"Қазақойл" Ұлттық мұнай-газ компаниясын" құру туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығы. 1997 жылғы 4 наурыздағы N 3378
Мұнай-газ секторының экономикалық даму үшiн маңыздылығын назарға ала отырып және көмiрсутегiлерiн барлау, игеру, өндiру және өңдеу жөнiндегi келiсiмдерде Қазақстан Республикасының мүдделерiн қорғау мақсатында қаулы етемiн:
1. Қазақстан Республикасының Үкiметi:
1) он күндiк мерзiмде акционерлiк қоғам нысанында "Қазақойл" Ұлттық мұнай-газ компаниясын" құруды қамтамасыз етсiн, оның қызметiнiң арқауы болып көмiрсутегiлерiн барлау, игеру, өндiру және өңдеу белгiленсiн. P981151, U020811
2) құрылып жатқан "Қазақойл" Ұлттық мұнай-газ компаниясына" Қазақстан Республикасының Каспий құбыр желiсi Консорциумындағы үлесiн, шаруашылық серiктестiктер мен бiрлескен кәсiпорындардағы үлестерiн, өндiрушi және өңдеушi акционерлiк қоғамдардағы акциялардың мемлекеттiк пакеттерiн қоса алғанда, көмiрсутегiлерiн барлау, игеру, өндiру және өңдеу жөнiндегi келiсiмдердегi Қазақстан Республикасы тиесiлi үлестердi беретiн болсын. P970410, P980442, P990662
3) "Қазақойл" Ұлттық мұнай-газ компаниясының" активтерiнiң тiзбесi мен құрылымын айқындасын.
4) заңда белгiленген тәртiппен құрылтай құжаттарын бекiтiп, "Қазақойл" Ұлттық мұнай-газ компаниясын" тiркейтiн болсын.
ЕСКЕРТУ. 1 тармақ өзгерді - ҚР Президентінің 2000.12.13. N 507 Жарлығымен.
2. Осы Жарлық қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Президентi

О создании "Национальной нефтегазовой компании "Казахойл"
Указ Президента Республики Казахстан от 4 марта 1997 г. N 3378
Принимая во внимание значимость нефтегазового сектора для экономического развития и в целях защиты интересов Республики Казахстан в соглашениях по разведке, разработке, добыче и переработке углеводородов ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Правительству Республики Казахстан:
1) в десятидневный срок обеспечить создание "Национальной нефтегазовой компании "Казахойл" в форме акционерного общества, предметом деятельности которого определить разведку, разработку, добычу и переработку углеводородов; P981151, U020811
2) передать создаваемой "Национальной нефтегазовой компании "Казахойл" принадлежащие Республике Казахстан доли в соглашениях по разведке, разработке, добыче и переработке углеводородов, включая долю Республики Казахстан в Каспийском трубопроводном Консорциуме, доли в хозяйственных товариществах и совместных предприятиях, государственные пакеты акций в добывающих и перерабатывающих акционерных обществах; P970410, P980442, P990662
3) определить перечень и структуру активов "Национальной нефтегазовой компании "Казахойл";
4) в установленном законом порядке утвердить учредительные документы и зарегистрировать "Национальную нефтегазовую компанию "Казахойл".
Сноска. В пункт 1 внесены изменения - Указом Президента РК от 13 декабря 2000 г. N 507.
2. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан