Қазақстан Республикасы халқы тұрмысының әлеуметтiк жағдайларын жақсарту жөнiндегi шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығы 1995 жылғы 19 желтоқсандағы N 2692. Күші жойылды - ҚР Президентінің 2006.01.09. N 1696 жарлығымен.
Елiмiздiң халқын мемлекеттiк әлеуметтiк кепiлдiктермен қамтамасыз ету мақсатында қаулы етемiн:
1. Мемлекеттiк бюджет есебiнен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлерiнiң орташа жылдық есеппен нақты жалақысын 1996 жылдың iшiнде арттыру жүзеге асырылады.
2. Орташа жылдық есеппен алынған зейнетақылар мен жәрдемақылар мынадай мөлшерде арттырылсын:
зейнетақылар - кемiнде 1,7 есе;
жұмыссыздық жөнiндегi жәрдемақылар - кемiнде 1,5 есе;
басқа да жәрдемақылар - кемiнде 1,6 есе.
3. Қазақстан Республикасының Үкiметi, облыстардың, қалалар мен аудандардың әкiмдерi:
1996 жылға арналған республикалық және жергiлiктi бюджеттерде осы мақсатқа қажеттi қаржы бөлудi көздейтiн болсын;
халықтың әл-ауқаты мен жiктерiне нақты бағыттарға әлеуметтiк көмектiң тиiмдiлiгiн арттырсын.
4. Қазақстан Республикасының Үкiметi:
1996 жылдың 1 қаңтарына дейiн:
халқының орташа жылдық мөлшерiн кезең-кезеңiмен екi есе арттыру принципi басшылыққа алынып, Бiрыңғай тариф жүйесiне сәйкес мемлекеттiк бюджет есебiнен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлерiнiң еңбегiне ақы төлеу жүйесiн әзiрлеп, бекiтсiн;
мемлекеттiк бюджет есебiнен ұсталатын ұйымдардың құрылымын оңтайлы ету, штаттарын ретке келтiру, үнем тәртiбiн қайталау, оларды ұстау және қызметiнiң нормалары мен шарттарын жетiлдiру жүргiзiлсiн;
1966 жылдың 1 ақпанына дейiн:
зейнетақылардың мөлшерiн арттыру мақсатында мемлекеттiк зейнетақымен қамтамасыз етудi реформалау жөнiнде ұсыныстар енгiзсiн.
Қазақстан Республикасының
Президентi

О мерах по улучшению социальных условий жизни населения Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 19 декабря 1995 г. N 2692. Утратил силу - Указом Президента РК от 9 января 2006 года N 1696 (U061696) (вводится в действие со дня подписания)
В целях обеспечения государственных социальных гарантий населению страны постановляю:
1. Осуществить в течение 1996 года повышение реальной в
среднегодовом исчислении заработной платы работникам организаций,
содержащихся за счет государственного бюджета.
2. Произвести повышение пенсий и пособий в среднегодовом
исчислении в следующих размерах:
пенсий - не менее чем в 1,7 раза;
пособий по безработице - не менее чем в 1,5 раза;
других пособий - не менее чем в 1,6 раза.
3. Правительству Республики Казахстан, акимам областей, городов и
районов:
предусмотреть в республиканском и местных бюджетах на 1996 год
выделение необходимых средств на эти цели;
повысить эффективность адресной социальной поддержки
малообеспеченных слоев населения.
4. Правительству Республики Казахстан:
до 1 января 1996 года:
разработать и утвердить систему оплаты труда работников организаций, содержащихся за счет государственного бюджета, в соответствии с Единой тарифной сеткой, исходя из принципа поэтапного двукратного повышения среднегодового размера заработной платы;
провести оптимизацию структуры, сети, упорядочение штатов организаций, содержащихся за счет государственного бюджета, ужесточение режима экономии, рационализацию норм и условий их содержания и деятельности;
до 1 февраля 1996 года:
с целью повышения размеров пенсий внести предложения по реформированию государственного пенсионного обеспечения.
Президент Республики Казахстан