Қазақ ССР Космостық зерттеулер агенттiгiн Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi жанындағы Қазақстан Республикасының Ұлттық аэроғарыш агенттiгi етiп қайта құру туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығы 1993 жылғы 25 ақпандағы N 1118. Күші жойылды - ҚР Президентінің 2006.01.09. N 1696 жарлығымен.
"Байқоңыр" ғарыш айлағын республика мүддесi үшiн пайдалану, аэроғарыш қызметi саласындағы ынтымақтастық мәселелерi бойынша Қазақстан мен басқа мемлекеттер ұйымдарының өзара iс-қимылы, сондай-ақ ғарыш кеңiстiгiн пайдалану мен зерттеу жөнiндегi Мемлекетаралық бағдарламаларға Қазақстан Республикасының қатысуы мәселелерiн жедел шешу мақсатында қаулы етемiн:
1. Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақ ССР Космостық зерттеулер агенттiгiн құру туралы" 1991 жылғы 11 қыркүйектегi N 441 Жарлығымен құрылған Қазақ ССР-нiң Космостық зерттеулер агенттiгi Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi жанындағы Ұлттық аэроғарыш агенттiгi болып қайта құрылсын.
2. Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi жанындағы Қазақстан Республикасының Ұлттық аэроғарыш агенттiгiне:
аэроғарыш қызметi және "Байқоңыр" ғарыш айлағы мен ғарыш инфрақұрылымының басқа да объектiлерiнiң ғылыми-техникалық және өндiрiстiк әлеуетiн халық шаруашылығының, хауiпсiздiк пен халықаралық ынтымақтастық мүддесiне тиiмдi пайдалану саласында мемлекеттiк саясатты жүзеге асыру;
ғарыш кеңiстiгiн зерттеу мен пайдалану саласында басқа мемлекеттердiң мемлекеттiк басқару органдарымен, бiрлестiктерiмен, кәсiпорындарымен және ұйымдарымен өзара iс-қимыл жасау жүктелсiн.
3. Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi:
бiр ай мерзiм iшiнде Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi жанындағы Қазақстан Республикасының Ұлттық аэроғарыш агенттiгi туралы ереженi бекiтсiн;
осы Жарлықты орындау жөнiндегi қажеттi ұйымдастыру шараларын жүзеге асырсын;
бұрын қабылданған актiлердi осы Жарлыққа сәйкес келтiрсiн.
Қазақстан Республикасының
Президентi

О пpеобpазовании Агентства космических исследований Казахской ССР в Национальное аэpокосмическое агентство Республики Казахстан пpи Кабинете Министpов Республики Казахстан
УКАЗ Пpезидента Республики Казахстан от 25 февpаля 1993 г. N 1118. Утратил силу - Указом Президента РК от 9 января 2006 года N 1696 (U061696) (вводится в действие со дня подписания)
В целях оперативного решения вопросов использования космодрома "Байконур" в интересах республики, взаимодействия с организациями Казахстана и других государств по вопросам сотрудничества в области аэрокосмической деятельности, а также участия Республики Казахстан в Межгосударственных программах по использованию и исследованию космического пространства ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Преобразовать Агентство космических исследований Казахской ССР, образованное Указом Президента Республики Казахстан от 11 сентября 1991 г. N 441 "О создании Агентства космических исследований Казахской ССР", в Национальное аэрокосмическое агентство Республики Казахстан при Кабинете Министров Республики Казахстан.
2. Возложить на Национальное аэрокосмическое агентство Республики Казахстан при Кабинете Министров Республики Казахстан:
осуществление государственной политики в области аэрокосмической деятельности и эффективного использования научно-технического и производственного потенциала космодрома "Байконур" и других объектов космической инфраструктуры в интересах народного хозяйства, безопасности и международного сотрудничества;
взаимодействие с органами государственного управления, объединениями, предприятиями и организациями других государств в области исследования и использования космического пространства.
3. Кабинету Министров Республики Казахстан:
в месячный срок утвердить положение о Национальном аэрокосмическом агентстве Республики Казахстан при Кабинете Министров Республики Казахстан;
осуществить необходимые организационные меры по реализации настоящего Указа;
привести в соответствие с настоящим Указом ранее принятые акты.
Президент
Республики Казахстан