Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк салық комитетi туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығы 1996 жылғы 14 қыркүйек N 3113. Күшi жойылды - Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1997.05.26. N 3531 жарлығымен. ~U973531
Бiрыңғай салық саясатын жүргiзу, салық заңдылығын сақтауға бақылауды күшейту мақсатында қаулы етемiн:
1. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi және Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк салық комитетi етiп бөлу арқылы Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi қайта құрылсын.
2. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк салық комитетi салық жинауды және салық пен басқа да мiндеттi төлемдердiң бюджетке толығымен және уақтылы енгiзiлуiне мемлекеттiк бақылауды қамтамасыз ететiн орталық атқарушы орган болып табылады деп белгiленсiн.
3. "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң құрылымы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 19 қазандағы N 2542 Жарлығының 1-тармағы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1995 ж., N 33, 410-құжат) мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк салық комитетi".
4. Қазақстан Республикасының Үкiметi 1996 жылғы 1 қазанға дейiнгi мерзiмде:
1) Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк салық комитетi туралы ереженi, оның құрылымы мен санын бекiтсiн;
2) Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк салық комитетiнiң қызметiн материалдық-техникалық және қаржылық қамтамасыз ету мәселелерiн, сондай-ақ осы Жарлықтан туындайтын өзге де мәселелердi шешетiн болсын;
3) Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк салық комитетiнiң
құрылуына байланысты Қазақстан Республикасының қолданылып жүрген
заңдарына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы Қазақстан
Республикасының Парламентiне ұсыныстар енгiзсiн;
4) Үкiметтiң бұрын шыққан актiлерiн осы Жарлыққа сәйкес
келтiрсiн.
5. Осы Жарлық жарияланған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Президентi

О Государственном налоговом комитете Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 14 августа 1996 г. N 3113. Утратил силу - Указом Президента РК от 26 мая 1997 г. N 3531 ~U973531.
В целях проведения единой налоговой политики, усиления контроля за соблюдением налогового законодательства постановляю:
1. Реорганизовать Министерство финансов Республики Казахстан путем разделения на Министерство финансов Республики Казахстан и Государственный налоговый комитет Республики Казахстан.
2. Установить, что Государственный налоговый комитет Республики Казахстан является центральным исполнительным органом, обеспечивающим сбор и государственный контроль за полнотой и своевременностью внесения налогов и других обязательных платежей в бюджет.
3. Пункт 1 Указа Президента Республики Казахстан от 19 октября 1995 г. N 2542 U952542_ "О структуре Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1995 г., N 33, ст. 410) дополнить абзацем следующего содержания:
"Государственный налоговый комитет Республики Казахстан".
4. Правительству Республики Казахстан в срок до 1 октября 1996 года:
1) утвердить Положение о Государственном налоговом комитете Республики Казахстан, его структуру и численность;
2) решить вопросы материально-технического и финансового обеспечения деятельности Государственного налогового комитета Республики Казахстан, а также иные вопросы, вытекающие из настоящего Указа;
3) внести в Парламент Республики Казахстан предложения о
внесении изменений и дополнений в действующее законодательство
Республики Казахстан в связи с созданием Государственного налогового
комитета Республики Казахстан;
4) привести в соответствие с настоящим Указом ранее изданные
акты Правительства.
5. Настоящий Указ вступает в силу со дня опубликования.
Президент
Республики Казахстан