Қазақстан Республикасының кейбiр облыстық және оларға теңестiрiлген соттарының сот алқасы төрағалары мен судьяларын қызметке тағайындау мен қызметтен босату туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығы. 1998 жылғы 14 қазандағы N 4116
Қазақстан Республикасы Конституциясының 82-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы соттар және судьялардың мәртебесi туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 20 желтоқсандағы Конституциялық заң күшi бар N 2694 Жарлығының 44-бабының 2-тармағына, 47-бабының 1-тармағының 1), 4), 6), 8), 10) тармақшаларына, 2-тармағының 2)-тармақшасына сәйкес қаулы етемiн:
1. Мыналар:
Борецкая Антонина Францевна      - Астана қалалық сотының
азаматтық iстер жөнiндегi сот
алқасының төрағасы болып
Айтхожин Еркiн Жұмабайұлы        - Астана қалалық сотының
шаруашылық iстер жөнiндегi
сот алқасының төрағасы болып
Баймұрзин Еркiн Шахманұлы        - Астана қалалық сотының
қылмыстық iстер жөнiндегi
сот алқасының төрағасы болып
Лобач Сергей Валентинович        - Алматы қалалық сотының
азаматтық iстер жөнiндегi сот
алқасының төрағасы болып
Әзқожаев Дәуiржан Омарұлы        - Қызылорда облыстық сотының
қылмыстық iстер жөнiндегi
сот алқасының төрағасы болып
Оразбаева Мағрипа Сәлиқызы       - Маңғыстау облыстық сотының
шаруашылық iстер жөнiндегi
сот алқасының төрағасы болып
Смолин Анатолий Сергеевич        - Солтүстiк Қазақстан облыстық
сотының қылмыстық iстер
жөнiндегi сот алқасының
төрағасы болып тағайындалсын.
2. Мыналар судьялар болып тағайындалсын:
Алматы қалалық соты
Әзбаева Гүлiстан Шаяхметқызы
Есбергенов Ұлан Сағынышұлы
Матвеенко Лариса Петровна
Ақтөбе облыстық соты
Балмұханов Айсұлтан Жабайұлы
Атырау облыстық соты
Аққұлова Раиса Зинорқызы
Алматы облыстық соты
Борисов Владимир Михайлович
Нәбиев Тұрсын Ясинұлы
Шығыс Қазақстан облыстық соты
Түсiбинова Әлия Әнуарбекқызы
Құсайнов Жұмағали Жақияұлы
Батыс Қазақстан облыстық соты
Бақтығұлов Махамбет Сапарұлы
Нұғманов Болат Баекеұлы
Қарағанды облыстық соты
Оразғалиев Бауыржан Тұрсынбайұлы
Пак Игорь Герасимович
Қостанай облыстық соты
Әбiлқайырова Ботагөз Сейданқызы
Құсайынова Қадиша Хайдарқызы
Нұрсаитов Жеткерген Мырзаханұлы
Нұров Сергей Мұратұлы
Маңғыстау облыстық соты
Шелпекова Гүлнар
Павлодар облыстық соты
Нұрқиев Асхат Габдырауфұлы
Солтүстiк Қазақстан облысы
Алешкин Николай Михайлович
Жүсiпова Инесса Зейноллақызы
Максюта Елена Тагировна
Қазақстан Республикасы Әскерлерiнiң әскери соты
Қалбаев Нұраден Елемесұлы
Қошанов Ұбайдулла Қайырлыұлы.
3. Мыналар қызметтерiнен босатылсын:
Алматы қалалық соты бойынша:
азаматтық iстер жөнiндегi         - Матвеенко Лариса Петровна,
сот алқасының төрағасы              осы соттың судьясы болып
тағайындалуына байланысты
судья                             - Зияданов Алтай Амантайұлы,
қайтыс болуына байланысты
Шығыс Қазақстан облыстық соты бойынша:
судьялар                          - Ескендiров Төлият Сейсенұлы,
судьяға қойылатын талаптарды
орындамағаны үшiн
- Жармұхамбетова Сара
Әзiмбекқызы, Шығыс Қазақстан
облысы Семей қалалық сотының
судьясы болып тағайындалуына
байланысты
- Мұқашева Гүлнар Тәженқызы,
Шығыс Қазақстан облысы Семей
қалалық сотының судьясы
болып тағайындалуына
байланысты
- Козлов Евгений Александрович,
Шығыс Қазақстан облысы
Өскемен қалалық сотының
судьясы болып тағайындалуына
байланысты
Жамбыл облыстық соты бойынша:
судья                           - Коковкина Наталья Владимировна,
қайтыс болуына байланысты
Қарағанды облыстық соты бойынша:
судья                           - Губич Светлана Викторовна,
өз тiлегi бойынша
Қызылорда облыстық соты бойынша:
қылмыстық iстер жөнiндегi       - Асқаров Бекзатхан Әбдiәзиұлы,
сот алқасының төрағасы            мемлекеттiк органға басқа
қызметке тағайындалуына
байланысты
Маңғыстау облыстық соты бойынша:
шаруашылық iстер жөнiндегi      - Әмiрәлиев Мұхамбет Ғалымұлы,
сот алқасының төрағасы            Батыс Қазақстан облысы Орал
қалалық сотының төрағасы болып
тағайындалуына байланысты
Павлодар облыстық соты бойынша:
судья                           - Әбнасыров Серiк Қазбекұлы,
Павлодар облысы Ильич аудандық
сотының төрағасы болып
тағайындалуына байланысты
Солтүстiк Қазақстан облыстық соты бойынша:
қылмыстық iстер жөнiндегi       - Райш Андрей Андреевич, өз
сот алқасының төрағасы            тiлегi бойынша
судьялар                        - Малык Владимир Николаевич,
Қазақстан Республикасының
азаматтығынан айырылуына
байланысты
- Жакулин Асқарбек Бейсембекұлы,
Солтүстiк Қазақстан облысы
Көкшетау қалалық сотының
судьясы болып тағайындалуына
байланысты
- Тасымов Рахманбердi Жақыпұлы,
Солтүстiк Қазақстан облысы
Қызылжар аудандық сотының
төрағасы болып тағайындалуына
байланысты

О назначении на должности и освобождении от должностей председателей судебных коллегий и судей некоторых областных и приравненных к ним судов Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 14 октября 1998 года N 4116
В соответствии с пунктом 2 статьи 82 Конституции Республики
Казахстан, пунктом 2 статьи 44, подпунктами 1), 4), 6), 8), 10)
пункта 1, подпунктом 2) пункта 2 статьи 47 Указа Президента
Республики Казахстан, имеющего силу Конституционного закона, от 20
декабря 1995 года N 2694
U952694_
"О судах и статусе судей в Республике
Казахстан" ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Назначить:
Борецкую Антонину Францевну    - председателем судебной коллегии по
гражданским делам суда города
Астаны
Айтхожина Еркена Жумабаевича   - председателем судебной коллегии по
хозяйственным делам суда города
Астаны
Баймурзина Еркина Шахмановича  - председателем судебной коллегии по
уголовным делам суда города Астаны
Лобача Сергея Валентиновича    - председателем судебной коллегии по
гражданским делам Алматинского
городского суда
Азходжаева Дауржана Омаровича  - председателем судебной коллегии по
уголовным делам Кызылординского
областного суда
Оразбаеву Магрипу Салиевну     - председателем судебной коллегии по
хозяйственным делам Мангистауского
областного суда
Смолина Анатолия Сергеевича    - председателем судебной коллегии по
уголовным делам
Северо-Казахстанского областного
суда.
2. Назначить судьями:
Алматинского городского суда
Азбаеву Гулистан Шаяхметовну
Есбергенова Улана Сагынышовича
Матвеенко Ларису Петровну
Актюбинского областного суда
Балмуханова Айсултана Жабаевича
Атырауского областного суда
Аккулову Раису Зиноровну
Алматинского областного суда
Борисова Владимира Михайловича
Набиева Турсына Ясиновича
Восточно-Казахстанского областного суда
Тусибиянову Алию Ануарбековну
Хусаинова Жумагали Жакияновича
Западно-Казахстанского областного суда
Бахтыгулова Махамбета Сапаровича
Нугманова Булата Баекеевича
Карагандинского областного суда
Оразгалиева Бауржана Турсумбаевича
Пака Игоря Герасимовича
Костанайского областного суда
Абулхаирову Ботагоз Сейдановну
Кусаинову Кадишу Хайдаровну
Нурсаитова Жеткергена Мурзахановича
Нурова Сергея Муратовича
Мангистауского областного суда
Чельпекову Гульнару
Павлодарского областного суда
Нуркиева Асхата Габдрауфовича
Северо-Казахстанского областного суда
Алешкина Николая Михайловича
Жусупову Инессу Зайнулловну
Максюта Елену Тагировну
Военного суда войск Республики Казахстан
Калбаева Нурадена Елемесовича
Кошанова Убайдуллу Кайрловича
3. Освободить от должностей:
по Алматинскому городскому суду
председателя судебной коллегии
по гражданским делам           - Матвеенко Ларису Петровну в связи с
назначением судьей этого же суда
судью                          - Зияданова Алтая Амантаевича в связи
со смертью
по Восточно-Казахстанскому областному суду
судей                          - Ескендирова Толията Сейсеновича в
связи с невыполнением требований,
предъявляемых к судье
- Жармухамбетову Сару Азымбековну в
связи с назначением судьей
Семипалатинского городского суда
Восточно-Казахстанской области
- Мукишеву Гульнар Таженовну в связи
с назначением судьей
Семипалатинского городского суда
Восточно-Казахстанской области
- Козлова Евгения Александровича в
связи с назначением судьей
Усть-Каменогорского городского суда
Восточно-Казахстанской области
по Жамбылскому областному суду
судью                          - Коковкину Наталью Владимировну в
связи со смертью
по Карагандинскому областному суду
судью                          - Губич Светлану Викторовну по
собственному желанию
по Кызылординскому областному суду
председателя судебной коллегии
по уголовным делам             - Аскарова Бекзатхана Абдазиевича в
связи с назначением на другую
должность в государственный орган
по Мангистаускому областному суду
председателя судебной коллегии
по хозяйственным делам         - Амралиева Мухамбета Галимовича в
связи с назначением председателем
Уральского городского суда
Западно-Казахстанской области
по Павлодарскому областному суду
судью                          - Абнасирова Серика Казбековича в
связи с назначением председателем
Ильичевского районного суда
Павлодарской области
по Северо-Казахстанскому областному суду
председателя судебной
коллегии по уголовным делам    - Райша Андрея Андреевича по
собственному желанию
судей                          - Малыка Владимира Николаевича в
связи с утратой гражданства
Республики Казахстан
- Жакулина Аскарбека Бейсембековича
в связи с назначением судьей
Кокшетауского городского суда
Северо-Казахстанской области
- Тасымова Рахманберди Жакуповича в
связи с назначением председателем
Кызылжарского районного суда
Северо-Казахстанской области.

4. Осы Жарлық қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Президентi

4. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан