпись проектов актов и поручений Президента Республики Казахстан, реализации послания Президента Республики Казахстан к народу Казахстана, осуществления контроля за исполнением актов и поручений Президента Республики Казахстан и проведения мониторинга нормативных правовых указов Президента Республики Казахстан, утвержденных вышеназванным Указом:
подпункт 4) пункта 3 изложить в следующей редакции:
"4) стратегические и программные документы - стратегический план развития Республики Казахстан и государственные программы.";
подпункт 3) пункта 16 изложить в следующей редакции:
"3) соответствия стратегическим целям и задачам страны;";
пункт 18 изложить в следующей редакции:
"18. Проекты актов Президента Республики Казахстан об утверждении стратегий, Стратегического плана развития Республики Казахстан, Прогнозной схемы территориально-пространственного развития страны, государственных программ, концепций и доктрин рассматриваются в срок не более десяти рабочих дней со дня их поступления в Администрацию Президента.";

28-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) елдің стратегиялық мақсаттары мен міндеттеріне сәйкестігін;";
47-2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"47-2. Жалпыұлттық іс-шаралар жоспарының іске асырылуын бақылау, сондай-ақ жалпыұлттық іс-шаралар жоспарының іске асырылу мониторингі арқылы мынадай тәртіпте жүзеге асырылады:
1) жалпыұлттық іс-шаралар жоспарының орындалу барысы туралы ақпаратты жалпыұлттық іс-шаралар жоспарының жеке тармақтарын орындауға жауапты орталық мемлекеттік немесе жергілікті атқарушы орган мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органға жыл қорытындылары бойынша - есепті жылдан кейінгі жылдың 5 қаңтарына дейін ұсынады;
2) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті орган жалпыұлттық іс-шаралар жоспарының орындалу барысы туралы жинақталған ақпаратты Үкіметке жыл қорытындылары бойынша - есепті жылдан кейінгі жылдың 15 қаңтарына дейін ұсынады;
3) Үкімет жалпыұлттық іс-шаралар жоспарының орындалу барысы туралы жинақталған ақпарат қаралғаннан кейін оны Президент Әкімшілігіне жыл қорытындылары бойынша - есепті жылдан кейінгі жылдың 25 қаңтарына дейін ұсынады.
Жалпыұлттық іс-шаралар жоспарының орындалу барысы туралы ақпарат осы Жарлыққа 1-3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұсынылады;
4) Жалпыұлттық іс-шаралар жоспарының орындалу барысы туралы Президент Әкімшілігінің Басшысы жыл қорытындылары бойынша Қазақстан Республикасының Президентіне баяндайды.";
51-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"51. Стратегиялық және бағдарламалық құжаттардың іске асырылу барысы туралы есептік ақпарат Президент Әкімшілігіне "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жоспарлау жүйесінің одан әрі жұмыс істеуінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 4 наурыздағы № 931 Жарлығымен белгіленген нысан бойынша және мерзімде беріледі.
Стратегиялық және бағдарламалық құжаттардың іске асырылу барысы туралы Президент Әкімшілігінің Басшысы жыл қорытындылары бойынша Қазақстан Республикасының Президентіне баяндайды.";
Қағидаларға 1-3-қосымша осы Жарлыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
Қағидаларға 2-қосымшаның сілтемесі мынадай редакцияда жазылсын:
"*Іс-шаралар жоспарын жасауды немесе құкықтық акт шығаруды талап етпейтін жедел сипаттағы тапсырмалардан, сондай-ақ стратегиялық және бағдарламалық құжаттардан басқа".
2. Қазақстан Республикасының Үкіметі осы Жарлықтан туындайтын шараларды қабылдасын.
3. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Н.Назарбаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2016 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 402 Жарлығына
ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы Президентінің
Қазақстан халқына жолдауының жобасын
дайындау, келісу және Қазақстан Республикасы
Президентінің қарауына ұсыну, Қазақстан
Республикасы Президентінің актілері мен
тапсырмаларының жобаларын дайындау, келісу,
қол қоюға ұсыну, Қазақстан Республикасы
Президентінің Қазақстан халқына жолдауын
іске асыру, Қазақстан Республикасы
Президентінің актілері мен тапсырмаларының
орындалуын бақылауды жүзеге асыру және
Қазақстан Республикасы Президентінің
нормативтік құқықтық жарлықтарына
мониторинг жүргізу қағидаларына

подпункт 1) пункта 28 изложить в следующей редакции:
"1) соответствие стратегическим целям и задачам страны;";
пункт 47-2 изложить в следующей редакции:
"47-2. Контроль за реализацией общенационального плана мероприятий осуществляется также посредством мониторинга реализации общенационального плана мероприятий, который проводится в следующем порядке:
1) информация о ходе исполнения общенационального плана мероприятий представляется центральным государственным или местным исполнительным органом, ответственным за исполнение отдельных пунктов общенационального плана мероприятий, в уполномоченный орган по государственному планированию по итогам года - до 5 января года, следующего за отчетным годом;
2) уполномоченный орган по государственному планированию представляет обобщенную информацию о ходе исполнения общенационального плана мероприятий в Правительство по итогам года - до 15 января года, следующего за отчетным годом;
3) Правительство после рассмотрения обобщенной информации о ходе исполнения общенационального плана мероприятий представляет ее в Администрацию Президента по итогам года - до 25 января года, следующего за отчетным годом.
Информация о ходе исполнения общенационального плана мероприятий представляется по форме согласно приложению 1-3 к настоящему Указу;
4) О ходе исполнения общенационального плана мероприятий Руководитель Администрации Президента по итогам года докладывает Президенту Республики Казахстан.";
пункт 51 изложить в следующей редакции:
"51. Отчетная информация о ходе реализации стратегических и программных документов представляется в Администрацию Президента по форме и в сроки, определенные Указом Президента Республики Казахстан от 4 марта 2010 года № 931 "О некоторых вопросах дальнейшего функционирования Системы государственного планирования в Республике Казахстан".
О ходе реализации стратегических и программных документов Руководитель Администрации Президента по итогам года докладывает Президенту Республики Казахстан.";
приложение 1-3 к Правилам изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему Указу;
в приложении 2 к Правилам сноску изложить в следующей редакции:
"* Кроме поручений оперативного характера, не требующих составления плана мероприятий или издания правового акта, а также стратегических и программных документов.".
2. Правительству Республики Казахстан принять меры, вытекающие из настоящего Указа.
3. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
Н.Назарбаев
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Указу Президента
Республики Казахстан
от 30 декабря 2016 года № 402