Тiркелген /ренталық/ төлемдердi алу тәртiбiн нақтылау туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1994 жылғы 11 ақпандағы N 1560 Жарлығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Президентінің 2009 жылғы 18 маусымдағы N 829 Жарлығымен
Ескерту. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Президентінің 2009.06.18 N 829 Жарлығымен.
"Қазақстан Республикасының Президентi мен жергiлiктi әкiмдерге уақытша қосымша өкiлеттiк беру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының негiзiнде және кәсiпорындардың пайдасы мен табысына салынатын салық мәселелерiн реттеу мақсатында қаулы етемiн:
1. Былай деп белгiленсiн:
- газ, мұнай, көмiр және басқа да көмiрсутектердiң өндiретiн, өңдейтiн, тасымалдайтын және ұқсататын кәсiпорындар, аталған қызметтi Қазақстан Республикасының Үкiметiмен жасалған шарттарға сәйкес жүзеге асыратын шетел қатысатын кәсiпорындардан басқалары, өздерiнiң ұйымдық-құқықтық нысанына қарамастан тiркелген /ренталық/ төлемдердiң төлеушiлерi болып табылады;
- тiркелген /ренталық/ төлемдердiң ставкаларын Қазақстан Республикасының Үкiметi мұнай, газ, көмiр және басқа да көмiрсутектерiн сатудан алынған табыстың процентiне шағып белгiлейдi;
- тiркелген /ренталық/ төлемдер бойынша бюджетке қаржы аудару тоқсандық соманың 1/3 мөлшерiнде әр айдың 20-ында аванспен төленiп, әр тоқсан үшiн нақты орындалу бойынша қайта есептелiп отырады.
2. Осы Жарлықтың Заң күшi бар және ол жаңадан сайланған Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесi "Тiркелген /ренталық/ төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгертулер енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Заңын қабылданғанға дейiн қолданылады.
3. Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi "Тiркелген /ренталық/ төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгертулер енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасын әзiрлеп, оны жаңадан сайланған Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң қарауына енгiзсiн. 4. Жарлық жарияланған сәттен бастап күшiне енедi. Қазақстан Республикасының Президентi Алматы. 1994 ж. 11 ақпан N 1560

Об уточнении поpядка взимания фиксиpованных (pентных) платежей
УКАЗ Пpезидента Республики Казахстан от 11 февpаля 1994 г. N 1560. Утратил силу Указом Президента Республики Казахстан от 18 июня 2009 года № 829
Сноска. Утратил силу Указом Президента РК от 18.06.2009 № 829 .
На основании Закона Республики Казахстан "О временном делегировании Президенту Республики Казахстан и главам местных администраций дополнительных полномочий" и в целях регулирования вопросов налогообложения прибыли и доходов предприятий ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Установить, что:
- плательщиками фиксированных (рентных) платежей являются предприятия, независимо от их организационно-правовой формы, добывающие, обрабатывающие, транспортирующие и перерабатывающие газ, нефть, уголь и другие углеводороды, кроме предприятий с иностранным участием, осуществляющих указанную деятельность в соответствии с соглашениями, заключенными с Правительством Республики Казахстан;
- ставки фиксированных (рентных) платежей утверждаются Правительством Республики Казахстан в процентах от выручки, полученной от реализации нефти, газа, угля и других углеводородов;
- внесение средств по фиксированным (рентным) платежам в бюджет производится авансом 20 числа каждого месяца в размере 1/3 части квартальной суммы с перерасчетом по фактическому выполнению за каждый квартал.
2. Настоящий Указ имеет силу Закона и действует до принятия вновь избранным Верховным Советом Республики Казахстан Закона Республики Казахстан "О внесении изменений в Закон Республики Казахстан "О фиксированных (рентных) платежах".
3. Кабинету Министров Республики Казахстан подготовить и внести на рассмотрение вновь избранного Верховного Совета Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан "О внесении изменений в Закон Республики Казахстан "О фиксированных (рентных) платежах".
4. Указ вступает в силу с момента опубликования.
Президент Республики Казахстан