Қазақстанның стратегиялық зерттеулер институтын құру туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығы 1993 жылғы 16 маусым N 1235
Қазақстан Республикасының егемен мемлекет ретiнде iшкi және сыртқы саясатының стратегиялық қырларын болжамдау-талдау тұрғысынан қамтамасыз ету мақсатында қаулы етемiн:
1. Қазақстанның Менеджмент, экономика және болжамдау институтының Стратегиялық зерттеулер орталығы негiзiнде Қазақстан Республикасының Президентi жанынан Қазақстанның стратегиялық зерттеулер институты құрылсын.
2. Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi:
- жаңадан құрылған институттың жұмыс iстеуi үшiн Қазақстанның Менеджмент, экономика және болжамдау институтының үй-жайларының және материалдық-техникалық базасының бiр бөлiгiн оның балансына беру жөнiндегi мәселелердi бiр ай мерзiмде шешетiн болсын;
- институтты 1993 жылы қаржыландыру мәселелерiн қарап, шешетiн болсын;
- Институт туралы ереженi әзiрлеп, бекiтуге ұсынсын;
- осы Жарлықты орындау жөнiнде қажеттi ұйымдастыру шараларын iске асырсын.
Қазақстан Республикасының
Президентi

О создании Казахстанского института стpатегических исследований
Указ Пpезидента Республики Казахстан от 16 июня 1993 г. N 1235
В целях прогнозно-аналитического обеспечения стратегических аспектов внутренней и внешней политики Республики Казахстан как суверенного государства постановляю:
1. Создать на базе Центра стратегических исследований Казахстанского института менеджмента, экономики и прогнозирования Казахстанский институт стратегических исследований при Президенте Республики Казахстан.
2. Кабинету Министров Республики Казахстан:
- в месячный срок решить вопросы по передаче на баланс вновь образованного института необходимой для его функционирования части помещений и материально-технической базы Казахстанского института менеджмента, экономики и прогнозирования;
- рассмотреть и решить вопросы финансирования института на 1993 год;
- разработать и представить на утверждение Положение об институте;
- осуществить необходимые организационные меры по реализации настоящего Указа.
Президент
Республики Казахстан