Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi жанындағы Түстi және қара металдардың ұтымды пайдаланылуын бақылау жөнiндегi мемлекеттiк инспекция құру туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығы 1995 жылғы 15 наурыздағы N 2118. Күші жойылды - ҚР Президентінің 2006.01.09. N 1696 жарлығымен.
Машина жасау кәсiпорындарында, металлургия мен басқа да салаларда түстi және қара металдардың ұтымды пайдаланылуын мемлекеттiк бақылау мен ұйымдастыру, орны толмас табиғат резервтерiн сақтауды, қамтамасыз ету мақсатында қаулы етемiн:
1. КСРО Металлургия министрлiгiнiң Халық шаруашылығында түстi және қара металдардың ұтымды пайдаланылуын бақылау жөнiндегi Орта Азия аумақтық мемлекеттiк инспекциясы негiзiнде Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi жанындағы Түстi және қара металдардың ұтымды пайдаланылуын бақылау жөнiндегi мемлекеттiк инспекция құрылсын.
Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi жанындағы Түстi және қара металдардың ұтымды пайдалануын бақылау жөнiндегi мемлекеттiк инспекция Қазақстан Республикасының аумағында КСРО Металлургия министрлiгiнiң Халық шаруашылығында түстi және қара металдардың ұтымды пайдаланылуын бақылау жөнiндегi Орта Азия аумақтық мемлекеттiк инспекциясының құқықты мұрагерi болып табылады деп белгiленсiн.
2. Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi жанындағы Түстi және қара металдардың ұтымды пайдаланылуын бақылау жөнiнде мемлекеттiк инспекцияға қолданылып жүрген заңдарға сәйкес барлық кәсiпорындарда түстi және қара металдардың ұтымды пайдаланылуын бақылауды жүздеге асыру, сондай-ақ қара және түстi металдарды, солардан және солардың сынықтары мен қалдықтарынан жасалған бұйымдарды экспортқа шығарудың белгiленген тәртiбiн тексеруге кеден қызметтерiмен бiрге қатысу жүктелсiн.
3. Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi жанындағы Түстi және қара металдардың ұтымды пайдаланылуын бақылау жөнiндегi мемлекеттiк инспекцияны қаржыландыру Республика бюджетiнiң қаржысы есебiнен жүзеге асырылады.
4. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi мемлекеттiк комитетi бұдан бұрын КСРО Металлургия министрлiгiнiң Халық шаруашылығында түстi және қара металдардың ұтымды пайдаланылуын бақылау жөнiндегi Орта Азия аумақтық мемлекеттiк инспекциясына бекiтiлген мүлiктi иелену, пайдалану және басқару құқығын Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi жанындағы Түстi және қара металдардың ұтымды пайдаланылуын бақылау жөнiндегi мемлекеттiк инспекцияға беретiн болсын.
5. Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi жанындағы Түстi және қара металдардың ұтымды пайдаланылуын бақылау жөнiндегi мемлекеттiк инспекция туралы ереженi бекiтсiн және инспекцияның адам саны, оны қаржы және материалдық-техникалық жағынан қамтамасыз ету мәселелерiн шешетiн болсын.

Об образовании Государственной инспекции по контролю за рациональным использованием цветных и черных металлов при Кабинете Министров Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 15 марта 1995 г. N 2118. Утратил силу - Указом Президента РК от 9 января 2006 года N 1696 (U061696) (вводится в действие со дня подписания)
В целях обеспечения государственного контроля и организации рационального использования цветных и черных металлов на предприятиях машиностроения, металлургии и в других отраслях, сохранения невозобновляемых природных ресурсов постановляю:
1. Образовать Государственную инспекцию по контролю за рациональным использованием цветных и черных металлов при Кабинете Министров Республики Казахстан на базе Среднеазиатской территориальной инспекции по контролю за рациональным использованием цветных и черных металлов в народном хозяйстве Министерства металлургии СССР.
Установить, что Государственная инспекция по контролю за рациональным использованием цветных и черных металлов при Кабинете Министров Республики Казахстан является правопреемником Среднеазиатской территориальной государственной инспекции по контролю за рациональным использованием цветных и черных металлов в народном хозяйстве Министерства металлургии СССР на территории Республики Казахстан.
2. Возложить на Государственную инспекцию по контролю за рациональным использованием цветных и черных металлов при Кабинете Министров Республики Казахстан осуществление контроля за рациональным использованием цветных и черных металлов на всех предприятиях в соответствии с действующим законодательством, а также участие совместно с таможенными службами в проверке установленного порядка вывоза на экспорт цветных и черных металлов, изделий из них, их лома и отходов.
3. Финансирование Государственной инспекции по контролю за рациональным использованием цветных и черных металлов при Кабинете Министров Республики Казахстан осуществлять за счет средств республиканского бюджета.
4. Государственному комитету Республики Казахстан по государственному имуществу делегировать Государственной инспекции по контролю за рациональным использованием цветных и черных металлов при Кабинете Министров Республики Казахстан права владения, пользования и управления имуществом, ранее закрепленным за Среднеазиатской территориальной государственной инспекцией по контролю за рациональным использованием цветных и черных металлов в народном хозяйстве Министерства металлургии СССР.
5. Кабинету Министров Республики Казахстан утвердить Положение
о Государственной инспекции по контролю за рациональным использованием
цветных и черных металлов при Кабинете Министров Республики
Казахстан и решить вопросы ее численности, финансового и
материально-технического обеспечения.

6. Осы Жарлық жарияланған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Президентi

6. Настоящий Указ вступает в силу со дня опубликования.
Президент
Республики Казахстан