"Тұлпар Мұнай ЛТД" бiрлескен кәсiпорны туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығы 1995 жылғы 17 сәуiр N 2206
"Тұлпар Мұнай ЛТД" бiрлескен кәсiпорнына қатысушы: "Поиск", "Тұлпар" мемлекеттiк холдинг компанияларының және мақсаты Қазақстан Республикасының мүддесiне сәйкес келетiн "Ақтөбемұнай" акционерлiк қоғамы мен "Мобил Ойл Тұлпар Инк" компаниясының қызметiн қамтамасыз ету және құқықтарына кепiлдiк беру мақсатында қаулы етемiн:
1. Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң "Поиск", "Тұлпар" мемлекеттiк холдинг компаниялары, "Ақтөбемұнай" акционерлiк қоғамы және "Мобил Ойл Тұлпар Инк" компаниясы арасында "Тұлпар Мұнай ЛТД" бiрлескен кәсiпорнын құру мен оның қызметi туралы және Батыс Қазақстан мен Ақтөбе облыстарындағы Тұлпар блогы үшiн Қазақстан Республикасының Үкiметi мен "Тұлпар - Мұнай ЛТД" бiрлескен кәсiпорнының арасындағы Көмiрсутегiн барлау мен өндiруге арналған контракт шарттары бойынша ұсыныстары мақұлдансын.
2. "Тұлпар Мұнай ЛТД" бiрлескен кәсiпорыны үшiн Контракты күшiнде болатын келiсiмдi мерзiм iшiнде Контрактiде белгiленген Тұлпар жобасына арналған экономикалық, салықтық және құқықтық тұрақтылық режимi белгiленсiн әрi оған қолдау көрсетiлсiн.
3. "Мобил Ойл Тұлпар Инк" бiрлескен кәсiпорнына шетелдiк қатысушы үшiн бiрлескен кәсiпорын құрылған кездегi нысанда немесе құқық иеленушi нысанында Қазақстан Республикасының заңды тұлғасы ретiнде iс атқаратын мерзiмнiң өн бойында бiрлескен кәсiпорын қызметiне арналған экономикалық, салықтық және құқықтық тұрақтылық режимi белгiленсiн және оған қолдау көрсетiлсiн.
4. "Тұлпар Мұнай ЛТД" бiрлескен кәсiпорны Контрактiге қол қойылған сәттен бастап, Контракт шарттарына сәйкес валюталық түсiмiн мiндеттi түрде сатудан және (немесе өтiмдi етуден босатылсын.
5. "Тұлпар Мұнай ЛТД" бiрлескен кәсiпорны Контрактiде көзделген кез келген салығы мен төлемдерiн АҚШ долларымен төлейтiн болып мiндеттелсiн.
Қазақстан  Республикасының
Президентi

О совместном предприятии "Тулпар Мунай ЛТД"
Указ Президента Республики Казахстан от 17 апреля 1995 г. N 2206
В целях обеспечения деятельности и гарантирования прав участников совместного предприятия "Тулпар Мунай ЛТД": Государственных холдинговых компаний "Поиск", "Тулпар", акционерного общества "Актюбинскнефть" и "Мобил Ойл Тулпар Инк.", цели которых отвечают интересам Республики Казахстан, постановляю:
1. Согласиться с предложениями Кабинета Министров Республики Казахстан о создании и деятельности совместного предприятия "Тулпар Мунай ЛТД", "Тулпар", акционерным обществом "Актюбинскнефть" и "Мобил Ойл Тулпар Инк." и по условиям Контракта на разведку и добычу углеводородов между Правительством Республики Казахстан и совместным предприятием "Тулпар Мунай ЛТД" для блоков Тулпар в Западно-Казахстанской и Актюбинской областях.
2. Установить и поддерживать для совместного предприятия "Тулпар Мунай ЛТД" режим экономической, налоговой и правовой стабильности для проекта Тулпар, определенного Контрактом, в течение согласованного срока действия Контракта.
3. Установить и поддерживать для иностранного участника совместного предприятия "Мобил Ойл Тулпар Инк." режим экономической, налоговой и правовой стабильности для деятельности совместного предприятия на такой срок, в течение которого совместное предприятие существует как юридическое лицо Республики Казахстан, в форме, в которой оно было создано, или в форме правопреемника.
4. Освободить совместное предприятие "Тулпар Мунай ЛТД" с момента подписания Контракта от обязательной продажи и/или конвертации валютной выручки в соответствии с условиями Контракта.
5. Обязать совместное предприятие "Тулпар Мунай ЛТД" уплачивать любые налоги и платежи, предусмотренные Контрактом в долларах США.
Президент Республики Казахстан