"Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1996 жылғы 1 сәуірдегі № 2922 Жарлығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2017 жылғы 18 шілдедегі № 525 Жарлығы
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. "Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1996 жылғы 1 сәуірдегі № 2922 Жарлығына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті туралы ережеде:
12-тармақта:
47) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"47) ұлттық қауіпсіздік органдарының бірыңғай жүйесіне кіретін органдар мен өзге де ұйымдар іс-қимылын басқаруды, үйлестіруді жүзеге асырады және оның келісімділігін қамтамасыз етеді, олардың қызметінің тактикасын айқындайды, оларға практикалық және әдістемелік көмек көрсетеді;";
мынадай мазмұндағы 64-20), 64-21), 64-22) және 64-23 тармақшалармен толықтырылсын:
"64-20) Интернетке қол жеткізудің бірыңғай шлюзін дамытуды жүзеге асырады;
64-21) Интернетке қол жеткізудің бірыңғай шлюзінің жұмыс істеуі мәселелері бойынша ведомствоаралық үйлестіруді жүзеге асырады;
64-22) байланыс операторларының қауіпсіздік сертификатын қолдануына мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады;
64-23) қалааралық және халықаралық байланыс операторларының желілерін интернет-трафик алмасу нүктесіне бақылауды жүзеге асырады;";
16-тармақ мынадай мазмұндағы 51-3) және 51-4) тармақшалармен толықтырылсын:
"51-3) Қалааралық және халықаралық байланыс операторларының желілерін интернет-трафик алмасу нүктесіне жалғау қағидаларын бекітеді;
51-4) Қауіпсіздік сертификатын беру және қолдану қағидаларын бекітеді;";
Ұлттық қауіпсіздік комитетінің қарамағында тұрған ұйымдардың тізбесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Ұлттық қауіпсіздік комитетінің қарамағында тұрған ұйымдардың тізбесі
1. "Қазимпекс" республикалық орталығы" акционерлік қоғамы.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің "Мемлекеттік техникалық қызмет" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны.".
2. Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті осы Жарлықтан туындайтын шараларды қабылдасын.
3. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Н. Назарбаев

О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан от 1 апреля 1996 года № 2922 "Об утверждении Положения о Комитете национальной безопасности Республики Казахстан"
Указ Президента Республики Казахстан от 18 июля 2017 года № 525.
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести в Указ Президента Республики Казахстан от 1 апреля 1996 года № 2922 "Об утверждении Положения о Комитете национальной безопасности Республики Казахстан" следующие изменения и дополнения:
в Положении о Комитете национальной безопасности Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
в пункте 12:
подпункт 47) изложить в следующей редакции:
"47) осуществляет руководство, координацию и обеспечивает согласованность действий органов и иных организаций, входящих в единую систему органов национальной безопасности, определяет тактику их деятельности, оказывает им практическую и методическую помощь;";
дополнить подпунктами 64-20), 64-21), 64-22) и 64-23) следующего содержания:
"64-20) осуществляет развитие единого шлюза доступа к Интернету;
64-21) осуществляет межведомственную координацию по вопросам функционирования единого шлюза доступа к Интернету;
64-22) осуществляет государственный контроль за применением сертификата безопасности операторами связи;
64-23) осуществляет государственный контроль за порядком присоединения сетей операторов междугородной и международной связи к точке обмена интернет-трафиком;";
пункт 16 дополнить подпунктами 51-3) и 51-4) следующего содержания:
"51-3) утверждает Правила присоединения сетей операторов междугородной и международной связи к точке обмена интернет-трафиком;
51-4) утверждает Правила выдачи и применения сертификата безопасности;";
перечень организаций, находящихся в ведении Комитета национальной безопасности, изложить в следующей редакции:
"Перечень организаций, находящихся в ведении Комитета национальной безопасности
1. Акционерное общество "Республиканский центр "Казимпэкс".
2. Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Государственная техническая служба" Комитета национальной безопасности Республики Казахстан.".
2. Комитету национальной безопасности Республики Казахстан принять меры, вытекающие из настоящего Указа.
3. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан Н. Назарбаев