Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк шекара күзетi жөнiндегi мемлекеттiк комитетiн құру туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығы 1995 жылғы 19 мамырдағы N 2284. Күшi жойылды - Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1997.05.26. N 3531 жарлығымен. ~U973531
Қазақстан Республикасының мемлекеттiк шекарасы режимiн жетiлдiру мақсатында және "Қазақстан Республикасының кейбiр заң актiлерiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 19 мамырдағы N 2283 Заң күшi бар Жарлығына сәйкес қаулы етемiн:
1. Қазақстан Республикасы шекара әскерлерiнiң Бас басқармасы Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк шекара күзетi жөнiндегi мемлекеттiк комитетi болып қайта құрылысын;
Қазақстан Республикасы шекара әскерлерiнiң құрылымына Қазақстан Республикасы Ұлттық қауiпсiздiк комитетiнiң Әскери институты енгiзiлiп, ол Қазақстан Республикасы Шекара әскерлерiнiң Әскери институты болып қайта құрылсын.
2. Былай деп:
Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк шекара күзетi жөнiндегi мемлекеттiк комитетi орталық мемлекеттiк басқару органы болып табылады;
Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк шекара күзетi жөнiндегi мемлекеттiк комитетiнiң төрағасы қызметi бойынша Қазақстан Республикасы Шекара әскерлерiнiң қолбасшысы болып табылады;
Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк шекара күзетi жөнiндегi Мемлекеттiк комитетi мен Қазақстан Республикасы Шекара әскерлерiнiң Әскери институты Қазақстан Республикасы Шекара әскерлерi Бас басқармасы мен Қазақстан Республикасы Ұлттық қауiпсiздiк комитетi Әскери институтының мүлiктiк құқықтары мен мiндеттерiнiң құқықтық иегерлерi болады деп белгiленсiн.
3. Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi екi ай мерзiмде:
Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк шекара күзетi жөнiндегi мемлекеттiк комитетi туралы ереженi бекiтсiн;
Үкiметтiң мемлекеттiк шекара күзетiн және Қазақстан Республикасы шекара әскерлерiнiң қызметтiк - жауынгерлiк жұмысын ұйымдастыру мәселелерi жөнiндегi актiлерiн осы Жарлыққа сәйкес келтiрсiн.
4. "Орталық мемлекеттiк басқару органдарының тiзбесi туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1993 жылғы 9 маусымдағы N 1220 Жарлығының 1-тармағы мынадай мазмұндағы отыз үшiншi абзацпен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк шекара күзетi жөнiндегi мемлекеттiк комитетi".
5. Мыналардың күшi жойылған деп танылсын:
"Қазақстан Республикасының Шекара әскерлерi туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1992 жылғы 18 тамыздағы N 862 Жарлығының 3 және 4-тармақтары (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1992 ж., N 30, 436-құжат);
"Қазақстан Республикасының Ұлттық қауiпсiздiк комитетi, оның жергiлiктi жерлердегi органдары және Ұлттық қауiпсiздiк комитетiне бағынатын әскерлер туралы ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1992 жылғы 30 желтоқсандағы қауiпсiздiк комитетi, оның жергiлiктi жерлердегi органдары және Қазақстан Республикасының Ұлттық қауiпсiздiк комитетiне бағынатын әскерлер туралы ереженiң 1.5-тармағының екiншi абзацы;
"Қазақстан Республикасы Ұлттық қауiпсiздiк комитетiнiң
Әскери институтын құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң

Об образовании Государственного комитета Республики Казахстан по охране государственной границы
УКАЗ Президента Республики Казахстан от 19 мая 1995 г. N 2284. Утратил силу - Указом Президента РК от 26 мая 1997 г. N 3531 ~U973531.
В целях совершенствования режима государственной границы Республики Казахстан и в соответствии с Указом президента Республики Казахстан, имеющим силу Закона, от 19 мая 1995 г. N 2283 "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан" постановляю:
1. Преобразовать Главное управление пограничных войск Республики Казахстан в Государственный комитет Республики Казахстан по охране государственной границы;
ввести в структуру Пограничных войск Республики Казахстан Военный институт Комитета национальной безопасности Республики Казахстан, преобразовав его в Военный институт Пограничных войск Республики Казахстан.
2. Установить, что:
Государственный комитет Республики Казахстан по охране государственной границы является центральным органом государственного управления;
Председатель Государственного комитета Республики Казахстан по охране государственной границы является по должности Командующим Пограничными войсками Республики Казахстан;
правопреемниками имущественных прав и обязанностей Главного управления Пограничных войск Республики Казахстан и Военного института Комитета национальной безопасности Республики Казахстан являются Государственный комитет Республики Казахстан по охране государственной границы и Военный институт Пограничных войск Республики Казахстан.
3. Кабинету Министров Республики Казахстан в двухмесячный срок:
утвердить Положение о Государственном комитете Республики Казахстан по охране государственной границы;
привести в соответствие с настоящим Указом акты Правительства по вопросам организации охраны государственной границы и служебно-боевой деятельности Пограничных войск Республики Казахстан.
4. Дополнить пункт 1 Указа Президента Республики Казахстан от 9 июня 1993 г. N 1220 "О перечне центральных органов государственного управления" тридцать третьим абзацем следующего содержания:
"Государственный комитет Республики Казахстан по охране Государственной границы".
5. признать утратившими силу:
пункты 3 и 4 Указа Президента Республики Казахстан от 18 августа 1992 г. N 862 "О пограничных войсках Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1992 г., N 30, ст. 436);
абзац второй пункта 1.5 Положения о Комитете национальной безопасности Республики Казахстан, его органах на местах и подчиненных Комитету национальной безопасности Республики Казахстан войсках, утвержденного постановлением Президента Республики Казахстан от 30 декабря 1992 г. N 1042 "Об утверждении Положения о Комитете национальной безопасности Республики Казахстан, его органах на местах
и подчиненных Комитету национальной безопасности войсках;

1993 жылғы 17 маусымдағы N 1245 Жарлығы (Қазақстан Республикасының
ПҮАЖ-ы, 1993 ж., N 22, 267-құжат).
6. Осы Жарлық жарияланған күннен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Президентi

Указ Президента Республики Казахстан от 17 июня 1993 г. N 1245
"Об образовании Военного института Комитета национальной безопасности
Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1993 г., N 22,
ст.267).
6. Настоящий Указ вступает в силу со дня опубликования.
Президент
Республики Казахстан