Ақтөбе, Батыс Қазақстан, Қызылорда және Қостанай облыстарының әкiмшiлiк-аумақтық құрылысындағы өзгерiстер туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығы 1997 жылғы 17 маусымдағы N 3550.
"Қазақстан Республикасының әкiмшiлiк-аумақтық құрылысы туралы"
Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 8 желтоқсандағы Заңының 9-бабына
сәйкес қаулы етемiн:
1. Мына аудандар:
1) Ақтөбе облысы бойынша:
Әйтеке би, Ақтөбе, Мұғаджар аудандары;
2) Батыс Қазақстан облысы бойынша:
Жалпақтал, Приурал аудандары;
3) Қызылорда облысы бойынша:
Сырдария ауданы;
4) Қостанай облысы бойынша:
Амантоғай, Арқалық, Октябрь аудандары таратылсын.
2. Мына аудандар:
1) Ақтөбе облысы бойынша:
Бөгеткөл ауданы Әйтеке би ауданы;
Ленин ауданы Қарғалы ауданы;
Октябрь ауданы Мұғаджар ауданы;
Октябрь қаласы Қандыағаш қаласы;
2) Қостанай облысы бойынша:
Камышнин ауданы Қамысты ауданы;
Комсомол ауданы Қарабалық ауданы;
Ленин ауданы Ұзынкөл ауданы;
Орджоникидзе ауданы Денисов ауданы;
Семиозер ауданы Әулиекөл ауданы;
Урицкий ауданы Сарыкөл ауданы болып қайта аталсын.
3. Мына атаулардың орыс тiлiндегi транскрипциясы:
Кзыл-Орда облысы Қызылорда облысы;
Кзыл-Орда қаласы Қызылорда қаласы;
Кустанай облысы Қостанай облысы;
Кустанай қаласы Қостанай қаласы;
Қостанай облысының Кустанай ауданы Қостанай ауданы болып
өзгертiлсiн.
4. Қазақстан Республикасының Үкiметi:
Қазақстан Республикасы Президентiнiң қарауына Қызылорда арнайы экономикалық аумағының шекарасын өзгерту жөнiнде ұсыныс енгiзсiн;
"Арал өңiрiндегi экологиялық қасiрет салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтiк қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 30 маусымдағы Заңына Ақтөбе облысының таратылған Мұғаджар ауданының халқы үшiн көзделген экологиялық дағдарыс жағдайы алдындағы аймақ жөнiндегi жеңiлдiктi сақтау бөлiгiнде өзгерiстер енгiзу туралы заң жобасын Қазақстан Республикасының Парламентiне енгiзсiн;
осы Жарлықты жүзеге асыру жөнiнде қажеттi шаралар қолдансын.
5. Осы Жарлық қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Президентi

Об изменениях в административно-территориальном устройстве Актюбинской, Западно-Казахстанской, Кзыл-Ординской и Кустанайской областей
Указ Президента Республики Казахстан от 17 июня 1997 г. N 3550.
В соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан от 8
декабря 1993 г.
Z934200_
"Об административно-территориальном устройстве
Республики Казахстан" ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Упразднить:
1) по Актюбинской области:
Айтекебийский, Актюбинский, Мугоджарский районы;
2) по Западно-Казахстанской области:
Жалпакталский, Приуральный районы;
3) по Кзыл-Ординской области:
Сырдарьинский район;
4) по Кустанайской области:
Амантогайский, Аркалыкский, Октябрьский районы.
2. Переименовать:
1) по Актюбинской области:
Богеткольский район в Айтекебийский район;
Ленинский район в Каргалинский район;
Октябрьский район в Мугалжарский район;
город Октябрьск в город Кандыагаш;
2) по Кустанайской области:
Камышнинский район в Камыстинский район;
Комсомольский район в Карабалыкский район;
Ленинский район в Узункольский район;
Орджоникидзевский район в Денисовский район;
Семиозерный район в Аулиекольский район;
Урицкий район в Сарыкольский район.
3. Изменить транскрипцию названий:
Кзыл-Ординской области на Кызылординскую;
города Кзыл-Орды на город Кызылорду;
Кустанайской области на Костанайскую область;
города Кустанай на город Костанай;
Кустанайского района Костанайской области на Костанайский
район.
4. Правительству Республики Казахстан:
внести на рассмотрение Президенту Республики Казахстан предложения по изменению границ Кызылординской специальной экономической зоны;
внести в Парламент Республики Казахстан проект закона о внесении изменений в Закон Республики Казахстан от 30 июня 1992 г. "О социальной защите граждан, пострадавших вследствие экологического бедствия в Приаралье", в части сохранения предусмотренных для населения упраздняемого Мугоджарского района Актюбинской области льгот по зоне экологического предкризисного состояния;
принять необходимые меры по реализации настоящего Указа.
5. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан