Белгiленген әскери қызмет мерзiмiн өткерген мерзiмдi қызметтегi әскери қызметшiлердi запасқа шығару және Қазақстан Республикасының азаматтарын 1996 жылдың сәуiр-маусымында кезектi мерзiмдi әскери қызметке шақыру туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығы 1996 жылғы 28 наурыздағы N 2919
"Жалпыға бiрдей әскери мiндеттiлiк және әскери қызмет туралы" 1993 жылғы 19 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының Z939000_ 13-бабына сәйкес қаулы етемiн:
1. Белгiленген әскери қызмет мерзiмiн өткерген мерзiмдi қызметтегi әскери қызметшiлер 1996 жылдың сәуiр-маусымында Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерi, басқа әскерлерi мен әскери құрамалары қатарынан запасқа шығарылсын.
2. Шақыру күнiне дейiн 18 жасқа толған, әскери қызметке шақырылуын кейiнге қалдыру құқығы жоқ ер азаматтар, сондай-ақ шақырылуын кейiнге қалдыру құқығынан айрылған азаматтар Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерiне, басқа әскерлерi мен әскери құрамаларына 1996 жылдың сәуiр-маусымында мерзiмдi әскери қызметке шақырылсын.
3. Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгi, облыстар мен Алматы қаласының әкiмдерi облыстық, қалалық және аудандық шақыру комиссияларының жұмысын қамтамасыз етсiн, шақыруды ұйымдасқан түрде өткiзу және мерзiмдi әскери қызметiн өткеру үшiн шақырылған азаматтарды әскерлерге жөнелту жөнiнде қажеттi шаралар қолдансын.
4. Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгi, Мемлекеттiк тергеу комитетi Қазақстан Республикасының Бас Прокуратурасымен бiрлесiп, мерзiмдi әскери қызметке шақырудан жалтарған адамдарды iздестiру және оларды қылмыстық жауапкершiлiкке тарту шараларын қолдансын.
5. Осы Жарлық жарияланған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Президентi

Об увольнении в запас военнослужащих срочной службы, выслуживших установленный срок военной службы, и об очередном призыве граждан Республики Казахстан на срочную военную службу в апреле-июне 1996 года
Указ Президента Республики Казахстан от 28 марта 1996 г. N 2919
В соответствии со статьей 13 Закона Республики Казахстан от 19 января 1993 г. Z939000_ "О всеобщей воинской обязанности и военной службе" постановляю:
1. Уволить в апреле-июне 1996 года из рядов Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан в запас военнослужащих срочной службы, выслуживших установленный срок военной службы.
2. Призвать в апреле-июне 1996 года на срочную военную службу в Вооруженные Силы, другие войска и воинские формирования Республики Казахстан граждан мужского пола, которым ко дню призыва исполняется 18 лет, не имеющих права на отсрочку от призыва на военную службу, а также граждан, утративших право на отсрочку от призыва.
3. Министерству обороны Республики Казахстан, акимам областей и города Алматы обеспечить работу областных, городских и районных призывных комиссий, принять необходимые меры по организованному призыву и отправке призывных граждан в войска для прохождения срочной военной службы.
4. Министерству внутренних дел, Государственному следственному комитету совместно с Генеральной Прокуратурой Республики Казахстан принять меры к розыску и привлечению к уголовной ответственности лиц, уклоняющихся от призыва на срочную военную службу.
5. Настоящий Указ вступает в силу со дня опубликования.
Президент
Республики Казахстан