Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы "Орталық коммуникациялар қызметі" республикалық мемлекеттік мекемесін құру және Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2019 жылғы 22 шілдедегі № 75 Жарлығы.
Қазақстан Республикасының
Президенті мен Үкiметі актiлерiнiң
жинағында жариялануға тиiс
"Қазақстан Республикасының Президенті туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 26 желтоқсандағы Конституциялық заңының 33-бабына сәйкес қаулы етемін:
1. Нұр-Сұлтан қаласында Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы "Орталық коммуникациялар қызметі" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – мекеме) құрылсын.
2. Мекеменің штат саны 33 бірлік мөлшерінде белгіленсін.
3. Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі мекемеге қатысты уәкілетті орган болып айқындалсын.
4. Қазақстан Республикасының Президенті мекеме директорын қызметке тағайындайды және қызметтен босатады деп белгіленсін.
5. Қазақстан Республикасының Үкіметі:
1) Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің "Орталық коммуникациялар қызметі" республикалық мемлекеттік мекемесін, оның мүлкін мекемеге бере отырып, таратсын;
2) бір ай мерзімде мекеменің жарғысын әзірлеп, белгіленген тәртіпте бекітуге енгізсін;
3) мекеменің мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін;
4) осы Жарлықтан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
6. Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасы Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігімен бірлесіп, мекемені орналастыру үшін Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен үй-жай бөлуді қамтамасыз етсін.
7. Осы Жарлыққа қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына өзгеріс пен толықтырулар енгізілсін.
8. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қ.Тоқаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2019 жылғы 22 шілдедегі
№ 75 Жарлығына
ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне енгізілетін
ӨЗГЕРІС ПЕН ТОЛЫҚТЫРУЛАР
1. Күші жойылды – ҚР Президентінің 31.07.2023 № 290 Жарлығымен.
2. "Мемлекеттік саяси және әкімшілік қызметшілер лауазымдарының тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 150 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2015 ж., № 70-71, 520-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Мемлекеттік саяси және әкімшілік қызметшілер лауазымдарының тізілімінде:
"1. Саяси мемлекеттік лауазымдар" тарауында:
мына жолдан кейін:
"Қоғамдық келісім" республикалық мемлекеттік мекемесінің директоры"
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасы Президенті жанындағы "Орталық коммуникациялар қызметі" республикалық мемлекеттік мекемесінің директоры".

О создании республиканского государственного учреждения "Служба центральных коммуникаций" при Президенте Республики Казахстан и внесении изменения и дополнений в некоторые указы Президента Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 22 июля 2019 года № 75.
Подлежит опубликованию
в Собрании актов Президента и
Правительства Республики
Казахстан
В соответствии со статьей 33 Конституционного закона Республики Казахстан от 26 декабря 1995 года "О Президенте Республики Казахстан" постановляю:
1. Создать республиканское государственное учреждение "Служба центральных коммуникаций" при Президенте Республики Казахстан в городе Нур-Султане (далее – учреждение).
2. Установить штатную численность учреждения в количестве 33 единиц.
3. Определить уполномоченным органом в отношении учреждения Администрацию Президента Республики Казахстан.
4. Установить, что директор учреждения назначается на должность и освобождается от должности Президентом Республики Казахстан.
5. Правительству Республики Казахстан:
1) ликвидировать республиканское государственное учреждение "Служба центральных коммуникаций" Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан с передачей его имущества учреждению;
2) в месячный срок разработать и внести в установленном порядке на утверждение устав учреждения;
3) обеспечить государственную регистрацию учреждения;
4) принять иные меры, вытекающие из настоящего Указа.
6. Управлению делами Президента Республики Казахстан совместно с Министерством финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить выделение помещения для размещения учреждения.
7. Внести изменение и дополнения в некоторые указы Президента Республики Казахстан согласно приложению к настоящему Указу.
8. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
К. Токаев
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Указу Президента
Республики Казахстан
от 22 июля 2019 года
№ 75
ИЗМЕНЕНИЕ И ДОПОЛНЕНИЯ, которые вносятся в некоторые указы Президента Республики Казахстан
1. Утратил силу Указом Президента РК от 31.07.2023 № 290.
2. В Указе Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 150 "Об утверждении Реестра должностей политических и административных государственных служащих" (САПП Республики Казахстан, 2015 г., № 70-71, ст. 520):
в Реестре должностей политических и административных государственных служащих, утвержденном вышеназванным Указом:
в главе "1. Политические государственные должности":
после строки:
"Директор республиканского государственного учреждения "Қоғамдық келісім"
дополнить строкой следующего содержания:
"Директор республиканского государственного учреждения "Служба центральных коммуникаций" при Президенте Республики Казахстан".

3. "Мемлекеттік саяси қызметшілердің жұмысын бағалауды жүргізетін уәкілетті адамдардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2016 жылғы 4 шілдедегі № 295 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2016 ж., № 39, 230-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Мемлекеттік саяси қызметшілердің жұмысын бағалауды жүргізетін уәкілетті адамдардың тізбесінде:
мына:
"
Қазақстан Республикасы Президенті Архивінің директоры
Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президенті – Елбасы кітапханасының директоры
"Қоғамдық келісім" республикалық мемлекеттік мекемесінің директоры
Қазақстан Республикасының Президенті не оның тапсырмасы бойынша Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің Басшысы
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Қазақстан Республикасы Президенті Архивінің директоры
Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президенті – Елбасы кітапханасының директоры
"Қоғамдық келісім" республикалық мемлекеттік мекемесінің директоры
Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы "Орталық коммуникациялар қызметі" республикалық мемлекеттік мекемесінің директоры
Қазақстан Республикасының Президенті не оның тапсырмасы бойынша Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің Басшысы
".

3. В Указе Президента Республики Казахстан от 4 июля 2016 года № 295 "Об утверждении перечня уполномоченных лиц, осуществляющих оценку деятельности политических государственных служащих" (САПП Республики Казахстан, 2016 г., № 39, ст. 230):
в Перечне уполномоченных лиц, осуществляющих оценку деятельности политических государственных служащих, утвержденном вышеназванным Указом:
строку:
"
Директор Архива Президента Республики Казахстан
Директор Библиотеки Первого Президента Республики Казахстан – Елбасы
Директор республиканского государственного учреждения "Қоғамдық келісім"
Президент Республики Казахстан либо по его поручению Руководитель Администрации Президента Республики Казахстан
"
изложить в следующей редакции:
"
Директор Архива Президента Республики Казахстан
Директор Библиотеки Первого Президента Республики Казахстан – Елбасы
Директор республиканского государственного учреждения "Қоғамдық келісім"
Директор республиканского государственного учреждения "Служба центральных коммуникаций" при Президенте Республики Казахстан
Президент Республики Казахстан либо по его поручению Руководитель Администрации Президента Республики Казахстан
".