Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2023 жылғы 20 қазандағы № 384 Жарлығы.
Қазақстан Республикасының
Президенті мен Үкiметі
актiлерiнiң жинағында
жариялануға тиiс
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне енгізілетін өзгерістер бекітілсін.
2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қ. Тоқаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2023 жылғы 20 қазандағы
№ 384 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Кешірім жасау мәселелері жөніндегі комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 5 шілдедегі № 140 Жарлығында:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентiнiң жанындағы Кешiрiм жасау мәселелерi жөнiндегi комиссия туралы ережеде:
8-тармақта "Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Басшысының құқықтық саясат саласындағы жұмысты үйлестіретін орынбасары" деген сөздер "Қазақстан Республикасы Президентінің құқықтық мәселелер жөніндегі көмекшісі" деген сөздермен ауыстырылсын;
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Кешірім жасау мәселелері жөніндегі комиссияның құрамында:
мына жолдар:
"Бәшімов Марат Советұлы
заң ғылымдарының докторы, профессор, төраға (келісім бойынша)",
"Лукин Андрей Иванович
Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының Конституциялық заңнама, сот жүйесі және құқық қорғау органдары комитетінің төрағасы (келісім бойынша)"
тиісінше мынадай редакцияда жазылсын:
"Бәшімов Марат Советұлы
Қазақстан Республикасы Парламенті Мәжілісінің депутаты, төраға (келісім бойынша)",
"Лукин Андрей Иванович
Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының Халықаралық қатынастар, қорғаныс және қауіпсіздік комитетінің төрағасы (келісім бойынша)";
"Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Басшысының құқықтық саясат саласындағы жұмысты үйлестіретін орынбасары" деген сөздер "Қазақстан Республикасы Президентінің құқықтық мәселелер жөніндегі көмекшісі" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Азаматтық мәселелері жөніндегі комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 10 қазандағы № 198 Жарлығында:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентiнiң жанындағы Азаматтық мәселелерi жөнiндегi комиссия туралы ережеде:
8-тармақта "Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Басшысының орынбасары" деген сөздер "Қазақстан Республикасы Президентінің құқықтық мәселелер жөніндегі көмекшісі" деген сөздермен ауыстырылсын;
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентiнiң жанындағы Азаматтық мәселелерi жөнiндегi комиссияның құрамында:
мына жолдар:
"Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Басшысының орынбасары – төрағаның орынбасары",
"Лукин Андрей Иванович – Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының Конституциялық заңнама, сот жүйесі және құқық қорғау органдары комитетінің төрағасы (келісім бойынша)"
тиісінше мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Президентінің құқықтық мәселелер жөніндегі көмекшісі – төрағаның орынбасары",
"Лукин Андрей Иванович – Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының Халықаралық қатынастар, қорғаныс және қауіпсіздік комитетінің төрағасы (келісім бойынша)".

О внесении изменений в некоторые акты Президента Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 20 октября 2023 года № 384.
Подлежит опубликованию
в Собрании актов Президента и
Правительства Республики
Казахстан
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Утвердить прилагаемые изменения, которые вносятся в некоторые акты Президента Республики Казахстан.
2. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент Республики Казахстан К. Токаев
УТВЕРЖДЕНЫ
Указом Президента
Республики Казахстан
от 20 октября 2023 года № 384
ИЗМЕНЕНИЯ,
которые вносятся в некоторые акты Президента Республики Казахстан
1. В Указе Президента Республики Казахстан от 5 июля 2006 года № 140 "О Комиссии по вопросам помилования при Президенте Республики Казахстан":
в Положении о Комиссии по вопросам помилования при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
в пункте 8 слова "заместитель Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан, координирующий работу в сфере правовой политики" заменить словами "помощник Президента Республики Казахстан по правовым вопросам";
в составе Комиссии по вопросам помилования при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
строки:
"Башимов Марат Советович
доктор юридических наук, профессор, председатель (по согласованию)",
"Лукин Андрей Иванович
председатель Комитета по конституционному законодательству, судебной системе и правоохранительным органам Сената Парламента Республики Казахстан (по согласованию)"
изложить соответственно в следующей редакции:
"Башимов Марат Советович
депутат Мажилиса Парламента Республики Казахстан, председатель (по согласованию)",
"Лукин Андрей Иванович
председатель Комитета по международным отношениям, обороне и безопасности Сената Парламента Республики Казахстан (по согласованию)";
слова "заместитель Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан, координирующий работу в сфере правовой политики" заменить словами "помощник Президента Республики Казахстан по правовым вопросам".
2. В Указе Президента Республики Казахстан от 10 октября 2006 года № 198 "О Комиссии по вопросам гражданства при Президенте Республики Казахстан":
в Положении о Комиссии по вопросам гражданства при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
в пункте 8 слова "заместитель Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан" заменить словами "помощник Президента Республики Казахстан по правовым вопросам";
в составе Комиссии по вопросам гражданства при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
строки:
"заместитель Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан – заместитель председателя",
"Лукин Андрей Иванович – председатель Комитета по конституционному законодательству, судебной системе и правоохранительным органам Сената Парламента Республики Казахстан (по согласованию)"
изложить соответственно в следующей редакции:
"помощник Президента Республики Казахстан по правовым вопросам – заместитель председателя",
"Лукин Андрей Иванович – председатель Комитета по международным отношениям, обороне и безопасности Сената Парламента Республики Казахстан (по согласованию)".

3. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанында Құқықтық саясат жөніндегі кеңес құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 19 ақпандағы № 303 өкімінде:
жоғарыда аталған өкіммен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Құқықтық саясат жөніндегі кеңестің құрамында:
мына жолдар:
"Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі Басшысының құқықтық саясат жөніндегі орынбасары, Кеңес төрағасы",
"Ақылбай Серік Байсейітұлы – "Қазақстанның заңгерлер одағы" Республикалық қоғамдық бірлестігінің төрағасы (келісім бойынша)"
тиісінше мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Президентінің құқықтық мәселелер жөніндегі көмекшісі, Кеңес төрағасы",
"Ақылбай Серік Байсейітұлы – "Республикалық заң консультанттары алқасының төрағасы (келісім бойынша)".

3. В распоряжении Президента Республики Казахстан от 19 февраля 2002 года № 303 "Об образовании Совета по правовой политике при Президенте Республики Казахстан":
в составе Совета по правовой политике при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным распоряжением:
строки:
"заместитель Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан по правовой политике, председатель Совета",
"Акылбай Серик Байсеитулы – председатель Республиканского общественного объединения "Казахстанский союз юристов" (по согласованию)"
изложить соответственно в следующей редакции:
"помощник Президента Республики Казахстан по правовым вопросам, председатель Совета",
"Акылбай Серик Байсеитулы – председатель Республиканской коллегии юридических консультантов (по согласованию)".