Әскери қызметшілердің және әскери қызметтен босатылған адамдардың әлеуметтік жағынан қорғалуын күшейту жөніндегі қосымша шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 1992 жылғы 2 шілдедегі № 828 Жарлығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Президентінің 2001 жылғы 4 қыркүйектегі N 677 Жарлығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Президентінің 04.09.2001 N 677 Жарлығымен (жарияланған күнінен бастап күшіне енеді).
Әскери қызметшілердің және әскери қызметтен босатылған адамдардың әлеуметтік жағынан қорғалуын күшейту, әскери қызмет міндеттерін орындау үшін тиісті жағдайларды қамтамасыз ету мақсатында ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. 1992 жылғы 1 маусымнан бастап әскери қызметшілердің қолданылып жүрген лауазымдық жалақыларының мөлшері 80 процент, ал әскери атақтары бойынша жалақылары орташа есеппен 7,5 есе арттырылсын.
2. 1992 жылғы 1 тамыздан бастап бұрын офицер құрамдағы адамдарға, мерзімнен тыс қызметтің прапорщиктеріне, мичмандарына, әскери қызметшілеріне және олардың отбасыларына тағайындалған зейнетақылардың мөлшері 1-тармаққа сәйкес белгіленген ақшалай үлес деңгейіне қарай өсірілсін.
3. Осы Жарлықтың күші Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің, шекара және ішкі әскерлерінің, Республикалық ұланын, Қазақстан Республикасы Мемлекет қауіпсіздігі комитеті мен басқа да арнаулы әскери бөлімшелердің әскери қызметшілеріне, адамдардың аталған санаттарының зейнеткерлеріне және олардың отбасыларының мүшелеріне қолданылсын.
Қазақстан Республикасының
Президенті                            Н. Назарбаев

О дополнительных меpах по усилению социальной защиты военнослужащих и лиц, уволенных с военной службы
Указ Пpезидента Республики Казахстан от 2 июля 1992 года N 828. Утратил силу - Указом Президента РК от 4 сентября 2001 г. N 677 ~U010677.
В целях усиления социальной защищенности военнослужащих и лиц, уволенных с военной службы, и обеспечения надлежащих условий для выполнения обязанности воинской службы постановляю:
1. Увеличить с 1 июня 1992 года на 80 процентов размеры действующих должностных окладов военнослужащих, а окладов по воинским званиям в среднем в 7,5 раза.
2. Повысить с 1 августа 1992 года размеры пенсий, ранее назначенных лицам офицерского состава, прапорщикам, мичманам, военнослужащим сверхсрочной службы и их семьям, исходя из уровня денежного довольствия, установленного в соответствии с пунктом 1.
3. Распространить действие настоящего Указа на военнослужащих Вооруженных Сил Республики Казахстан, пограничных и внутренних войск, Республиканской гвардии, Комитета государственной безопасности Республики Казахстан и других специальных воинских подразделений, пенсионеров из числа указанных категорий лиц и членов их семей.
Президент
Республики Казахстан