Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2019 жылғы 24 қаңтардағы № 828 Жарлығы.
Қазақстан Республикасы Президенті
мен Үкiметі актiлерiнiң жинағында
және республикалық баспасөзде жариялануға тиiс
Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
2. Осы Жарлық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Н.Назарбаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2019 жылғы 24 қаңтардағы
№ 828 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына енгізілетін
ӨЗГЕРІСТЕР МЕН ТОЛЫҚТЫРУЛАР
1. Күші жойылды – ҚР Президентінің 31.07.2023 № 290 Жарлығымен.
2. "Қазақстан халқы Ассамблеясының ережесі туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2011 жылғы 7 қыркүйектегі № 149 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 53-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан халқы Ассамблеясы туралы ережеде:
12-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Облыстардың (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың) ассамблеялары өз қызметін жүзеге асыру кезінде Ассамблеяның алдында есеп береді және жауапты болады.";
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Облыстардың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) ассамблеяларының жұмыс органы әкім аппаратының құрылымына дербес құрылымдық бөлімше ретінде кіретін облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) ассамблеясының хатшылығы болып табылады. Облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) ассамблеясының хатшылығын меңгеруші басқарады. Облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) ассамблеясы хатшылығының меңгерушісін тиісті әкім Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет саласындағы заңнамасына сәйкес қызметке тағайындайды және қызметінен босатады.".
3. "Мемлекеттік саяси және әкімшілік қызметшілер лауазымдарының тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 150 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2015 ж., № 70-71, 520-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Мемлекеттік саяси және әкімшілік қызметшілер лауазымдарының тізілімінде:
"1. Мемлекеттік саяси лауазымдар" деген тарауда:
"Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін мемлекеттік органдардың басшылары, олардың бірінші орынбасарлары мен орынбасарлары" деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасының министрлері, олардың бірінші орынбасарлары мен орынбасарлары";
"2. Мемлекеттік әкімшілік лауазымдар" деген тарауда:
"Б" корпусы бөлімінде:
В санаттары тобының В-2 санатында:
"Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі департаменті директорының орынбасары" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі және оның ведомствосы департаменті директорының орынбасары";
С санаттарының тобында:
"Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін органдар, орталық атқарушы органдар, Адам құқықтары жөніндегі ұлттық орталық, орталық атқарушы органдардың ведомстволары, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемелері" кіші тобының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін органдар, орталық атқарушы органдар, Қазақстан Республикасы Президентінің Архиві, Адам құқықтары жөніндегі ұлттық орталық, орталық атқарушы органдардың ведомстволары, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемелері";

О внесении изменений и дополнений в некоторые указы Президента Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 24 января 2019 года № 828.
Подлежит опубликованию в
Собрании актов Президента и
Правительства Республики
Казахстан и республиканской
печати
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые указы Президента Республики Казахстан.
2. Настоящий Указ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Президент
Республики Казахстан
Н. Назарбаев
УТВЕРЖДЕНЫ
Указом Президента
Республики Казахстан
от 24 января 2019 года
№ 828
ИЗМЕНЕНИЯ И ДОПОЛНЕНИЯ,
которые вносятся в некоторые указы Президента Республики Казахстан
1. Утратил силу Указом Президента РК от 31.07.2023 № 290.
2. В Указе Президента Республики Казахстан от 7 сентября 2011 года № 149 "О Положении об Ассамблее народа Казахстана" (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 53, ст. 744):
в Положении об Ассамблее народа Казахстана, утвержденном вышеназванным Указом:
часть первую пункта 12 изложить в следующей редакции:
"12. Ассамблеи областей (городов республиканского значения, столицы) при осуществлении своей деятельности подотчетны и ответственны перед Ассамблеей.";
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. Рабочим органом ассамблеи области (города республиканского значения, столицы) является секретариат ассамблеи области (города республиканского значения, столицы), входящий в структуру аппарата акима как самостоятельное структурное подразделение. Секретариат ассамблеи области (города республиканского значения, столицы) возглавляет заведующий. Заведующий секретариатом ассамблеи области (города республиканского значения, столицы) назначается и освобождается от должности соответствующим акимом в соответствии с законодательством Республики Казахстан в сфере государственной службы.".
3. В Указе Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 150 "Об утверждении Реестра должностей политических и административных государственных служащих" (САПП Республики Казахстан, 2015 г., № 70-71, ст. 520):
в Реестре должностей политических и административных государственных служащих, утвержденном вышеназванным Указом:
в главе "1. Политические государственные должности":
после строки "Руководители государственных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту Республики Казахстан, их первые заместители и заместители" дополнить строкой следующего содержания:
"Министры Республики Казахстан, их первые заместители и заместители";
в главе "2. Административные государственные должности":
в разделе "Корпус "Б":
в категории В-2 группы категорий В:
строку "Заместитель директора департамента Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции" изложить в следующей редакции:
"Заместитель директора департамента Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции и его ведомства";
в группе категорий С:
наименование подгруппы "Органы, непосредственно подчиненные и подотчетные Президенту Республики Казахстан, центральные исполнительные органы, Национальный центр по правам человека, ведомства центральных исполнительных органов, загранучреждения Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"Органы, непосредственно подчиненные и подотчетные Президенту Республики Казахстан, центральные исполнительные органы, Архив Президента Республики Казахстан, Национальный центр по правам человека, ведомства центральных исполнительных органов, загранучреждения Республики Казахстан".

4. "Азаматтардың "А" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметіне кіруінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 151 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2015 ж., № 70-71, 521-құжат):
1) жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген "А" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын арнайы біліктілік талаптарында:
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Бірінші санаттың лауазымдарына орналасу үшін:
1) кемінде жеті жыл жұмыс өтілі, оның ішінде Мемлекеттік саяси және әкімшілік қызметшілер лауазымдарының тізілімімен айқындалған мемлекеттік саяси лауазымдарда не "А" корпусының лауазымдарында (төртінші санатты қоспағанда), не Қазақстан Республикасы Парламенті депутатының мәртебесінде, не А-1, В-1, С-1 санаттарынан төмен емес лауазымдарда, не орталық мемлекеттік органдар комитеттері төрағаларының орынбасарларынан, орталық мемлекеттік органдардың департамент басшыларынан төмен емес лауазымдарда, не орталық мемлекеттік органдардың және олардың ведомстволарының облыстардағы, республикалық маңызы бар қалалардағы, астанадағы аумақтық органдары мен бөлімшелерінің басшыларынан төмен емес лауазымдарда кемінде үш жыл мемлекеттік қызмет өтілі;
2) не кемінде алты жыл жұмыс өтілі, оның ішінде мемлекеттік тапсырыс негізінде мемлекеттік қызметшілерді даярлаудың және қайта даярлаудың мемлекеттік бағдарламалары бойынша немесе шетелдің жоғары оқу орындарында Шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссия бекітетін басым мамандықтар бойынша оқуды аяқтаған жағдайда осы Арнайы біліктілік талаптарының 14-тармағының 1) тармақшасында санамаланған лауазымдарда кемінде екі жыл қызмет өтілі;
3) не кемінде жеті жыл жұмыс өтілі, оның ішінде ұлттық басқарушы холдингтердің, ұлттық холдингтердің, ұлттық компаниялардың, ұлттық даму институттарының атқарушы органдарының басшылары лауазымдарында кемінде бес жыл жұмыс өтілі талап етіледі.";
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"15. Екінші санаттың лауазымдарына орналасу үшін:
1) кемінде бес жыл жұмыс өтілі, оның ішінде Мемлекеттік саяси және әкімшілік қызметшілер лауазымдарының тізілімімен айқындалған мемлекеттік саяси лауазымдарда не "А" корпусының лауазымдарында, не Қазақстан Республикасы Парламенті депутатының мәртебесінде, не А-2, В-2, С-2, С-0-1, D-2, D-0-1 санаттарынан төмен емес лауазымдарда, не орталық мемлекеттік органдар комитеттері төрағаларының орынбасарларынан, орталық мемлекеттік органдардың департамент басшыларынан төмен емес лауазымдарда, не орталық мемлекеттік органдардың және олардың ведомстволарының облыстардағы, республикалық маңызы бар қалалардағы, астанадағы аумақтық органдары мен бөлімшелерінің басшыларынан төмен емес лауазымдарда кемінде екі жыл мемлекеттік қызмет өтілі;

4. В Указе Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 151 "О некоторых вопросах поступления граждан на административную государственную службу корпуса "А" (САПП Республики Казахстан, 2015 г., № 70-71, ст. 521):
1) в Специальных квалификационных требованиях к административным государственным должностям корпуса "А", утвержденных вышеназванным Указом:
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. Для занятия должностей первой категории требуется:
1) не менее семи лет стажа работы, в том числе не менее трех лет стажа государственной службы на политических государственных должностях либо на должностях корпуса "А" (за исключением четвертой категории), определенных Реестром должностей политических и административных государственных служащих, либо в статусе депутата Парламента Республики Казахстан, либо на должностях не ниже категорий А-1, В-1, С-1, либо на должностях не ниже заместителей председателей комитетов центральных государственных органов, руководителей департаментов центральных государственных органов, либо не ниже руководителей территориальных органов и подразделений центральных государственных органов и их ведомств в областях, городах республиканского значения, столице;
2) либо не менее шести лет стажа работы, в том числе не менее двух лет стажа работы на должностях, перечисленных в подпункте 1) пункта 14 настоящих Специальных квалификационных требований, при условии завершения обучения по государственным программам подготовки и переподготовки государственных служащих на основании государственного заказа или в зарубежных высших учебных заведениях по приоритетным специальностям, утверждаемым Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом;
3) либо не менее семи лет стажа работы, в том числе не менее пяти лет стажа работы на должностях руководителей исполнительных органов национальных управляющих холдингов, национальных холдингов, национальных компаний, национальных институтов развития.";
пункт 15 изложить в следующей редакции:
"15. Для занятия должностей второй категории требуется:
1) не менее пяти лет стажа работы, в том числе не менее двух лет стажа государственной службы на политических государственных должностях либо на должностях корпуса "А", определенных Реестром должностей политических и административных государственных служащих, либо в статусе депутата Парламента Республики Казахстан, либо на должностях не ниже категорий А-2, В-2, С-2, С-O-1, D-2, D-O-1, либо на должностях не ниже заместителей председателей комитетов центральных государственных органов, руководителей департаментов центральных государственных органов, либо не ниже руководителей территориальных органов и подразделений центральных государственных органов и их ведомств в областях, городах республиканского значения, столице;

2) не кемінде төрт жыл жұмыс өтілі, оның ішінде мемлекеттік тапсырыс негізінде мемлекеттік қызметшілерді даярлаудың және қайта даярлаудың мемлекеттік бағдарламалары бойынша немесе шетелдің жоғары оқу орындарында Шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссия бекітетін басым мамандықтар бойынша оқуды аяқтаған жағдайда осы Арнайы біліктілік талаптарының 15-тармағының 1) тармақшасында санамаланған лауазымдарда кемінде бір жарым жыл қызмет өтілі;
3) не кемінде бес жыл жұмыс өтілі, оның ішінде ұлттық басқарушы холдингтерде, ұлттық холдингтерде, ұлттық компанияларда, ұлттық даму институттарында, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінде департамент басшыларынан төмен емес лауазымдарда, не жылдық орташа штат саны кемінде елу адам болатын республикалық ұйымдардың немесе ірі кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғалардың** басшыларынан төмен емес лауазымдарда кемінде төрт жыл жұмыс өтілі талап етіледі.";
15-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"15-1. Үшінші санаттың лауазымдарына орналасу үшін:
1) кемінде жеті жыл жұмыс өтілі, оның ішінде Мемлекеттік саяси және әкімшілік қызметшілер лауазымдарының тізілімімен айқындалған мемлекеттік саяси лауазымдарда не "А" корпусының лауазымдарында, не Қазақстан Республикасы Парламенті депутатының мәртебесінде, не А-2, В-2, С-1, D-2, D-O-1 санаттарынан төмен емес лауазымдарда, не орталық мемлекеттік органдар комитеттері төрағаларының орынбасарларынан, орталық мемлекеттік органдардың департамент басшыларынан төмен емес лауазымдарда, не орталық мемлекеттік органдардың және олардың ведомстволарының облыстардағы, республикалық маңызы бар қалалардағы, астанадағы аумақтық органдары мен бөлімшелерінің басшыларынан төмен емес лауазымдарда кемінде үш жыл мемлекеттік қызмет өтілі;
2) не кемінде алты жыл жұмыс өтілі, оның ішінде мемлекеттік тапсырыс негізінде мемлекеттік қызметшілерді даярлаудың және қайта даярлаудың мемлекеттік бағдарламалары бойынша немесе шетелдің жоғары оқу орындарында Шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссия бекітетін басым мамандықтар бойынша оқуды аяқтаған жағдайда осы Арнайы біліктілік талаптарының 15-1-тармағының 1) тармақшасында санамаланған лауазымдарда кемінде екі жыл қызмет өтілі;
3) не кемінде жеті жыл жұмыс өтілі, оның ішінде ұлттық басқарушы холдингтердің, ұлттық холдингтердің, ұлттық компаниялардың, ұлттық даму институттарының атқарушы органдарының басшылары лауазымдарында кемінде бес жыл жұмыс өтілі талап етіледі.";

2) либо не менее четырех лет стажа работы, в том числе не менее полутора лет стажа работы на должностях, перечисленных в подпункте 1) пункта 15 настоящих Специальных квалификационных требований, при условии завершения обучения по государственным программам подготовки и переподготовки государственных служащих на основании государственного заказа или в зарубежных высших учебных заведениях по приоритетным специальностям, утверждаемым Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом;
3) либо не менее пяти лет стажа работы, в том числе не менее четырех лет стажа работы на должностях не ниже руководителей департаментов в национальных управляющих холдингах, национальных холдингах, национальных компаниях, национальных институтах развития, Национальном Банке Республики Казахстан, либо на должностях не ниже руководителей республиканских организаций со среднегодовой штатной численностью не менее пятидесяти человек или юридических лиц, являющихся субъектами крупного предпринимательства**.";
пункт 15-1 изложить в следующей редакции:
"15-1. Для занятия должностей третьей категории требуется:
"1) не менее семи лет стажа работы, в том числе не менее трех лет стажа государственной службы на политических государственных должностях либо на должностях корпуса "А", определенных Реестром должностей политических и административных государственных служащих, либо в статусе депутата Парламента Республики Казахстан, либо на должностях не ниже категорий А-2, В-2, С-1, D-2, D-O-1, либо на должностях не ниже заместителей председателей комитетов центральных государственных органов, руководителей департаментов центральных государственных органов, либо не ниже руководителей территориальных органов и подразделений центральных государственных органов и их ведомств в областях, городах республиканского значения, столице;
2) либо не менее шести лет стажа работы, в том числе не менее двух лет стажа работы на должностях, перечисленных в подпункте 1) пункта 15-1 настоящих Специальных квалификационных требований, при условии завершения обучения по государственным программам подготовки и переподготовки государственных служащих на основании государственного заказа или в зарубежных высших учебных заведениях по приоритетным специальностям, утверждаемым Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом;
3) либо не менее семи лет стажа работы, в том числе не менее пяти лет стажа работы на должностях руководителей исполнительных органов национальных управляющих холдингов, национальных холдингов, национальных компаний, национальных институтов развития.";

15-2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"15-2. Төртінші санаттың лауазымдарына орналасу үшін:
1) кемінде бес жыл жұмыс өтілі, оның ішінде Мемлекеттік саяси және әкімшілік қызметшілер лауазымдарының тізілімімен айқындалған мемлекеттік саяси лауазымдарда не "А" корпусының лауазымдарында, не Қазақстан Республикасы Парламенті депутатының мәртебесінде, не A-3, В-3, С-3, D-3, D-O-2, Е-2 санаттарынан төмен емес лауазымдарда, не орталық мемлекеттік органдардың басқарма басшыларынан, бірінші басшыларының көмекшілерінен, кеңесшілерінен төмен емес лауазымдарда, не орталық мемлекеттік органдардың және олардың ведомстволарының облыстардағы, республикалық маңызы бар қалалардағы, астанадағы аумақтық органдары мен бөлімшелерінің басқарма басшыларынан (немесе оларға теңестірілген лауазымдардан) төмен емес лауазымдарда кемінде екі жыл мемлекеттік қызмет өтілі;
2) не кемінде төрт жыл жұмыс өтілі, оның ішінде мемлекеттік тапсырыс негізінде мемлекеттік қызметшілерді даярлаудың және қайта даярлаудың мемлекеттік бағдарламалары бойынша немесе шетелдің жоғары оқу орындарында Шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссия бекітетін басым мамандықтар бойынша оқуды аяқтаған жағдайда осы Арнайы біліктілік талаптарының 15-2-тармағының бірінші абзацында санамаланған лауазымдарда кемінде бір жыл қызмет өтілі;
3) не кемінде бес жыл жұмыс өтілі, оның ішінде ұлттық басқарушы холдингтерде, ұлттық холдингтерде, ұлттық компанияларда, ұлттық даму институттарында, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінде департамент басшыларынан және оның филиалдары басшыларынан төмен емес лауазымдарда, не жұмыскерлерiнiң жылдық орташа саны кемінде елу адам болатын мемлекеттік кәсіпорындар мен мекемелердің (мемлекеттік органдардан басқа) немесе ірі немесе орта кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғалардың басшылары орынбасарларынан төмен емес лауазымдарда кемінде төрт жыл жұмыс өтілі талап етіледі.";
2) жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген "А" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметінің кадр резервіне іріктеу қағидаларында:
4-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) кандидаттардың құжаттарын қабылдау және олардың "А" корпусының лауазымдарына қойылатын арнайы біліктілік талаптарына, сондай-ақ Заңның 16-бабының 3-тармағында көзделген талаптарға сәйкестігін қарау;";
11-тармақта:
3) және 4) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"3) бiлiмi туралы құжаттардың нотариат не жұмыс орны бойынша кадр қызметі куәландырған көшiрмелерi.
Қазақстан Республикасы азаматтарының шетелдік білім беру ұйымдарында алған білімі туралы құжаттарының көшiрмелерi Қазақстан Республикасының білім саласындағы заңнаманың талаптарына сәйкес беріледі;

пункт 15-2 изложить в следующей редакции:
"15-2. Для занятия должностей четвертой категории требуется:
1) не менее пяти лет стажа работы, в том числе не менее двух лет стажа государственной службы на политических государственных должностях либо на должностях корпуса "А", определенных Реестром должностей политических и административных государственных служащих, либо в статусе депутата Парламента Республики Казахстан, либо на должностях не ниже категорий А-3, В-3, С-3, D-3, D-O-2, Е-2, либо на должностях не ниже руководителей управлений, помощников, советников первых руководителей центральных государственных органов, либо на должностях не ниже руководителей управлений (или на приравненных к ним должностях) в территориальных органах и подразделениях центральных государственных органов и их ведомств в областях, городах республиканского значения, столице;
2) либо не менее четырех лет стажа работы, в том числе не менее года стажа работы на должностях, перечисленных в абзаце первом пункта 15-2 настоящих Специальных квалификационных требований, при условии завершения обучения по государственным программам подготовки и переподготовки государственных служащих на основании государственного заказа или в зарубежных высших учебных заведениях по приоритетным специальностям, утверждаемым Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом;
3) либо не менее пяти лет стажа работы, в том числе не менее четырех лет стажа работы на должностях не ниже руководителей департаментов в национальных управляющих холдингах, национальных холдингах, национальных компаниях, национальных институтах развития, Национальном Банке Республики Казахстан и руководителей его филиалов, либо на должностях не ниже заместителей руководителей государственных предприятий и учреждений (кроме государственных органов) со среднегодовой штатной численностью не менее пятидесяти человек или юридических лиц, являющихся субъектами крупного или среднего предпринимательства.";
2) в Правилах отбора в кадровый резерв административной государственной службы корпуса "А", утвержденных вышеназванным Указом:
подпункт 2) пункта 4 изложить в следующей редакции:
"2) прием и рассмотрение документов кандидатов на соответствие специальным квалификационным требованиям к должностям корпуса "А", а также требованиям, установленным пунктом 3 статьи 16 Закона;";
в пункте 11:
подпункты 3) и 4) изложить в следующей редакции:
"3) копии документов об образовании, заверенные нотариально либо кадровой службой по месту работы.
Копии документов об образовании, полученных гражданами Республики Казахстан в зарубежных организациях образования, представляются в соответствии с требованиями законодательства Республики Казахстан в сфере образования;

4) уәкілетті органға немесе оның аумақтық бөлімшесіне ұсынуынан 10 жұмыс күніне дейін нотариат немесе жұмыс орны бойынша кадр қызметі куәландырған еңбек қызметін растайтын құжаттың көшiрмесi;";
8) тармақша алып тасталсын;
16 және 17-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"16. Құжаттар он жұмыс күні ішінде қолма-қол, поштамен не электрондық пошта арқылы қабылданады.
Құжаттарды қабылдау күні "А" корпусының кадр резервіне іріктеу өткізу туралы хабарландыруда белгіленеді.
17. Құжаттар қабылданғанда кандидатқа олардың тіркелгені туралы қолхат беріледі. Құжаттар поштамен ұсынылғанда, оларды тіркеу туралы қолхат жіберушінің пошта мекенжайына жолданады.
Құжаттар электрондық пошта арқылы қабылданған жағдайда, оларды тіркеу туралы қолхат электронды түрде жіберіледі.";
20-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"20. Уәкілетті орган не оның аумақтық бөлімшелері құжаттарды қабылдау аяқталғаннан кейін жеті жұмыс күні ішінде кандидаттардың құжаттарын "А" корпусының лауазымдарына қойылатын арнайы біліктілік талаптарына, Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет саласындағы заңнаманың талаптарына сәйкестігін қарайды.";
22 және 23-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"22. Бас тартылған жағдайда кандидаттарға бес жұмыс күні ішінде кандидат өтінішінде көрсеткен электрондық пошта бойынша дәлелді жауап ұсынылады.
23. Осы Қағидалардың 22-тармағына сәйкес уәкілетті органның аумақтық бөлімшесінің тестке жіберуден бас тарту туралы шешіміне кандидат уәкілетті органға хабардар етілген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде шағымдана алады.";
24-тармақ алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 46-тармақпен толықтырылсын:
"46. "А" корпусының кадр резервіне конкурстық іріктеуден өтпеген адамдар іріктеу аяқталған күннен бастап, тиісті өтінішін бере отырып, бір ай ішінде өздерінің құжаттарын қайтарып алуы мүмкін.".
3) жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген "А" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметінің кадр резервін қалыптастыру қағидаларында:
8-тармақта:
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"3) Осы Қағидалардың 5 және 8-1 тармақтарында көзделген жағдайларды қоспағанда, "А" корпусының кадр резервіне алынған күнінен бастап екі жылдың өтуі;";
9) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"9) "А" корпусының кадр резервінде болу мерзімінде ұсынылған "А" корпусы лауазымының санатынан екі реттен артық жазбаша бас тартуы негіз болып табылады.";
мынадай мазмұндағы 8-1-тармақпен толықтырылсын:
"8-1. "А" корпусының кадр резервінде болу мерзімі Ұлттық комиссияның лауазымға тағайындауға және лауазымнан босатуға құқығы бар лауазымды адамның (органның) ұсынымы негізінде ол жетекшілік ететін санат бойынша "А" корпусының кадр резервінде болу мерзімін ұзарту туралы шешімі болған кезде екі жылға ұзартылуы мүмкін. Мұндай шешімді Ұлттық комиссия адамның кадр резервінде болу мерзімі ішінде қабылдауы тиіс.
Бұл ретте "А" корпусының кадр резервінде болу мерзімін ұзарту бір реттен аспайды.".

4) копию документа, подтверждающего трудовую деятельность, заверенную нотариально или кадровой службой по месту работы не более чем за 10 рабочих дней до представления ее в уполномоченный орган или его территориальное подразделение;";
подпункт 8) исключить;
пункты 16 и 17 изложить в следующей редакции:
"16. Документы принимаются нарочно, по почте или по электронной почте в течение десяти рабочих дней.
Дата начала приема документов устанавливается в объявлении о проведении отбора в кадровый резерв корпуса "А".
17. При приеме документов кандидату выдается расписка об их регистрации. При предоставлении документов по почте расписка об их регистрации направляется на почтовый адрес отправителя.
В случаях приема документов по электронной почте расписка об их регистрации направляется в электронном виде.";
пункт 20 изложить в следующей редакции:
"20. В течение семи рабочих дней после окончания приема документов уполномоченный орган или его территориальные подразделения рассматривают документы кандидатов на соответствие специальным квалификационным требованиям к должностям корпуса "А", требованиям законодательства Республики Казахстан в сфере государственной службы.";
пункты 22 и 23 изложить в следующей редакции:
"22. В случаях отказа в течение пяти рабочих дней кандидатам представляется мотивированный ответ по электронной почте, указанной кандидатом в заявлении.
23. Решение территориального подразделения уполномоченного органа об отказе в допуске к участию в тестировании может быть обжаловано кандидатом в уполномоченный орган в течение трех рабочих дней со дня оповещения согласно пункту 22 настоящих Правил.";
пункт 24 исключить;
дополнить пунктом 46 следующего содержания:
"46. Лица, не прошедшие конкурсный отбор в кадровый резерв корпуса "А", в течение одного месяца со дня завершения ими участия в отборе, могут получить свои документы после подачи соответствующего заявления.";
3) в Правилах формирования кадрового резерва административной государственной службы корпуса "А", утвержденных вышеназванным Указом:
в пункте 8:
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"3) истечение двух лет со дня зачисления в кадровый резерв корпуса "А", за исключением случаев, предусмотренных пунктами 5 и 8-1 настоящих Правил;";
подпункт 9) изложить в следующей редакции:
"9) письменный отказ от занятия предложенной должности корпуса "А" категории, по которой он состоит в резерве корпуса "А", более двух раз в период нахождения в нем.";
дополнить пунктом 8-1 следующего содержания:
"8-1. Срок пребывания в кадровом резерве корпуса "А" может быть продлен на два года при наличии решения Национальной комиссии о продлении срока пребывания в кадровом резерве корпуса "А" на основании ходатайства лица (органа), имеющего право назначения на должность и увольнения по курируемой им категории. Такое решение должно быть принято Национальной комиссией в течение срока нахождения лица в кадровом резерве.
При этом продление срока пребывания в кадровом резерве корпуса "А" производится не более одного раза.".

5. "Мемлекеттік қызмет өткерудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 152 Жарлығы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2015 ж., № 72-73-74, 534-құжат):
1) жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің қызметін бағалауды өткізу қағидалары мен мерзімінде:
5-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"5. "А" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің (бұдан әрі – "А" корпусының қызметшілері) қызметін бағалау олардың нақты лауазымдағы қызметінің нәтижелері бойынша жылдың қорытындысы бойынша (жылдық бағалау) – бағаланатын жылдан кейінгі жылдың 20 қаңтарынан кешіктірілмей өткізіледі.";
21-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"21. Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган "А" корпусының қызметшілерін жылдық бағалауға талдауды жүзеге асырады және 20 ақпаннан кешіктірмей оларды Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Кадр саясаты жөніндегі ұлттық комиссияның (бұдан әрі – Ұлттық комиссия) жұмыс органына енгізеді.";
26 және 27-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"26. "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің (бұдан әрі – "Б" корпусының қызметшілері) қызметін бағалау оның нақты лауазымдағы қызметінің нәтижелері бойынша мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган бекіткен үлгілік әдістемемен айқындалған мерзімде өткізіледі.
Егер "Б" корпусы қызметшісінің бағаланатын кезеңде нақты лауазымда болу мерзімі үш айдан кем болған жағдайда, оны бағалау өткізілмейді.
27. Әлеуметтік демалыстағы "Б" корпусы қызметшілері "Б" корпусы қызметшілерінің қызметін бағалаудан мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган бекіткен үлгілік әдістемемен айқындалған мерзімде жұмысқа шыққаннан кейін өтеді.";
2) жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Мемлекеттік қызметшілерге тәртіптік жаза қолдану қағидаларында:
25-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"25. Қызметтік әдеп нормаларын бұзуға, оның ішінде мемлекеттік қызметке кір келтiретін тәртіптік теріс қылықтарға жол берген облыстық маңызы бар қалалар, облыстардың аудандары және қалалардағы аудандар әкімдерінің, С-О-1, С-О-2, C-R-1, C-R-2, D-1, D-2, D-О-1, D-O-2, Е-1, Е-2, E-R-1, E-R-2 санаттарындағы мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің, сондай-ақ дербес лауазымға орналасқан әдеп жөніндегі уәкілдің тәртіптік жауаптылығын мемлекеттiк қызмет iстерi жөнiндегi уәкiлеттi органның облыстардағы, республикалық маңызы бар қалалардағы, астанадағы әдеп жөніндегі кеңестері (бұдан әрі – Әдеп жөніндегі кеңес) қарайды.";
мынадай мазмұндағы 25-1-тармақпен толықтырылсын:

5. В Указе Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 152 "О некоторых вопросах прохождения государственной службы" (САПП Республики Казахстан, 2015 г., № 72-73-74, ст. 534):
1) в Правилах и сроках проведения оценки деятельности государственных служащих, утвержденных вышеназванным Указом:
часть первую пункта 5 изложить в следующей редакции:
"5. Оценка деятельности административных государственных служащих корпуса "А" (далее – служащие корпуса "А") проводится по результатам его деятельности на конкретной должности по итогам года (годовая оценка) – не позднее 20 января года, следующего за оцениваемым годом.";
пункт 21 изложить в следующей редакции:
"21. Уполномоченный орган по делам государственной службы осуществляет анализ годовой оценки служащих корпуса "А" и не позднее 20 февраля вносит их в рабочий орган Национальной комиссии по кадровой политике при Президенте Республики Казахстан (далее – Национальная комиссия).";
пункты 26 и 27 изложить в следующей редакции:
"26. Оценка деятельности административных государственных служащих корпуса "Б" (далее – служащие корпуса "Б") проводится по результатам его деятельности на конкретной должности в сроки, определяемые типовой методикой, утвержденной уполномоченным органом по делам государственной службы.
Оценка служащего корпуса "Б" не проводится в случаях, если срок пребывания на конкретной должности в оцениваемом периоде составляет менее трех месяцев.
27. Служащие корпуса "Б", находящиеся в социальных отпусках, проходят оценку деятельности служащих корпуса "Б" после выхода на работу в сроки, определяемые типовой методикой, утвержденной уполномоченным органом по делам государственной службы.";
2) в Правилах наложения дисциплинарного взыскания на государственных служащих, утвержденных вышеназванным Указом:
пункт 25 изложить в следующей редакции:
"25. Дисциплинарная ответственность акимов городов областного значения, районов областей и районов в городах, административных государственных служащих категорий С-О-1, С-О-2, С-R-1, С-R-2, D-1, D-2, D-О-1, D-О-2, Е-1, Е-2, Е-R-1, Е-R-2, а также уполномоченных по этике, занимающих самостоятельные должности, допустивших нарушение норм служебной этики, в том числе дисциплинарные проступки, дискредитирующие государственную службу, рассматривается советами по этике уполномоченного органа по делам государственной службы в областях, городах республиканского значения, столице (далее – Совет по этике).";
дополнить пунктом 25-1 следующего содержания:

"25-1. "А" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілеріне Президент бастамашылық еткен тәртіптік жаза, Ұлттық комиссияның келісімінсіз қолданылады.";
37-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"37. Лауазымын төмендету, қызметiне толық сәйкес еместiгi туралы ескерту және атқаратын лауазымынан босату түрiндегi тәртіптік жазалар жүргiзiлген қызметтiк тергеп-тексерудің нәтижелерi бойынша Комиссияның тиiстi ұсынымдарына сәйкес қолданылады.";
49-тармақтың бірінші бөлігінің 5) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"5) мемлекеттік әкімшілік қызметшінің тәртіптік теріс қылық жасағаны туралы мемлекеттік органдардың актілеріне оның сот тәртібімен шағым жасауы кезеңінде, сондай-ақ қызметтік тергеп-тексеруді тағайындауға негіз болып табылатын мәселе сот тәртібімен қаралған жағдайларда тоқтатыла тұрады.";
67-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"67. Комиссия отырысының барысы осы Қағидалардың 66-тармағында көрсетілген мәселелер бойынша Комиссия шешімдері тіркелетін хаттама түрінде ресімделеді. Хаттамаға Комиссия төрағасы, мүшелері және хатшысы қол қояды, содан кейін персоналды басқару қызметі өзіне қатысты тәртiптiк жауаптылығы қаралатын қызметшіні таныстырады.
Хаттамаға отырыстың дәлжазбасы қоса берілуі, ал отырыс барысы техникалық құралдар арқылы тіркелуі мүмкін. Тәртіптік жауаптылық мәселелерін қарау мемлекеттік құпияларды қамтитын жағдайларды қоспағанда, отырыс уақытында мемлекеттік әкімшілік қызметші техникалық жазба құралдарын пайдалана алады. Техникалық жазба құралдарын пайдалану конкурс комиссиясы отырысының өтуіне кедергі келтірмеуге тиіс.";
84-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"84. Осы Қағидалардың 86-тармағында көрсетілген адамдарды қоспағанда, тәртіптік жазаны мерзiмiнен бұрын алуды оны қолданған уәкілетті адам Ұлттық комиссияның, Әдеп жөніндегі комиссияның, Өңірлік кадр комиссиясының, Әдеп жөніндегі кеңестің немесе Комиссияның келiсiмiмен жүргізеді.";
85-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"85. Тәртіптік жазаны мерзiмiнен бұрын алу үшiн жаза қолданылған мемлекеттік әкімшілік қызметшiнiң тiкелей басшысы уәкілетті адамға тиісті ұсыныс енгізеді.
Егер тікелей басшы уәкілетті адам болып табылса, тиісті ұсынысты персоналды басқару қызметі енгізеді.
Жаза қолданған уәкілетті адам ұсынысты алған күнінен бастап күнтізбелік он бес күн ішінде қарайды.".
3) жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына конкурс өткізбей ауысу тәртібімен орналасу қағидаларында:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген жағдайлардан басқа, мемлекеттік әкімшілік лауазымға ауысу тәртібімен орналасу:
1) Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің, Қазақстан Республикасы Парламенті палаталары аппараттарының және Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі Кеңсесінің "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына, сондай-ақ аталған мемлекеттік органдардан басқа мемлекеттік органдарға;
2) осы тармақтың 1) тармақшасында көрсетілген мемлекеттік органдардың ішінде жүзеге асырылуы мүмкін.".
6. "Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің әдептілік нормаларын және мінез-құлық қағидаларын одан әрі жетілдіру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 153 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2015 ж., № 75-76, 552-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің әдеп кодексінде (Мемлекеттік қызметшілердің қызметтік әдеп қағидалары):

"25-1. Дисциплинарное взыскание на административных государственных служащих корпуса "А", инициированное Президентом, налагается без согласования Национальной комиссией.";
в пункт 37 внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не меняется;
подпункт 5) части первой пункта 49 изложить в следующей редакции:
"5) обжалования административным государственным служащим в судебном порядке актов государственных органов о совершении им дисциплинарного проступка, а также в случаях рассмотрения в судебном порядке вопроса, являющегося основанием для назначения служебного расследования.";
в пункт 67 внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не меняется;
пункт 84 изложить в следующей редакции:
"84. Досрочное снятие дисциплинарного взыскания производится наложившим его уполномоченным лицом по согласованию с Национальной комиссией, Комиссией по этике, Региональной кадровой комиссией, Советом по этике или Комиссией, за исключением лиц, указанных в пункте 86 настоящих Правил.";
пункт 85 изложить в следующей редакции:
"85. Для досрочного снятия дисциплинарного взыскания непосредственный руководитель административного государственного служащего, на которого взыскание было наложено, вносит соответствующее представление уполномоченному лицу.
В случае, когда непосредственным руководителем является уполномоченное лицо, соответствующее представление вносится службой управления персоналом.
Уполномоченное лицо, наложившее взыскание, рассматривает представление в течение пятнадцати календарных дней со дня его получения.";
3) в Правилах занятия административной государственной должности корпуса "Б" без проведения конкурса в порядке перевода, утвержденных вышеназванным Указом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Занятие государственной должности в порядке перевода, помимо случаев, установленных Законом "О государственной службе Республики Казахстан", может осуществляться:
1) на административные государственные должности корпуса "Б" Администрации Президента Республики Казахстан, аппаратов палат Парламента Республики Казахстан и Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан, а также из данных государственных органов в другие государственные органы;
2) внутри государственных органов, указанных в подпункте 1) настоящего пункта.".
6. В Указе Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 153 "О мерах по дальнейшему совершенствованию этических норм и правил поведения государственных служащих Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2015 г., № 75-76, ст. 552):
в Этическом кодексе государственных служащих Республики Казахстан (Правила служебной этики государственных служащих), утвержденном вышеназванным Указом:

5-тармақтың бірінші бөлігінің 14) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"14) іскерлік әдепті және ресми мінез-құлық қағидаларын сақтауға тиіс.".
7. "Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің облыстардағы, республикалық маңызы бар қалалардағы, астанадағы әдеп жөніндегі кеңестері туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 156 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2015 ж., № 77-78-79, 573-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің облыстардағы, республикалық маңызы бар қалалардағы, астанадағы әдеп жөніндегі кеңестері туралы ережеде:
1-тармаққа орыс тіліндегі мәтінге өзгеріс енгізілді, мемлекеттік тілдегі мәтін өзгермейді;
6-тармақтың 7) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"7) қызметтік әдеп нормаларын бұзуға, оның ішінде мемлекеттік қызметке кір келтіретін тәртіптік теріс қылықтарға жол берген облыстардың әкімшілік орталықтары болып табылатын қалалардың әкімдеріне, облыстық маңызы бар қалалардың, облыстар аудандарының және қалалардағы аудандардың әкімдеріне, С-О-1, С-О-2, С-R-1, С-R-2, D-1, D-2, D-О-1, D-0-2, Е-1, Е-2, Е-R-1, Е-R-2 санаттарындағы мемлекеттік қызметшілерге, сондай-ақ дербес лауазымға орналасқан әдеп жөніндегі уәкілге (бұдан әрі – қызметшілер) қатысты тәртіптік істерді қарау.";
9-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) Агенттіктің Аппарат басшысына Әдеп жөніндегі кеңестің дербес құрамын бекіту бойынша ұсыныс, сондай-ақ оның құрамын өзгерту бойынша ұсыныстар енгізеді;";
15-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) уақытша еңбекке жарамсыздығы жағдайында болған, мемлекеттік немесе қоғамдық міндеттерді атқару үшін жұмыстан босатылған, демалыста, іссапарда болған уақытты қоспағанда, Әдеп жөніндегі кеңестің отырыстарына бір жылдың ішінде үш реттен артық келмеген;";
мынадай мазмұндағы 15-1-тармақпен толықтырылсын:
"15-1. Әдеп жөніндегі кеңестің құрамы Агенттік төрағасының не Әдеп жөніндегі кеңес төрағасының бастамасы бойынша жылына бір рет қайта қаралуы мүмкін.";
16-тармақтың бірінші бөлігінің 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) егер оларға Әдеп жөніндегі кеңес мүшелері жалпы санының кемінде үштен екі бөлігі қатысса, құқықтық күші бар деп саналады;";
18-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"18. Әдеп жөніндегі кеңес оның отырысына қатысып отырған мүшелерінің санының қарапайым көпшілік дауысымен шешім қабылдайды. Дауыстар тең болған жағдайда, төрағалық етушінің даусы шешуші болып табылады. Әдеп жөніндегі кеңестің мүшелері дауыс беру кезінде қалыс қала алмайды.";

в подпункт 14) части первой пункта 5 внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не меняется.
7. В Указе Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 156 "Об утверждении Положения о советах по этике Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции в областях, городах республиканского значения, столице" (САПП Республики Казахстан, 2015 г., № 77-78-79, ст. 573):
в Положении о советах по этике Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции в областях, городах республиканского значения, столице, утвержденном вышеназванным Указом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Советы по этике Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции (далее – Агентство) в областях, городах республиканского значения, столице (далее – Совет по этике) являются коллегиальными органами Агентства.";
подпункт 7) пункта 6 изложить в следующей редакции:
"7) рассмотрение дисциплинарных дел в отношении акимов городов, являющихся административными центрами областей, акимов городов областного значения, районов областей и районов в городах, государственных служащих категорий С-О-1, С-О-2, C-R-l, C-R-2, D-l, D-2, D-O-l, D-O-2, Е-1, Е-2, E-R-l, E-R-2, а также уполномоченных по этике, занимающих самостоятельные должности (далее – служащие), допустивших нарушение норм служебной этики, в том числе дисциплинарные проступки, дискредитирующие государственную службу.";
подпункт 1) пункта 9 изложить в следующей редакции:
"1) вносит предложение руководителю аппарата Агентства по утверждению персонального состава Совета по этике, а также предложения по изменению его состава;";
подпункт 1) пункта 15 изложить в следующей редакции:
"1) непосещения заседаний Совета по этике более трех раз в течение года, за исключением времени нахождения в состоянии временной нетрудоспособности, освобождения от работы для выполнения государственных или общественных обязанностей, нахождения в отпуске, командировке;";
дополнить пунктом 15-1 следующего содержания:
"15-1. Состав Совета по этике может быть пересмотрен один раз в год по инициативе председателя Агентства либо председателя Совета по этике.";
подпункт 1) части первой пункта 16 изложить в следующей редакции:
"1) считаются правомочными, если на них присутствует не менее двух третей от общего числа членов Совета по этике;";
пункт 18 изложить в следующей редакции:
"18. Совет по этике принимает решения простым большинством голосов от числа присутствующих на заседании членов Совета по этике. При равенстве голосов голос председательствующего является решающим. Члены Совета по этике не могут воздерживаться при голосовании.";

22-тармақтың 5) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"5) мемлекеттік әкімшілік қызметшінің тәртіптік теріс қылық жасағаны туралы мемлекеттік органдардың актілеріне оның сот тәртібімен шағым жасауы кезеңінде, сондай-ақ тәртіптік істі қозғауға негіз болған мәселе сот тәртібімен қаралған жағдайда тоқтатыла тұрады.".
8. Күші жойылды - ҚР Президентінің 22.07.2019 № 74 Жарлығымен.

подпункт 5) пункта 22 изложить в следующей редакции:
"5) обжалования административным государственным служащим в судебном порядке актов государственных органов о совершении им дисциплинарного проступка, а также в случаях рассмотрения в судебном порядке вопроса, являющегося основанием для возбуждения дисциплинарного дела.".
8. Утратил силу Указом Президента РК от 22.07.2019 № 74.