Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерiн реформалау жөнiндегi бұдан былайғы шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығы 1997 жылғы 17 қараша N 3761. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Президентінің 2000.07.06. N 417 жарлығымен. ~U000417
Қазақстан Республикасының қорғаныс қабiлетін нығайту, Қарулы Күштер құрылымын жетiлдiру мен қызметiн ұйымдастыру, әскери басқару жүйесiн қазiргi замандағы әскери-саяси және экономикалық талаптарға сәйкес келтiру мақсатында қаулы етемiн:
1. Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерi әскерлерiнiң түрлерi мен тектерi негiзiнде Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерiнiң мынадай түрлерi құрылсын:
1) Жалпы мақсаттағы күштер;
2) Әуе қорғанысы күштерi;
3) <*>
ЕСКЕРТУ. 1-тармақтың 3) тармақшасы алынып тасталды - ҚР Президентінің
1999.12.10. N 282 жарлығымен. U990282_
2. Былай деп белгiленсiн:
1) әскери басқарудың орталық органы ретiнде Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгi Қазақстан Республикасында Қарулы Күштерге әскери-саяси басшылық, қорғаныс құрылысы функциялары мен Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерiнiң түрлерiн басқаруды жүзеге асырады;
2) Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерiнiң Бас штабы Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерiн қолдануды жедел стратегиялық жоспарлау функциясын жүзеге асырады.
3. Қазақстан Республикасы Қауiпсiздiк Кеңесiнiң Хатшылығы мына мерзiмге:
1) 1998 жылдың 1 қаңтарына дейiн Мемлекет басшысына осы Жарлықтың 2-тармағының талаптарынан туындайтын Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерiнiң жаңа құрылымы мен Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгi мен Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерi Бас штабының өкiлеттiктерiн жiктеу жөнiнде ұсыныстар беретiн болсын;
2) 2005 жылға дейiнгi кезеңге арналған қаруландыру мен әскери техниканы дамытудың мемлекеттiк бағдарламасын әзiрлеп, 1998 жылдың 1 ақпанына дейiн Қазақстан Республикасы Президентiнiң қарауына ұсынсын.
4. Қазақстан Республикасының Үкiметi екi ай мерзiмде:
1) Қазақстан Республикасының қолданылып жүрген заңдарын осы
Жарлыққа сәйкес келтiру туралы ұсыныстар әзiрлеп, Мемлекет басшысы
мен республика Парламентiнiң қарауына енгiзсiн;
2) Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң бұрын шығарылған актiлерiн
осы жарлыққа сәйкес келтiрсiн;
3) Осы Жарлықтан туындайтын басқа да шараларды қолданатын болсын.
5. Осы Жарлықтың iске асырылуын бақылау Қазақстан Республикасы
Қауiпсiздiк Кеңесiнiң Хатшылығына жүктелсiн.
6. Осы Жарлық қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Президентi

О дальнейших мерах по реформированию Вооруженных Сил Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 17 ноября 1997 года N 3761. Утратил силу - указом Президента РК от 6 июля 2000 года N 417 ~U000417
В целях укрепления обороноспособности Республики Казахстан, совершенствования структуры и организации деятельности Вооруженных Сил, приведения в соответствие с современными военно-политическими и экономическими требованиями системы военного управления ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Образовать на базе видов и родов войск Вооруженных Сил Республики Казахстан следующие виды Вооруженных Сил Республики Казахстан:
1) Силы общего назначения;
2) Силы воздушной обороны;
3) (подпункт 3 исключен - Указом Президента РК от 10 декабря 1999 г. N 282 U990282_ )
2. Установить, что:
1) Министерство обороны Республики Казахстан, как центральный орган военного управления, осуществляет функции военно-политического руководства Вооруженными Силами, оборонного строительства в Республике Казахстан и управление видами Вооруженных Сил Республики Казахстан;
2) Главный штаб Вооруженных Сил Республики Казахстан осуществляет функции оперативно-стратегического планирования применения Вооруженных Сил Республики Казахстан,
3. Секретариату Совета Безопасности Республики Казахстан в срок до:
1) 1 января 1998 года представить Главе государства предложения по новой структуре Вооруженных Сил Республики Казахстан и разграничению полномочий Министерства обороны Республики Казахстан и Главного штаба Вооруженных Сил Республики Казахстан, вытекающие из требований пункта 2 настоящего Указа;
2) 1 февраля 1998 года разработать и представить на рассмотрение Президенту Республики Казахстан проект Государственной программы развития вооружения и военной техники на период до 2005 года.
4. Правительству Республики Казахстан в двухмесячный срок:
1) разработать и внести на рассмотрение Главы государства и Парламента республики предложения о приведении действующего законодательства Республики Казахстан в соответствие с настоящим Указом;
2) привести в соответствие с настоящим Указом ранее изданные акты Правительства Республики Казахстан;
3) принять другие необходимые меры, вытекающие из настоящего Указа.
5. Контроль за реализацией настоящего Указа возложить на Секретариат Совета Безопасности Республики Казахстан.
6. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан