Қазақстан Республикасының Қауiпсiздiк Кеңесi туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығы 1996 жылғы 22 қараша N 3237. Күшi жойылды - Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1999.03.20. N 88 жарлығымен. ~U990088
Қазақстан Республикасы Конституциясының K951000_ 44-бабының 20)-тармақшасына және "Қазақстан Республикасы Президентiнiң жанындағы консультативтiк-кеңесшi органдарды тарту туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1996 жылғы 16 шiлдедегi N 3067 U963067_ Жарлығының 3-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасы Қауiпсiздiк Кеңесiнiң ұйымдасқан қылмыс пен сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес мәселелерiн қарау жөнiндегi өкiлеттiктерiн кеңейту мақсатында қаулы етемiн:
1. Мыналар бекiтiлсiн:
1) Қазақстан Республикасының Қауiпсiздiк Кеңесi туралы ереже
(N 1 қосымша);
2) Қазақстан Республикасы Қауiпсiздiк Кеңесiнiң құрамы
(N 2 қосымша).
2. "Қазақстан Республикасының Қауiпсiздiк Кеңесi туралы"
Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 28 желтоқсандағы
N 2728 Жарлығының 3-тармағынан басқасының күшi жойылған деп танылсын.
3. Осы Жарлық қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Президентi
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң
1996 жылғы 22 қарашадағы
N 3237 Жарлығына
N 1 қосымша
Қазақстан Республикасының Қауiпсiздiк Кеңесi туралы
Ереже
1. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасының Қауiпсiздiк Кеңесi (бұдан былай - Қауiпсiздiк Кеңесi) Қазақстан Республикасы Конституциясының 44-бабының 20-тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының қорғаныс қабiлетi мен ұлттық қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету, адам мен азаматтың құқықтары мен бостандығын, елдiң тәуелсiздiгi мен аймақтық тұстастығын қорғау аясында бiртұтас саясат жүргiзу саласында мемлекеттiк саясаттың негiзгi бағыттары бойынша Мемлекет басшысының шешiмдерiн әзiрлеу және өкiлеттiктерiн жүзеге асыруына жәрдемдесу үшiн Қазақстан Республикасының Президентi құратын консультативтiк-кеңесшi орган болып табылады.
2. Қауiпсiздiк Кеңесi қызметiнiң құқықтық негiзiн Қазақстан Республикасының Конституциясы мен заңдары, Қазақстан Республикасы Президентiнiң актiлерi, Қазақстан Республикасының халықаралық шарттары, сондай-ақ осы Ереже құрайды.
II. Қауiпсiздiк Кеңесiнiң негiзгi мiндеттерi
3. Қауiпсiздiк Кеңесiнiң негiзгi мiндеттерi мыналар:
1) мемлекеттiк мүдделердiң аясын, оларды iске асыру мен қорғаудың негiзгi бағыттарын айқындау, ұлттық қауiпсiздiкке iшкi және сыртқы қатерлердi анықтау, олардың алдын алудың, тыйып тастаудың және тойтарудың әдiстерiн, нысандары мен құралдарын таңдап алу;
2) жеке адамның, қоғам мен мемлекеттiң қауiпсiздiгiн қамтамасыз ететiн мемлекеттiк органдар қызметiнiң тиiмдiлiгiн арттыру жөнiнде ұсыныстар әзiрлеу;

О Совете Безопасности Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 22 ноября 1996 г. N 3237. Утратил силу - Указом Президента РК от 20 марта 1999г. N 88 ~U990088
В соответствии с подпунктом 20) статьи 44 Конституции Республики Казахстан и пунктом 3 Указа Президента Республики Казахстан от 16 июля 1996 года N 3067 U963067_ "Об упразднении консультативно-совещательных органов при Президенте Республики Казахстан", в целях расширения полномочий Совет Безопасности Республики Казахстан в части рассмотрения вопросов борьбы с организованной преступностью и коррупцией постановляю:
1. Утвердить:
1) Положение о Совете Безопасности Республики Казахстан
(приложение N 1).
2) Состав Совета Безопасности Республики Казахстан (приложение
N 2).
2. Признать утратившим силу Указ Президента Республики
Казахстан от 28 декабря 1995 года N 2728 "О Совете Безопасности
Республики Казахстан" за исключением пункта 3.
3. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
Приложение N 1
к Указу Президента
Республики Казахстан
от 22 ноября 1996 г. N 3237
Положение
о Совете Безопасности Республики Казахстан
I. Общие положения
1. Совет Безопасности Республики Казахстан (далее - Совет Безопасности) в соответствии с подпунктом 20) статьи 44 Конституции Республики Казахстан является консультативно-совещательным органом, образуемым Президентом Республики Казахстан для выработки решений и содействия реализации Главой государства полномочий по основным направлениям государственной политики в области обеспечения обороноспособности и национальной безопасности, проведения единой политики в сфере защиты прав и свобод человека и гражданина, независимости и территориальной целостности Республики Казахстан.
2. Правовую основу деятельности Совета Безопасности составляют Конституция и законы Республики Казахстан, акты Президента Республики Казахстан, международные договоры Республики Казахстан, а также настоящее Положение.
II. Основные задачи Совета Безопасности
3. Основными задачами Совета Безопасности являются:
1) определение сферы государственных интересов, основных направлений их реализации и защиты, выявление внутренних и внешних угроз национальной безопасности, выбор методов, форм и средств их предупреждения, пресечения и отражения;
2) подготовка предложений по повышению эффективности деятельности государственных органов, обеспечивающих безопасность личности, общества и государства;

3) Қазақстан Республикасының ұлттық қауiпсiздiгiнiң тұжырымдамасын әзiрлеу;
4) ұлттық қауiпсiздiктi қамтамасыз ету саласында iшкi, сыртқы және әскери саясат мәселелерi бойынша шешiмдер қабылдау үшiн және осы шешiмдердi жүзеге асыру шаралары жөнiнде Қазақстан Республикасының Президентiне ұсыныстар мен ұсынымдар енгiзу;
5) ұлттық қауiпсiздiк саласында Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарын жасасу, орындау және бұзу жөнiнде ұсынымдар дайындау.
III. Қауiпсiздiк Кеңесiнiң функциялары
4. Негiзгi мiндеттерiне сәйкес Қауiпсiздiк Кеңесi мынадай функцияларды атқарады:
1) әлемдегi және аймақтардағы ахуалдың дамуына Қазақстан Республикасының ұлттық қауiпсiздiгi мүдделерi тұрғысынан кешендi талдауды жүзеге асыру;
2) жеке адамға, қоғам мен мемлекетке қатысты қауiпсiздiктiң ұлттық, экономикалық, қоғамдық, қорғаныстық, экологиялық, ақпараттық және өзге де түрлерi проблемаларын қарастырады;
3) республика қауiпсiздiгiне iшкi және сыртқы қауiп-қатер көздерiн айқындау және олардың туындауына болжам жасау, олардың алдын алу жөнiнде шаралар қолдану;
4) құқық қорғау, орталық және жергiлiктi атқарушы органдардың ұйымдасқан қылмыс пен сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес, ұлттық қауiпсiздiктi қамтамасыз ету жөнiндегi iс-қимылын үйлестiру, Қазақстан Республикасы Президентiне олардың қызметiн жетiлдiру жөнiнде ұсыныстар енгiзу;
5) ұлттық қауiпсiздiк, Қазақстан Республикасының тәуелсiздiгi мен аумақтық тұтастығын қамтамасыз ету стратегиясы мен қорғау шаралары жөнiндегi заң жобаларын талдау, олар жөнiнен Қазақстан Республикасының Президентiне ұсынымдар табыс ету;
6) қауiпсiздiктi қамтамасыз ету күштерi мен құралдарын жасақтау, бақылау, әзiрлiкте ұстау мәселелерi жөнiнде ұсыныстар енгiзу;
7) жеке адам, қоғам және мемлекет қауiпсiздiгi саласында ғылыми зерттеулердi ұйымдастыру;
8) ұлттық қауiпсiздiк мәселелерi жөнiндегi Қазақстан Республикасы заңдарының, Қазақстан Республикасы Президентi актiлерiнiң орындалуын бақылауды жүзеге асыру, анықталған кемшiлiктердi, олардың туындауына ықпал еткен себептер мен жағдайларды жою жөнiндегi шаралар туралы Қазақстан Республикасы Президентiне ұсыныстар енгiзу.
IY. Қауiпсiздiк Кеңесiнiң құрамы мен оны
жасақтау тәртiбi
5. Қазақстан Республикасының Президентi Қауiпсiздiк Кеңесiнiң Төрағасы болып табылады.
6. Қауiпсiздiк Кеңесiн Қазақстан Республикасының Президентi жасақтайды және ол Қазақстан Республикасының Қауiпсiздiк Кеңесi Хатшысының ұсынуы бойынша (бұдан былай - Қауiпсiздiк Кеңесiнiң Хатшысы) Қазақстан Республикасының Президентi тағайындайтын Қауiпсiздiк Кеңесiнiң мүшелерiнен тұрады.

3) разработка Концепции национальной безопасности Республики Казахстан;
4) внесение предложений и рекомендаций Президенту Республики Казахстан для принятия решений по вопросам внутренней, внешней и военной политики в области обеспечения национальной безопасности и мерам по осуществлению этих решений;
5) подготовка рекомендаций по заключению, исполнению и денонсации международных договоров Республики Казахстан в области национальной безопасности.
III. Функции Совета Безопасности
4. В соответствии с основными задачами на Совет Безопасности возлагаются следующие функции:
1) осуществление комплексного анализа развития ситуации в мире и регионах применительно к интересам национальной безопасности Республики Казахстан;
2) рассмотрение вопросов национальной, экономической, общественной, оборонной, экологической, информационной и иных видов безопасности, касающихся личности, общества и государства;
3) выявление и прогнозирование возникновения источников внутренних и внешних угроз безопасности республики, принятие мер по их предупреждению;
4) координация деятельности правоохранительных, центральных и местных исполнительных органов по борьбе с организованной преступностью и коррупцией, обеспечению национальной безопасности, внесение предложений Президенту Республики Казахстан по совершенствованию их деятельности;
5) анализ законопроектов по вопросам национальной безопасности, стратегии обеспечения и мерам защиты независимости и территориальной целостности Республики Казахстан, представление по ним рекомендации Президенту Республики Казахстан;
6) внесение предложений по вопросам создания, контроля, поддержания в готовности сил и средств обеспечения безопасности;
7) организация научных исследований в области обеспечения безопасности личности, общества и государства;
8) осуществление контроля за исполнением законов Республики Казахстан, актов Президента Республики Казахстан, решений Совета Безопасности по вопросам национальной безопасности, внесение предложений Президенту Республики Казахстан о мерах по устранению выявленных недостатков, причин и условий, способствующих их возникновению.
IV. Состав Совета Безопасности и
порядок его формирования
5. Председателем Совета Безопасности является Президент Республики Казахстан.
6. Совет Безопасности формируется Президентом Республики Казахстан и состоит из членов Совета Безопасности, назначаемых Президентом Республики Казахстан по представлению Секретаря Совета Безопасности Республики Казахстан (далее - Секретарь Совета Безопасности).

7. Қауiпсiздiк Кеңесiнiң құрамына лауазымдары бойынша: Қазақстан Республикасының Премьер-Министрi, Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк хатшысы, Қазақстан Республикасының Президентi Әкiмшiлiгiнiң Басшысы, Қазақстан Республикасы Президентiнiң Бiрiншi көмекшiсi, Қазақстан Республикасы Қауiпсiздiк Кеңесiнiң Хатшысы, Қазақстан Республикасының Бас Прокуроры, Қазақстан Республикасы "Барлау" қызметiнiң Директоры, Қазақстан Республикасы Ұлттық Қауiпсiздiк Комитетiнiң төрағасы, Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрi, Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрi, Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрi, Қазақстан Республикасының Қаржы министрi, Қазақстан Республикасы Президентiнiң Күзет қызметiнiң бастығы, кiредi.
Қазақстан Республикасының Президентi Қауiпсiздiк Кеңесiнiң құрамына өзге де лауазымды адамдары енгiзе алады.
ЕСКЕРТУ. 7-тармақтан сөздер алынып тасталды және толықтырылды -
ҚР Президентiнiң 1997.11.14. N 3758 жарлығымен. U973758_
Y. Қауiпсiздiк Кеңесiнiң жұмыс тәртiбi мен оның
қызметiн қамтамасыз ету
8. Қауiпсiздiк Кеңесiнiң отырыстары Қазақстан Республикасы Президентiнiң немесе оның тапсыруымен Қауiпсiздiк Кеңесi мүшелерiнiң бiрiнiң төрағалық етуiмен қажеттiлiкке қарай өткiзiледi және хаттамамен ресiмделедi.
Қауiпсiздiк Кеңесiнiң отырыстары оның мүшелерiнiң үштен екiсi қатысқан жағдайда құқылы. Қауiпсiздiк Кеңесiнiң мүшелерi оның отырыстарына ауыстыру құқығынсыз жеке өздерi қатысады.
9. Қазақстан Республикасы Қауiпсiздiк Кеңесiнiң шешiмдерi отырысқа қатысқан Қауiпсiздiк Кеңесi мүшелерiнiң жалпы санының жай көпшiлiк даусымен қабылданады.
10. Қажет болған жағдайда Қауiпсiздiк Кеңесiнiң шешiмдерi Қазақстан Республикасы Президентiнiң немесе Үкiметiнiң актiлерi арқылы iске асырылуы мүмкiн.
Аса маңызды мәселелер алдын ала Қауiпсiздiк Кеңесi мүшелерiнiң жұмыс бабындағы кеңестерiнде алдын ала талқыланады, олар Қауiпсiздiк Кеңесi Хатшысының басшылығымен өткiзiледi.
11. Қауiпсiздiк Кеңесiнiң қызметiн Қауiпсiздiк Кеңесiнiң Хатшылығы қамтамасыз етедi: Қауiпсiздiк Кеңесi Хатшылығының құрылымы мен штатын Қауiпсiздiк Кеңесiнiң Хатшысы мен Қазақстан Республикасы Президентiнiң Әкiмшiлiгi Басшысының ұсынысы бойынша Қазақстан Республикасының Президентi айқындайды.
Қажет болған жағадайда Қауiпсiздiк Кеңесiнiң қызметiн қамтамасыз ету үшiн Қауiпсiздiк Кеңесiнiң ведомствоаралық комиссиялары мен жұмыс топтары құрылуы мүмкiн. Қауiпсiздiк Кеңесiнiң отырыстарын әзiрлеген кезде олардың басшыларының келiсiмiмен Президент Әкiмшiлiгiнiң басқа да құрылымдық бөлiмшелерiнiң, Үкiмет пен Парламент Палаталары аппараттарының, орталық және жергiлiктi атқарушы органдардың, Қазақстан Республикасы Президентiнiң жанындағы Қазақ стратегиялық зерттеулер институтының өкiлдерi тартылуы мүмкiн.

7. В состав Совета Безопасности по должности входят: Премьер-Министр Республики Казахстан, Государственный секретарь Республики Казахстан, Руководитель Администрации Президента Республики Казахстан, Первый помощник Президента Республики Казахстан, Секретарь Совета Безопасности Республики Казахстан, Генеральный Прокурор Республики Казахстан, Директор службы "Барлау" Республики Казахстан, Председатель Комитета национальной безопасности Республики Казахстан, Министр иностранных дел Республики Казахстан, Министр внутренних дел Республики Казахстан, Министр обороны Республики Казахстан, Министр финансов Республики Казахстан, начальник Службы охраны Президента Республики Казахстан.
Президент Республики Казахстан может включить в состав Совета Безопасности и иных должностных лиц.
Сноска. В пункт 7 внесены изменения - Указом Президента РК от 14 ноября 1997 г. N 3758 U973758_ .
V. Порядок работы Совета Безопасности
и обеспечение его деятельности
8. Заседания Совета Безопасности проводятся под председательством Президента Республики Казахстан или по его поручению одного из членов Совета Безопасности по мере необходимости и оформляются протоколом.
Заседания Совета Безопасности правомочны при наличии двух третей его членов. Члены Совета Безопасности участвуют в его заседаниях лично без права замены.
9. Решения Совета Безопасности Республики Казахстан принимаются простым большинством голосов от общего количества участвующих в заседании членов Совета Безопасности.
10. В случае необходимости решения Совета Безопасности могут реализовываться актами Президента или Правительства Республики Казахстан.
Важнейшие вопросы предварительно обсуждаются на рабочих совещаниях членов Совета Безопасности, которые проводятся под руководством Секретаря Совета Безопасности.
11. Деятельность Совета Безопасности обеспечивается Секретариатом Совета Безопасности. Структура и штаты Секретариата Совета Безопасности определяются Президентом Республики Казахстан по представлению Секретаря Совета Безопасности и Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан.
При необходимости для обеспечения деятельности Совета Безопасности могут создаваться межведомственные комиссии и рабочие группы Совета Безопасности. К подготовке заседаний Совета Безопасности могут быть привлечены представители других структурных подразделений Администрации Президента, аппаратов Правительства и Палат Парламента по согласованию с их руководителями, центральных и местных исполнительных органов, Казахского института стратегических исследований при Президенте Республики Казахстан.

12. Өзара iс-қимыл мен жұмыстың тиiмдiлiгiн арттыру мақсатында Қауiпсiздiк Кеңесi Хатшысының ұсынуы бойынша Қауiпсiздiк Кеңесiнiң Хатшылығындағы лауазымдардың бiрқатары мемлекеттiк органдардың қызметкерлерiн iссапарға жiберу жолымен атқарылуы мүмкiн.
VI. Қауiпсiздiк Кеңесi Хатшысының өкiлеттiгi
13. Қауiпсiздiк Кеңесiнiң Хатшысы Қазақстан Республикасының Президентiне тiкелей бағынатын лауазымды адам болып табылады.
Қауiпсiздiк Кеңесiнiң Хатшысын Қазақстан Республикасының Президентi қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
Қауiпсiздiк Кеңесiнiң Хатшысы:
1) Қазақстан Республикасының Президентiн мемлекеттiң қорғаныс қабiлетi, қылмысқа қарсы күрес проблемаларын қоса алғанда, сыртқы және iшкi қауiпсiздiк мәселелерi жөнiнде хабардар етедi. Қауiпсiздiк Кеңесi Хатшылығының жұмысына басшылықты жүзеге асырады;
2) Қауiпсiздiк Кеңесi мен оның Хатшылығының қызметтiк құжаттамасына қол қояды;
3) Қазақстан Республикасы Президентiнiң қарауына Қауiпсiздiк Кеңесi жылдық жұмыс жоспарларын, Қауiпсiздiк Кеңесiнiң шешiмдерi мен оларды iске асыру жөнiндегi актiлердiң жобаларын табыс етедi;
4) Қауiпсiздiк Кеңесiнiң тапсыруы бойынша Қазақстан Республикасы Президентiнiң жарлықтары мен өкiмдерiнiң iске асырылуына, Қауiпсiздiк Кеңесi шешiмдерiнiң орындалуына бақылауды, елдiң қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету жөнiндегi мемлекеттiк органдардың жұмысын тексерудi жүзеге асырады. Тексерудiң қорытындысы бойынша Қазақстан Республикасының Президентi мен Қауiпсiздiк Кеңесiне ұсыныстар енгiзедi;
5) жұмыс топтарын құрады және Мемлекет басшысына ведомствоаралық комиссиялар құру, олардың мiндеттерi мен құрамы жөнiнде ұсыныстар енгiзедi;
6) Қазақстан Республикасының Президентi Әкiмшiлiгiнiң Басшысымен келiсе отырып Мемлекет басшысына Қазақстан Республикасы прокуратура органдарының, Мемлекеттiк тергеу комитетiнiң, Ұлттық қауiпсiздiк комитетiнiң, Iшкi iстер министрлiгiнiң, Қорғаныс министрлiгiнiң, Мемлекеттiк шекара күзетi жөнiндегi мемлекеттiк комитетiнiң, Кеден комитетiнiң, Мемлекеттiк салық комитетiнiң Салық полициясы бас басқармасының кадр мәселелерi жөнiнде ұсыныстар енгiзедi;
7) Қазақстан Республикасының Президентiне жоғары әскери және арнаулы атақтар беру мәселелерi жөнiнде ұсыныстар енгiзедi;
8) жеке адамның, қоғам мен мемлекеттiң қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету мәселелерi қаралған кезде Үкiметтiң және Қазақстан Республикасының Президентi мен Үкiметi құрған басқа да органдардың, министрлiктердiң, мемлекеттiк комитеттер мен ведомстволардың отырыстарына қатысуға құқылы;
9) Қауiпсiздiк Кеңесiнiң құзыретiне кiретiн мәселелер бойынша Қауiпсiздiк Кеңесi Хатшылығының халықаралық ұйымдармен, шетелдiк үкiметтiк және үкiметтiк емес құрылымдармен, қоғамдық және дiни бiрлестiктермен өзара iс-қимылын ұйымдастырады;

12. В целях повышения взаимодействия и эффективности работы по представлению Секретаря Совета Безопасности ряд должностей в Секретариате Совета Безопасности могут замещаться путем прикомандирования сотрудников государственных органов.
VI. Полномочия Секретаря Совета Безопасности
13. Секретарь Совета Безопасности является должностным лицом, подчиненным непосредственно Президенту Республики Казахстан.
Секретарь Совета Безопасности назначается на должность и освобождается от должности Президентом Республики Казахстан.
Секретарь Совета Безопасности:
1) информирует Президента Республики Казахстан по вопросам обороноспособности государства, внешней и внутренней безопасности, включая проблемы борьбы с преступностью. Осуществляет руководство работой Секретариата Совета Безопасности;
2) подписывает служебную документацию Совета Безопасности и его Секретариата;
3) представляет на рассмотрение Президенту Республики Казахстан ежегодные планы работы Совета Безопасности, решения Совета Безопасности и проекты актов по их реализации;
4) по поручению Совета Безопасности осуществляет контроль за реализацией указов и распоряжений Президента Республики Казахстан, за выполнением решений Совета Безопасности, проверку работы государственных органов по обеспечению безопасности страны. По результатам проверки вносит предложения Президенту Республики Казахстан и в Совет Безопасности;
5) формирует рабочие группы и вносит предложения Главе государства по созданию, задачам и составу межведомственных комиссий;
6) вносит предложения по согласованию с Руководителем Администрации Президента Республики Казахстан Главе государства по кадровым вопросам органов прокуратуры, Государственного следственного комитета, Комитета национальной безопасности, Министерства внутренних дел, Министерства обороны, Государственного комитета по охране государственной границы, Таможенного комитета, Главного управления налоговой полиции Государственного налогового комитета Республики Казахстан;
7) вносит предложения Президенту Республики Казахстан по вопросам присвоения высших воинских и специальных званий;
8) вправе принимать участие в заседаниях Правительства и других органов, образуемых Президентом и Правительством Республики Казахстан, коллегий министерств, государственных комитетов и ведомств при рассмотрении вопросов обеспечения безопасности личности, общества и государства;
9) организует взаимодействие Секретариата Совета Безопасности с международными организациями, иностранными правительственными и неправительственными структурами, общественными и религиозными объединениями по вопросам, входящим в компетенцию Совета Безопасности;

10) Қазақстан Республикасының Президентi мен Қауiпсiздiк Кеңесiнiң өзге де тапсырмаларын орындайды;
11) азаматтарды жеке қабылдауды жүзеге асырады.
VII. Қауiпсiздiк Кеңесiнiң ведомствоаралық комиссиялары
мен жұмыс топтары
14. Қауiпсiздiк Кеңесi қызметiнiң бағыттарына сәйкес ведомствоаралық комиссиялар құрылады, олардың құрамы мен мiндетiн Қауiпсiздiк Кеңесi Хатшысының ұсынуы бойынша Қазақстан Республикасының Президентi айқындайды. Ведомствоаралық комиссиялары Қауiпсiздiк Кеңесiнiң мүшелерi басқарады, ал олардың қызметiн Қауiпсiздiк Кеңесiнiң Хатшысы үйлестiредi. Жекелеген мәселелердi қарау үшiн Қауiпсiздiк Кеңесi Хатшылығының жанына жұмыс топтары құрылуы мүмкiн, олардың құрамын Қауiпсiздiк Кеңесiнiң Хатшысы бекiтедi.
15. Ведомствоаралық комиссиялар мен жұмыс топтары Қазақстан Республикасы Қауiпсiздiк Кеңесiнiң отырыстарына материалдар даярлауды жүзеге асырады. Қауiпсiздiк Кеңесiнiң немесе оның Хатшысының тапсырмасы бойынша талдау, зерттеу жұмысын орындайды, сыртқы, қорғаныс, экономикалық және қоғамдық қауiпсiздiк саласында мемлекеттiк саясаттың негiзгi бағыттары бойынша ұсыныстар мен
ұсынымдар әзiрлейдi және қызметiнiң нәтижелерi туралы Қауiпсiздiк
Кеңесiн хабардар етедi.
16. Қауiпсiздiк Кеңесiнiң ведомствоаралық комиссиялары мен
жұмыс топтарының қызметiн ақпараттық-талдау және ұйымдық-техникалық
қамтамасыз етудi осы комиссиялардың жұмысына өз өкiлдерi қатысатын
мемлекеттiк органдар, сондай-ақ Қауiпсiздiк Кеңесiнiң Хатшылығы
жүзеге асырады.
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң
1996 жылғы 22 қарашадағы
N 3237 Жарлығына
N 2 қосымша
Қазақстан Республикасы Қауiпсiздiк Кеңесiнiң
Құрамы
Балғымбаев                  - Қазақстан Республикасының
Нұрлан Өтепұлы                Премьер-Министрi
Кекiлбаев                   - Қазақстан Республикасының
Әбiш Кекiлбайұлы              Мемлекеттiк хатшысы
Есимов                      - Қазақстан Республикасы
Ахметжан Смагулович           Президентi Әкiмшiлiгiнiң
Басшысы
Әбiқаев                     - Қазақстан Республикасы
Нұртай Әбiқайұлы              Президентiнiң Бiрiншi көмекшiсi
Алтынбаев                   - Қазақстан Республикасының
Мұхтар Қапашұлы               Қорғаныс министрi
Мұсаев                      - Қазақстан Республикасы Ұлттық
Әлнұр Әлжапарұлы              қауiпсiздiк комитетiнiң төрағасы
Мыңбаев Сауат               - Қазақстан Республикасының
Мұхаметбайұлы                 Қаржы министрi
Сәрсеков Бексұлтан          - Қазақстан Республикасының
Қауiпсiздiк Кеңесiнiң хатшысы
Сүлейменов                  - Қазақстан Республикасының
Қайырбек Шошанұлы             Iшкi iстер министрi
Тоқаев                      - Қазақстан Республикасының
Қасымжомарт Кемелұлы          Сыртқы iстер министрi
Баекенов                    - Қазақстан Республикасы
Болат Әбдiрахманұлы           Президентiнiң Күзет қызметiнiң
бастығы
Хитрин                       - Қазақстан Республикасының
Юрий Александрович             Бас Прокуроры
Өтембаев                     - Қазақстан Республикасының
Ержан Әбiлқайырұлы             Стратегиялық жоспарлау және
реформалар жөнiндегi агенттiгiнiң
төрағасы
Рысбаев Жеңiс                - Қазақстан Республикасы "Барлау"
Қайыржанұлы                    Қызметiнiң директоры
ЕСКЕРТУ. Құрамға өзгерiс енгiзiлдi - ҚР Президентiнiң 1997.11.14.
N 3758 жарлығымен.
U973758_
ЕСКЕРТУ. Құрамға өзгерiс енгiзiлдi - ҚР Президентiнiң 1998.05.18.
N 3955 жарлығымен.
U983955_

10) выполняет и иные поручения Президента Республики Казахстан и Совета Безопасности;
11) осуществляет личный прием граждан.
VII. Межведомственные комиссии и рабочие группы
Совета Безопасности
14. В соответствии с направлениями деятельности Совета Безопасности образуются межведомственные комиссии, состав и задачи которых определяются Президентом Республики Казахстан по представлению Секретаря Совета Безопасности. Межведомственные комиссии возглавляются членами Совета Безопасности, а деятельность их координируется Секретарем Совета Безопасности, для рассмотрения отдельных вопросов при Секретариате Совета Безопасности могут создаваться рабочие группы, состав которых утверждается Секретарем Совета Безопасности.
15. Межведомственные комиссии, рабочие группы осуществляют подготовку материалов к заседаниям Совета Безопасности Республики Казахстан, выполняют аналитическую, исследовательскую работу по поручению Совета Безопасности или его Секретаря, разрабатывают предложения и рекомендации по основным направлениям государственной политики в области внешней, оборонной, экономической и общественной безопасности и информируют о результатах своей деятельности Совет
Безопасности.
16. Информационно-аналитическое и организационно-техническое
обеспечение деятельности межведомственных комиссий и рабочих
групп Совета Безопасности осуществляют государственные органы,
представители которых участвуют в работе этих комиссий, а также
Секретариат Совета Безопасности.
Приложение N 2
к Указу Президента
Республики Казахстан
от 22 ноября 1996 г. N 3237
Состав
Совета Безопасности Республики Казахстан
Сноска. Состав Совета изменен - Указами Президента РК от
14 ноября 1997 г. N 3758
U973758_
, от 18 мая 1998 г. N 3955
U983955_
.
Балгимбаев Нурлан            - Премьер-Министр Республики
Утебович                       Казахстан
Кекилбаев Абиш               - Государственный секретарь
Кекилбаевич                    Республики Казахстан
Есимов Ахметжан              - Руководитель Администрации
Смагулович                     Президента Республики Казахстан
Абыкаев Нуртай               - Первый помощник Президента
Абыкаевич                      Республики Казахстан
Алтынбаев Мухтар             - Министр обороны Республики
Капашевич                      Казахстан
Мусаев Альнур                - Председатель Комитета
Альжапарович                   национальной безопасности
Республики Казахстан
Мынбаев Сауат                - Министр финансов
Мухамедбаевич                  Республики Казахстан
Сарсеков Бексултан           - Секретарь Совета Безопасности
Республики Казахстан
Сулейменов Киарбек           - Министр внутренних дел
Шошанович                      Республики Казахстан
Токаев Касымжумарт           - Министр иностранных дел
Кемелевич                      Республики Казахстан
Баекенов Булат               - начальник Службы охраны
Абдрахманович                  Президента Республики Казахстан
Хитрин Юрий                  - Генеральный Прокурор
Александрович                  Республики Казахстан
Утембаев Ержан               - Председатель Агентства по
Абулхаирович                   стратегическому планированию
и реформам Республики Казахстан
Рыспаев Женис                - Директор Службы "Барлау"
Каиржанович                    Республики Казахстан