Қазақстан Республикасының Шағын бизнестi қолдау жөнiндегi агенттiгi туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң жарлығы 1998 жылғы 27 сәуiрдегi N 3926. Күші жойылды - ҚР Президентінің 2006.01.09. N 1696 жарлығымен.
Шағын бизнеске мемлекеттiк қолдауды одан әрi күшейту, кәсiпкерлiк қызмет еркiндiгi кепiлдiктерiн нығайту мақсатында және Қазақстан Республикасы Конституциясының 44-бабының 3) тармақшасына сәйкес қаулы етемiн:
1. Қазақстан Республикасының Шағын бизнестi қолдау жөнiндегi агенттiгi орталық атқарушы орган ретiнде құрылсын.
2. Қазақстан Республикасының Шағын бизнестi қолдау жөнiндегi агенттiгiнiң негiзгi мiндеттерi мыналар:
1) шағын кәсiпкерлiктi дамыту үшiн қолайлы жағдайлар туғызу тұрғысында, соның iшiнде оған қаржылық, техникалық көмек пен оның өзге де түрлерiн көрсету мәселелерi жөнiнде ұсыныстарды талдап жасау және шаралар қолдану;
2) орталық және жергiлiктi атқарушы органдардың шағын кәсiпкерлiктi қолдау жөнiндегi iс-қимылдарын үйлестiру;
3) Қазақстан Республикасы мен аймақтарда шағын кәсiпкерлiктiң даму үрдiстерiн талдау, шағын кәсiпкерлiктiң дамуына кедергi келтiретiн факторларды анықтау;
4) шағын кәсiпкерлiктi қорғауға бағытталған заңдардың сақталуын бақылауды жүзеге асыру;
5) шағын кәсiпкерлiк субъектiлерiне қатысты несие, инвестиция және сауда саясатын, сондай-ақ жекешелендiру саясатын қалыптастыруға қатысу болып белгiленсiн.
3. Қазақстан Республикасының Үкiметi екi апта мерзiмде:
1) Қазақстан Республикасының Шағын бизнестi қолдау жөнiндегi
агенттiгi туралы ереженi бекiтетiн болсын;
2) Қазақстан Республикасының Шағын бизнестi қолдау жөнiндегi агенттiгiнiң штат санын айқындасын;
3) 1998 жылға арналған республикалық бюджет қаражаты негiзiнде Қазақстан Республикасының Шағын бизнестi қолдау жөнiндегi агенттiгiнiң қызметiн қаржыландыруды қамтамасыз етсiн;
4) өз актiлерiн осы Жарлыққа сәйкес келтiрсiн;
5) осы Жарлықтан туындайтын өзге де шаралар қолдансын.
4. Осы Жарлық қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Президентi

Об Агентстве Республики Казахстан по поддержке малого бизнеса
Указ Президента Республики Казахстан от 27 апреля 1998 г. N 3926. Утратил силу - Указом Президента РК от 9 января 2006 года N 1696 (U061696)(вводится в действие со дня подписания)
В целях дальнейшего усиления государственной поддержки малого бизнеса, укрепления гарантий свободы предпринимательской деятельности и в соответствии с подпунктом 3) статьи 44 Конституции Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Образовать Агентство Республики Казахстан по поддержке малого бизнеса как центральный исполнительный орган.
2. Основными задачами Агентства Республики Казахстан по поддержке малого бизнеса определить:
1) выработку предложений и принятие мер по созданию благоприятных условий для развития малого предпринимательства, в том числе по вопросам оказания ему финансовой, технической и иных видов помощи;
2) координацию действий центральных и местных исполнительных органов по поддержке малого предпринимательства;
3) анализ тенденций развития малого предпринимательства в Республике Казахстан и регионах, выявление факторов, препятствующих развитию малого предпринимательства;
4) осуществление контроля за соблюдением законодательства, направленного на защиту малого предпринимательства;
5) участие в формировании кредитной, инвестиционной и торговой
политики, а также политики приватизации по отношению к субъектам
малого предпринимательства.
3. Правительству Республики Казахстан в двухнедельный срок:
1) утвердить Положение об Агентстве Республики Казахстан по
поддержке малого бизнеса;
2) определить штатную численность Агентства Республики
Казахстан по поддержке малого бизнеса;
3) в пределах средств республиканского бюджета на 1998 год
обеспечить финансирование деятельности Агентства Республики
Казахстан по поддержке малого бизнеса;
4) привести свои акты в соответствие с настоящим Указом;
5) принять иные меры, вытекающие из настоящего Указа.
4. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан