Қазақстан Республикасы Президентiнiң Архивiн құру туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнi Жарлығы 14 қаңтар 1994 ж. N 1502
Егемен Қазақстан Республикасының құрылуы мен дамуының және оның Президентiнiң қызметiнiң құжаттық айғақтамаларын толығымен сақтау мақсатында, сондай-ақ әлемдiк iс-тәжiрибенi ескере отырып, қаулы етемiн:
1. Қазақстан Республикасының Орталық мемлекеттiк Қазiргi тарих архивi негiзiнде Қазақстан Республикасы Президентiнiң Архивi құрылып, оның мемлекеттiк архив мәртебесi сақталсын.
2. Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi:
- Архив туралы ереженi бiр ай мерзiмде әзiрлеп, бекiтуге табыс етсiн;
- Архивтiң қалыпты жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету мақсатында оның материалдық-техникалық базасы мәселелерiн қарап, шешетiн болсын;
- осы Жарлықты жүзеге асыру жөнiнде қажеттi ұйымдық шараларды жүзеге асырсын.
Қазақстан Республикасының
Президентi

О создании Аpхива Пpезидента Республики Казахстан
Указ Пpезидента Республики Казахстан от 14 янваpя 1994 года N 1502
В целях полной сохранности документальных свидетельств создания и развития суверенной Республики Казахстан и деятельности его Президента, а также учитывая мировую практику, ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Создать на базе Центрального государственного архива новейшей истории Республики Казахстан Архив Президента Республики Казахстан, сохранив за ним статус государственного архива.
2. Кабинету Министров Республики Казахстан:
- в месячный срок разработать и представить на утверждение Положение об Архиве;
- рассмотреть и решить вопросы материально-технической базы Архива в целях обеспечения нормального его функционирования;
- осуществить необходимые организационные меры по реализации настоящего Указа.
Президент
Республики Казахстан